Συμβαίνει τώρα!

Varonos

Μέλος
Περιοχή
Ηλιούπολη
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
BMW F 650 GS Dakar
Ευχαριστώ παιδιά. Τόσα χρόνια με το ίδιο μότο είχα μείνει πίσω σε αυτά.

Στάλθηκε από το SM-A307FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Για να μην ανοίγω θέμα για τετοια λεπτομέρεια να ρωτήσω εδώ: Παράβολο μεταβίβασης μόνο σε τράπεζα πληρώνουμε ακόμα όπως πάντα;Ηλπιζα οτι θα είχαν βάλει στα eparavola αλλά δεν...
Στα e paravola δεν υπαρχει...αλλα συνηθως τα περισσοτερα γραφεια συγκοινωνιων σου δινουν πλεον τη δυνατοτητα να πληρωσεις με καρτα μεσω pos.
Αλλιως τραπεζα.
Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εχουν (τουλαχιστον στο Περιστερι) ενα ΑΤΜ μεσα στην αιθουσα , κανεις καταθεση μετρητα και με την αποδειξη προχωρας.
Σωστά τα δύο παραπάνω.

Μπορείς επίσης να μπείς διαδυκτιακά στη Διεύθυνση Μεταφορών της Περιφέρειάς σου ,ή στην ιστοσελίδα του ΚΕΠ της περιφέρειάς σου ,να μάθεις τον Αρθ.Λογ/μού της Διευθ.Μεταφ. (έχουν πολλούς ,1 για κάθε συστημική τράπεζα) που ενδιαφέρεσαι να κάνεις την μεταβίβαση ,κι έπειτα να κάνεις Μεταφορά Χρημάτων μεσω Web Banking από τον δικό σου Τραπεζικό Λογ/μό ,με αιτιολογία Μεταβίβαση μοτοσυκλέτας ,Αρθ.Κυκλοφορίας ,κ η μτφ να αναφέρεται στο όνομα του Αγοραστή(βασικό)

Τυπώνεις την βεβαίωση συναλλαγής ,κ αυτή είναι κ το "παράβολο" που χρειάζεσαι.

Ουσιαστικά ,το ίδιο ακριβώς γίνεται κ με την φυσική σου παρουσία σε τράπεζα.
ΜΤΦ χρημάτων με ονομ/μο κ πινακίδα σε Αρθ/Λογ/μού του τμήματος ΜΤΦών της Περιφέρειας
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Και να φανταστείς υπάρχουν άνθρωποι που τα κάνουν σούπα.
Κρίμα και αδικο
Ειμαι αυτος που το φαγα σουπα σημερα...

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Και να φανταστείς υπάρχουν άνθρωποι που τα κάνουν σούπα.
Κρίμα και αδικο
να ανοίξουμε νέο θέμα!!!
είδη ψαριών και πως τα τρώμε....
φρέσκα, κατεψυγμένα και κόστος,
τοπική/παραδοσιακή/γκουρμέ κουζίνα και υλικά
συνοδευτικά πιώματα και οξύτητες


γιατί ο άντρας από 2 πράγματα χαρακτηρίζεται... το ένα είναι ότι ξέρει και από ψάρια ;)
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
να ανοίξουμε νέο θέμα!!!
είδη ψαριών και πως τα τρώμε....
φρέσκα, κατεψυγμένα και κόστος,
τοπική/παραδοσιακή/γκουρμέ κουζίνα και υλικά
συνοδευτικά πιώματα και οξύτητες


γιατί ο άντρας από 2 πράγματα χαρακτηρίζεται... το ένα είναι ότι ξέρει και από ψάρια ;)
Και επειδη το ψαρι ποτέ δεν μας χορταινει , να ανοιξουμε και ενα θεμα :


΄΄Μετα το Ψαρι ,τι?΄΄
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Και επειδη το ψαρι ποτέ δεν μας χορταινει , να ανοιξουμε και ενα θεμα :


΄΄Μετα το Ψαρι ,τι?΄΄
το μόνο ψάρι που μου αρέσει είναι το ψαρονέφρι :p
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
γιατί ο άντρας από 2 πράγματα χαρακτηρίζεται... το ένα είναι ότι ξέρει και από ψάρια ;)
Μιά που είναι pride month, να ξέρει να τα ψήνει και από τις δύο πλευρές που λέει και ο γνωστός Δήμαρχος;
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
να ανοίξουμε νέο θέμα!!!
είδη ψαριών και πως τα τρώμε....
φρέσκα, κατεψυγμένα και κόστος,
τοπική/παραδοσιακή/γκουρμέ κουζίνα και υλικά
συνοδευτικά πιώματα και οξύτητες


γιατί ο άντρας από 2 πράγματα χαρακτηρίζεται... το ένα είναι ότι ξέρει και από ψάρια ;)
Δε μας λες και το 2ο;;:p
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Και να φανταστείς υπάρχουν άνθρωποι που τα κάνουν σούπα.
Κρίμα και αδικο
Καλό λαδολέμονο και βούτα, φυσικά καλό ψήσιμο.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δεν κάνω πατιλικια με τα μηχανάκια μου, και έκανα πριν λίγο με το ποδήλατο (όχι εσκεμμένα) !!!!!!!
Τρεις ολόκληρες περιστροφές στα πεταλια συνεχόμενα, και χωρίς προσπάθεια. Ο κωλος του ποδήλατου πήγε αριστερά και δεξιά..... Σαν καγκουρας με tdm αισθανθηκα! Όπως αισθανθηκα και κωλοφαρδος που δεν έπεσα....

Υ.γ
Πριν τέσσερις μέρες, ένα στενό πιο πίσω, είχαν χυθεί πάρα πολλά πετρέλαια από βυτίο κατά την παραλαβή πολυκατοικίας, πετρελαίου θέρμανσης. Περπατάς στο δρόμο και γλυστρας.....
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Τοσο ολισθηρο οδοστρωμα στα τοσα χρονια που οδηγαω μηχανη δεν εχω ξαναδει... Γλυστουσαν μεχρι και τα αντιολισθητικα μποτακια...

Με καμια 50αρια πηγαινα, πατησα ελαφρα μπροστινο και κλειδωσε... Ποιο τωρα, το μπροστινο του Σουπερτενεκε που δεν εχει δει μπλοκαρισμα στη ζωη του ουτε με τον τροχο ορθιο. Κι αν μου εχουν μπλοκαρει μπροστινα κατα καιρους σε μηχανακια, παντα αφηνα φρενο και το προλαβαινα. Τωρα ουτε "γαμωτ" δεν προλαβα να πω.

Παρ'τον δικο σου φαρδυ πλατυ στην ασφαλτο. Γδαραμε καγκελο, γδαραμε καλυμμα χουφτας, γδαραμε πισω καπακι σελας, στραβωσαμε λεβιε ταχυτητων, στραβωσαμε καλαμια/τιμονι, σπασαμε εταιρικο κινητο στην τσεπη, σπασαμε προστατευτικο οθονης του οικιακου κινητου... Δε γαμις... Αφου δεν ερχοταν κανεις απο πισω να με παρει αμπαριζα, παλι καλα. Εκαμα ενα τσιγαρο, ισιωσα τιμονι, ισιωσα λεβιε, και συνεχισα το δρομο μου, με μια μελανια στον αριστερο γοφο και ενα πρηξιμο στον δεξι αντιχειρα να μου θυμιζει την μαλακια που εκανα σαν αρχαριος...

Τεσπα, πολλη γλιτσα παιδες. Ξεγελαστηκα γιατι ενω στην Πατησιων γλυστρουσε πλευρικα το μπροστινο TKC ακομη και στην ευθεια, παρακατω ειχε βρεξει καλα και φαινοταν ξεπλυμενος ο δρομος. @@ρια μεντολες, παντου χαλια ειναι.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τοσο ολισθηρο οδοστρωμα στα τοσα χρονια που οδηγαω μηχανη δεν εχω ξαναδει... Γλυστουσαν μεχρι και τα αντιολισθητικα μποτακια...

Με καμια 50αρια πηγαινα, πατησα ελαφρα μπροστινο και κλειδωσε... Ποιο τωρα, το μπροστινο του Σουπερτενεκε που δεν εχει δει μπλοκαρισμα στη ζωη του ουτε με τον τροχο ορθιο. Κι αν μου εχουν μπλοκαρει μπροστινα κατα καιρους σε μηχανακια, παντα αφηνα φρενο και το προλαβαινα. Τωρα ουτε "γαμωτ" δεν προλαβα να πω.

Παρ'τον δικο σου φαρδυ πλατυ στην ασφαλτο. Γδαραμε καγκελο, γδαραμε καλυμμα χουφτας, γδαραμε πισω καπακι σελας, στραβωσαμε λεβιε ταχυτητων, στραβωσαμε καλαμια/τιμονι, σπασαμε εταιρικο κινητο στην τσεπη, σπασαμε προστατευτικο οθονης του οικιακου κινητου... Δε γαμις... Αφου δεν ερχοταν κανεις απο πισω να με παρει αμπαριζα, παλι καλα. Εκαμα ενα τσιγαρο, ισιωσα τιμονι, ισιωσα λεβιε, και συνεχισα το δρομο μου, με μια μελανια στον αριστερο γοφο και ενα πρηξιμο στον δεξι αντιχειρα να μου θυμιζει την μαλακια που εκανα σαν αρχαριος...

Τεσπα, πολλη γλιτσα παιδες. Ξεγελαστηκα γιατι ενω στην Πατησιων γλυστρουσε πλευρικα το μπροστινο TKC ακομη και στην ευθεια, παρακατω ειχε βρεξει καλα και φαινοταν ξεπλυμενος ο δρομος. @@ρια μεντολες, παντου χαλια ειναι.
Τόσο να'ταν....
Περαστικά Κωστή...:)
 
Top Bottom