Στολή 4 Εποχών (Μπουφάν - Παντελόνι)

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
@moby_gr Αντωνη εχεις δικιο σε αυτο που γραφεις οπως το γραφεις και μαζι σου.Ομως δυο παραγοντες ακομα που πρεπει να ληφθουν υποψη ειναι κατ'αρχας οτι η αφορητη καλοκαιρινη ζεστη στην Ελλαδα μας,ακομα κ αν φυσαει αερακι που συνηθως ειναι λίβας,δεν προσθετει στην ενεργητικη ασφαλεια του μοτοσυκλετιστη ο οποιος "λιωνει" στον ιδρωτα και παιζει με θερμοπληξια για πλακα...ειδικα οσο πεφτουν οι ταχυτητες και ακομα χειροτερα στα περασματα απο κατοικημενες περιοχες που παμε 1η-2α...:wacky:Επισης ενας αλλος παραγοντας σχετικα με την "φτου μακρυα απο ολους μας" πτωση ειναι οτι η στολη θα μας προφυλαξει απο καποιες σωματικες ζημιες....για μενα την κυριοτερη δουλεια παιζει το ΚΑΛΟ κρανος αλλά και οι σνθηκες του ατυχηματος...Δηλαδη η στολη ερχεται πολυ μετα στο θεμα ασφαλεια και προστασια...σαφως και της δινω ποντους οσο καλυτερη ειναι,ειδικα για "μικροζημιες" σωματικες αλλά αν "φυγεις με πολλα" ή πανω σε κατι,η στολη απλα ειναι τιποτα...:oops:
Να σημειωσω οτι προσωπικα σε καθε καλοκαιρινη διατρητη στολη,το πρωτο που αλλαζω αν δεν εχει απο μονη της ειναι οι προστασιες,αρχιζοντας απο την πλατη και αντικαθαστωντας και ωμους-αγκωνες-γονατα...σε συνδιασμο με καλη μποτα και γαντια.Οσο μπορω δηλ.να δινω ενα συν ακομα στην ασφαλεια,ειδικα για μικροζημιες...
Ε...κανουμε παντα κι ενα σταυρό να εχουμε την Παναγιά μαζι μας και...τι αλλο...:biker2:Η μοτοσυκλετα εχει τα ρισκα της αλλά τη γουσταρουμε τρελλά :friendship:
 

moby_gr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
R1200GS Adventure
@mAthosalas
Έχεις απόλυτο δίκιο για τη ζέστη και τις παρενέργειες που προκαλεί στο σώμα, αλλά εγώ προσωπικά τις προτιμώ και κάνω υπομονή για τη -λίγη, έστω- επιπλέον ασφάλεια που προσφέρει (και πολύ σωστά αναφέρεις, "υπό συνθήκες" και μόνο, μη θεωρούμε τις στολές μας και πανοπλίες ;)) αφού κάτι παρόμοιο προκαλεί και το κράνος στο κεφάλι μας, κάτι που είναι αναπόφευκτο και "αναγκαίο κακό".

Επίσης, σωστή η κίνηση να αλλάζεις, με ποιοτικότερες τις προστασίες σου και να "επενδύεις" και σε καλές μπότες/γάντια, για μεγιστοποίηση της ασφάλειας σου :) γιατί νομίζω πως οι εταιρείες κάνουν εκπτώσεις στο συγκεκριμένο θέμα, έχοντας ίσως κατά νου πως τα συγκεκριμένα ρούχα προορίζονται για περιορισμένη (αστική ίσως) χρήση.

Μακάρι να μη χρειαστεί ποτέ και για κανέναν να τεστάρει την αντοχή της στολής του :biker:


spam off
:friendship:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Nαι αυτο με τις προστασιες ειναι θεμα...κυριως απο no name εταιρειες αλλά και φθηνες σειρες καλων εταιρειων...αλλωστε σου λεει,πουλαμε και καλες προστασιες...να βγει κ κατι τις απο τον υποψιασμενο...δυστυχως συμβαινει.
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Ειχα στολη Revit Sand... Παρα πολυ καλη για χειμωνα και αρκετα καλη το καλοκαιρι.

Πηρα DIFI AX PRO (κατι τετοιο) και εχω να πω οτι ειναι αρκετα καλη τον χειμωνα και παρα πολυ καλη το καλοκαιρι. Στα πολλα κρυα η revit ηταν καλυτερη.

Δεν εχω κανενα παραπονο αλλα τα revit σε ποιοτητα ηταν ενα κλικ καλυτερα.
Προσωπικα θα ξαναεπαιρνα DIFI. Μπορω να ντυθω καλυτερα τον χειμωνα, ομως το καλοκαιρι τα DIFI δεν παιζονται...

:friendship:
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Ειχα στολη Revit Sand... Παρα πολυ καλη για χειμωνα και αρκετα καλη το καλοκαιρι.

Πηρα DIFI AX PRO (κατι τετοιο) και εχω να πω οτι ειναι αρκετα καλη τον χειμωνα και παρα πολυ καλη το καλοκαιρι. Στα πολλα κρυα η revit ηταν καλυτερη.

Δεν εχω κανενα παραπονο αλλα τα revit σε ποιοτητα ηταν ενα κλικ καλυτερα.
Προσωπικα θα ξαναεπαιρνα DIFI. Μπορω να ντυθω καλυτερα τον χειμωνα, ομως το καλοκαιρι τα DIFI δεν παιζονται...

:friendship:
Πολυ καλό review


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Εγώ έχω το κουστουμακι της Revit, sand 2.
Έχω να καταθεσω πως σε παααααααρα πολύ έντονη βροχόπτωση τον πρώτο χρόνο δεν πέρασε σταγόνα νερού. Μετα απο 3 χρόνια όμως σε αντίστοιχη βροχόπτωση και μετά από 40-50 χλμ περασε τελικά νερό απο τις ραφές του αδιαβροχου στο ύψος των ώμων και των αγκώνων. Στο παντελόνι δεν πέρασε τίποτα. Την επένδυση του μπουφάν όμως την έχω περισσότερο χρησιμοποιημένη. Ίσως κι αυτό έπαιξε το ρόλο του.

Αν εβρισκα μία καινούργια αδιάβροχη επένδυση για το μπουφάν θα την αγοραζα ξανά! Αλλά δυστυχώς νομίζω πως δεν πωλείται χωριστά.


Σε θέμα ζέστη εκτός πόλης είναι μία χαρά. Εντός πόλης και με χαμηλές ταχύτητες.... δυστυχως έχω ξαπλωσει (σχεδόν σταματημένος) 2 φορές λόγω του εκνευρισμού που μου προκαλεί η ζέστη!
Νομίζω όμως πώς και γυμνός να ήμουν πάλι τα ίδια λάθη θα έκανα. Η διάφορα είναι πως σηκωθηκα χωρίς γρατσουνια! Αυτο είναι το πλεονέκτημα των κουστουμιων 4εποχων σε σχέση με τα καλοκαιρινά... που ακόμη κι δεν παθεις εσύ κάτι πιθανόν να σκιστει λιγάκι το ρούχο λόγω του "ελαφριου" υφάσματος του.
 
Τελευταία επεξεργασία:

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Mπαμπη,αν και παιζει να το γνωριζεις ,οτι ΜΙΑ στολη ΚΑΙ για τις 4 Εποχες απλα ΔΕΝ παιζει...αν επαιζε θα ειχαμε ολοι απο ΜΙΑ στολη και θα ημασταν οι καλυτεροι του χωριου που λεμε...Το δυσκολο κομματι στις στολες στην Ελλαδα,ειναι το Καλοκαιρι και οι θερμοκρασιες απο Ιουλιο ως Σεπτεμβριο.Εκει ΔΕΝ παλευεται καμμια στολη "All Season" ή αν προτιμας "4 εποχων". Ευνοητο γιατι:hungover::sorry:...,εκει θελουμε μια πληρως διατρητη στολη για να μπορουμε να οδηγησουμε σε ταξιδιωτικες συνθηκες που επιβαλλουν οι ζέστες της καλοκαιρινης περιοδου στη Χωρα...και παλι...δυσκολευομαστε ακομα και με διατρητα...:oops:

Αρα κατ'εμε,θελουμε,αν μιλαμε για ταξιδια παντος καιρου για Ελλαδα στην ασφαλτο,μια στολη για Φθινοπωρο ως Ανοιξη(και Ιουνιο ισως)και μια για το ζεστο Καλοκαιρι.Η πρωτη ειναι αυτη που ψαχνεις η δευτερη ειναι μια διατρητη...επιλογες ΠΟΛΛΕΣ και για ολα τα γουστα αλλά και βαλαντια...
Προσωπικα εχω επιλεξει μια Revit καλοκαιρινη,με Jacket Tornado(με αφαιρουμενη επενδυση)και παντελονι Airwave,διατρητα φουλ,και την εχω για ζέστες και οταν αρχιζουν οι θερμοκρασιες να φευγουν απο Σεπτεμβρη απο 25°C και κατω ως την Ανοιξη αντιστοιχα,εχω επιλεξει για ταξιδια μια φουλ Goretex στολη Revit και ειμαι κομπλε...:) Βεβαια...εχω αλλαξει αρκετες ως σημερα...

Για χωμα...:rolleyes:παμε αλλου...αναλογα αν θελουμε ταξιδια χωματινα all season ή "καλο" χωμα τριγυρω...επιλογες απο εντουραδικα ρουχα ως ADV στολες...αλλη κουβεντα εδω.:cool:

Καλη επιλογη για καποιον που θελει ΜΟΝΟ μια στολη,ειναι και η Rallye 3 της BMW,πληρεστατη σε ασφαλεια και προστασιες,με φερμουαρ για αερα,προσθαφαιρουμες επενδισεις και μπορεις να την φορας χωμα-ασφαλτο παντου με καποιες παραχωρησεις στην πολυ ζέστη που αναβεις(η διατρητη δεν παιζεται εδω ειπαμε...),αλλά και στα πολυ κρυα οπου θες καλο thermal απο μεσα στο jacket και την παλευεις καλα...Ακριβη για καινουρια αλλά παιζουν μεταχειρω ευκαιριες και ισως αξιζει...

Η Revit επισης εχει μια ADVstyle την Revit Sand 2 που αξιζει μια ματια και ειναι και πανεμορφη :)

Καλη αγορα και καλοταξιδη οτι κ αν επιλεξεις...:friendship:
Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω και καλοκαιρινό μπουφάν mesh, αλλά δεν νιώθω την ασφάλεια που νιώθω με το χειμερινό σε καμία περίπτωση. Γι' αυτό και θέλω την όσο πιο "πραγματικά" 4Season στολή που υπάρχει, για ταξίδια και εκδρομές τουλάχιστον. Στην πόλη μέσα και με το mesh ζεσταίνεσαι αν έχει 40, δεν υπάρχει σωτηρία..

Η Revit Sand 2 είναι από τις βασικές που σκέφτομαι όπως θα είδες μιας και είμαι Revitάκιας. :)

H νέα BMW Rallye στολή μου αρέσει πάρα πολύ (ειδικά σε μαύρο-κόκκινο τα σπάει!) αλλά ξεφεύγει πολύ σε budget. Μεταχειρισμένη δεν θα έπαιρνα για προσωπικούς λόγους.

Ειχα στολη Revit Sand... Παρα πολυ καλη για χειμωνα και αρκετα καλη το καλοκαιρι.

Πηρα DIFI AX PRO (κατι τετοιο) και εχω να πω οτι ειναι αρκετα καλη τον χειμωνα και παρα πολυ καλη το καλοκαιρι. Στα πολλα κρυα η revit ηταν καλυτερη.

Δεν εχω κανενα παραπονο αλλα τα revit σε ποιοτητα ηταν ενα κλικ καλυτερα.
Προσωπικα θα ξαναεπαιρνα DIFI. Μπορω να ντυθω καλυτερα τον χειμωνα, ομως το καλοκαιρι τα DIFI δεν παιζονται...

:friendship:
Εαχυριστώ για το review και συγκριτικό ταυτόχρονα, η συμπεριφορά του καλοκαιριού είναι ένα συν σίγουρα.

Ειχα παρει παντελόνι και τζάκετ απο Τζωρτζόπουλο
Ειναι η ixs Montevideo
Εδω εχει και μια παρουσιαση αν κατέχεις αγγλικά.

https://stromingtheworld-en.com/2015/11/15/ixs-montevideo-jacket-ixs-caracas-trousers/
Ευχαριστώ για την πρόταση, θα την κοιτάξω αναλυτικά, δεν την ήξερα την στολή!

Εγώ έχω το κουστουμακι της Revit, sand 2.
Έχω να καταθεσω πως σε παααααααρα πολύ έντονη βροχόπτωση τον πρώτο χρόνο δεν πέρασε σταγόνα νερού. Μετα απο 3 χρόνια όμως σε αντίστοιχη βροχόπτωση και μετά από 40-50 χλμ περασε τελικά νερό απο τις ραφές του αδιαβροχου στο ύψος των ώμων και των αγκώνων. Στο παντελόνι δεν πέρασε τίποτα. Την επένδυση του μπουφάν όμως την έχω περισσότερο χρησιμοποιημένη. Ίσως κι αυτό έπαιξε το ρόλο του.

Αν εβρισκα μία καινούργια αδιάβροχη επένδυση για το μπουφάν θα την αγοραζα ξανά! Αλλά δυστυχώς νομίζω πως δεν πωλείται χωριστά.
Ευχαριστώ για το review της Sand 2, πολύ χρήσιμο..! Μπορείς να βεις πιστεύω μία αδιάβροχη επένδυση και να την προσαρμόσεις στην τελική (με τα κουμπιά/Loops που έχει για να προσδένεται στο outer shell)
 

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Σήμερα δοκίμασα την στολή Rallye 2016 της BMW. Πολύ ωραία στολή, μου καθόταν κουτί και φάνηκε πολύ ποιοτική. Να πω την μαύρη αλήθεια όμως δεν κατάλαβα τόσο εντυπωσιακή διαφορά από τις 3 που ανέφερα αρχικά ώστε να δικαιολογεί την τιμή της (Με μία έκπτωση από την αρχική τιμή κυμαίνεται στα 650-700 μόνο για το jacket..) Σίγουρα εκτός του budget μου. Τα αντίστοιχα (οικονομικά) Revit μου φαίνονται ενα κλικ καλύτερα, το Poseidon GTX για παράδειγμα.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Σήμερα δοκίμασα την στολή Rallye 2016 της BMW. Πολύ ωραία στολή, μου καθόταν κουτί και φάνηκε πολύ ποιοτική. Να πω την μαύρη αλήθεια όμως δεν κατάλαβα τόσο εντυπωσιακή διαφορά από τις 3 που ανέφερα αρχικά ώστε να δικαιολογεί την τιμή της (Με μία έκπτωση από την αρχική τιμή κυμαίνεται στα 650-700 μόνο για το jacket..) Σίγουρα εκτός του budget μου. Τα αντίστοιχα (οικονομικά) Revit μου φαίνονται ενα κλικ καλύτερα, το Poseidon GTX για παράδειγμα.
Αν το σκεφτεις ομως οτι συνολικα με 6-7 κατομπαλα τη βρισκεις ελαφρως μεταχειρισμενη...ριξε μια δευτερη καλη ματια...ειδικα αφου σου αρεσε :)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σήμερα δοκίμασα την στολή Rallye 2016 της BMW. Πολύ ωραία στολή, μου καθόταν κουτί και φάνηκε πολύ ποιοτική. Να πω την μαύρη αλήθεια όμως δεν κατάλαβα τόσο εντυπωσιακή διαφορά από τις 3 που ανέφερα αρχικά ώστε να δικαιολογεί την τιμή της (Με μία έκπτωση από την αρχική τιμή κυμαίνεται στα 650-700 μόνο για το jacket..) Σίγουρα εκτός του budget μου. Τα αντίστοιχα (οικονομικά) Revit μου φαίνονται ενα κλικ καλύτερα, το Poseidon GTX για παράδειγμα.
Εγώ αυτό που μπορώ να πω για τις στολές της bmw είναι ότι μετά από 7 χρόνια πολύ σκληρής χρήσης, είναι ακόμα καινούργια.....μιλάω για την rally2.
Δεν γνωρίζω για το καινούργιο μοντέλο, αλλά η 2 άξιζε και το τελευταίο ευρώ της
Κοίτα αυτό που λέει και ο μαθο...για μεταχειρω.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Εγώ αυτό που μπορώ να πω για τις στολές της bmw είναι ότι μετά από 7 χρόνια πολύ σκληρής χρήσης, είναι ακόμα καινούργια.....μιλάω για την rally2.
Ναι αλλά σκληρη χρηση απο λελο...οχι απο αγορι :D:p...να τα λεμε και αυτα...:wacky:
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Οι στολές της bmw έχουν με διαφορά τα καλύτερα προστατευτικα από ΟΛΕΣ τις άλλες στολές.

Δεν μπορείς να συγκρίνεις την revit poseidon με την bmw rallye 3. Η πρώτη είναι εστιασμενη σε περισσότερο κρύο καιρό και η δεύτερη σε περισσότερο ζεστό (λόγω goretex pro κελυφους της πρώτης και λιγοτερων αεραγωγων). Είναι όμως και οι δύο κορυφαίες (και τις είχα και τις 2).

Αποψη μου δες για μεταχειρισμενες bmw rallye 2,3 και revit cayenne και defender και θα με θυμηθείς.
 

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Οι στολές της bmw έχουν με διαφορά τα καλύτερα προστατευτικα από ΟΛΕΣ τις άλλες στολές.

Δεν μπορείς να συγκρίνεις την revit poseidon με την bmw rallye 3. Η πρώτη είναι εστιασμενη σε περισσότερο κρύο καιρό και η δεύτερη σε περισσότερο ζεστό (λόγω goretex pro κελυφους της πρώτης και λιγοτερων αεραγωγων). Είναι όμως και οι δύο κορυφαίες (και τις είχα και τις 2).

Αποψη μου δες για μεταχειρισμενες bmw rallye 2,3 και revit cayenne και defender και θα με θυμηθείς.
Τα προστατευτικά της BMW, τα NP2 που έχει το Rallye 2016 όντως είναι πολύ μεγάλα και φάνηκαν στιβαρά. Σίγουρα ένιωθα ασφάλεια φορώντας την στολή.

Την σύγκριση την έκανα περισσότερο για το θέμα ποιότητας, που το Poseidon είναι κορυφή για μένα. (Όπως και το Dominator GTX, το οποίο είναι άλλη κατηγορία βέβαια)

Η Cayenne Pro ήταν από τις πρώτες μου σκέψεις, μου αρέσει πάρα πολύ, ειδικά στο Sand χρώμα, αλλά δεν έχει ούτε αδιάβροχη ούτε θερμική επένδυση. Μπρος πίσω είναι mesh εντελώς. Είναι πιστεύω για καλοκαίρι/άνοιξη.

Αν το σκεφτεις ομως οτι συνολικα με 6-7 κατομπαλα τη βρισκεις ελαφρως μεταχειρισμενη...ριξε μια δευτερη καλη ματια...ειδικα αφου σου αρεσε :)
Γενικά δεν είμαι υπέρ των μεταχειρισμένων, αλλά θα το κοιτάξω μην τυχόν και υπάρχει κάποια καλή ευκαιρία. Αν έχει κανείς καμία πρόταση συγκεκριμένη ευχαρίστως να την δούμε.
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Η Cayenne Pro ήταν από τις πρώτες μου σκέψεις, μου αρέσει πάρα πολύ, ειδικά στο Sand χρώμα, αλλά δεν έχει ούτε αδιάβροχη ούτε θερμική επένδυση. Μπρος πίσω είναι mesh εντελώς. Είναι πιστεύω για καλοκαίρι/άνοιξη.
Δεν το διευκρινισα. Εννοούσα την παλιά την cayenne που είναι 4 εποχών και όχι mesh.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

VKon

Μέλος
Περιοχή
Καβάλα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F 800 GS
Έχω μπουφάν Spidi (ergo 5) εδώ και 10 χρόνια με καθημερινή χρήση το χειμώνα και αν έψαχνα για αγορά πάλι η πρώτη μου επιλογή θα ήταν η Spidi εντάξει οι τιμές είναι λίγο τσιμπημένες αλλά ο κανόνας του ότι δίνεις παίρνεις ισχύει στο ακέραιο.
 

skaios

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1150 GS

VKon

Μέλος
Περιοχή
Καβάλα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F 800 GS
Φίλος #skaios χωρίς να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση το άρθρο αναφέρεται σε καλλυντικά τα οποία μπορούν να απορροφηθούν από το δέρμα λόγω της άμεσης επαφής και της ρευστότητας.
Κάνε μία πρόταση με αυτά που δεν αποφεύγεις.
 

skaios

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1150 GS
<<Κατ’ αρχάς, καλό είναι ν’ αποφεύγει κανείς κάποιες κατηγορίες συνθετικών ρούχων και γενικά υφασμάτων: ακρυλικά (acrylic), πολυεστέρας (polyester), τεχνητό μετάξι (rayon), ύφασμα με βάση το οξικό άλας (acelate), τριοξεϊκά υφάσματα (triacelate), νάιλον (nylon) και οτιδήποτε φέρει ταμπέλα με ένδειξη non-iron, wrinkle-resistant, permanent-press, stain-proof, moth-repellant, όροι δηλαδή που σημαίνουν ότι αυτά τα υφάσματα δεν τσαλακώνονται εύκολα ή δεν χρειάζονται σίδερο, είναι ανθεκτικά στον στατικό ηλεκτρισμό, στους λεκέδες και στον σκώρο.12 Προτιμότερα είναι ρούχα, εσώρουχα και, γενικότερα, είδη φτιαγμένα από υφάσματα που αφήνουν το δέρμα ν’ αναπνέει: βαμβάκι (cotton), λινό (linen), μαλλί (wool), μετάξι (silk), κασμίρι (cashmere) και, μη σας φανεί περίεργο, κάνναβη (hemp).

Τα οργανικά υφάσματα είναι επίσης μια ασφαλής λύση, ίσως η ασφαλέστερη από όλες. Αν και η τιμή τους είναι λίγο πιο ακριβή και η διάθεσή τους στην αγορά πιο περιορισμένη, αξίζει τον κόπο να τα αναζητήσει κανείς. Κι αυτό γιατί απαλλάσσουν από τους κινδύνους που προαναφέρθηκαν, οι οποίοι δεν αφορούν μόνο τα συνθετικά υφάσματα, αλλά και υφάσματα που θεωρούνται ασφαλέστερα, όπως τα βαμβακερά.>>

http://www.hellenicnexusmag.com/free-content/64-fabrics
 
Top Bottom