Στα Χνάρια Αρχαίων Δρόμων Του Μεταξιού…(KZ-KG-UZ 2014 / Μέρος Α΄)

man gs

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Manolis
Μοτό
Bmw f800gs
ΑΧ αυτη η Ανατολη.
Ευγε φιλε μου Παναγιωτη και τα σεβη μου στην Μονικα.
Αναμενουμε το β μερος.
:)
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
...απο χθες βραδυ ταξιδευω στις χωρες των ...Σταν'ς...σ'ενα ταξιδιωτικο που ομοιο του ΔΕΝ εχει ξαναγραφτει!!
διαβαζω χωρις να βγαζω λεξη...η συζυγος απορει κ ο μικρος με κοιταζει παραξενεμενος προσπαθωντας να αντιληφθει τι ειναι αυτο που με 'χει αποροφησει τοσο...
εχω ανοιξει 2 σελιδες μια με το ταξιδιωτικο κ μια με τον χαρτη ωστε να βλεπω που φτασατε...

δεν εχω λογια,υπεροχη λιτη κ περιεκτικη γραφη,πολλες αληθειες ενω μεσα απο καθε φωτο βγαινει μια -δικη σας- ηρεμια?...ψυχραιμια?...
δεν ξερω πως να χαρακτηρισω αυτο που μου περασες Πανο...
σαφως αναμενουμε την συνεχεια κ ευχομαι παντα να γνωριζεις μακρυνους δρομους!!
:friendship:
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
προσπαθω να βρω κατι που να τεριαζει με αυτο που εχω διαβασει και εχω δει συνολικα απο εσενα και τα ταξιδιωτικα σου μεχρι τωρα και μου ειναι δυσκολο
ομως καθε φορα αισθανομαι λιγο πιο ψηλος πιο ωραιος σαν ελληνας πιο ετοιμος να τολμησω,να παω λιγο παραπανω τα ορια μου
ευχαριστω φιλε
Εγω ευχαριστω Στεργιο να εισαι παντα καλα και οτι καλυτερο φιλε.. Πραγματικα χαιρομαι που εχω γνωρισει ατομα οπως εσυ και εχω συνταξιδευσει.. :friendship:
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Μπράβο φιλαράκι, το 10ημερο αυτό που ήταν απρογραμματιστο στα βουνά του Κυργισταν ήταν το κάτι άλλο! :woot:
Περιμένουμε με αγωνία την συνέχεια! :ok:

Ευχαριστω Γιαννη να εισαι καλα και να κανεις ομορφα ταξιδια οπως αυτο που ανεβασες :ok::ok: Οσο για το Κιργισταν ηταν η αποκαλυψη θα ελεγα.:hungry::hungry: Και την ευκαιρια αυτη μας την εδωσε η μη εισοδο μας στο Τατζικισταν, γιατι αλλιως ο χρονος μας θα ηταν πολυ περιορισμενος και σιγουρα δεν θα ανακαλυπταμε τις πανεμορφες off-road διαδρομες που προσφερει η χωρα. Τωρα βεβαια εμεινε μονο του το Τατζικισταν παραπονεμενο.. τι να κανουμε κατι κερδιζεις κατι χανεις ετσι ειναι ολα στην ζωη αλωστε.;)
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Εγω παλι εκτος του οτι το διαβασα σε δυο δοσεις με αποτελεσμα να χασω τον ενδιαμεσο υπνο πηγα κ στην δουλεια μου μετα.
Αλλα οχι ολοκληρος, μονο οτι φαινεται.
Η χαρα μου που το ταξιδι βρισκεται αναλυτικα στο πλεον καταλληλο περιβαλλον ειναι μεγαλη.
Αναμενουμε εναγωνιως και την ιστορια της επιστροφης με την ευχη να περιεχει καποια μαγικη σκυταλη.

P.S.
Φτασατε να ειστε μια ευθεια απο τη Βομβαη ρε σεις!!!

adv phone
Η ολη χαρα δικη μου φιλαρακι που υπαρχει αυτος ο υπεροχος ιντερνετικος χωρος και μπορουμε να μοιραζουμε ταξιδιωτικα μας, με ανθρωπους αρωστακια με ταξιδια σε δυο τροχους:ok::ok: οσο για το Μερος Β΄ενα θα σου πω μεχρι αχνιστη μπουγατσα Θεσσαλονικης θα αναφερει;):)

P.S.
Αυτο τωρα με την Βομβαη τι το ηθελες; Με χαρτες ανοιχτους ειμαι παλι..:friendship:
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Οι λέξεις δεν παίζουν .. μπερδεύονται ..
Αν και είναι το μισό, νομίζω ότι είναι το πιο δυνατό ταξιδιωτικό που έχω διαβάσει! Σε μέρη που οι περιγραφές και η περιήγηση με μηχανή σπανίζει και μέχρι τώρα έβρισκα μόνο ανταποκρίσεις από advrider (κρυφός πόθος η πρωτόγονη Ασία).
Να είσαι καλά να μας πηγαίνεις τέτοια απίστευτα ταξίδια :)
Νικολα κ'εσυ να εισαι καλα, ευχαριστω για τα καλα σου λογια:)
Ευχομαι αυτος ο κρυφος ποθος να γινει παραγματικοτητα καποια στιγμη.:friendship:
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
ΑΧ αυτη η Ανατολη.
Ευγε φιλε μου Παναγιωτη και τα σεβη μου στην Μονικα.
Αναμενουμε το β μερος.
:)
Ελα ρε Μανωλη γιγαντα γητευτη των βουνων να εισαι καλα φιλε μου ευχαριστω. :):ok:

