Ρόσσι, Ρόσσι, Ρόσσι, Ρόσσι, Ρόσσι, Ρόσσι, Ρόσσι...

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
Κατά τον Markes μοτοκρος,:)
για μένα ζωγράφισε και έκανε τον μικρό για πρώτη φορά στα 3 χρόνια να βγάλει χολή....

Είναι αλλού οδηγικά οι άνθρωποι πάντως...

Αν καταφέρει να πάρει το πρωτάθλημα στα 36 του νομίζω ότι το κεφάλαιο οδηγοί motogp θα κλείσει για πολλά χρόνια.... :hailbig:
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
.............
Αν καταφέρει να πάρει το πρωτάθλημα στα 36 του νομίζω ότι το κεφάλαιο οδηγοί motogp θα κλείσει για πολλά χρόνια.... :hailbig:
Ητε το παρει,ητε οχι ...μικρη σημασια εχει.Ο ανθρωπος ειναι Πρωταθλητης.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ητε το παρει,ητε οχι ...μικρη σημασια εχει.Ο ανθρωπος ειναι Πρωταθλητης.
Ισως ο μεγαλυτερος ολων...στην Ιστορια των αγωνων μοτοσυκλετας :friendship:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δεν υπάρχουν λόγια.....
Απίστευτος VR46 !
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Μην τα παραλές....
Η "βιοτεχνία" μαμάει φέτος (όπως και το 2007-08...) κι ας μην έχει πρωτοκλασσάτους αναβάτες ;)
Δύο οι ενστάσεις μου, μαμάει (ας πούμε, χάριν συζήτησης, η τρίτη θεση και με την Σουζούκι να ανεβαίνει συνέχεια δεν είναι και τόσο γαμησερή) φέτος με:
  1. Τον πακτωλό της Άουντι, και
  2. Με τη απομάκρυνση του ξεροκέφαλου Πρετσιόζι.
Την εποχή που πήγε ο Γιατρός η λέξη βιοτεχνία, μια χαρά τους περιγράφει κατ΄ εμέ, σε σχέση με τις ομάδες που είχε συνηθίσει να δουλεύει.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δύο οι ενστάσεις μου, μαμάει (ας πούμε, χάριν συζήτησης, η τρίτη θεση και με την Σουζούκι να ανεβαίνει συνέχεια δεν είναι και τόσο γαμησερή) φέτος με:
  1. Τον πακτωλό της Άουντι, και
  2. Με τη απομάκρυνση του ξεροκέφαλου Πρετσιόζι.
Την εποχή που πήγε ο Γιατρός η λέξη βιοτεχνία, μια χαρά τους περιγράφει κατ΄ εμέ, σε σχέση με τις ομάδες που εDucati ίχε συνηθίσει να δουλεύει.

Παναγιώτη το παραπάνω που παρέθεσες, το έγραψα 20/4/2015. Και τότε "μαμούσε".... ;) Ακόμα η Suzuki δεν ήταν πουθενά.
Όπως ξέρουμε όμως, καθε μέρα μας πάει αλλού, ειδικά στον κόΖμο των moto gp!!!
Μέσα στους αγώνες η Ducati δεν είναι βιοτεχνία, ούτε κι όταν ήταν ο Ρόσι εκεί (προ Αουντί εποχή). Άσχετα με τις μονάδες παραγωγής και τις πωλήσεις, οι αγωνιστικές ομάδες είναι πάνω κάτω στημένες το ίδιο.
Στην τελική, και τον πλέον "βαμένο" Χοντάκια ή "γιαπωνέζο" εν γένει, δεν τον συμφέρει κάτι τέτοιο.

Η αξία του ηττημένου, προσδίδει την υπεραξία της νίκης για το νικητή :)

Στο δια ταύτα:
Μετά και το χθεσινό αγώνα επιβεβαιώθηκαν τα όσα "περί πλαισίου για πέταμα" της Χόντα φέτος. Βάλαν το περσινό και πήγε πάλι αέρα ο Μάρκεθ.
Η ΥΑΜΑΗΑ καλά κρατεί, είναι ένα βήμα μπροστά από τους άλλους κι από κάποιους μια πίστα εμπρός θα έλεγα....
Η SUZUKI ακόμα ψάχνει άλογα.
Η Ducati θέλει οδηγούς...

Ο Ρόσσι είναι ο "γιατρός" του κάποτε! Μπορεί, θέλει, διψάει και βρίσκει τρόπο να βελτιώνει κάθε τομέα που υστερεί (είπαμε να βελτιώσει κάπως τις κατατακτήριες κι ο Θεός πήρε πολ...) !
Ο Χόρχε είναι εδώ... Μην τον ξεγράφετε!
Ο πίτσι δεν ξέχασε να καβαλάει μοτοσακό.... Είπαμε! Κακό το πλαίσο του 2015 για το big H!!! Me toy 2014 και το υπόλοιπο πακέτο το φετινό, θα δούμε μαχες σε κάθε αγώνα, άσχετα που το πρωτάθλημα είναι "εκτός" στόχων για το Μάρκεθ πλέον.


*******Είμαστε τυχεροί που ζούμε αυτή την εποχή των motogp. Τη θεωρώ πιο συναρπαστική ever, με απίστευτους αναβάτες! Φυσικά στην κορυφή και μακράν, ο Βάλε :)
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Ώπα, σόρρυ ρε Θόδωρε, δεν είδα το πότε ήταν γραμμένο..................

Δεν νομίζω να υπάρχει άτομο στον πλανήτη που θα διαφωνήσει με την υποσημείωση. Ακόμη και όσοι δεν πάνε τον Γιατρό, θα πρέπει να τον ευχαριστούν που υπάρχει............... εδώ μια εικοσαετία.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ώπα, σόρρυ ρε Θόδωρε, δεν είδα το πότε ήταν γραμμένο..................

Δεν νομίζω να υπάρχει άτομο στον πλανήτη που θα διαφωνήσει με την υποσημείωση. Ακόμη και όσοι δεν πάνε τον Γιατρό, θα πρέπει να τον ευχαριστούν που υπάρχει............... εδώ μια εικοσαετία.


+1200:ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Τι έκανε πάλι?





:hailbig:
Αμα βλεπω Yamaha να περναει Honda...με πιανει το πατριωτικο μου(τοσα Yamaha ειχα ως σημερα...)...εκεινο το Γιαμαχαιϊκο...παρτα μωρη αρρωστειαααα :yew::pointu:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ευβοιωτης απο τον Άι γιαννη τον ρωσσο
Μακρινός ξάδερφος μου απο το σόι του πατέρα μου
 

alekni

Μέλος
Περιοχή
Χαλκίδα
Όνομα
Aλέξης
Μοτό
R 1150 GS
Ευβοιωτης απο τον Άι γιαννη τον ρωσσο
Μακρινός ξάδερφος μου απο το σόι του πατέρα μου
μπραβο ναι θυμαμαι που ειχε ανεβει αλεξιου με ενα tenere και σε κυνηγαγε....
 
Top Bottom