Συμβαίνει τώρα!

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Σήμερα το απόγευμα.

Lac de Serre-Poncon.




Maddalena pass.




Sent from my iPhone using Tapatalk
Με την σειρα που τα εβαλες, μαλλον ερχεστε Ελλαδα απο Cinque Terre. :rolleyes:
Σουπερ.
Καλους δρομους.:happy:
 

chaosm

Μέλος
Ερώτηση στα γρήγορα. Από Βουλγαρία για Ελλάδα ένα δέμα μικρό περνάει τελωνείο; θέλω να παραγγείλω έναν αισθητήρα. Ευχαριστώ
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ερώτηση στα γρήγορα. Από Βουλγαρία για Ελλάδα ένα δέμα μικρό περνάει τελωνείο; θέλω να παραγγείλω έναν αισθητήρα. Ευχαριστώ
Εφόσον είναι Ευρωπαϊκό κράτος όχι...
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Ερώτηση στα γρήγορα. Από Βουλγαρία για Ελλάδα ένα δέμα μικρό περνάει τελωνείο; θέλω να παραγγείλω έναν αισθητήρα. Ευχαριστώ
Όπως ειπε και ο @thenos o katemis δεν περναει τελωνείο...
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Άμα μείνει στο τελωνείο θα πας εσύ με το παπί σου να το βγάλεις. Αχαχαχαχαχα. Καλημέρα αγόρι
Ναι ναι μεινε ησυχος.... Χαχαχαχαχα!
Καλημερα George!!!:)
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Το πρωί πριν φύγουμε οικογενειακώς για βολτίτσα, πέτυχα 2 παλικάρια (νέα παιδιά) από Αγγλία, με ,ybr 125 (!!!!!!) Φορτωμένα φουλ! Ήρθαν από πάνω, θα κατέβαιναν Πελοπόννησο και μετά Βουλγαρία, Ρουμανία και βλέπουμε!!!!! Δεν έβγαλα φώτο γιατί είχα τα γυναικόπαιδα στον ήλιο, αλλά πρόλαβα να τους δώσω ραβασάκι με την διεύθυνση του φόρουμ και τους υπέδειξα το "biker's help" για οτιδήποτε χρειαστούν κατά την παραμονή τους στην Ελλάδα....

Με ybr από Αγγλία????

Τελικά μια ιδέα είναι όλα
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Πολύ νερό ρε φίλε ,στο Maddalena pass.
Φιλε έχω φάει πολύ νερό φέτος στην Ευρώπη, έπρεπε ναχα πάρει βατραχοπέδιλα αντί για μπότες που έτσι κι’αλλιώς μπάζουν πια νερό..

Παρά τη βροχα διαρκειας που έφαγα και πάλι, οι Άλπεις αξίζανε όπως πάντα :cool:



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Φιλε έχω φάει πολύ νερό φέτος στην Ευρώπη, έπρεπε ναχα πάρει βατραχοπέδιλα αντί για μπότες που έτσι κι’αλλιώς μπάζουν πια νερό..

Παρά τη βροχα διαρκειας που έφαγα και πάλι, οι Άλπεις αξίζανε όπως πάντα.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν ξερω αν ανηφορισεις, αλλα να ξερεις το Stelvio ηταν κλειστο.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Πριν κανενα τετραωρο, εχω παρκαρει στο λιμανι της Ανκωνα διπλα σε πολλα μικρα KTM (+ 1 XChallenge + 1 Dominator), ολα με χωματινα, τα οποια πανε Ηγουμενιτσα, απο κει βουνα νοτιας Αλβανιας, απο κει στην "αβαφτιστη" διπλανη χωρα και τελικα βορεια Πινδο και πισω.




Ενα 690R λοιπον ενω μιζαρει δεν παιρνει μπροστα με τιποτα. Γινεται αλλαγη μπαταριας στο πιτς-φυτιλι (υπηρχε καβατζα) αλλα και παλι, ενω μιζαρει καλυτερα, δεν παιρνει. Το σπρωχνουμε μηπως παρει "σκαστο", και γινομαστε μουσκεμα, αλλα παλι τιποτα. Τελικα το βαλανε σπρωχτο στο πλοιο που ειναι σε μια σεβαστη αποσταση απο τα εκδοτηρια εισιτηριων / check in οπου γινοτε η προσπαθεια (σχεδον 1 χιλιομετρο θαλεγα) και θα ψαξουν να βρουν ακρη αυριο πρωι στην Ηγουμενιτσα.

Πηρα @el-Gatto και @#skliros_kariolis (geez996) μηπως γινει καμια τηλεδιαγνωση, αλλα τους βρηκα αφου ειχε μπει το μηχανακι στο πλοιο (διαφορετικο απο το δικο μου), αν ταχει παιξει καμια αντλια βενζινης ελπιζω ναχουν μαζι τους και να ξερουν να την αλλαξουν Κυριακη αυριο..




Και κανα δυο ωρες αργοτερα ενω εχω παρκαρει εν σειρα μαζι με ολες τις μηχανες μπροστα στο καραβι της SuperSlow (γνωστης κατ'ευφημισμο και σαν SuperFast) περιμενοντας το σημα επιβασης, ο διπλανος με το 1190 μου πιανει κουβεντα στα αγγλικα βλεποντας την πινακιδα και μετα απο ωρα που μιλαμε - στα ελληνικα - και λεμε για Αλπεις, ταξιδια κλπ, διαπιστωνω οτι ειναι ο @mariosktm απο δω :cool: Και το κονε γινεται καθως με παιρνει ο Γατος τηλεφωνο και με ακουει που λεω Γατε και Γατε και μου λεει "Μηπως μιλας με τον El Gatto απο το advride??" o_O Ντοϊοϊοϊνγκ! :D It's a small world :yew:


 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν ξερω αν ανηφορισεις, αλλα να ξερεις το Stelvio ηταν κλειστο.
το στέλβιο, σύμφωνα με την σελίδα του στο ίντερνετ, είχε κλείσει από κατολίσθηση αλλά άνοιξε λίγες μέρες μετά πάλι.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
KTM παντού λέμε...!!!


Στάλθηκε από το Armor μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

mariosktm

Μέλος
Όνομα
μαριος
Μοτό
Ktm adventure
Όντως μερικές φορές βλέπεις πόσο μικρός είναι ο κόσμος και ενώ σε όλο το 12 ήμερο ταξίδι μου δεν είδα ούτε μια ελληνική πινακίδα σε μηχανάκι τελικά βρήκα Έλληνα με αγγλικές πινακιδες:)!με το που είδαμε το Γιώργο @XLGeorge φορτωμένο με extra λάστιχο δεμένο πίσω και 2 σετ μπότες επίσης δεμενες πίσω λέμε με το φίλο μου...που να πηγαίνει ο σκληρός ο Άγγλος??και έτσι του πιάσαμε κουβέντα να δούμε και στη συνέχεια γνωριστηκαμε και τα είπαμε και στο καράβι και χαρήκαμε και πολύ για τη γνωριμια!!
 
Top Bottom