Προς αγορά Tenere660

takis652

Μέλος
Περιοχή
Κερατσινι
Όνομα
Τακης
Μοτό
aprilia pegaso 650ie
Εννοείται ρε φίλε ,οτι ΚΑΡΑΚΑΤΑαξίζει!!!
Σ'αυτή την τιμή δεν παίρνεις ούτε ΧΤR ,το οποίο...καμία σχέση...πουθενά όμως.

Αν δεν το πάρεις ,για κάποιον "περίεργο" λόγο ,πες του φίλου σου να μην βάα
Εννοείται ρε φίλε ,οτι ΚΑΡΑΚΑΤΑαξίζει!!!
Σ'αυτή την τιμή δεν παίρνεις ούτε ΧΤR ,το οποίο...καμία σχέση...πουθενά όμως.

Αν δεν το πάρεις ,για κάποιον "περίεργο" λόγο ,πες του φίλου σου να μην το βάλει αγγελία ...θα το πάρω εγώ. :yew:
:pointu::pointu:
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Απαπαπα...
Τέλος εγώ με τα Fcr, όσο έπαιξα έπαιξα.
Περα απο την πλακα, καλο χρυσο κι αγιο το καρμπ.(Fcr) αλλα ειναι τεχνολογια ξεπερασμενη.
Άλλωστε με τα ψεκαστά είναι πιο "απλά" τα πράγματα, καλά πιο απλά δε ξέρω αλλά σίγουρα πιο bolt on.
Θα τα μάθω εν καιρώ..!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Τελικά ο φίλος δε το δίνει..
Αρέσει στη γυναίκα του το Tenere και δεν ψήνεται να το αποχωριστεί..:(
Παντόφλα ο φίλος!

Σε αναζήτηση λοιπόν ακόμα, έβαλα και το drz αγγελία γιατί ένας φίλος που ενδιαφερόταν τελικά έπεσε έξω στο budget οπότε υπομονή ο Smias..
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τελικά ο φίλος δε το δίνει..
Αρέσει στη γυναίκα του το Tenere και δεν ψήνεται να το αποχωριστεί..:(
Παντόφλα ο φίλος!

Σε αναζήτηση λοιπόν ακόμα, έβαλα και το drz αγγελία γιατί ένας φίλος που ενδιαφερόταν τελικά έπεσε έξω στο budget οπότε υπομονή ο Smias..


advφον
 

Serial

Μέλος
Όνομα
Παύλος
Μοτό
Suzuki bandit 650 και KAWASAKI KLX450R

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
:yew:
Τα βλεπω-ζαχαρωνω σχεδον καθε μερα, τοσες φορες στο car.gr νομιζω δεν εχω ξαναμπει απο τοτε που το ανακαλυψα..!

Το πρωτο δυστυχως ξεφευγει απο το budget μου...
Το δευτερο φαινεται μια χαρα.
Το μπορντο/κοκκινο το χαζευω καιρο κι αυτο.
Πρεπει ομως να δωκω το drz465sm πρωτα αλλιως δεν παιζει.
Ενα αλλο εχω βαλει στο ματι επισης.

Ελα-ελα παρε-παρε το καλο το drz το bb-stroker το προικισμενο!!!!
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Αθήνα είμαι ναι, το έβλεπα στο Car.gr πόσο καιρό, δυστυχώς δεν πρόλαβα να το κάνω screen save..
50.000χλμ, 3.500€ το έδινε, από Καλαμάτα ήταν, δε το χα δει από κοντά.
Αν όντως το έχει γυρίσει τόσο πολύ το κοντέρ τι να πω, ντροπή...
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Αθήνα είμαι ναι, το έβλεπα στο Car.gr πόσο καιρό, δυστυχώς δεν πρόλαβα να το κάνω screen save..
50.000χλμ, 3.500€ το έδινε, από Καλαμάτα ήταν, δε το χα δει από κοντά.
Αν όντως το έχει γυρίσει τόσο πολύ το κοντέρ τι να πω, ντροπή...
Εισαι σιγουρος οτι δεν ειναι αλλη μοτοσυκλετα; Γιατι με 4.818χλμ πρεπει να ειναι καποιος τελειως βλακας για να μην καταλαβει οτι τα χλμ ειναι κατεβασμενα αφου με αυτα τα χλμ ακομα και τα αναλωσιμα τακακια, λαστιχα κλπ θα πρεπει να ειναι ακομα σχεδον καινουρια Για τα δε υπολοιπα δισκοπλακες, μανετες, μασπιε κλπ δεν το συζητω καν
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
100%
Θυμάμαι ότι είχε ένα αυτοκόλλητο σαν αρχαίο S πάνω από το φως και την την μπαγκαζιέρα του.
Τον είχα πάρει τηλέφωνο τον άνθρωπο που το έδινε την περασμένη εβδομάδα & μου είπε ότι πουλήθηκε, αυτό είναι.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
100%
Θυμάμαι ότι είχε ένα αυτοκόλλητο σαν αρχαίο S πάνω από το φως και την την μπαγκαζιέρα του.
Τον είχα πάρει τηλέφωνο τον άνθρωπο που το έδινε την περασμένη εβδομάδα & μου είπε ότι πουλήθηκε, αυτό είναι.
ρε φίλε τί τσίρκουλο είναι αυτό? 4800km?!

Εγώ βλέπω να χει φάει ένα σπρέυ πάνω στο πίσω ψαλίδι και ένα ταλαιπωρημένο πίσω γρανάζι. Να μην πω για τα υπόλοιπα.

Άρα ο εν λόγω έμπορας προφανώς απευθύνεται σε ηλιθίους και ΄΄φτιάχνει΄΄ και Book Service εκτός απο γύρισμα στα χλμ καθώς διαφημίζει πως έχει ένα τέτοιο το εν λόγω μηχανάκι.

Μια φορά είχα πάει να δω ένα V-Strom για ένα φίλο απο τον συγκεκριμένο και κουδούνιζε το μοτέρ σαν να παίζουν κλακέτες σε τσιγγάνικο πανηγύρι!

Και υπάρχουν άνθρωποι που δίνουν τα λεφτάκια τους, έλεος!
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
ξευτιλα...
το παρακανανε λιγο με τα χιλιομετρα..
ειπαμε να τα ριξουνε,αλλα σ αυτους μαλλον τους εφυγε 1 ψηφιο ακομα..
ακου 4.800χμ...
και 4.200€..
για σωπατε ωρε πονηροι..
3.7 πηρα το δικο μου,απο σερβις,με ολα τα αναλωσιμα καινουρια και το αλουμινενιο βαλιτσακι.
αλλα γενικα φενεται ταλαιποριμενο η παραμελημενο.
αυτο στο πισω ψαλιδι πρεπει να ναι πασαλιμα με γυαλιστικο σπρευ,εχει και στο καλυμα της αλυσιδας,οπως να ναι,ισα για τη φωτο..
η ποδια φενεται βαμμενη καθως και κατι θολωματα-ξασπρισματα στα γραφικα στο τεποζητο.
τα αντιβαρα δεν ειναι τα δικα του,αλλα ειναι τα αλουμινενια,ανταπτορες που δινει η touratech για να μπουν οι χουφτες της.
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Last edited by a moderator:

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Θα δωσω κι εγω τελικα το drz μου σε μαγαζι και θα οτ δω μετα με 5.000χλμ και +700-800ε απ'οτι θα τους εχω πουλησει και θα γελαω..

Ενα αλλο επισης που ειχα δει σε μαγαζι ειχε 60.000χλμ και το εδιναν 4500ε με ριγμενο κοντερ στα 32.000χλμ, δεν ειχε προλαβει να κατεβασει την αγγελια(3200ε συζητησιμη!) αυτος που το ειχε και μου ειπε ο ιδιος σε ποιο μαγαζι το ειχε δωσει!
Εννοειται κι εκεινο ειχε service book αλλα οταν ημουν στο μαγαζι δεν το ειχαν μαγειρεψει ευκαιρο βρε παιδι μου..!
 
Top Bottom