Συμβαίνει τώρα!

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Και γω trONNy θα πήγαινα ,όχι θα σκάσω 400ευρα να τρέχω μεχρι τις 12 τα μεσάνυχτα για να αποδείξω τι ;
Γκουτσι δεν έχω χαχαχαχαχαχα
Το που, πόσο, πως, με ποιον, γιατί κλπ θα τρέξει ο κάθε ένας είναι άλλο ζήτημα.

Κρίμα που κάθονται όλα μαζί.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Το που, πόσο, πως, με ποιον, γιατί κλπ θα τρέξει ο κάθε ένας είναι άλλο ζήτημα.
Σαφώς ,εγώ για μένα έγραψα ,αλλά επειδή είσαι καλό παιδί ,μια προτροπή την έριξα .
Εξάλλου το έχεις πάει με το 950 ,τι άλλο κακο θα σ'ευρει;:yup:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Και γω trONNy θα πήγαινα ,όχι θα σκάσω 400ευρα να τρέχω μεχρι τις 12 τα μεσάνυχτα για να αποδείξω τι ;
Γκουτσι δεν έχω χαχαχαχαχαχα
400 το μαλλί??
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κάνα 170αρι ήταν συμμετοχή περισυ αν δεν απατωμαι.
Ε,βάλε και 200βενζινες σάντουιτς καφέδες ,ρεαλιστικό νουμερο
Εάν ξεκινήσεις μόνος σου να κλείσεις 2 διανυκτερεύσεις ξενοδοχείο πρωινό και βραδινό, θα δώσεις ένα 120αρι πάνω κάτω, μάλλον πάνω.

Ναι το κόστος συμμετοχής δεν είναι μικρό περιμένω να δω και πόσο θα είναι φέτος γιατί πέρσι είχε πλάκα αλλά ήταν οριακά cringe. Σαν καταναλωτής δηλαδή και έχοντας μία συναίσθηση του πώς βγαίνουν τα λεφτά εάν δω ότι το προϊόν το οποίο παρέχεται έχει ξεφύγει από πλευράς κόστους θα απέχω. Τα πιστοποίηση FIM και λοιπά "πουλμουρ" δεν είναι δικό μου θέμα, περισσότερο τα βρίσκω απωθητικά παρά λόγο συμμετοχής σε μία διοργάνωση.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ήταν το explore 2024 το 3ημερο είχα το world raid rally 2024 , πολύ θετικές οι εντυπώσεις
Έτσι όπως το χτύπαγε ο ήλιος με αυτό το μεταλλικό λαδί χρώμα με τις χρυσές ζάντες έδειχνε υπέροχο.
Κι εγώ για Τενερε θα έβλεπα μόνο το World Raid.

Φοβάσαι την απόλυση εεε?:secret::ha
Είδες; Να κάνω κριτική εγώ στη Yamaha (σε άλλα νήματα) και ο Άλεξ να λέει κοπλιμέντα για τα Τενερε. Που πάει αυτός ο κόσμος;
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έρχεται ένα email σήμερα ΘΑ ΣΑΣ ΣΒΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ. Α ρε Yamaha, μπήκα στις εφαρμογές να ανανεώσω ρυθμίσεις.

Mε την ευκαιρία (και μιάς συζήτησης νωρίτερα με έναν υποψήφιο Yamahaκια) είπα να ξαναματαδώ τις εκδόσεις.

Raid και Rally είναι απλά μιά ακράποβιτς διαφορά και αυτοκόλλητα;
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
E ναι, όλα γίνονται για αυτή τη φούξια/ροζ πινελιά, άντε και για την ακραποβιτς.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Έρχεται ένα email σήμερα ΘΑ ΣΑΣ ΣΒΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ. Α ρε Yamaha, μπήκα στις εφαρμογές να ανανεώσω ρυθμίσεις.

Mε την ευκαιρία (και μιάς συζήτησης νωρίτερα με έναν υποψήφιο Yamahaκια) είπα να ξαναματαδώ τις εκδόσεις.

Raid και Rally είναι απλά μιά ακράποβιτς διαφορά και αυτοκόλλητα;
Να έρθετε κύριε να τα δείτε από κοντά να τα πούμε κιόλας
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Έρχεται ένα email σήμερα ΘΑ ΣΑΣ ΣΒΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ. Α ρε Yamaha, μπήκα στις εφαρμογές να ανανεώσω ρυθμίσεις.

Mε την ευκαιρία (και μιάς συζήτησης νωρίτερα με έναν υποψήφιο Yamahaκια) είπα να ξαναματαδώ τις εκδόσεις.

Raid και Rally είναι απλά μιά ακράποβιτς διαφορά και αυτοκόλλητα;
Πάμε να πάρουμε 2 world raid,να τα δουλεύουμε 9000 στροφές όλη μέρα?:)
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πάμε να πάρουμε 2 world raid,να τα δουλεύουμε 9000 στροφές όλη μέρα?:)
Δεν ξέρω αν ανεβάζει τόσο ψηλά (εδιτ τώρα είδα αυτό:
Μέγιστη ισχύς54 kW στις 9.000 σ.α.λ.


Αλλά το μοτέρ είναι διαμαντάκι τρελό, τραβάει παντού.

