ΣΧΟΛΙΑ-ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ!!!@Πανελλήνια Έκθεση Φωτογραφίας ΑDVriders!

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
@kostasra Μια διευκρινιση ΚΛΙΚ για την 1η απο τις 3 φωτο συμμετοχης Κωστα...αν εχει τραβηχτει απο εσενα οπως θετουν οι προϋποθεσεις μας ?:photo:

Ναι με ραδιοσυχνοτητα κ τριποδο.
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
ΔΕΝ εχει κανεις μας διαπιστευτηρια με την καθαρη εννοια.
ΔΕΝ εχει κανεις μας επαγγελματικο λογο ή αλλωθι για την εκθεση.
ΔΕΝ θελει κανενας μας φωτογραφιες απο φωτογραφους προς φωτογραφους.
ΔΕΝ επιθυμουμε να πετυχουμε αριστες τεχνικα κριτικες για τις φωτογραφιες ή την εκθεση...
ΔΕΝ θα κανουμε γκαλα Τεχνης αλλά μια μεταφορα της ζωης μας πανω στη μοτοσυκλετα...κατα την ταπεινη μας αποψη,ολων οσοι αποτυπωνουμε ενα κλικ στις βολτες μας.
ΔΕΝ θα ηθελα να ενουχισουμε τον ενθουσιασμο μας για τη μοτοσυκλετα φωτογραφιζοντας την διπλα μας ταξιδευοντας και βολταροντας,εγκλωβιζοντας την σε εννοιες οπως βαθος πεδιου,διαφραγμα,full frame,photoshop,F,A,M και λοιπα ομορφα που ναι μεν συναρπαζουν στον κοσμο τους αλλά δεν θα επιτρεψουμε να μας...ευνουχισουν εδω!
Δεν είναι θέμα αν θέλουμε να πετύχουμε άριστες ή λιγότερο άριστες τεχνικά φωτογραφίες, αλλά πώς θα κριθεί αυτό. Όπως παίζεις μπάλα στη γειτονιά και σε κάποια διαφωνία μιλάνε οι αρχηγοί των 2 ομάδων και τα βρίσκουν και δεν χωράει άλλη συζήτηση, έτσι και σε αυτή την περίπτωση υπάρχει κάποιος (η κριτική επιτροπή) του έχει τον τελευταίο λόγο.

α) Δεν έχω συναντήσει έκθεση (στην περίπτωση μας) ή διαγωνισμό όπου κατά την ανακοίνωση της δεν είναι γνωστή η κριτική επιτροπή καθώς και τα σχετικά επιτεύγματα αυτής. "Διαγωνισμός κάτω ραχούλας, κριτής θα είναι ο μπαρμπα-Μήτσος που έχει εμπειρία κάλυψης των γεγονότων του καφενείου". Ξέρεις ποιός θα σε κρίνει και με ποιά ικανότητα. Στην περίπτωση μας, 2 σελίδες μετά, ακόμα δεν έχει αναφερθεί ποιοί θα κάνουν αξιολόγηση των φωτογραφιών. Μυστικό είναι; To ότι είναι ωραία παιδιά είναι παρηγοριά μόνο αν χρειαστεί κανένα περίεργο αντάλλαγμα :p

β) Κάποια κριτήρια είναι ξεκάθαρα και δεν χωράει υποκειμενικότητα, πχ "είναι δικιά σου δουλειά / την έχεις τραβήξει εσύ". Η απάντηση είναι ναι/οχι, δεν υπάρχει ενδιάμεσο "είναι λίγο δικιά μου", συνεπώς και μια απόρριψη είναι ξεκάθαρη.
Σε κάποια άλλα, όπως είναι η υπερβολική επεξεργασία, αυτό είναι κάτι υποκειμενικό. Παράδειγμα:
Οι φωτογραφίες που ανέβασε o tattoopanther εμένα μου αρέσαν, του srider του φανήκαν υπερβολικά επεξεργασμένες. Υποκειμενικές απόψεις είναι και οι δυό, και δεν είμαστε φτασμένοι φωτογράφοι ώστε να υπερισχύσει η άποψη του ενός ή του άλλου.
Εδώ έρχεται η κριτική επιτροπή, η οποία έχει την δύναμη να κρίνει και να απορρίψει, και αποφασίζει σχετικά. Η δύναμη αυτή μπορεί να πηγάζει από 2 σημεία: 1) μόνο και μόνο επειδή έτσι αποφασίστηκε ή 2) και από τα διαπιστευτήρια/επιτεύγματα/καλλιτεχνικά @@/όπως θες πές το, τα οποία χαίρουν ευρείας αποδοχής (γι' αυτό και ορίστηκε ως επιτροπή).

