Συζητηση για τα μαλακά μας μορια || Λιστα σελομαγαζιων

KolaMare

Μέλος
Όνομα
Νικολας
Μοτό
R1150GS
DR250S
Ένα μικρό review μετά απο μια βδομάδα χρήσης της σέλας αφού επισκέφτηκα τον Saad.

Αφορά το DR250s του οποίου η σέλα ήταν σαν μεσαιωνικό βασανιστήριο. Ζήτησα νέο αφρώδες με σκοπό την άνεση, χωρίς όμως να αλλάξει το σχήμα (δεν ήθελα σκαλωπατάκια κλπ). Μέσα σε μια μέρα, με κάλεσε για να την δοκιμάσω. Έκανα μια μικρή βόλτα και επιβεβαίωσα ότι ειναι μια χαρα. Μετά προχώρησε και στην ταπετσαροδουλειά η οποία ακόμα και αν δεν μου λέει τίποτα σαν διαδικασία, βγήκε πολύ ωραία. Με μια βδόμαδα χρήσης καταλήγω ότι είναι αρκετά άνετη σε σχέση με πριν (με μια δόση επιφύλαξης λόγω του ότι δεν έχω κάνει εκδρομή). Σημαντική βελτιώση και για τον συνεπιβάτη καθώς πλάτυνε ελάχιστα πίσω. Νταξ προφανώς δεν συγκρίνεται με την στοκ σέλα του 1150 που ξεχνάς ότι είσαι σε μηχανή. Μένει να κάνω την εκδρομή, όπου θα ποστάρω και update.

Συνεπώς, προτείνω τον Saad. Πολύ ευχάριστος τύπος και έμεινα ικανοποιημένος απο τη δουλειά του.

ΥΓ
Στο παρελθόν έχουμε κάνει δουλειές και στον Σάκη (starsel) (Sportster 883) και σε εναν κύριο κάπου στο Γουδί (Xt600, klr650 κλπ κλπ), και θέλω να πω ότι ο Saad ειναι ανώτερος και σε συνεννόηση και σε επίπεδο δουλειάς.
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Στον Saad εχω φτιαξει και εγω τις σελες στα 3 τελευταια μηχανακια. Rsv mille, Caponord 1000 και τωρα στο πενφε. Απολυτα ευχαριστημενος σε ολα. Συνεννοηση, ποιοτητα, υλικα! Στο πενφε την καναμε και πιο σκληρη και βελτιωθηκε ακομα περισσοτερο στα μεγαλα ταξιδια!
 
Reactions: Gus

strofakias

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
Το καλυτερο
προσωπικα συντροχοι επειδη θελω να ψηλωσω λιγο τη σελα για να ανοιξει λιγο η γωνια στα γονατα. μπερδευτικα με ολα αυτα που διαβασα...Να την ψηλωσω η οχι?ασχέτος
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
προσωπικα συντροχοι επειδη θελω να ψηλωσω λιγο τη σελα για να ανοιξει λιγο η γωνια στα γονατα. μπερδευτικα με ολα αυτα που διαβασα...Να την ψηλωσω η οχι?ασχέτος
Προτείνω να κοιτάξεις χαμηλότερα πατακια. Ούτε το τιμόνι θα χρειαστεί να αλλάξεις ούτε πιο εκτεθειμένος θα είσαι στον αέρα.
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Ο κύριος Γιάννης ειναι στην Λ. Αμφιθέας 91 & Αγ. Τριάδος Π. Φάληρο.
Τηλ. 2109827008.
Είχα διαβάσει κάποια στιγμή ότι είναι κάποιος στην Αμφιθέας πολύ καλός (χωρίς επαφή με το Ίντερνετ…). Είναι ο ανωτέρω;;;
 

strofakias

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
Το καλυτερο
car dressing περιστερι.Βεργας 4.μικρο μαγαζι...πολυ ευχαριστημενος απ το αποτελεσμα.και πολυ οικονομικος.Ειχα παει σε πολυ γνωστο μαγαζι αλλα ξινησε τη μουρη του οταν του ειπα να την ψηλωσουμε οποτε κατεληξα εκει υστερα απο συστασεις
 

Ricos_7

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Θεόδωρος
Μοτό
Aprilia Dorsoduro 1200cc
Είχα διαβάσει κάποια στιγμή ότι είναι κάποιος στην Αμφιθέας πολύ καλός (χωρίς επαφή με το Ίντερνετ…). Είναι ο ανωτέρω;;;
Νομίζω ότι στην Αμφιθέας είναι μοναδικός οπότε αυτός θα είναι.
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Είχα διαβάσει κάποια στιγμή ότι είναι κάποιος στην Αμφιθέας πολύ καλός (χωρίς επαφή με το Ίντερνετ…). Είναι ο ανωτέρω;;;
ναι αυτός είναι
είναι λίγο ιδιαίτερος αλλά ΤΟΠ!
αν πχ δεν έχει τα υλικά που θεωρεί ότι πρέπει να χρησιμοποιήσει για να σου κάνει την δουλειά δεν θα αναλάβει.. και θα χάσει τον πελάτη .. δεν θα πει "θα τα έχω τότε" πχ ούτε θα χρησιμοποιήσει κάτι υποδεέστερο από αυτό που νομίζει πως χρειάζεται!
Αν όμως αναλάβει να κάνει την δουλειά θα είναι high-end!
προσωπικά πάω μόνο σε αυτόν!
 

strokt up

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
hayabusa junior 110cc
ναι αυτός είναι
είναι λίγο ιδιαίτερος αλλά ΤΟΠ!
αν πχ δεν έχει τα υλικά που θεωρεί ότι πρέπει να χρησιμοποιήσει για να σου κάνει την δουλειά δεν θα αναλάβει.. και θα χάσει τον πελάτη .. δεν θα πει "θα τα έχω τότε" πχ ούτε θα χρησιμοποιήσει κάτι υποδεέστερο από αυτό που νομίζει πως χρειάζεται!
Αν όμως αναλάβει να κάνει την δουλειά θα είναι high-end!
προσωπικά πάω μόνο σε αυτόν!
Ισχύει αρχές του καλοκαιριού πήγα να φτιάξω δύο σελακια σε ενα virago και μου είπε ότι του τελειωσε η μαύρη δερμάτινη, έχει για ενα μηνα μόνο τουρκική που δεν θέλει να χρησιμοποιήσει γιατί δεν αντέχει, αν θέλω άλλο χρώμα, αλλιώς να παω σε ένα μήνα, αλλιώς αν το βιάζομαι να πάω αλλού.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Είχα διαβάσει κάποια στιγμή ότι είναι κάποιος στην Αμφιθέας πολύ καλός (χωρίς επαφή με το Ίντερνετ…). Είναι ο ανωτέρω;;;
Ναι είναι ο ανώτερος, δεν είναι φθηνός αλλά υλικά κ εργασία είναι μακράν τα καλύτερα. Μελετημένη δουλειά με φασματογραφο αν θες να ψηλώσεις κοντυνεις κλπ
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Λες?είναι ένα πράγμα που μετράει γωνίες σε χέρια μέση γόνατα κλπ για να μην βγει στη τύχη το αποτέλεσμα. You name it :prft:
Ισχύει. Πήγα από εκεί. Έτσι ακριβώς μου τα εξήγησε και μένα.
 

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Νομίζω παντογράφο εννοεί (αν θυμάμαι καλά από μια, προ αμνημονεύτων ετών, εμπειρία μου στην Α.Σ.Κ.Τ. :cool:)
 

Dakkar1983

WannaBe
Περιοχή
Αιγάλεω
Όνομα
Νικόλαος
Μοτό
BMW g 650 x challenge
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους με υγεία! Υπάρχει κάποιος μάστορας να προτείνετε προς Θεσσαλονίκη μεριά?
 
Top Bottom