Σε φανταζομαι να οργωνεις τα βουνα του Κιργισταν με το κιτρινο κατσικι σου..:hailbig:
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
...απο χθες βραδυ ταξιδευω στις χωρες των ...Σταν'ς...σ'ενα ταξιδιωτικο που ομοιο του ΔΕΝ εχει ξαναγραφτει!!
διαβαζω χωρις να βγαζω λεξη...η συζυγος απορει κ ο μικρος με κοιταζει παραξενεμενος προσπαθωντας να αντιληφθει τι ειναι αυτο που με 'χει αποροφησει τοσο...
εχω ανοιξει 2 σελιδες μια με το ταξιδιωτικο κ μια με τον χαρτη ωστε να βλεπω που φτασατε...

δεν εχω λογια,υπεροχη λιτη κ περιεκτικη γραφη,πολλες αληθειες ενω μεσα απο καθε φωτο βγαινει μια -δικη σας- ηρεμια?...ψυχραιμια?...
δεν ξερω πως να χαρακτηρισω αυτο που μου περασες Πανο...
σαφως αναμενουμε την συνεχεια κ ευχομαι παντα να γνωριζεις μακρυνους δρομους!!
:friendship:

Γιωργο ευχαριστω πολυ και χαιρομαι που καταφερα να σου περασω εντονα συναισθηματα διαβαζοντας το:) Να εισαι παντα καλα και να γραφεις ομορφα χιλιομετρα.:friendship:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
2 μέρες τώρα στέλνω την κοπελιά για καφέ με τις φίλες της για να μπορέσω να απολαύσω αυτό το ΕΠΟΣ!
Πάνο φιλαράκι, απλά Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο Ι !!!
Και τα μέρη και οι φωτογραφίες και η περιγραφή...
Πιστεύω πως το 650 πήγαινε λίγο καλύτερα στο χώμα απ'ότι το K1200S σε αυτήν τη εκδρομούλα ε; :http://www.advride.gr/threads/Από-την-Ρωσία-με-αγάπη…-Η-αποστολή….268/
(όσοι δεν έχετε διαβάσει το οδοιπορικό του Πάνου στη Ρωσία κάντε το ΤΩΡΑ! :) )
Respect!
:hailbig:
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Εγω απλα προσπαθω να καταλαβω ....αν τωρα εμεις που το διαβαζουμε κ βγαζουμε όλα αυτά τα συναισθηματα , ο Παναγιώτης κ η Μονικα τι νιώθανε εκει πανω σε αυτά τα βουνα?.....κ αν εμεις βλέπουμε αυτά τα καδρα που μεσα εχουν τις απίστευτες αυτές εικονες από ανθρώπους ζωα φαραγγια κ οροσειρες σαν ψεμα,,μεσα από το φακο......ο Παναγιώτης κ η Μονικα τι εχουν δει με τα ματακια τους?????

Καλοταξιδοι παντα!!!
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
οτι και να πω θα ειναι λιγο για το ταξιδι σου...:hailbig:
εισαι απο τους λιγους που απολαμβανω τοσο πολυ να διαβαζω τα ταξιδιωτικα σου
πραγματικα εχεις ταλεντο να γραφεις διοτι τα γραφεις αναλυτικα με πολλες φωτο,χωρις σαλτσες και φανφαρες
καθε φορα που διαβαζω ταξιδιωτικο σου ειναι σαν να ταξιδευω και γω μαζι σου
σου ευχομαι να γυρισεις ολο τον κοσμο και να συνεχισεις να γραφεις με τον ιδιο τροπο ωστε να ταξιδευουμε και μεις μαζι σου:friendship:
 

Morfeas

ΜΟΤΟταξιδιώτης
Περιοχή
Athens-Alimos
Όνομα
Δημήτρης Κατσούλας
Μοτό
BMW R1200 GSA
Triumph scrambler 900
ουφ.....Μαγγελάνε....καταστράφηκα για 2η φορά!

Αδερφέ πραγματικά σε θαυμάζω! Πάντα όρθιος !!!
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
το διαβασα μια και εξω και αν υπηρχε και το Β μερος ακομα θα διαβαζα.Μπραβο σας που ζείτε τα ονειρα σας,παντα ανοιχτους,ομορφους και μακρυνους δρομους να εχετε.:)
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
2 μέρες τώρα στέλνω την κοπελιά για καφέ με τις φίλες της για να μπορέσω να απολαύσω αυτό το ΕΠΟΣ!
Πάνο φιλαράκι, απλά Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο Ι !!!
Και τα μέρη και οι φωτογραφίες και η περιγραφή...
Πιστεύω πως το 650 πήγαινε λίγο καλύτερα στο χώμα απ'ότι το K1200S σε αυτήν τη εκδρομούλα ε; :http://www.advride.gr/threads/Από-την-Ρωσία-με-αγάπη…-Η-αποστολή….268/
(όσοι δεν έχετε διαβάσει το οδοιπορικό του Πάνου στη Ρωσία κάντε το ΤΩΡΑ! :) )
Respect!
:hailbig:
Να είσαι καλά Γιάννη ευχαριστούμε και όμορφα διτροχα χιλιόμετρα εύχομαι... Εννοείται ότι το 650 πήγαινε καλύτερα σε χώμα, αλλά και χωρίς άγχος για οτιδήποτε.. ;)
 
Reactions: yns
Top Bottom