Συμπέρασμα:
Όταν κάποιος υποβάλλει τη προσπάθεια του προς αξιολόγηση (και πιθανή απόρριψη), έχει δικαίωμα να ξέρει ποιός θα τον αξιολογήσει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Δεν είναι θέμα αν θέλουμε να πετύχουμε άριστες ή λιγότερο άριστες τεχνικά φωτογραφίες, αλλά πώς θα κριθεί αυτό. Όπως παίζεις μπάλα στη γειτονιά και σε κάποια διαφωνία μιλάνε οι αρχηγοί των 2 ομάδων και τα βρίσκουν και δεν χωράει άλλη συζήτηση, έτσι και σε αυτή την περίπτωση υπάρχει κάποιος (η κριτική επιτροπή) του έχει τον τελευταίο λόγο.
Ξαναλεω για να με καταλαβεις και συμφωνουμε σε οσα γραφεις...μια Εκθεση φωτογραφιων των ADVriders θελουμε ως σκεψη και υλοποιηση της εκθεσης.Χωρις αυστηρα και απολυτα κριτηρια επαγγελματιων κριτων ή αρτιων τεχνικα φωτογραφιων...Σαφως και η κριτικη επιτροπη θα εχει τον τελευταιο λογο να δωσει το οκ στις τελικες φωτογραφιες,καποιοι θα κληθουν να παρουν την αποφαση.

α) Δεν έχω συναντήσει έκθεση (στην περίπτωση μας) ή διαγωνισμό όπου κατά την ανακοίνωση της δεν είναι γνωστή η κριτική επιτροπή καθώς και τα σχετικά επιτεύγματα αυτής. "Διαγωνισμός κάτω ραχούλας, κριτής θα είναι ο μπαρμπα-Μήτσος που έχει εμπειρία κάλυψης των γεγονότων του καφενείου". Ξέρεις ποιός θα σε κρίνει και με ποιά ικανότητα. Στην περίπτωση μας, 2 σελίδες μετά, ακόμα δεν έχει αναφερθεί ποιοί θα κάνουν αξιολόγηση των φωτογραφιών. Μυστικό είναι; To ότι είναι ωραία παιδιά είναι παρηγοριά μόνο αν χρειαστεί κανένα περίεργο αντάλλαγμα :p
Εδω στην περιπτωση μας δεν ειναι διαγωνισμος ουτε τυποις ουτε ουσια Αλεξανδρε...Η επιτροπη δεν εχει ανακοινωθει αφου ειτε ειναι Επαγγελματιες Φωτογραφοι ειτε ειναι απλα ομορφα Μελη(χωρις ανταλλαγματα πιστευω...εχμμμ :D ),θα κληθουν να αποφασισουν με την ιδια λογικη:Θελουμε φωτογραφιες για να δειξουμε την Μοτοσυκλετα στο δρομο.Ειμαι σχεδον σιγουρος εξαλλου οτι οποιοι κι αν ειναι τελικα,οι καλυτεροι ή οι πιο ασχετοι,παντα θα ακουσθει ενα "αλλά"οπως γινεται ανεκαθεν σε καθε τι στην ζωη μας...καποιοι ειναι ευχαριστημενοι καποιοι ειναι αδιαφοροι καποιοι απο την αλλη μερια τα χωνουν.Δεν ειναι ο σκοπος να στοχοποιηθουν καποιοι ως "φταιχτες"εαν η δικη μου φωτογραφια απορριφθει και προχωρησει μια αλλη.Προσωπικα δεν θα με πειραξει κιολας...ουτε θα αλλαξει η εικονα μου για τα υπολοιπα στο φορουμ απο μια αποφαση οποιων ανθρωπων πισω απο την επιτροπη.Αν τωρα καποιος θελει να ποσταρει φωτο εχοντας απεναντι ως επιτροπη τον Κωσταλα ή τον Ψινακη ή τον Ηenrik Knudsen και τον Andrew Hobbs...ισως ειναι θεμα συζητησης για αλλη εκθεση και σκεπτικο απο αυτη που βαλαμε εδω...

β) Κάποια κριτήρια είναι ξεκάθαρα και δεν χωράει υποκειμενικότητα, πχ "είναι δικιά σου δουλειά / την έχεις τραβήξει εσύ". Η απάντηση είναι ναι/οχι, δεν υπάρχει ενδιάμεσο "είναι λίγο δικιά μου", συνεπώς και μια απόρριψη είναι ξεκάθαρη.
Σε κάποια άλλα, όπως είναι η υπερβολική επεξεργασία, αυτό είναι κάτι υποκειμενικό.
Εδώ έρχεται η κριτική επιτροπή, η οποία έχει την δύναμη να κρίνει και να απορρίψει, και αποφασίζει σχετικά. Η δύναμη αυτή μπορεί να πηγάζει από 2 σημεία: 1) μόνο και μόνο επειδή έτσι αποφασίστηκε ή 2) και από τα διαπιστευτήρια/επιτεύγματα/καλλιτεχνικά @@/όπως θες πές το, τα οποία χαίρουν ευρείας αποδοχής (γι' αυτό και ορίστηκε ως επιτροπή).
Δε διαφωνουμε σε κατι απο αυτα...απλα εγω το αφηνω στη λογικη του πιο χαλαρου και δεν βαζω κριτηρια ποιος θα με κρινει και με τι κριτηρια κι αν συμφωνω...παιρνω την αποφαση αν θελω να συμμετεχω σε ολο αυτο το εγχειρημα και εχω υποψη οτι μπορει να αρεσω μπορει και οχι.Το γιατι...το αφηνω στο χαλαρο,δεν θα κατσω να σκεφτω γιατι με απερριψαν γιατι εμενα γιατι εσενα γιατι τον αλλον.Αλλωστε δεν με υποχρεωνει καποιος για συμμετοχη,οποτε με "δικη μου ευθυνη" θα συμμετεχω και με οποιο αποτελεσμα.Θα χαρω να δω στην εκθεση φωτο μου αλλά θα χαρω περισσοτερο αν η εκθεση καταφερει να πετυχει αυτο που ανεφερα στο προηγουμενο επεξηγηματικο μου ποστ στην προηγουμενη σελιδα.

Συμπέρασμα:
Όταν κάποιος υποβάλλει τη προσπάθεια του προς αξιολόγηση (και πιθανή απόρριψη), έχει δικαίωμα να ξέρει ποιός θα τον αξιολογήσει.
Το συμπερασμα για μενα ειναι να εχει επιτυχια η Εκθεση ολων μας χωρις να ζηταμε ευθυνες ή αλλης βαρυτητας Μελη και "ειδικους"...δεν θελω να διακρινω δικαιωματα υποχρεωσεις και στεγανα καθωςπρεπισμου ισως...το βλεπω πολυ πιο χαλαρα και μεταξυ μας...παμε να βγει κατι καλο απο εμας για εμας χωρις "πρεπει".Δεν μετραει δηλαδη οπως το βλεπω εγω, η προσωπικη μου προβολη ή το γαμωτο γιατι δεν με επελεξαν και ποιοι και πως και γιατι οχι αλλον...Νοιωθω οτι ακομα και οταν ποσταρω ενα θεμα,οταν ποσταρω μια φωτογραφια,οταν ποσταρω μια αποψη ΠΑΝΤΑ θα υπαρχουν καποιοι που θα αναπνεουμε ιδιο αερα και γουστα και καποιοι που θα περασω αδιαφορος ή και αντιθετης αποψης...ακριβως αυτο συνεχιζεται και εδω στην Εκθεση.Δεν αλλαζει το ADVride ή η μοτοσυκλετα ή η κοινη μας αγαπη για βολτες και παρεες,επειδη θα εχει καλη ή ασχετη επιτροπη στην Εκθεση...σαν να θελω να πω...

