Ρόσσι, Ρόσσι, Ρόσσι, Ρόσσι, Ρόσσι, Ρόσσι, Ρόσσι...

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Όσο Τεράστιος και Ροσσι κι αν είσαι όταν βλέπεις ότι στα 36 σου σου παίρνουν έναν τίτλο που ίσως έτσι εκλεινες την καριέρα σου πανηγυρικά, ε τότε λυγιζεις...
Και αν ειχαν ΚΑΚΑΛΑ και ΣΩΒΡΑΚΑ οι γ@μημενοι απο ΟΛΕΣ τις εταιρειες του Πανθεον motoGP που οφειλουν ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον Vale46 για την διαχρονικη προσφορα του στο χωρο και στο θεαμα και στο χρημα που βαζουν στην τσεπη,οχι μονο δεν θα του υφαρπαζαν τον Τιτλο αλλά θα επρεπε και να τηρησουν το FAIR PLAY ΜΕΤΑΞΥ ΑΝΤΡΩΝ ΜΗΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΣ ΣΕ Κ-Α-Ν-Ε-Ν-Α-Ν τετοιες ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΤΣΟΥΤΣΟΥΝΙΕΣ!Διοτι ακομα και το χρημα ειναι τιποτα μπροστα στην Ιστορια...
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Αλήτες και οι δυο.

Ο ροσσι διότι αντέδρασε όπως αντέδρασε...

και ο μαρκεζ διότι έσπασε έναν άγραφο κανόνα..."δεν ενοχλείς κάποιον που παλεύει για το πρωτάθλημα"


Δεν καταλαβαινω γιατι τα χωνετε στον Λορενθο...
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Αλήτες και οι δυο.

Ο ροσσι διότι αντέδρασε όπως αντέδρασε...

και ο μαρκεζ διότι έσπασε έναν άγραφο κανόνα..."δεν ενοχλείς κάποιον που παλεύει για το πρωτάθλημα"


Δεν καταλαβαινω γιατι τα χωνετε στον Λορενθο...
Δεν διαφωνω επι της ουσιας,ουτε ειμαι οπαδος κανενος,αλλα τι αλλο θα μπορουσε να κανει ο Ροσσι?
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Όχι ρε φίλε αλήτες και οι δύο, έλεος. Πες δηλαδή πως περπατάς στον δρόμο και έρχεται ένας μαλάκας και μπαίνει μπροστά σου και μετά κόβει βήμα. Τον περνάς, σε ξαναπερνάει και ξανακόβει. Και αυτό γίνεται συνέχεια μέχρι που σου σπάει τα νεύρα και του χώνεις μια σπρωξιά ή μια τρικλοποδιά. Σε κάνει αυτό και εσένα αλήτη; Δεν νομίζω............

Αυτό πια να εξισώνουμε θύμα και θύτη, πραγματικά με ξεπερνάει.............
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
οι αγωνωδικες καταλαβανε !!!οτι ο μαρκεθ με την οδηγηση του αργοπορουσε τον ροσσι αλλα ηταν κατι που δεν αντιβαινει τους κανονιζμους και δεν υπαρχει τιμωρια για αυτο!!!!
ενω για τον ροσσι που τον εβγαλε τον μαρκεθ εκτος γραμμης!!!με σκοπιμο τροπο δοθηκε τιμωρια
δηλαδη αν εγω ειμουν ο μαρκεθ θα ζηταγα συγνωμη ειναι προφανες !!!το γιατι!!! και αποτελει προσωπικη μου γνωμη
 

Vamael

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα,Καρυά Βοιωτίας,Ορχομενός,Λιβαδειά
Όνομα
Μχάλης Βαμβακούσης
Μοτό
Suzuki Vstrom 650 Abs
Σε σούπερ slow motion φαίνεται ότι ο Μαρκες κλείνει, μάλλον, επίτηδες την γραμμή του και αρχικά εκείνος είναι που ακουμπάει το κράνος του στην επιγονατίδα του Ρόσσι. Αυτό το πρόσεξαν οι αγονοδίκες ?
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Σε σούπερ slow motion φαίνεται ότι ο Μαρκες κλείνει, μάλλον, επίτηδες την γραμμή του και αρχικά εκείνος είναι που ακουμπάει το κράνος του στην επιγονατίδα του Ρόσσι. Αυτό το πρόσεξαν οι αγονοδίκες ?
Ολα τα προσεξαν.Τα βλεπουνε καρε καρε σε οθονες οχι σε οθονες 15 ιντζων,σαν τις δικες μας,αλλα 15 τετραγωνικων.
Φυσικα και τον κλεινει επιτηδες,φυσικα και ξερει τι κανει.Αυτος ειναι ο λογος που μου γυρισανε τα μυαλα αναποδα.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ολα τα προσεξαν.Τα βλεπουνε καρε καρε σε οθονες οχι σε οθονες 15 ιντζων,σαν τις δικες μας,αλλα 15 τετραγωνικων.
Φυσικα και τον κλεινει επιτηδες,φυσικα και ξερει τι κανει.Αυτος ειναι ο λογος που μου γυρισανε τα μυαλα αναποδα.
και τιμωρηθηκε για αυτο!!!
καποτε στο ταγμα χαθηκε ενα πορτοφολι
αυτος που το εκλεψε πηρε 40 μερες φυλακη
αυτος που το εχασε πηρε 20 μερες φυλακη γιατι το ειχε εκτεθειμενο!!!
αυτη ειναι μια μορφη αποδοσης δικαιοσυνης αλλα με το πνευμα του νομου- κανονιζμου οχι με τον κανονιζμο σκετο νετο
μπορω να καταλαβω!!! και τις δυο μορφες αποδοσης
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Περισσότερο από όλους με έχει αηδιάσει η στάση του Χόρχε πού όχι μόνο δεν έχει τα π@π@ρι@ να πεί στον Μάρκες "παράτα μας ρε μικρέ να καθαρίσουμε μόνοι μας την μπουγάδα, μην μπλέκεσαι στα πόδια μας και ο καλύτερος ας κερδίσει", αλλά κάνει και νάζια που του ρίξανε τον "βοηθό". Ρε γυμνοσάλιαγκα, τα συμπεράσματα που βγαίνουν είναι τα εξής:
  1. Ξέρεις πως από μόνος ΔΕΝ μπορείς να κερδίσεις τον Ρόσσι.
  2. Ο Μάρκες σε "βοηθάει" να κόψεις τίτλο από τον Ρόσσι γιατί σε θεωρεί "του χεριού του" και πως μπορεί εύκολα να σε περάσει σε τίτλους, ενώ δεν είναι εύκολο να περάσει τους 10 (μαζί με τον μέχρι πριν την Αυστραλία διαφαινόμενο φετινό) του Ρόσσι.


Φάτε έναν "Σπαρτιάτη" ρε............
 
Τελευταία επεξεργασία:

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Δεν διαφωνω επι της ουσιας,ουτε ειμαι οπαδος κανενος,αλλα τι αλλο θα μπορουσε να κανει ο Ροσσι?
Πάρα πολλα... αλλά όχι αυτο.
Ακόμη και αν δεν έκανε τίποτα πάλι κερδισμένος θα ήταν στα μάτια ολων.

Κάπου διάβασα την παρομοίωση του συμβάντος Ζινταν-Ματερατσι....

Αυτα....
 

sp1r0s

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Μοτό
KTM 990 Adventure
Πάρα πολλα... αλλά όχι αυτο.
Ακόμη και αν δεν έκανε τίποτα πάλι κερδισμένος θα ήταν στα μάτια ολων.

Κάπου διάβασα την παρομοίωση του συμβάντος Ζινταν-Ματερατσι....

Αυτα....
Τεράστιος ΖιΖου!!!
Στα ματια μου δεν έπεσε καθολου..
Αντιθέτως, τον εκτίμησα ακομα περισσότερο. Καποιες φορες πρεπει να αντιστεκόμαστε και να βάζουμε τα πραγματα στην θεση τους.
Ειδικά οταν εχουμε να κανουμε με κατσαπλιάδες οπως ο Ματερατσι.
Επειδη μεσα στο γήπεδο δεν ήμασταν, κανεις δεν ξέρει τι του "έψελνε" σε ολη την διάρκεια του αγώνα.. Ειδικά σε τέτοιο ματς.
Εχω παίξει μπαλα και μπορω να καταλάβω.
Μην μου μιλήσετε για ηθική και για πρότυπα και για ευ αγωνίζεσθαι...
Γνώμη μου ειναι πως πρεπει να αναπτύσσουμε την κριτική ικανότητα και να μην βλέπουμε μονο την πράξη, αλλα και την αιτία.

Ετσι λοιπόν, μπορω να καταλάβω και τον Ροσσι. Ο πιτσιρικάς παει και πέφτει πρωτα πανω στο πόδι του και μετα ο doctor τον σπρώχνει με το γόνατο. Δράση και αντίδραση.
Τι επρεπε να κανει δηλαδή; Να παραμερίσει, να κόψει και να τον ακολουθήσει σε όλον τον αγώνα;
Να διευκρινίσω πως δεν ειμαι υποστηρικτής κανενός. Δεν πολυπαρακολουθω motogp..

Ειμαι ετοιμος για την κατακραυγή...
Με το μαλακό παιδια!!




Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Πάρα πολλα... αλλά όχι αυτο.
Ακόμη και αν δεν έκανε τίποτα πάλι κερδισμένος θα ήταν στα μάτια ολων.

Κάπου διάβασα την παρομοίωση του συμβάντος Ζινταν-Ματερατσι....

Αυτα....
Διαφορετικες αποψεις,τι να κανουμε.:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τεράστιος ΖιΖου!!!
Στα ματια μου δεν έπεσε καθολου..
Αντιθέτως, τον εκτίμησα ακομα περισσότερο. Καποιες φορες πρεπει να αντιστεκόμαστε και να βάζουμε τα πραγματα στην θεση τους.
Ειδικά οταν εχουμε να κανουμε με κατσαπλιάδες οπως ο Ματερατσι.
Επειδη μεσα στο γήπεδο δεν ήμασταν, κανεις δεν ξέρει τι του "έψελνε" σε ολη την διάρκεια του αγώνα.. Ειδικά σε τέτοιο ματς.
Εχω παίξει μπαλα και μπορω να καταλάβω.
Μην μου μιλήσετε για ηθική και για πρότυπα και για ευ αγωνίζεσθαι...
Γνώμη μου ειναι πως πρεπει να αναπτύσσουμε την κριτική ικανότητα και να μην βλέπουμε μονο την πράξη, αλλα και την αιτία.

Ετσι λοιπόν, μπορω να καταλάβω και τον Ροσσι. Ο πιτσιρικάς παει και πέφτει πρωτα πανω στο πόδι του και μετα ο doctor τον σπρώχνει με το γόνατο. Δράση και αντίδραση.
Τι επρεπε να κανει δηλαδή; Να παραμερίσει, να κόψει και να τον ακολουθήσει σε όλον τον αγώνα;
Να διευκρινίσω πως δεν ειμαι υποστηρικτής κανενός. Δεν πολυπαρακολουθω motogp..

Ειμαι ετοιμος για την κατακραυγή...
Με το μαλακό παιδια!!




Sent from my iPhone using Tapatalk
Τα είπες όλα. ....:)

advφον!!
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Αντιγραφω απο το http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=21183

Repsol: Απαράδεκτη, αντιαθλητική επαφή!
Μ’ αυτά δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσουμε ως χορηγός στο άθλημα

Η Repsol, ο βασικός χορηγός του Marc Marquez στην εργοστασιακή ομάδα της Honda, καταδίκασε την ενέργεια του Rossi στον αγώνα της Κυριακής στη Μαλαισία.

Η δική της γνώμη είναι ότι ο Valentino κλώτσησε τον Marquez, κάτι που ο πρώτος έχει αρνηθεί κατηγορηματικά, ενώ ο δεύτερος έχει δηλώσει ότι ισχύει.

Η Επιτροπή εξέτασε λεπτομερώς το συμβάν με όλες τις διαθέσιμες κάμερες και καρέ-καρέ, χωρίς να μπορεί να πει με σιγουριά αν δίκιο έχει ο Valentino ή ο Marquez.

Ωστόσο, πάντα σύμφωνα με τους Αγωνοδίκες, μιας και ο Vale επίτηδες άνοιξε τη γραμμή του (κάτι που το παραδέχτηκε και ο ίδιος) και το αποτέλεσμα ήταν η πτώση του συναθλητή του, τιμωρήθηκε με τρεις βαθμούς ποινής.

Με σχετική ανακοίνωση πάντως, η Repsol - όπως άλλωστε έχει ήδη δηλώσει ο ομόσταυλός τουValentino, Jorge Lorenzo - περίμενε μια πιο αυστηρή τιμωρία για τον Rossi.

Ο τίτλος της ανακοίνωση της Repsol είναι ενδεικτικός: Ο Pedrosa κέρδισε και ο Marquez έπεσε μετά από αντιαθλητική κλωτσιά του Rossi.

Η εν λόγω εταιρεία χαρακτήρισε την ενέργεια του Rossi «απολύτως απαράδεκτη» και η οποία βάσει κανονισμών «θα πρέπει τέτοιου είδους συμπεριφορές να τιμωρούνται παραδειγματικά και με αποφασιστικότητα».

Μάλιστα συνέχισε αφήνοντας να εννοηθεί ότι σκέφτεται το ενδεχόμενο να αποσυρθεί μετά από 40 χρόνια συνεργασίας με την εργοστασιακή ομάδα της Honda στο MotoGP.

«Η Repsol είναι πάρα πολύ προβληματισμένη λόγω των ενεργειών που έγιναν στη Sepang, ειδικά μιας και η εταιρεία είναι υπερήφανη για αξίες όπως ομαδικότητα, ανταγωνιστικό πνεύμα και δέσμευση από τους αναβάτες».

«Χωρίς αυτές τις αξίες, δεν θα υπήρχε κανένα νόημα για την Repsol να συμμετάσχει ως χορηγός στο άθλημα», γράφεται χαρακτηριστικά στην ανακοίνωσή της.
 
Top Bottom