Στολή 4 Εποχών (Μπουφάν - Παντελόνι)

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Spam on!

Οι δύο τροχοί είναι η καλύτερη αντικαρκινική προστασία! Μη μασας από το είδος του υφάσματος. Κοίτα μόνο να δείχνεις όμορφος με τη στολή για να παθαίνουν πλάκα τα γκομενακια...

Spam off.
 

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Δεν το διευκρινισα. Εννοούσα την παλιά την cayenne που είναι 4 εποχών και όχι mesh.
Α, οκ..! Βασικά αν η Cayenne Pro έβγαινε "κλειστή" και όταν άνοιγες τα φερμουάρ να ήταν τόσο mesh, συν μία αδιάβροχη επένδυση θα ήταν η ιδανική πιστεύω για τα θέλω μου.

Αυτή φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα και οικονομική αλλά δεν βλέπω πολύ εξαερισμό/αεραγωγούς.

Έχω μπουφάν Spidi (ergo 5) εδώ και 10 χρόνια με καθημερινή χρήση το χειμώνα και αν έψαχνα για αγορά πάλι η πρώτη μου επιλογή θα ήταν η Spidi εντάξει οι τιμές είναι λίγο τσιμπημένες αλλά ο κανόνας του ότι δίνεις παίρνεις ισχύει στο ακέραιο.
Η Spidi μου φάνηκε πολύ ποιοτική, στυλάτη και κυρίως πανάλαφρη. Πραγματικά εντυπωσιακό το χαμηλό της βάρος. Αν είχε λίγο φθηνότερο το παντελόνι θα το είχα πάρει μάλλον ήδη απόφαση..

Spam on!

Οι δύο τροχοί είναι η καλύτερη αντικαρκινική προστασία! Μη μασας από το είδος του υφάσματος. Κοίτα μόνο να δείχνεις όμορφος με τη στολή για να παθαίνουν πλάκα τα γκομενακια...

Spam off.
Οι δύο τροχοί είναι το καλύτερο αντικαταθλιπτικό, τι να λέμε :)
Επίσης πρέπει να δείχνεις και κούκλος με την στολή να χαζεύουν οι γυναίκες! :):)

BTW, έχει κανείς το Klim Overland να μας πει εντυπώσεις?
 

kverop

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW C650GT 2014
Οι στολές της bmw έχουν με διαφορά τα καλύτερα προστατευτικα από ΟΛΕΣ τις άλλες στολές.

Δεν μπορείς να συγκρίνεις την revit poseidon με την bmw rallye 3. Η πρώτη είναι εστιασμενη σε περισσότερο κρύο καιρό και η δεύτερη σε περισσότερο ζεστό (λόγω goretex pro κελυφους της πρώτης και λιγοτερων αεραγωγων). Είναι όμως και οι δύο κορυφαίες (και τις είχα και τις 2).

Αποψη μου δες για μεταχειρισμενες bmw rallye 2,3 και revit cayenne και defender και θα με θυμηθείς.
Παντελή θα συμφωνήσω στο θέμα προστασίες της poseidon σε σχέση με τη rallye. Όμως η defender pro έχει προστασίες που τουλάχiστον εμένα μου φαίνονται πολύ πιο ποιοτικές απο τις αντίστοιχες της BMW (συγκρίνω πάντα με το Airshell που είχα - 3Do και NP).
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Παντελή θα συμφωνήσω στο θέμα προστασίες της poseidon σε σχέση με τη rallye. Όμως η defender pro έχει προστασίες που τουλάχiστον εμένα μου φαίνονται πολύ πιο ποιοτικές απο τις αντίστοιχες της BMW (συγκρίνω πάντα με το Airshell που είχα - 3Do και NP).
Τις προστασιες της defender Pro δεν τις ξέρω αλλά νομίζω ότι δεν είναι δίκαιο να τις συγκρίνουμε με αυτές από ένα διατρητο μπουφάν πόλης. Ειλικρινά δε νομίζω να είναι καλύτερες από του rallye 3 που παίζει στην ίδια κατηγορία (Adventure touring). Ειδικά η προστασία του γόνατου είναι μεγαλύτερη από την προστασία πλάτης πολλών άλλων μπουφάν.
 

kverop

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW C650GT 2014
Τις προστασιες της defender Pro δεν τις ξέρω αλλά νομίζω ότι δεν είναι δίκαιο να τις συγκρίνουμε με αυτές από ένα διατρητο μπουφάν πόλης. Ειλικρινά δε νομίζω να είναι καλύτερες από του rallye 3 που παίζει στην ίδια κατηγορία (Adventure touring). Ειδικά η προστασία του γόνατου είναι μεγαλύτερη από την προστασία πλάτης πολλών άλλων μπουφάν.
Για το μέγεθος δεν ξέρω. Και εννοείται πως δεν λέω οτι οι προστασίες της rallye δεν είναι καλές. Μιλάμε για κορυφαία στολή με κορυφαία ποιότητα.
Τα καινούρια της revit φοράνε τις seeflex (https://www.google.gr/search?q=revit+seeflex&espv=2&biw=1920&bih=950&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjW2Oyck5vPAhXGIsAKHfI6CHYQsAQILw).
Η διαφορά που είδα εγώ σε σχέση με το D3o είναι η συμπεριφορά σε ακραίες θερμοκρασίες (δεν αλλάζει η ελαστικότητα του καθόλου).
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Μιας και ειναι και εγω στο ψάξιμο μου άρεσε πολυ αυτή τις alpinestar



Sent from katemofono 990
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Και για τους κτμόφιλους υπάρχει και η αγαπημένη μου...



Αυτές είναι πλέον μεταχειρισμένες και σπάνιες Παντελή...
 
Τελευταία επεξεργασία:

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj



Sent from katemofono 990
Ωραία η Durban, αλλά ανεβαίνει κι αυτή σε τιμή. (κάπου 600 το μπουφάν και 400 το παντελόνι..)

Απορία: Η Yamaha δεν έχει βγάλει καμία με το brand name της πάνω??
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Ωραία η Durban, αλλά ανεβαίνει κι αυτή σε τιμή. (κάπου 600 το μπουφάν και 400 το παντελόνι..)

Απορία: Η Yamaha δεν έχει βγάλει καμία με το brand name της πάνω??
Έχει και ποιο φτηνή σειρά που μοιάζει


Sent from katemofono 990
 

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Προς τους ΚΤΜάκηδες του φόρουμ, την Rally στολή της KTM (στα 500 ευρώ σύνολο) την έχει κανείς?
http://www.hellinservice002.gr/e-shop/rally-jacket/
http://www.hellinservice002.gr/e-shop/rally-pants/


Μετά θα μένει να πάρω μόνο το νέο ΚΤΜ 800 ADV σε κανά χρόνο και έτοιμο το σετ..! :woot:

Η Yamaha σε Adventure στολή δεν βγάζει τίποτα για τους Tenere-fan της..

Η Sand 2της Revit παίζει να ανανεωθεί φέτος την άνοιξη, και τα νέα προστατευτικά SeeFlex δεν μπορούν να τοποθετηθούν σε αυτήν, οπότε μάλλον θα φάει άκυρο, αν και το μαύρο-πορτοκαλί μου αρέσει πολύ..
Προς το παρόν έχω καταλήξει στην SPIDI και την DIFI, με την SPIDI ένα κλικ πιο μπροστά.
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Και την βρήκες ή όχι;
Είχα βρει το παντελόνι μονο.... Μετά από κάνα 3αρι χρόνια ψάξιμο για το μπουφάν εγκατέλειψα....
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Προς τους ΚΤΜάκηδες του φόρουμ, την Rally στολή της KTM (στα 500 ευρώ σύνολο) την έχει κανείς?
http://www.hellinservice002.gr/e-shop/rally-jacket/
http://www.hellinservice002.gr/e-shop/rally-pants/


Μετά θα μένει να πάρω μόνο το νέο ΚΤΜ 800 ADV σε κανά χρόνο και έτοιμο το σετ..! :woot:

Η Yamaha σε Adventure στολή δεν βγάζει τίποτα για τους Tenere-fan της..

Η Sand 2της Revit παίζει να ανανεωθεί φέτος την άνοιξη, και τα νέα προστατευτικά SeeFlex δεν μπορούν να τοποθετηθούν σε αυτήν, οπότε μάλλον θα φάει άκυρο, αν και το μαύρο-πορτοκαλί μου αρέσει πολύ..
Προς το παρόν έχω καταλήξει στην SPIDI και την DIFI, με την SPIDI ένα κλικ πιο μπροστά.
Από κοντά που την είδα δεν μου γέμισε το ματι...
 
Top Bottom