Δεν ξερω,ισως επειδη η γνωση μου και το ενδιαφερον μου προσωπικα στη φωτογραφια αρχιζει και σταματαει σε αυτο που βλεπω και μου βγαζει κοιτωντας μια φωτογραφια μου ή γενικοτερα μια φωτογραφια,να το βλεπω πιο χαλαρα και ερασιτεχνικα απ'οτι θα "επρεπε" σε μια αλλη Εκθεση...και ακριβως με το ιδιο σκεπτικο προσπαθω να δωσω μια επεξηγηση σε οσα σε απασχολουν και κουβεντιαζουμε...δεν θελω να πεισω οτι εγω εχω δικιο και ο αλλος εχει αδικο...απλα βαζω λιγο στο κλιμα τους σκεπτικου για αυτο που αρχισαμε εδω με τις φωτογραφιες...για να βοηθησει οσο δυνατον και ολους μας που θελουμε να συμμετασχουμε ή σκεφτομαστε να συμμετασχουμε και να καταπιαστουμε με την Εκθεση μας...ελπιζω να με καταλαβαινεις...:)
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
συγχωρεστε με αλλα θα το πω αν και νεος εδω..
εχει κανα χρηματικο επαθλο ολο αυτο? σιγουρα οχι απο οτι καταλαβα..
καποιοι τραβαμε καποιες φωτο απο τις βολτες που κανουμε(εγω σχεδον ποτε αντε 5-6 μιας και χρησιμοποιω σαν καρτα μνημης τον εγκεφαλο-οσο βασταει ακομα δλδ-)
καποια ομαδα θα διαλεξει κανα 20-50 100???φωτο που θα βλεπουμε και θα θαυμαζουμε ολοι...
το προβλημα που ειναι?
αν θα ειναι οι φωτο του Σωτου του Μητσου του Κιτσου η οποιου αλλου?
η αν παμε βολτες με τα μηχανακια οι περισσοτεροι απο μας και δεν ειμαστε μονο αξεσουαρ γυαλισμενα μηχανακια κλπ
ολοι μοτοσυκλετιστες ειμαστε και μας ενωνει ενα κοινο παθος,μια μεγαλη αγαπη-που στης μερες μας ειναι ιδιαιτερα κοστοβορα-η μοτοσυκλετα!

θελω να πιστευω πως το σκεπτικο μου εγινε κατανοητο και δε παρεξηγιεται κανεις απο τα λεγομενα μου
μιας και δεν εχω καμία μα καμία τετοια προθεση

συγνωμη αν κουρασα
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ξαναλεω για να με καταλαβεις και συμφωνουμε σε οσα γραφεις...μια Εκθεση φωτογραφιων των ADVriders θελουμε ως σκεψη και υλοποιηση της εκθεσης.Χωρις αυστηρα και απολυτα κριτηρια επαγγελματιων κριτων ή αρτιων τεχνικα φωτογραφιων...Σαφως και η κριτικη επιτροπη θα εχει τον τελευταιο λογο να δωσει το οκ στις τελικες φωτογραφιες,καποιοι θα κληθουν να παρουν την αποφαση.


Εδω στην περιπτωση μας δεν ειναι διαγωνισμος ουτε τυποις ουτε ουσια Αλεξανδρε...Η επιτροπη δεν εχει ανακοινωθει αφου ειτε ειναι Επαγγελματιες Φωτογραφοι ειτε ειναι απλα ομορφα Μελη(χωρις ανταλλαγματα πιστευω...εχμμμ :D ),θα κληθουν να αποφασισουν με την ιδια λογικη:Θελουμε φωτογραφιες για να δειξουμε την Μοτοσυκλετα στο δρομο.Ειμαι σχεδον σιγουρος εξαλλου οτι οποιοι κι αν ειναι τελικα,οι καλυτεροι ή οι πιο ασχετοι,παντα θα ακουσθει ενα "αλλά"οπως γινεται ανεκαθεν σε καθε τι στην ζωη μας...καποιοι ειναι ευχαριστημενοι καποιοι ειναι αδιαφοροι καποιοι απο την αλλη μερια τα χωνουν.Δεν ειναι ο σκοπος να στοχοποιηθουν καποιοι ως "φταιχτες"εαν η δικη μου φωτογραφια απορριφθει και προχωρησει μια αλλη.Προσωπικα δεν θα με πειραξει κιολας...ουτε θα αλλαξει η εικονα μου για τα υπολοιπα στο φορουμ απο μια αποφαση οποιων ανθρωπων πισω απο την επιτροπη.Αν τωρα καποιος θελει να ποσταρει φωτο εχοντας απεναντι ως επιτροπη τον Κωσταλα ή τον Ψινακη ή τον Ηenrik Knudsen και τον Andrew Hobbs...ισως ειναι θεμα συζητησης για αλλη εκθεση και σκεπτικο απο αυτη που βαλαμε εδω...


Δε διαφωνουμε σε κατι απο αυτα...απλα εγω το αφηνω στη λογικη του πιο χαλαρου και δεν βαζω κριτηρια ποιος θα με κρινει και με τι κριτηρια κι αν συμφωνω...παιρνω την αποφαση αν θελω να συμμετεχω σε ολο αυτο το εγχειρημα και εχω υποψη οτι μπορει να αρεσω μπορει και οχι.Το γιατι...το αφηνω στο χαλαρο,δεν θα κατσω να σκεφτω γιατι με απερριψαν γιατι εμενα γιατι εσενα γιατι τον αλλον.Αλλωστε δεν με υποχρεωνει καποιος για συμμετοχη,οποτε με "δικη μου ευθυνη" θα συμμετεχω και με οποιο αποτελεσμα.Θα χαρω να δω στην εκθεση φωτο μου αλλά θα χαρω περισσοτερο αν η εκθεση καταφερει να πετυχει αυτο που ανεφερα στο προηγουμενο επεξηγηματικο μου ποστ στην προηγουμενη σελιδα.


Το συμπερασμα για μενα ειναι να εχει επιτυχια η Εκθεση ολων μας χωρις να ζηταμε ευθυνες ή αλλης βαρυτητας Μελη και "ειδικους"...δεν θελω να διακρινω δικαιωματα υποχρεωσεις και στεγανα καθωςπρεπισμου ισως...το βλεπω πολυ πιο χαλαρα και μεταξυ μας...παμε να βγει κατι καλο απο εμας για εμας χωρις "πρεπει".Δεν μετραει δηλαδη οπως το βλεπω εγω, η προσωπικη μου προβολη ή το γαμωτο γιατι δεν με επελεξαν και ποιοι και πως και γιατι οχι αλλον...Νοιωθω οτι ακομα και οταν ποσταρω ενα θεμα,οταν ποσταρω μια φωτογραφια,οταν ποσταρω μια αποψη ΠΑΝΤΑ θα υπαρχουν καποιοι που θα αναπνεουμε ιδιο αερα και γουστα και καποιοι που θα περασω αδιαφορος ή και αντιθετης αποψης...ακριβως αυτο συνεχιζεται και εδω στην Εκθεση.Δεν αλλαζει το ADVride ή η μοτοσυκλετα ή η κοινη μας αγαπη για βολτες και παρεες,επειδη θα εχει καλη ή ασχετη επιτροπη στην Εκθεση...σαν να θελω να πω...

Δεν ξερω,ισως επειδη η γνωση μου και το ενδιαφερον μου προσωπικα στη φωτογραφια αρχιζει και σταματαει σε αυτο που βλεπω και μου βγαζει κοιτωντας μια φωτογραφια μου ή γενικοτερα μια φωτογραφια,να το βλεπω πιο χαλαρα και ερασιτεχνικα απ'οτι θα "επρεπε" σε μια αλλη Εκθεση...και ακριβως με το ιδιο σκεπτικο προσπαθω να δωσω μια επεξηγηση σε οσα σε απασχολουν και κουβεντιαζουμε...δεν θελω να πεισω οτι εγω εχω δικιο και ο αλλος εχει αδικο...απλα βαζω λιγο στο κλιμα τους σκεπτικου για αυτο που αρχισαμε εδω με τις φωτογραφιες...για να βοηθησει οσο δυνατον και ολους μας που θελουμε να συμμετασχουμε ή σκεφτομαστε να συμμετασχουμε και να καταπιαστουμε με την Εκθεση μας...ελπιζω να με καταλαβαινεις...:)
Θα συμφωνησω με ολα οσα λες και με το πνευμα γενικως της συγκεκριμενης εκθεσης φωτογραφιων

Αλλα γιατι να γινει ολο αυτο το νταβαντουρι και να μην διαλεχτουν απο καποιους (την διαχειριστικη ομαδα?) καποιες φωτογραφιες με οποια κριτηρια -τα οποια εμενα προσωπικα, ποσως με ενδιαφερουν αφου δεν προκειτε για εκθεση στην οποια οι συμμετεχοντες δεν θα εχουν κανενα κερδος χρηματικο ή αλλο- απο τις ηδη υπαρχουσες αναρτημενες στο φορουμ;
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Θα συμφωνησω με ολα οσα λες και με το πνευμα γενικως της συγκεκριμενης εκθεσης φωτογραφιων

Αλλα γιατι να γινει ολο αυτο το νταβαντουρι και να μην διαλεχτουν απο καποιους (την διαχειριστικη ομαδα?) καποιες φωτογραφιες με οποια κριτηρια -τα οποια εμενα προσωπικα, ποσως με ενδιαφερουν αφου δεν προκειτε για εκθεση στην οποια οι συμμετεχοντες δεν θα εχουν κανενα κερδος χρηματικο ή αλλο- απο τις ηδη υπαρχουσες αναρτημενες στο φορουμ;
Δεν επιλεγονται απο το Gallery,αν και υπήρξε η σκεψη αρχικά,διοτι ειναι πάρα πολλές οι φωτογραφίες εκει κ χανεται η μπαλα αφενος αλλά και συν το γεγονός οτι δεν πληρούν παρα πολλες εξ αυτων τις προϋποθέσεις για μια Έκθεση... Όπως η απαιτούμενη ελαχιστη επεξεργασία τους-too much πολλες...- αλλά κ μη ικανό μέγεθος για μεγαλη εκτυπωση χωρις αλλοιωση της αναλυσης...Αρα θέτοντας τη σωστή βάση-προυποθεσεις-προχωραμε πιο ευκολα τόσο στην υποβολη όσο κ στην επιλογή των κατάλληλων κ καλύτερων φωτογραφιών.
 
Τελευταία επεξεργασία:

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Βλεπω σφαγές στον οριζοντα....

Θα σημετεχω και εγω αλλα οχι ως ποιοτιτα φωτογραφιας αλλα Ως ελληνικης κουλτουρας περι μοτοσυκλετας
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Δεν επιλεγονται απο το Gallery,αν και υπήρξε η σκεψη αρχικά,διοτι ειναι πάρα πολλές οο φωτογραφίες αλλά συν το γεγονός οτι δεν πληρούν παρα πολλες εξ αυτων τις προϋποθέσεις για μια Έκθεση... Όπως ελαχιστη επεξεργασία τους αλλά κ μη ικανό μέγεθος για μεγαλη εκτυπωση χωρις αλλοιωση της αναλυσης...
Ενταξει το μη ικανο μεγεθος για εκτυπωση λυνεται ευκολα Ενα πμ στους αναρτησαντες τις επιλεγμενες φωτο για αποστολη εκ νεου στην καταλληλη ανλυση
Για την δυσκολια επιλογης τωρα λογω μεγαλου ογκου νομιζω οτι αν γινει ενα γρηγορο ξεκαθαρισμα οι μισες απο αυτες θα μπορουσαν για καποιο λογο να αποριφτουν Και εξαλλου οσοι συμετασχουν τελικα στην ιδεα της εκθεσης πιθανοτατα θα ανεβασουν καποιες φωτο που ηδη εχουν ανεβασει

Την καλημερα μου! (εισαι και συ πρωινος τυπος ε;)
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Βλεπω σφαγές στον οριζοντα....

Θα σημετεχω και εγω αλλα οχι ως ποιοτιτα φωτογραφιας αλλα Ως ελληνικης κουλτουρας περι μοτοσυκλετας
Σφαγες γιατι; Δεν θα επρεπε Δεν βλεπω να υπαρχει λογος για κατι τετοιο
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ενταξει το μη ικανο μεγεθος για εκτυπωση λυνεται ευκολα Ενα πμ στους αναρτησαντες τις επιλεγμενες φωτο για αποστολη εκ νεου στην καταλληλη ανλυση
Για την δυσκολια επιλογης τωρα λογω μεγαλου ογκου νομιζω οτι αν γινει ενα γρηγορο ξεκαθαρισμα οι μισες απο αυτες θα μπορουσαν για καποιο λογο να αποριφτουν Και εξαλλου οσοι συμετασχουν τελικα στην ιδεα της εκθεσης πιθανοτατα θα ανεβασουν καποιες φωτο που ηδη εχουν ανεβασει

Την καλημερα μου! (εισαι και συ πρωινος τυπος ε;)
Σωστή σκέψη....αλλά στο gallery έχουμε βάλει όσες εμείς θεώρησαμε ωραίες και όχι ο δημιουργός μιας φωτο.....ασε που είναι αδύνατον να θυμηθουμε τους δημιουργους

Πάντως η όλη ιδέα είναι πολύ εύκολη να γίνει πραγματικότητα, χωρίς πολλές αναλύσεις και συζητήσεις.
3 φωτο χωρίς υπερβολική επεξεργασία, στις διαστάσεις που όρισε ο τατοο και τραβηγμένες από εμάς.....εύκολα πράγματα.

Εγώ προσωπικά και χωρις να ξέρω όλη την επιτροπή, κατάλαβα ότι δεν θα κόβει φωτο, αλλά θα διεκπερεωσει την έκθεση και τις λεπτομέρειες που χρειάζονται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Σφαγες γιατι; Δεν θα επρεπε Δεν βλεπω να υπαρχει λογος για κατι τετοιο
Ε πως το λενε ... η ιστορια μας διδάσκει

Ωραια προτωβουλια παντως...

Αν γινόταν στο advirιde.com θα ειχε 4 σελιδες φωτογραφιες αλλα εφόσον γίνεται στο advride..gr εχει 4 σελίδες επεξηγήσεις και μόνο μία σελίδα φωτογραφίες

Το gr αναφέρεται στην ελληνικη μας καταγωγή και για κανενα αλλο λογο

Γαματη πρωτοβουλια παντως...

Για να δουμε οι σελιδες με της φωτογραφιες θα υπερνικησουν της σελιδες με της επεξηγησεις... αυτο και αν ειναι Διαγωνισμός
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ε πως το λενε ... η ιστορια μας διδάσκει

Ωραια προτωβουλια παντως...

Αν γινόταν στο advirιde.com θα ειχε 4 σελιδες φωτογραφιες αλλα εφόσον γίνεται στο advride..gr εχει 4 σελίδες επεξηγήσεις και μόνο μία σελίδα φωτογραφίες

Το gr αναφέρεται στην ελληνικη μας καταγωγή και για κανενα αλλο λογο

Γαματη πρωτοβουλια παντως...

Για να δουμε οι σελιδες με της φωτογραφιες θα υπερνικησουν της σελιδες με της επεξηγησεις... αυτο και αν ειναι Διαγωνισμός
Νικόλα κάπου έχεις δίκιο....αλλά επειδή είναι η πρώτη φορά που θα γίνει κάτι τέτοιο, είναι λογικό να υπάρχουν απορίες...που θα επεξηγηθουν από τους διοργανωτές.
Είναι έκθεση και όχι διαγωνισμός και για αυτό δεν θα υπάρχουν σφαγες και αντιπαράθεση.
Βάζω στοίχημα ότι στο τέλος θα έχουμε πολύ καλό αποτέλεσμα.......
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Το θεμα της εκθεσεις ειναι οι φωτογραφιες... μεχρι στιγμης ειναι οι επεξυγησεις

