Στο βουνό του ΛΕΩΝΙΔΑ, Κυριακή 12/11/2017

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δεν ξέρω ρε αν κανει το μικρό για τέτοια ειναι πολλά τα χιλιόμετρα νομίζω! Αλλιώς με το μικρό θα ήθελα και εγω!
Πάρε το μεγάλο μη μασάς.
Δεν ξέρω ρε αν κανει το μικρό για τέτοια ειναι πολλά τα χιλιόμετρα νομίζω! Αλλιώς με το μικρό θα ήθελα και εγω!
Έλα έλα. Με το μικρό ε; ;)


:thinking:

Ποιο είναι το μαγάλο και ποιο το μικρό ρε παιδιά?
Ένα 660 βλέπω στο προφίλ. Για πείτε ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εγω θα ερθω με ασφαλτινα να κανω λιγο πατιναζ με το τενερε!:)
Εσύ είσαι "τοπικός" και γνώστης, δε συμπεριλαμβάνεσαι στους περιορισμούς ;)
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
:thinking:

Ποιο είναι το μαγάλο και ποιο το μικρό ρε παιδιά?
Ένα 660 βλέπω στο προφίλ. Για πείτε ;)
Δεν το εχουν όλοι το ίδιο μεγάλο ρε Θόδωρε.
:thinking:

Ποιο είναι το μαγάλο και ποιο το μικρό ρε παιδιά?
Ένα 660 βλέπω στο προφίλ. Για πείτε ;)
Κ εγω το 660 είδα αλλα αφου λενε το μικρο κ το μεγάλο εγω ψηφίζω το μεγάλο.:D
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ενα tt-r 250 εχω για μικρο. Το μπλε το καλό ε!! :stm:

:ok::ok::ok::ok::ok:

Και το παίζεις και "άπειρος":D:p......

ttr 250 έχει βγάλει όλη τη διαδρομή αυτή με ΜΩΤ πάνω από 50 (και συνέχιζε μέχρι το Καρπενήσι τότες...;) )
Εμείς θα πηγαίνουμε πολύ πιο αργά.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δεν το εχουν όλοι το ίδιο μεγάλο ρε Θόδωρε.

Κ εγω το 660 είδα αλλα αφου λενε το μικρο κ το μεγάλο εγω ψηφίζω το μεγάλο.:D
Είπαμε...
Κάνει για όλα η διαδρομή! Όπως αισθάνεται ο καθένας καλύτερα (εγω πχ με τα μικρά δεν το 'χω).
Έχει και αρκετά κλειστά - τεχνικά κομμάτια, δεν πάμε όλο τις "ακροπολικές" ;)
Ακόμα και για τους τοπικούς, έχω 2-3 εκπλήξεις ....:cool:
 

ouzakias

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
R 1200GS ADV 2010
:ok::ok::ok::ok::ok:

Και το παίζεις και "άπειρος":D:p......

ttr 250 έχει βγάλει όλη τη διαδρομή αυτή με ΜΩΤ πάνω από 50 (και συνέχιζε μέχρι το Καρπενήσι τότες...;) )
Εμείς θα πηγαίνουμε πολύ πιο αργά.
Με ψήνει με το μικρο γιατι το εχω έτοιμο ενώ στο μεγάλο πρέπει να κάτσω να αλλάξω λαστιχα (τα εχω καυατζα βεβαια) και το μικρό ειναι αγχολυτικό χωρια οτι εχθες του άλλαξα και αλυσιδογραναζα δισκοπλακα πισω τακακια και εχω και φρέσκο τακουνάκι! Τεσπα θα το αποφασίσω μεχρι τοτες πιστεύω!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Με ψήνει με το μικρο γιατι το εχω έτοιμο ενώ στο μεγάλο πρέπει να κάτσω να αλλάξω λαστιχα (τα εχω καυατζα βεβαια) και το μικρό ειναι αγχολυτικό χωρια οτι εχθες του άλλαξα και αλυσιδογραναζα δισκοπλακα πισω τακακια και εχω και φρέσκο τακουνάκι! Τεσπα θα το αποφασίσω μεχρι τοτες πιστεύω!
το μικρό ;):ok::ok::ok::yew:
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Είπαμε...
Κάνει για όλα η διαδρομή! Όπως αισθάνεται ο καθένας καλύτερα (εγω πχ με τα μικρά δεν το 'χω).
Έχει και αρκετά κλειστά - τεχνικά κομμάτια, δεν πάμε όλο τις "ακροπολικές" ;)
Ακόμα και για τους τοπικούς, έχω 2-3 εκπλήξεις ....:cool:
Εγω παντως ενω ξερω απεξω την Πινδο το Καλλιδρομο δεν το χω περπατησει σχεδον καθολου. Ευκαιρια να το δουμε και αυτο λοιπον.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Σκεφτείτε την επιστροφή και αφήστε τα μικρά για πιο κοντινές....οσοι έχετε μικρομεγαλα ;)
είπε ο σοφός γέροντας!!!
Κι έχει δίκιο ;)
Πρέπει και να γυρίσουμε Αθήνα:cool:

Έχει πιο μεγάλο από το τρίμαυρο Κωστή? Να το πάρω μέχρι τότες.....:rolleyes::D:D:D:D



Πέρα από την πλάκα συμφωνώ!
Αν όμως κάποιο μεγαλο είναι ανέτοιμο (χωρίς λάστιχα κλπ) , τότε το μικρό (εφόσον είναι σε readiness κατάσταση) είναι προτιμότερο!
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Πολύ καλή φάση...μάλλον θα 'ρθω και 'γω.

Αφενός δεν έχω πάει Καλλίδρομο και ο συνάδελφος #Forester είναι εγγύηση,
αφετέρου να γνωριστούμε, μιας και μετοίκησα στη πρωτεύουσα...

Θεόδωρε...δώσε στοιχεία...διαδρομές...χρόνους κλπ... !
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
παρακολουθω κ εγω με ενδιαφερον,μιας και για αλλη μια φορα εμεινα χωρις δουλεια και με απλετο ελευθερο χρονο...
δεν εχω κανονησει και κατι για τις 12 του μηνου..οποτε...
:cool:

@mAthosalas πως το βλεπεις το εργο?
 
Τελευταία επεξεργασία:

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Θοδωρή @forester όπως βλέπεις όλοι κρεμομαστε από τα χείλη σου ή μάλλον από το πληκτρολόγιο σου...Δώσε πληροφορίες στον λαό.....Ώρα αναχώρησης,τόπος και ώρα συγκέντρωσης σημεία ανεφοδιασμού κτλ....Επίσης μια προσωπική ερώτηση..Και το πήγαινε και το έλα προβλέπεται χωμάτινο;;;άσχετα με το ότι ο καθένας μπορεί να κάνει ότι θέλει....Λέω για τον κύριο σχεδιασμό της βόλτας...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Θοδωρή @forester όπως βλέπεις όλοι κρεμομαστε από τα χείλη σου ή μάλλον από το πληκτρολόγιο σου...Δώσε πληροφορίες στον λαό.....Ώρα αναχώρησης,τόπος και ώρα συγκέντρωσης σημεία ανεφοδιασμού κτλ....Επίσης μια προσωπική ερώτηση..Και το πήγαινε και το έλα προβλέπεται χωμάτινο;;;άσχετα με το ότι ο καθένας μπορεί να κάνει ότι θέλει....Λέω για τον κύριο σχεδιασμό της βόλτας...
Tάκη μ' όλα θα εξαρτηθούν από πολλούς παράγοντες.
Το έλα χωμάτινο μέχρι Αθήνα, χλωμό... Λόγω ώρας/νύχτας κυρίως! Μέχρι Λειβαδιά το έχω σχεδιάσει χωμάτινο (Αθήνα - Θήβα: χώμα, Θήβα-Λειβαδιά: άσφαλτος, Λειβαδιά-Μπράλος-Λειβαδιά: χώμα) κι επιστροφή Αθήνα από άσφαλτο. Αυτό είναι περίπου 400 χλμ, με τα 220-240 χωμάτινα.
Πάνω -κάτω, 5 με 6 ώρες χωμάτινη οδήγηση και 2,5 άσφαλτο. Αν βάλουμε και τις στάσεις πάμε στο 10ωρο, οπότε πρέπει 8:00 να βρεθούμε οι Αθηναίοι στο Κρυονέρι, για να γυρίσουμε μόλις νυχτώνει πίσω.
Με την ευκαιρία....Φαγητό μαζί μας! Για κέρδος χρόνου θα αποφύγουμε ταβέρνες κλπ και θα κάνουμε σούπερ πικ-νικ κάπου στις 15:00, όπου βρεθούμε.
Ανεφοδιασμοί θα γίνουν κατά τη διάρκεια όσοι θέλετε! Περνάμε μέσα, ή πολύ κοντά από πολλά χωριά και βενζίνες υπάρχουν παντού! Όποιος έχει αυτονομία 80-100 χλμ είναι ΟΚ!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Να μαστε καλά, λέω να ρθω και γω, έχω πεθυμήσει χωματοβόλτα με καλή παρέα. Μακαρι να ρίξει βροχή να το χαρούμε πιο πολύ.

Με το CCM θα ρθω, οπότε θα παίξω μπάλα στο γκρουπ με τα μικρά, στην άσφαλτο.
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom