Προτάσεις για μονοήμερη

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Ωραια βολτα και καφεδακι πανω στην λιμνη.....φαγητο βεβαια στην ζαρουχλα
 
Τελευταία επεξεργασία:

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Καλησπέρα παιδιά!
Για πάμε ένα volume 2 για αύριο.
Ισως με κάποια λιγότερα χιλιόμετρα λόγω περιορισμένων οικονομικών.

Έλεγα για λίμνη τσιβλου .
Οποίος έχει να προτείνει κάτι άλλο ευχαρίστως ! :)
Προς τα μερη μου δινει πιθανες Καταιγιδες,εχεις υποψη...
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Λιμνη τσιβλου σε συνδιασμο με καλαβρυτα!! τελειο! βεβαια δεν ξερω για τον καιρο οπως λεει και ο κωστας..
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
για ευβοια δινει καλο καιρο!!!!
πας Αγ.Μαρινα κ περνας απεναντι Ν.Στυρα.
συνεχιζεις αριστερα για Κυμη (καφεδακι) κ μετα περνας πανω για Στροπωνες κ ανεβαινεις προς Στενη να χτυπησεις την μπριζολα σου...καλοψημενη.;)
για χωνεψη κατεβα προς Ερετρια να παρεις την παντοφλα μεσω Θεολογου.(ρωτα ομως πριν ξεκινησεις διοτι απο τελη Οκτωβρη ο σταματουν πλεον)

αναμενουμε φωτο...:D
καιρο τωρα του τα λεω...:secret:
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Για τσιβλου θα αντιπροτείνα καφεδακι ζαρουχλα,σαντουιτσακι/ταπερακι στην λίμνη.
Ή διαδρομή προς καλαβρυτα είναι κλασική ορεινή όμορφη και στριφτερη διαδρομή που σε βγάζει ανάμεσα απτό χωριο και το χιονοδρομικό.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
το θεμα ειναι οτι μεχρι Ακρατα κ πισω τρως ολη την ευθεια αδικα,ισως αν μπει/βγει απο Φενεο να το φερει λιγο καλυτερα...
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
το θεμα ειναι οτι μεχρι Ακρατα κ πισω τρως ολη την ευθεια αδικα,ισως αν μπει/βγει απο Φενεο να το φερει λιγο καλυτερα...
Απο Φενεο, Ζαρουχλα βγαινει?
 

AnotherFace

Μέλος
Περιοχή
Aθηνα
Όνομα
Πετρος
Μοτό
Adv950\hsq510
Τελικά το παπλωμα ήταν αρκετά βαρύ και ξυπνησαμε αργά.
Τελικά πήγαμε απλά Χαλκίδα για φαγητό οπότε δεν αξίζει να βάλω καποια φώτο μιας και το μέρος το έχουν επισκεφθεί όλοι ουκ ολίγες φορές..

Μένω μαχιμος για την επόμενη φορά (πολύ θα ήθελα να ξέρω πότε θα είναι εκείνη η στιγμή) για λίμνη τσιβλου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Δωσε μια πληροφορια αν μπορεις,ειναι χωμα?βατο για λαστιχα δρομου? Ποιος δρομος ειναι?
δεν το εχω κανει,αλλα τον Μαρτη που ηουν εκει γυρω ειδα πινακιδες οτι παει,ισως καποιος απο την εδω παρεα που το εχει τσουλησει να μας βοηθησει...
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Δωσε μια πληροφορια αν μπορεις,ειναι χωμα?βατο για λαστιχα δρομου? Ποιος δρομος ειναι?
Τέτοια εποχή κ με τις συνεχείς τελευταίες βροχές,εκει μέσα είναι...ζορικα!!!ΜΗΝ πας μόνος σου αν τυχόν κ το αποφασίσεις.Και ΕΝΝΟΕΊΤΑΙ τακούνια οπωσδήποτε.η λάσπη θα είναι παντού κ πολλή.Καποι κομμάτια θα σε δυσκολέψουν αρκετά,ειδικα στο ανέβασμα απο Φενεο όπου παίζουν και λούκια δύσκολα.
Γενικά,οταν είναι τέτοιες συνθήκες εκεί,ειναι απαιτητική διαδρομή.Οχι εύκολη.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
δεν το εχω κανει,αλλα τον Μαρτη που ηουν εκει γυρω ειδα πινακιδες οτι παει,ισως καποιος απο την εδω παρεα που το εχει τσουλησει να μας βοηθησει...
Δεν με διαβαζεις...δεν με διαβαζεις...:D
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Για πάρε μία ιδέα από τα μέρη αυτά,σε μία από τις φορές που πέρασα,χωρις βροχές κ στεγνό...Πατά ΕΔΩ:)

Κι αν ψαξεις λίγο στα οδοιπορικά χώμα,θα βρεις κ αλλες.Εχω κ διαδρομή για garmin να σου δωσω
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Για πάρε μία ιδέα από τα μέρη αυτά,σε μία από τις φορές που πέρασα,χωρις βροχές κ στεγνό...Πατά ΕΔΩ:)

Κι αν ψαξεις λίγο στα οδοιπορικά χώμα,θα βρεις κ αλλες.Εχω κ διαδρομή για garmin να σου δωσω
Αυτα Μαθο μ πρεπει να μπαινουν στο travel info ;)
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Για πάρε μία ιδέα από τα μέρη αυτά,σε μία από τις φορές που πέρασα,χωρις βροχές κ στεγνό...Πατά ΕΔΩ:)

Κι αν ψαξεις λίγο στα οδοιπορικά χώμα,θα βρεις κ αλλες.Εχω κ διαδρομή για garmin να σου δωσω
η φωτο με τις πετρες,ειναι απο φενεο προς ζαρουχλα;;
το εχω υποψην αλλα δεν το εχω καταφερει ακομα να το κανω.
2 φιλοι που εχουν περασει μου ειπαν οτι ειναι δασικος βατος χωματοδρομος.
μαλιστα ο ενας περασε με vfr και ο αλλος με στρωμα δικαβαλο φορτωμενο.γιαυτο μου φαινεται παραξενο.
 
Top Bottom