Μην τα ξαναλέμε, το Τ7 είναι εξαιρετική μοτοσικλέτα και το 23 λίτρα ντεπόζιτο την φέρνει σε πολύ καλά επίπεδα "αχρείαστα μακρινού" τουρισμού με λίγες στάσεις που μου αρέσει. Εχθρός του καλού είναι το "καλύτερο" και δυστυχώς οι πρώην σύμμαχοι των Ιαπώνων το έχουν κάνει τέχνη.

Πενφέ, καλομαθαίνεις στις ανέσεις κα μετά το χάος. Σουζούκι ας πούμε για τους Ιάπωνες, δεξιά το κουμπί για την ενεργοποίηση του CC, αριστερά ο χειρισμός του. ΓΙΑΤΙ ρε μανίτσοι το κάνετε "περίπλοκο" το πράγμα σαν τα φλας των Γερμανών πριν εκατό χρόνια; Θα μου πεις τουλάχιστον έχει σε μερικά μοντέλα, όχι αυτά που μας ενδιαφέρουν όμως :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
-Βγες έξω ρε να συνεχίσουμε τη βόλτα..
-Οχι δε θέλω...
-Ρε εβγα ώξω ρε
-Σου είπα δε θέλω,άσε με... όταν σου έλεγα κόψε μπορεί να έχει κάνα νεροφαγωμα δε με άκουγες ,φύγε


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Δεν είναι μοτοσυκλέτα αλλά να πω το πόνο μου. Ασχολήθηκα και φτιάχνω όσο μπορώ τα οχήματα μου. Πήγα και τελείωσα και μηχανικός (όχι ότι έκανε η άλλαξε αυτό κάτι) σε ένα βαθμό και από απόγνωση με οσα βλέπω και έβλεπα σε συνεργεία. Άνθρωποι που δηλώνουν μάστορες που έπρεπε να τους απαγορευτεί η πρόσβαση σε εργαλεία.

Σήμερα έχω έρθει να κάνω ένα μεγάλο σέρβις στο αμάξι. Εντάξει καλώς η κακώς κάποιες εργασίες όπως αλλαγή λάδια στα διαφορικά θέλουν ράμπα και είπαμε οκ ράμπα για αμάξια δεν έχω. Ένα ρημαδι μεγάλο σέρβις. Τα λέμε μια χαρά.ΜΕΓΑΛΟ ΣΕΡΒΙΣ. Άσε που οι ρυθμοί είναι χελώνας εδώ σε σημείο να θέλω να αρπάξω τα εργαλεία να τους δώσω μια κλωτσιά να τα κάνω μόνος μου. Βλέπω να τα μαζεύουν ότι τελειώνουν Λέω μάστορα θα αλλάξουμε φυσικά παράφλου και υγρα φρένων.

Ε ναι άμα θες να τα αλλάξουμε (με βλέμμα σα κουνάβι)Τι άμα θέλω ρε Ντολμά με μπαγιάτικα φύλλα?? Κάναμε πριν 3 χρόνια πάλι γενικό σέρβις και ο κατασκευαστής λέει 2 χρόνια αυτά λέω άντε επειδή δε κάνω πολλά χλμ γ@μα το τα αλλάζω στα 3. Και φτάνουμε να κάνουμε συζητηση για τα αυτονόητα. Όχι αστα μέσα τα γ@μημενα στα παπάκια σου επειδή βάζω την οικογένεια μέσα να έχω καλά υγρά φρένων σιγά μαλακίες. Κάνουμε κι άλλα παιδιά. Και παράφλου τώρα άσε πρώτα να οξειδωθεί καλά το μοτέρ να βράσει και κάνουμε απευθείας μια γενική επισκευη.

Και όλα αυτά επειδή οκ ας τον ξεπεταξουμε κι αυτόν γιατί πάμε και σα χελώνες να πιάσουμε και κάναν άλλο να αλλάξουμε λάδια να βγάλουμε μερικά λεφτά ακόμα.

Δηλαδή γαμω το κέρατο μου μια φορά να πάω σε ένα συνεργείο και να μη με πιάσουν τα νεύρα μου. Χωρια που πέρασαν 5 φορές το αεροκλειδο πάνω σε κάθε μπουλόνι. Σου λέει μάλλον για να δούμε άμα το ταρακουνησουμε καλά θα κόψει κάνα μπουζονι.

Δηλαδή τι να κάνω ρε φίλε να πάρω και ραμπα για αμάξια? Η να χωνομαι με γρύλους από κάτω. Κάπου δεν προλαβαίνω κιόλας και βαριέμαι θέλω σε κάτι τέτοια να δώσω τα λεφτά να τελειώνω.

Οι ψευτομαστορες χαλάνε τα μηχανήματα και οι ίδιοι είναι ανίκανοι άμα χαλάσουν να τα φτιάξουν. Η πραγματική αξιοπιστία ενός οχήματος είναι το 20%. Οι άχρηστοι χαλάνε μηχανάκια και αυτοκίνητα δε φταίνε οι κατασκευαστές.

el-Gatto δεν αντέχω ρε θα πηδηχτω απ'.το παραθυρο
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom