Συμβαίνει τώρα!

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ευχαριστώ για τις ευχές και εύχομαι να είμαστε όλοι γεροί.
Να μεγαλώνουμε χωρίς να γερνάμε.

Αυτή την εποχή είμαι στα γυρίσματα της ταινίας.... Η ξεκούραση μιας εντουρομποτας.



Advphone....
Και Πολύ Καλά κάνεις !!! :l2:
Χρόνια ΚΑΛΑ -&- Πολλά ,Φίλε Κώστα. :friendship:
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Έτοιμο και ανανεωμένο το πιστακι μας! Θα φάει η μύγα σίδερο. Μια Κυριακή μας έμενε να κοιμηθούμε πάει και αυτή


Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Έτοιμο και ανανεωμένο το πιστακι μας! Θα φάει η μύγα σίδερο. Μια Κυριακή μας έμενε να κοιμηθούμε πάει και αυτή


Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Θα ανεβεις Μαμαλη?
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Πριν καμιά ώρα κάναμε την τσάρκα μας.
Την άποψη μου θα την γράψω κάποια άλλη στιγμή,αυτό που με τρελαίνει είναι πως όταν κάνω τεστ ραιντ κάνα μηχανάκι της προκοπής και μετά ανεβαίνω στο στρωμ,θέλω να παω να το παρατήσω σπίτι και να κυκλοφορώ με τα πόδια
Ειδικά όταν πατάω φρένο και δεν σταματάει με τίποτα.


Στάλθηκε από το Redmi 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Πριν καμιά ώρα κάναμε την τσάρκα μας.
Την άποψη μου θα την γράψω κάποια άλλη στιγμή,αυτό που με τρελαίνει είναι πως όταν κάνω τεστ ραιντ κάνα μηχανάκι της προκοπής και μετά ανεβαίνω στο στρωμ,θέλω να παω να το παρατήσω σπίτι και να κυκλοφορώ με τα πόδια
Ειδικά όταν πατάω φρένο και δεν σταματάει με τίποτα.


Στάλθηκε από το Redmi 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Και εγω αυτό πάθαινα όταν έπαιρνα αλλά μηχανάκια ειδικά μετά από ένα tiger 800..Αλλά έβαλα μυαλό θα κάνω test ride μόνο όταν θα μπορώ να πάω και στο ταμείο..
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Fazer, δεν υπάρχει μηχανάκι που να ανεβαίνω μετά από αυτό και να μην είναι λίγο. :)

Τα μοντέρνα φρένα όντως έχουν διαφορά, εκεί φαίνονται τα χρόνια.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Fazer, δεν υπάρχει μηχανάκι που να ανεβαίνω μετά από αυτό και να μην είναι λίγο. :)

Τα μοντέρνα φρένα όντως έχουν διαφορά, εκεί φαίνονται τα χρόνια.
2 δαγκάνες - 2 σωληνάκια - 1 τρόμπα -μεταχείρω - από Τουόνο κατά προτίμηση - κ καθάρισες με λίγα €υρά.
Μην ασχολείσαι με τα "λίγα" τα καιΡνούγια βρε Αμυρού.
Δεν χρειάζεται να δώκεις 15Κ€ μόνο για φρένα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ανοίγεις μεγάλη συζήτηση τώρα.

Ο κινητήρας της Yam πιθανολογώ ότι της έτυχε, κρίνοντας από το πόσο αποτυχημένο "γενικής χρήσης" μοτέρ ήταν της δεύτερης γενιάς με τον ψεκασμό τόσο στο 600 όσο και στο 1000.

Κατανάλωση, φρένα, ABS, τράξιον, ποιότητα λειτουργίας αναρτήσεων, το κρουζ που το δοκίμασα σε αυτοκίνητο και ήταν ένα μικρό σοκ, φώτα, μηχανικοί θόρυβοι, αεροδυναμικοί, θέση οδήγησης, είναι πολλά που αξίζουν 15Κ απλά για το peace of mind που λένε εδώ στο χωριό. Όσο πέφτουν οι τιμές στα LC, θα σπρώξουν και τις τιμές στα άλλα μονοδρομικά, το μάτι κοιτάει γενικότερα παντού :p
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ανοίγεις μεγάλη συζήτηση τώρα.

Ο κινητήρας της Yam πιθανολογώ ότι της έτυχε, κρίνοντας από το πόσο αποτυχημένο "γενικής χρήσης" μοτέρ ήταν της δεύτερης γενιάς με τον ψεκασμό τόσο στο 600 όσο και στο 1000.

Κατανάλωση, φρένα, ABS, τράξιον, ποιότητα λειτουργίας αναρτήσεων, το κρουζ που το δοκίμασα σε αυτοκίνητο και ήταν ένα μικρό σοκ, φώτα, μηχανικοί θόρυβοι, αεροδυναμικοί, θέση οδήγησης, είναι πολλά που αξίζουν 15Κ απλά για το peace of mind που λένε εδώ στο χωριό. Όσο πέφτουν οι τιμές στα LC, θα σπρώξουν και τις τιμές στα άλλα μονοδρομικά, το μάτι κοιτάει γενικότερα παντού :p
Διαβαζω εν τω μεταξυ παντου οτι οι αλγόριθμοι στα ηλεκτρονικα ABS/TC κτλ σε ολα τα καινουρια ειναι τοσο μπροστα που κανουν παπαδες, ειναι πανω 10 επιπεδα απο τις προηγουμενες γενιες και πραγματικα αξιζουν.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ο κινητήρας της Yam πιθανολογώ ότι της έτυχε, κρίνοντας από το πόσο αποτυχημένο "γενικής χρήσης" μοτέρ ήταν της δεύτερης γενιάς με τον ψεκασμό τόσο στο 600 όσο και στο 1000.
Αμυρου, αν κρινω σωστα απ'τα συμφραζομενα εχεις το 1000αρι με τα καρμπς, οποτε καταλαβαινω γιατι εχεις κολλησει, ητανε εξαιρετικο sport touring all round μηχανακι, οπως και τα αντιστοιχα 600αρια. Τα μεταγενεστερα ψεκαστα 600 και 1000 ητανε πολυ πιο focused, μειωνοντας αρκετα τον φιλικο all round χαρακτηρα των προηγουμενων. Εχω ενα φιλο με 1000αρι με καρμπς και δεν το αλλαζει με τιποτα, εχει κι'ενα XTZ660 για χωμα και ορεινα χαλασμενα στροφιλικια και ειναι sorted.
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Fazer, δεν υπάρχει μηχανάκι που να ανεβαίνω μετά από αυτό και να μην είναι λίγο. :)

Τα μοντέρνα φρένα όντως έχουν διαφορά, εκεί φαίνονται τα χρόνια.
Αυτά τα φρένα λες ότι δεν είναι καλά? Kαι για αυτό το μοτό? Τόσο καλό είναι. Το έχει ο ξάδερφος, βέβαια είναι χρέπι με άλλα μπροστινά κλπ κ δεν θα έλεγα τα καλύτερα. Βέβαια ίσως είναι το συγκεκριμένο.
Yamaha FZ1 Fazer '2004 - 3100.0 EUR - Car.gr
 
Τελευταία επεξεργασία:

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Ζεστη, βαρεμαρα,ρουτινα. Δεν κάνω μια γυροβολια το Πηλιο να δροσιστώ και να ανοιξει ψυχη για να συνεχισω για Αθηνα για το χρεος μου ως.......



 
Τελευταία επεξεργασία:

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Ολοι Πενφε θα πάρουμε....

Πήλι Εύβοιας, όσοι πιστοί προσέλθετε!
2 ώρες από Αθήνα, παραλία Κάρβουνα.
Άμα έχεις Πενφε σε μισή ωρίτσα έφτασες!

Sent from my super duper pooper scooper!
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτά τα φρένα λες ότι δεν είναι καλά? Kαι για αυτό το μοτό? Τόσο καλό είναι. Το έχει ο ξάδερφος, βέβαια είναι χρέπι με άλλα μπροστινά κλπ κ δεν θα έλεγα τα καλύτερα. Βέβαια ίσως είναι το συγκεκριμένο.
Yamaha FZ1 Fazer '2004 - 3100.0 EUR - Car.gr
Ναι για αυτό το μηχανάκι λέω.
Δεν είπα ότι δεν είναι καλά, απλά έχουν αρκετή διαφορά από τα καινούρια αντίστοιχα του σήμερα. Στην εποχή τους ήταν μιά χαρά, τα χρησιμοποιούσε το πρώτο R1. Για τα υπόλοιπα... Και το δικό μου θέλει φροντίδα, που δεν αξίζει πλέον οικονομοτεχνικά σε σχέση με την τιμή του. Άλλα μπροστινά βάζει αρκετός κόσμος, από το R1 συνήθως, δεν νομίζω ότι τα χρειάζεται.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Φιλιά άπαντες σε γνωστοί και αγνώστοι, πάντα όρθιοι και να προσέχετε γαμωτ#€&@%

Τα λέμε όταν λασπωσουν τα βουνα


Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom