Στολή 4 Εποχών (Μπουφάν - Παντελόνι)

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Αλλη μια ενδοιαφερουσα πρόταση και οικονομική φενετε να ειναι αυτή



Sent from katemofono 990
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
λιγο με προβληματιζει που βγαινουν τα μανικια !!!
για το καλοκαιρι ειναι οκ
για τον χειμωνα σε πολυωρα ταξιδια μπορει και να κρυωνεις !
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Δεν νομίζω να έχεις θεμα ειναι καλημένα τα φερμουάρ . Κατα την άποψη με όσα μπουφάν εχω δοκιμάσει θα πω το εξής . Αν θες ένα μπουφάν που θα φοράς κάθε μερα θα κανείς ταξίδια θα πηγενε πηγενεις χωμα άσφαλτο και γενικά θα τα κανείς ολα τοτε θα τα σκάσεις . Αν το θες μόνο για χωμα ΣΚ και κανα ταξιδάκι πάρε αυτο και θα εισαι οκ. Φυσικά εννοείτε πως θα έχεις και ένα. Μπουφάν για καθημερινή χρήση .


Sent from katemofono 990
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Προς τους ΚΤΜάκηδες του φόρουμ, την Rally στολή της KTM (στα 500 ευρώ σύνολο) την έχει κανείς?
http://www.hellinservice002.gr/e-shop/rally-jacket/
http://www.hellinservice002.gr/e-shop/rally-pants/


Μετά θα μένει να πάρω μόνο το νέο ΚΤΜ 800 ADV σε κανά χρόνο και έτοιμο το σετ..! :woot:

Η Yamaha σε Adventure στολή δεν βγάζει τίποτα για τους Tenere-fan της..

Η Sand 2της Revit παίζει να ανανεωθεί φέτος την άνοιξη, και τα νέα προστατευτικά SeeFlex δεν μπορούν να τοποθετηθούν σε αυτήν, οπότε μάλλον θα φάει άκυρο, αν και το μαύρο-πορτοκαλί μου αρέσει πολύ..
Προς το παρόν έχω καταλήξει στην SPIDI και την DIFI, με την SPIDI ένα κλικ πιο μπροστά.
Εχω ακριβως την προηγουμενη...
και ειμαι ευχαριστημενος(εκτος καποιων λεπτομερειων) για τη χρηση που τις κανω και το σκοπο που κατασκευαστηκε... χωματινες εξορμησεις και μονο...για πιο τουριστικες καταστασεις υπαρχουν αλλες...τις ΚΤΜ.Ας σημειωθει οτι την αγορασα μιση τιμη...;).
 
Τελευταία επεξεργασία:

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Αλλη μια ενδοιαφερουσα πρόταση και οικονομική φενετε να ειναι αυτή



Sent from katemofono 990
Ενδιαφέρουσα περίπτωση, με πολύ χαμηλή τιμή στα 350-370 σύνολο. Αξίζει σίγουρα να την δει κανείς από κοντά, κυρίως για την ποιότητα και το τι αερισμό/θερμική/αδιάβροχη έχει.


Εχω ακριβως την προηγουμενη...
και ειμαι ευχαριστημενος(εκτος καποιων λεπτομερειων) για τη χρηση που τις κανω και το σκοπο που κατασκευαστηκε... χωματινες εξορμησεις και μονο...για πιο τουριστικες καταστασεις υπαρχουν αλλες...τις ΚΤΜ.Ας σημειωθει οτι την αγορασα μιση τιμη...;).
Ευχαριστώ για την ενημέρωση, θέλω να περάσω μια βόλτα από κανένα κατάστημα με ΚΤΜ να δω αν την έχουν διαθέσιμη ώστε να την περιεργαστώ.
Από πού αγόρασες μισοτιμής, ebay ή κάποιο κατάστημα από εδώ? :)
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Ενδιαφέρουσα περίπτωση, με πολύ χαμηλή τιμή στα 350-370 σύνολο. Αξίζει σίγουρα να την δει κανείς από κοντά, κυρίως για την ποιότητα και το τι αερισμό/θερμική/αδιάβροχη έχει.




Ευχαριστώ για την ενημέρωση, θέλω να περάσω μια βόλτα από κανένα κατάστημα με ΚΤΜ να δω αν την έχουν διαθέσιμη ώστε να την περιεργαστώ.
Από πού αγόρασες μισοτιμής, ebay ή κάποιο κατάστημα από εδώ? :)
Δες και ενοιμερωσε κι εμας ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

nektarios

Μέλος
Περιοχή
Γαλατσι
Όνομα
Νεκταριος
Μοτό
f800gs
Ενδιαφέρουσα περίπτωση, με πολύ χαμηλή τιμή στα 350-370 σύνολο. Αξίζει σίγουρα να την δει κανείς από κοντά, κυρίως για την ποιότητα και το τι αερισμό/θερμική/αδιάβροχη έχει.




Ευχαριστώ για την ενημέρωση, θέλω να περάσω μια βόλτα από κανένα κατάστημα με ΚΤΜ να δω αν την έχουν διαθέσιμη ώστε να την περιεργαστώ.
Από πού αγόρασες μισοτιμής, ebay ή κάποιο κατάστημα από εδώ? :)

Εχω σε μπουφαν το acerbis,τιμιο για τα λεφτα του-200 ευρω ειχα δωσει-αλλα δεν ειναι ακριβως τεσσαρων εποχων,η θερμικη του επενδυση ειναι λεπτη και αμανικη,εχει αρκετα φαρδια γραμμη στα μανικια ωστε να μπαινει θωρακας ζακετα,με συνεπεια να μπαζει στα πολλα κρυα,για χωματακι ειναι καλο παντως, καθως εχει φουλ εξαερισμο,αρκετες τσεπες και θηκη για υδροδοχειο στην πλατη.
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Ενδιαφέρουσα περίπτωση, με πολύ χαμηλή τιμή στα 350-370 σύνολο. Αξίζει σίγουρα να την δει κανείς από κοντά, κυρίως για την ποιότητα και το τι αερισμό/θερμική/αδιάβροχη έχει.




Ευχαριστώ για την ενημέρωση, θέλω να περάσω μια βόλτα από κανένα κατάστημα με ΚΤΜ να δω αν την έχουν διαθέσιμη ώστε να την περιεργαστώ.
Από πού αγόρασες μισοτιμής, ebay ή κάποιο κατάστημα από εδώ? :)
Βρηκα εντελως τυχαια...στοκ στην κτμ βουλιαγμενης 500.
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Παντως αν σκοπεύεις να χωματίσεις την οποια στολή καταλήξεις, σου προτεινω να μην την πάρεις σε μαύρο οπως πχ την acerbis. Οχι τοσο για το προφανές θεμα ηλίου και απορρόφησης ζέστης, αλλα κυριως λογω του οτι με τη σκόνη γινεται σκ@τά!
Πιο γηινα χρώματα η ανοιχτα γενικως, περα απο το οτι σε βοηθάνε στη διαθεση (υποσυνείδητα), θα σε βοηθήσουν στο να μη γίνεσαι η εστω να μη φαίνεσαι τελείως χαλια οταν ταξιδεύεις σε χώμα.
 

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Εχω σε μπουφαν το acerbis,τιμιο για τα λεφτα του-200 ευρω ειχα δωσει-αλλα δεν ειναι ακριβως τεσσαρων εποχων,η θερμικη του επενδυση ειναι λεπτη και αμανικη,εχει αρκετα φαρδια γραμμη στα μανικια ωστε να μπαινει θωρακας ζακετα,με συνεπεια να μπαζει στα πολλα κρυα,για χωματακι ειναι καλο παντως, καθως εχει φουλ εξαερισμο,αρκετες τσεπες και θηκη για υδροδοχειο στην πλατη.
Περισσότερο με νοιάζει να έχει καλό αερισμό, μιας και το να βάλεις ένα base/thermal layer από κάτω ώστε να ζεσταθείς περισσότερο δεν είναι δύσκολο. Από προστασίες πώς είναι?

Παντως αν σκοπεύεις να χωματίσεις την οποια στολή καταλήξεις, σου προτεινω να μην την πάρεις σε μαύρο οπως πχ την acerbis. Οχι τοσο για το προφανές θεμα ηλίου και απορρόφησης ζέστης, αλλα κυριως λογω του οτι με τη σκόνη γινεται σκ@τά!
Πιο γηινα χρώματα η ανοιχτα γενικως, περα απο το οτι σε βοηθάνε στη διαθεση (υποσυνείδητα), θα σε βοηθήσουν στο να μη γίνεσαι η εστω να μη φαίνεσαι τελείως χαλια οταν ταξιδεύεις σε χώμα.
Είναι σίγουρο ότι δεν θα πάρω μαύρη στολή, για διάφορους λόγους, όπως η ζέστη, τα χώματα κλπ. Θα καθαρίζουμε μυγάκια βέβαια όλη την ώρα αλλά δεν πειράζει :)
To Acerbis btw βγαίνει και σε γκρι:
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Επίδει ζούμε στην Ελλάδα φιλε όταν έχει ζεστη έχει ζεστη οποτε ο εξαερισμός δεν φτάνει ! Κλιματισμό χρειαζεσαι. Εγω προσωπικά με το ζωρι παλεύω το διάτρητο . Οποτε ένα μπουφάν για όλες τις εποχές δεν έχει .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Επίδει ζούμε στην Ελλάδα φιλε όταν έχει ζεστη έχει ζεστη οποτε ο εξαερισμός δεν φτάνει ! Κλιματισμό χρειαζεσαι. Εγω προσωπικά με το ζωρι παλεύω το διάτρητο . Οποτε ένα μπουφάν για όλες τις εποχές δεν έχει .
Aν η θερμοκρασία φτάσει τους 35+ και είσαι μέσα στην πόλη, σταμάτα-ξεκίνα, εννοείται ότι δεν αντέχεται ούτε με το διάτρητο. Εθνική όμως και ταξίδια παλεύεται μια χαρά. Φυσικά είναι και η "θερμοχωρητικότητα" του καθενός διαφορετική ;)
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Aν η θερμοκρασία φτάσει τους 35+ και είσαι μέσα στην πόλη, σταμάτα-ξεκίνα, εννοείται ότι δεν αντέχεται ούτε με το διάτρητο. Εθνική όμως και ταξίδια παλεύεται μια χαρά. Φυσικά είναι και η "θερμοχωρητικότητα" του καθενός διαφορετική ;)
Ναι εννουσα σαν χρήση καθημερινή το ταξίδι αλλο πράγμα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Αλλη μια καλή πρόταση φενεται αυτο και στα λεφτα που θες


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Πολύ ενδιαφέρον, το έχω δει και στα βίντεο του Revzilla. Αν βρω κάπου να το δοκιμάσω θα είναι στα υπόψιν.
Σας ευχαριστώ όλους για την συμμετοχή στο Θέμα και τις προτάσεις σας!
 
Top Bottom