Βρε ανεβαστε φωτογραφιες δεν θα αγορασεαι κανενα οικόπεδο

Το οικοπεδο δεν αναφέρεται με τον μοτοσυκλετιστικο ορο...δηλαδη της πτώσεις.. . Αλλα με τον κτηματομεσητικο ορο ...δηλαδη της αγοροπολυσιας

Ας κανω και εγω μια ΕΠΕΞΉΓΗΣΗ
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
...
Αν γινόταν στο advirιde.com θα ειχε 4 σελιδες φωτογραφιες αλλα εφόσον γίνεται στο advride..gr εχει 4 σελίδες επεξηγήσεις και μόνο μία σελίδα φωτογραφίες
...
Για να δουμε οι σελιδες με της φωτογραφιες θα υπερνικησουν της σελιδες με της επεξηγησεις... αυτο και αν ειναι Διαγωνισμός
Ειμαστε πολυλογαδες :D
...Και δεν ειναι παντα κακο αυτο!
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
πειτε τα όλα ρε σειςςςςςς.,.,μη μασάτε τίποτες.,,.
όλες οι απορίες θα λύθούν στο τέλος.,

ειναι πρώτη φορα που οργανώνουμε κάτι τέτοιο.,
και είναι επόμενο να συμβαίνουν όλα αυτά που συμβαίνουν.,
η μάθηση ειναι μια διαρκείς διαδικασία .,

Προσωπικά υπολογίζω να μαζευτούν καμια 60 ῏70αρια φωτος το πολύ.,
και έχουμε μαζέψει σχεδόν τις μισές .,
επομένος καλά πάμε.,
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
@tc-drift Βαγγελη διευκρίνισε αν θέλεις για την 1η φωτο που συμμετέχεις εαν είναι τραβηγμένη απο εσενα ωστε να πληρεί τις προϋποθέσεις μας...:)
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
@jmar_oulis τι φωτογραφιαρες ειναι αυτες ρε μάγκα !!! Τρομερές και οι 3 :brv::brv::brv: δε μπορούσα να μην σχολιάσω έπαθα πλακα !!
Σ ευχαριστώ φιλαράκι, αγάπη και μεράκι για την φωτογραφία , αλλά σε όλους πίσω απ τις φώτο τους κρύβονται συναισθήματα που για τον καθένα είναι ξεχωριστά... :)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Βλεπω σφαγές στον οριζοντα....
Εγω αντιθετως βλεπω τη διαφορετικότητα κ την ανοιχτη διαχείριση σε σχεση με...οποια ιστορια.Καμμια σφαγη ειδικα απο ανθρωπους που δε ζουν απο αιμα...

Το οτι η επιτροπη ειναι μη ανακοινωσιμη δεν σημαίνει οτι γινεται κάτι βρώμικο επουδενι..Αυτο το εγγυωμαι.Το οταν δεν ξερεις κατι θα σε αναγκασει να σκεφτεις πιο δημοκρατικα.Γιατι η σκεψη σου παει στη λαμογιά κ στις παρελθοντικες ατασθαλίες δηλαδη κ δεν παει στην εμπιστοσυνη και στο καθαρο πεδιο;;;Αυτο πρεπει να αλλαξει,η δικη μας οπτικη πρωτα κ μετα του διπλανού μας...
Δεν απαντω προσωπικά μονο σε σενα αλλα θελω να δωσω τον τρόπο σκέψης του ολου εγχειρήματος αλλα και γενικοτερα του εφεξης... Τουλαχιστο οπως το οραματιζομαι και θελω προσωπικα.
Η ανοιχτη διαχείριση πρωτα θελει αυτοσεβασμο και αυτοπειθαρχία απο ολους ως μοναδες και μετα πειθω στους γυρω...εμεις αναγκαζουμε τον αλλο να μας δει διαφορετικά απ οτι χθες..αναλογα αν το αξιζουμε η οχι.Αρκει να μην περιμενουμε αλλαγες απο τους αλλους μόνο αλλα κι απο μας τους ιδιους...
 
Top Bottom