Σινεμαγκούγκου… «ΑΠΟΡΙΑ»!

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δηλαδή είναι ανευ ουσίας για σένα Σπύρο να διερευνήσεις εαν υπήρχαν και άλλα άτομα απο το forum στην εκδήλωσή σας...???:hh:
Πως λες τότε οτι υπήρξε απουσία μελών?
Κάπου τα'χεις μπερδέψει...
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Εξακολουθούμε να μην σε καταλαβαίνουμε !!! Απο την μια απορείς γιατι γιατι δεν έδωσαν το παρών τα ανυσηχα μέλη με τα μονοκυλινδρα απο αυτο εδω το φόρουμ ! Απο την αλλη λες μπορει να παρευρέθησαν και άλλοι αλλα να μην τους ξερεις !
Οι συμμετέχοντες δεν εχουν καμία απολυτως σφραγίδα ούτε αυτού εδω του φόρουμ ούτε κανενός ! Γιατι όμως ψάχνεις απαντήσεις εδω ;;; πιο πανω λες για ενθάρρυνση απο εδω μεσα ! Και σου απαντώ οτι εδω δεν την χρειαζεται κανεις ! Ο καθένας εχει την δικη του κρίση και αποφασίζει μονος του που θα Παει και με ποιον ! Όλοι μεγάλα παιδια ειμαστε!!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω το ύφος σου Γιάννη.
Αν διάβασες από την αρχή κατέληξες να με ρωτήσεις αυτό;
Που είδες το ύφος στα γραφόμενα μου πραγματικά απορώ, δεν έχω κάτι άλλο να πω περί του θέματος, μέχρι και τον λόγο που δεν ήρθαν κάποιοι μπήκαν στον κόπο να σου γράψουν (χωρίς να είναι υποχρεωμένοι) .
Ακόμα ακόμα και τον τίτλο της απορίας σου μόνο εσύ τον καταλαβαίνεις... σου απαντάμε σοβαρά σε τίτλο σινεμαγκουγκου...
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Δηλαδή εσυ πιστεύεις οτι η εκδήλωσή σας δεν στηρίχθηκε δια της παρουσίας μελών του forum?
Μα δεν την διoργάνωνε το ADVride.gr...
Δηλαδή στο περσινό trOFFy του '16 που απο Θεσσαλία και κάτω δεν υπήρχε ψυχή εγώ που ήμουν ένας απο αυτούς που τρέξανε για την εκδήλωση θα έπρεπε να αρχίζω να σας κράζω για την απουσία σας...???
Κρατάω οτι αυτοί που γουστάρανε και ήρθανε περάσανε τέλεια και αυτή είναι η μεγαλύτερη ηθική ικανοποίηση για μένα.
Δεν περιμένω απο κανέναν άλλο να τρέξει για κάτι που προσφέρω εγω προς άλλους μοτοσυκλετιστές.
Κανένας απολύτως απο εδώ μέσα δεν υποβάθμισε το event σας.
Τι ψάχνεις να βρείς εφόσον ολα πήγαν καλά και όλοι περάσατε υπέροχα???
Εγώ εαν ήμουνα πιο κοντά εάν είχα χωμάτινα λάστιχα,και υπήρχε ο χρόνος θα ερχόμουνα για την εμπειρία διότι είναι πολύ αξιόλογη η προσπάθειά σας...!!!
Αλλά.......φίλε μου...
Η ΓΚΡΙΝΙΑ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ...
(και πιστεψέ με για μένα είναι ανασταλτικός παράγοντας)

Θανάση δεν ξέρω τι νομίζεις, αλλά το event δεν είναι δικό μου.
Μη μου προσάπτεις γκρίνια και μάλιστα απο αυτή που δεν παλεύεται, τα κίνητρά μου είναι ακριβώς τα αντίθετα.
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Ρε παιδια χωρις να θέλω να κανω τον δικηγόρο κανενός πιστεύω οτι ο Σπυρος εξέφρασε την απορία-προβληματισμό του η αν θέλετε την στεναχώρια του θέλοντας πει οτι είναι καλό να στηρίζουμε χωμάτινες εξορμήσεις η events με σκοπό αυτά να πολλαπλασιάζονται.Να δίνουμε δλδ κίνητρο ώστε να υπάρχουν στο μέλλον και αλλα τέτοια.Δεν αντιλήφθηκα κάποιο ανακριτικό ύφος η απαξίωση για αυτούς που δεν πήγαν.Απο την άλλη και οι διοργανωτές ίσως δεν το έθεσαν σωστά γιατί αν δεις Σπύρο σε ερώτηση μου σε αυτό το φόρουμ αν μπορεί κάποιος να έρθει το Σάββατο μόνο για την βολτα μου απάντησαν οτι γίνεται αρκεί να φέρει μαζί του το ποσό των 15 ευρω το οποίο περιλάμβανε και γεύμα.Ποσο αστείο για κάποιους μεροκάματο για κάποιους άλλους και πολυ σημαντικότερο για κάποιους άλλους.Στην τελική πάντως δεν βρίσκω κανέναν λόγο για διένεξη...
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
@endtourista εγώ θα ήθελα να ρωτήσω κάτι τελευταίο . Εσύ τι νομίζεις ότι φταίει ώστε να μην έρθουν πολλά ανυσηχα advride μέλη???
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Θανάση δεν ξέρω τι νομίζεις, αλλά το event δεν είναι δικό μου.
Μη μου προσάπτεις γκρίνια και μάλιστα απο αυτή που δεν παλεύεται, τα κίνητρά μου είναι ακριβώς τα αντίθετα.
Ούτε και δικό μου επίσης...
Όπως και το forum...
Όπως και τα event που φιλοξενούνται ή διοργανώνονται εδω μέσα...
Η γκρίνια έχει να κάνει με την ατελή κουβέντα που γίνεται.Βλέπεις εσύ να βγάζει κάπου?
Κράτα τα θετικά της επιτυχημένης εκδηλωσής σας,βάλε καμια φωτό να ζηλεύουμε και άσε τα άλλα στην άκρη...
Αλήθεια τα κίνητρά σου ποια ακριβώς είναι?
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Δηλαδή είναι ανευ ουσίας για σένα Σπύρο να διερευνήσεις εαν υπήρχαν και άλλα άτομα απο το forum στην εκδήλωσή σας...???:hh:
Πως λες τότε οτι υπήρξε απουσία μελών?
Κάπου τα'χεις μπερδέψει...

Καμιά εκδήλωση δεν ήταν δική μου.

Ναι για μένα είναι ανευ ουσίας.

Δε τα'χω μπερδέψει, ισως δε το θέτω σωστά.
Θεωρώ το forum σα δυνατότητα επικοινωνίας με άτομα με κοινα ενδιαφέροντα. Σα μέσον και μόνο αυτό. Προσωπικά δε με ενδιαφέρει πως λέγεται, ποιοί το έχουν.Υποχρέωσή μου είναι να το σέβομαι και το κάνω νομίζω.
Θα μπορουσα να επισκέπτομαι και άλλα αντίστοιχα forum αν δεν καλυπτόμουν, όμως ένα μου αρκεί.
Στη βόλτα που θα βρεθούμε θα είσαι ο Θανάσης και οχι ο Θανάσης απο το advride.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Λοιπόν:
Προς mAthosalas
...όχι φίλε Κώστα, απέχει πολύ απ’ το πραγματικό η αναφορά σου ότι ο προβληματισμός μου «παίζει με τα όρια της διακριτικότητας», και ούτε ζήτησα να ενημερώνεστε «ανακριτικά ή απολογητικά, ποιος θα πάει που και γιατί». Πλάκα κάνεις…

Βαριές κουβέντες, δε τις δέχομαι. Από πού τις συνάγεις;
Το ADVride ειναι ενα Φορουμ που προσπαθει να δινει χρωμα και ενταση στις βολτες και στην μοτοσυκλετα και να αφηνει απεξω ολα τα άλλα...τα υπολοιπα οποια κι αν ειναι αυτα,σιγουρα ασχετα με μοτοσυκλετα και μοτοσυκλετισμο,θεματα μηνυματα κλπ...τα αφηνουμε απεξω...
Ειναι ισως και η πρωτη φορα λοιπον,τουλαχιστο απ'οσο θυμαμαι προσωπικα,που βγαινει ενα μελος του Φορουμ και ρωταει γιατι δεν πηγαμε σε ενα event...αυτο προσωπικα το βλεπω να εχει ενα υφος που ειναι εξω απο το υφος που περιγραφω στις προηγουμενες κουβεντες μου.
Ναι δεν μου δειχνει διακριτικο ουτε και μη απολογητικο οταν ζητας εσυ ή οποιος αλλος απο τα παιδια εδω στο Φορουμ να απολογηθουν ή να αναφερουν γιατι δεν πηγαν σε μια-οποιαδηποτε-συναντηση...Νομιζω,τα ξαναιεπα και στο πρωτο ποστ μου,καθενας ειναι ελευθερος να επιλεξει οτι επιθυμει.Εμας δεν μας νοιαζει γιατι δεν πηγε ο ταδε εκει(ποσο μαλλον να σηκωσουμε και Τοπικ αποριας...)αλλά το μονο που μας ενδιαφερει και συνηθως ποσταρουν ολοι,ειναι εαν πηγε και περασε καλα να μοιραστει τη χαρα του μαζι μας.Συνηθεστατο στο ADVride...
Καμμια βαρια κουβεντα λοιπον παρα μονο η συνηθης εικονα του Φορουμ.Ισως αν το παρακολουθεις ή το παρακολουθησεις στο μελλον θα δεις αυτα που γραφω και ο ιδιος. :)
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Ούτε και δικό μου επίσης...
Όπως και το forum...
Όπως και τα event που φιλοξενούνται ή διοργανώνονται εδω μέσα...
Η γκρίνια έχει να κάνει με την ατελή κουβέντα που γίνεται.Βλέπεις εσύ να βγάζει κάπου?
Κράτα τα θετικά της επιτυχημένης εκδηλωσής σας,βάλε καμια φωτό να ζηλεύουμε και άσε τα άλλα στην άκρη...
Αλήθεια τα κίνητρά σου ποια ακριβώς είναι?
Θανάση στο έχω απαντήσει εδώ:

Φίλε Θανάση,
απάντηση όπως ίσως την ενοείς δεν περιμένω, δεν απαντάται το θέμα.
Γνώμες περίμενα που ήρθαν, αλλά ατυχώς επικεντρώθηκαν σε μια ανύπαρκτη αντιπαράθεση με τη βόλτα στο Λεωνίδιο.
Αυτό μεγάλωσε το ζήτημα κι αυτό προσπάθησα να ξεδιαλύνω.
Πιστεύω όμως οτι ολη αυτή η αναφορά θα λειτουργήσει και κάποιοι ίσως στο μέλλον παρακάμψουν τυχόν αναστολές, αισθανθούν οτι πρέπει να στηρίξουν οτιδήποτε μοτοσυκλετιστικό προσπαθεί να δημιουργηθεί. Ας βλέπουμε θετικά την κάθε προσπάθεια στο χώρο αυτό. Η παρουσία μας είναι αυτή που θα τους χαρίσει μέλλον, καθώς τίποτα δεν πρέπει να θεωρείται δεδομένο. Οποιαδήποτε διοργάνωση δωρεάν ή μη, έχει τεράστιες δυσκολίες κόπο και πόνο. Δικαιούται αναγνώρησης και στήριξης. Είμαστε τόσο λίγοι έλωστε...
Ρομαντικός; όχι, ρεαλιστής!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καμιά εκδήλωση δεν ήταν δική μου.

Ναι για μένα είναι ανευ ουσίας.

Δε τα'χω μπερδέψει, ισως δε το θέτω σωστά.
Θεωρώ το forum σα δυνατότητα επικοινωνίας με άτομα με κοινα ενδιαφέροντα. Σα μέσον και μόνο αυτό. Προσωπικά δε με ενδιαφέρει πως λέγεται, ποιοί το έχουν.Υποχρέωσή μου είναι να το σέβομαι και το κάνω νομίζω.
Θα μπορουσα να επισκέπτομαι και άλλα αντίστοιχα forum αν δεν καλυπτόμουν, όμως ένα μου αρκεί.
Στη βόλτα που θα βρεθούμε θα είσαι ο Θανάσης και οχι ο Θανάσης απο το advride.
Είμαι πάντα ο εαυτός μου και δεν κρύβομαι πίσω απο κανένα τίτλο η ιδιότητα.
Είναι αρχή στη ζωή μου αυτό.

Μακάρι να μπορούσα να καταλάβω που θες να καταλήξεις...
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Ρε παιδια χωρις να θέλω να κανω τον δικηγόρο κανενός πιστεύω οτι ο Σπυρος εξέφρασε την απορία-προβληματισμό του η αν θέλετε την στεναχώρια του θέλοντας πει οτι είναι καλό να στηρίζουμε χωμάτινες εξορμήσεις η events με σκοπό αυτά να πολλαπλασιάζονται.Να δίνουμε δλδ κίνητρο ώστε να υπάρχουν στο μέλλον και αλλα τέτοια.Δεν αντιλήφθηκα κάποιο ανακριτικό ύφος η απαξίωση για αυτούς που δεν πήγαν.Απο την άλλη και οι διοργανωτές ίσως δεν το έθεσαν σωστά γιατί αν δεις Σπύρο σε ερώτηση μου σε αυτό το φόρουμ αν μπορεί κάποιος να έρθει το Σάββατο μόνο για την βολτα μου απάντησαν οτι γίνεται αρκεί να φέρει μαζί του το ποσό των 15 ευρω το οποίο περιλάμβανε και γεύμα.Ποσο αστείο για κάποιους μεροκάματο για κάποιους άλλους και πολυ σημαντικότερο για κάποιους άλλους.Στην τελική πάντως δεν βρίσκω κανέναν λόγο για διένεξη...
Tάκη χωρίς να τόχω πρόχειρο, νομίζω αναφέρθηκε σαφώς η δωρεάν συμμετοχή στη Σαββατιάτικη βόλτα.
Άν όχι, λάθος!
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Φίλε Σπύρο ακόμα περιμένω να μου απαντήσεις τι νομίζεις εσύ ότι έφταιξε ??? και όπως έιπε και ο Κώστας λίγο πιο πάνω αν παρακολουθήσεις καλά το φόρουμ θα δεις ότι όλοι εδώ ποστάρουν τις ωραίες εικόνες από τις βόλτες τους και δεν έχουν υπάρξει ποτέ στο παρελθόν τέτοιου έιδους ποστ περί αποριών γιατί κάποιοι δεν πήγαν κάπου!
Επίσης αν διαβάσεις από την αρχή τα ποστ που έχεις γράψει θα δεις ότι άλλα λες στην άρχη άλλα στην μέση άλλα στο τέλος και φτου από την αρχή!!
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Επειδή θεωρώ πως το θέμα δεν προχωράει άλλο και γυρίζει γύρω απο τον εαυτό του, αν συμφωνείτε προτείνω να σταματήσει εδώ.
Φίλε Σπύρο ακόμα περιμένω να μου απαντήσεις τι νομίζεις εσύ ότι έφταιξε ??? και όπως έιπε και ο Κώστας λίγο πιο πάνω αν παρακολουθήσεις καλά το φόρουμ θα δεις ότι όλοι εδώ ποστάρουν τις ωραίες εικόνες από τις βόλτες τους και δεν έχουν υπάρξει ποτέ στο παρελθόν τέτοιου έιδους ποστ περί αποριών γιατί κάποιοι δεν πήγαν κάπου!
Επίσης αν διαβάσεις από την αρχή τα ποστ που έχεις γράψει θα δεις ότι άλλα λες στην άρχη άλλα στην μέση άλλα στο τέλος και φτου από την αρχή!!
Ηλία αυτό ψάχνω κι εγώ.
Τελικά φαίνεται πως δε μπόρεσα να μεταδώσω οτι δεν ζητώ εξηγήσεις γιατι μελη απο δω δεν πήγαν στο Σοφικό, αλλά γιατί και απο προγενέστερες εμπειρίες μου παρατηρώ χαμηλή συμμετοχή σε εκδηλώσεις, και δη δωρεάν.
Προτείνω αν συμφωνείτε να τελειώσουμε εδώ, πήρα κι ελπίζω να έδωσα πράγματα.

Αλλά να μου κράξουν και τον τίτλο.... Και ήμουν τόσο περήφανος γιαυτόν!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Επειδή θεωρώ πως το θέμα δεν προχωράει άλλο και γυρίζει γύρω απο τον εαυτό του, αν συμφωνείτε προτείνω να σταματήσει εδώ.
Το θεμα κλειδωνει λοιπον εφοσον το ζηταει ο δημιουργος.Καλυφθηκαν ολες οι αποψεις οπότε το να αναμασωνται τα ιδια,δεν προσφερει κατι σε κανεναν.:)
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom