Προς αγορά Tenere660

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Στο θεμα τωρα, μαλλον μπαινει παλι στο παιχνιδι ενα καφέ-ερημί '08 φιλου, με 60φευγα χιλιαδες χλμ ομως, αλλα στα +/-3000ευρω.
Αντε να δωσω το drz400 να μπορεσω να προχωρησω στο παιδικο ονειρο..!
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Στο θεμα τωρα, μαλλον μπαινει παλι στο παιχνιδι ενα καφέ-ερημί '08 φιλου, με 60φευγα χιλιαδες χλμ ομως, αλλα στα +/-3000ευρω.
Αντε να δωσω το drz400 να μπορεσω να προχωρησω στο παιδικο ονειρο..!
Ωραίο χρώμα αυτο !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Τι σε εχει πιάσει με το τενερε ;;;!!!!!!
Χίλια μηχανάκια υπαρχουν και πιο φθηνά !!!
Πως κόλλησες εκει !!!!;;;;
3000 ευρώ !!!
Παρε ενα χρεπι 1200gs
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Είναι παιδικός έρωτας λέμε!!!
Απο μικρο παιδί 10 χρόνων αρχές '90 έμαθα το όνομα Τενερέ, τα ζωγράφιζα, όταν πήρε ξάδερφος μου xtz660 Tenere τον είχα κορώνα στο κεφάλι στα παιδικά μου μάτια και το '08 που έσκασε μύτη το νέο(τότε) xt660z Tenere παρόλο που μόλις είχα πάρει το drz είπα αυτό θα το πάρω κάποια στιγμή!
Και τώρα έχει φτάσει η στιγμή!

Απλό ωραίο μονοκυλινδρο να πηγαίνω λίγο πιο άνετα καμιά βόλτα με την γυναίκα γιατί με το drz μας κουράζει αρκετά στα 35 μας πια..

Ναι καλός η κακως(ειδικα για εμενα που θελω να αγορασω) κρατάει τιμή, βέβαια κι εγώ το drz δε το δίνω κάτω από 3000€ γιατί το ξέρω το μοτέρ του-το έχω φτιάξει πριν 15-16000χλμ με οοοτι καλύτερο οπότε κάτω από 3Κ το θεωρώ σκότωμα και δεν θα το κάνω.

Ίδωμεν..!
 
Τελευταία επεξεργασία:

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
κρατα αυτο που χεις
αναβαθμιση θα ναι κατι αλλο, οχι αυτο που λες
τωρα εσυ ξερεις καλυτερα απο ολους μας τις αναγκες σου και τα θελω σου
η τελικη αποφαση βαρυνει εσενα φυσικα:)
μη το μετανοιωσεις μονο αφου φυγει ο ενθουσιασμος:)
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Κοίτα το ιδανικό θα ήταν το Tenere με το μοτέρ & τις αναρτήσεις ενός LC4 690 που έχοντας κανει αρκετά χλμ με το 690 του αδερφού μου θεωρώ ότι είναι το καλύτερο μοτέρ της κατηγορίας του αλλά πλέον το θέμα ιπποδύναμη δε με απασχολεί τόσο.
Επίσης στον τομέα άμεση έχοντας από 2002 στα 19 μου μηχανάκια με σέλα τύπου "σερβιέτα" ή "σιδερόστρα" Η σέλα του νεου (καλά όχι και τόσο νέου από το '08..) μου μοιάζει καναπεδάρα υπεράνετη για 2 άτομα.
Το καλοκαίρι πήγα Πήλιο 2κάβαλος + πράγματα με το drz, εκεί κατάλαβα πολύ καλά ότι δεν έχω πια τις αντοχές που είχα στα 20 και ότι ήταν η ώρα να αλλάξω σε κάτι πιο κοντά στις τωρινές μου ανάγκες..!
Επίσης έχοντας δανειστεί το παλιό & καλό xtz660 '91 από ξάδερφο μου για 3-4 μήνες απλά κατάλαβα 100% το τι ήθελα και δεν είναι άλλο από το xtz660z!
Τώρα αν μπορούσα να είχα και το drz παράλληλα θα ήταν ταμάμ αφού είναι ένα μηχανάκι που με σημάδεψε αλλά δυστυχώς δε μπορώ να τα έχω όλα οπότε ζυγιζω και επιλέγω την άνεση & το άνετο φόρτωμα του xt660z!
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Τα βλέπω κάθε μέρα...
Εμμονή κι έτσι..:D

Παραλίγο να ετοιμαζόμουν για ψώνια την εβδομάδα αλλά τελικά έπεσε άκυρο...:(
 
Top Bottom