Συμβαίνει τώρα!

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Περαστικά
Μην κυκλοφορείτε με τακούνια στην βροχή... Ιδίως μέσα στην πόλη
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Να γιατί abs στα φρέσκα μότο!περαστικά!!!

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Να σγμς αυτά θυμάμαι με το 1000 και είπα ποτέ ξανά βροχή χωρίς abs.

Περαστικά!
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Θενξ παιδες. Tο μπροστινο TKC80 το φοραω απο τον Δεκεμβρη νομιζω, εφαγα πολλες βροχες Αθηνα ολο αυτο το διαστημα αφου το χρησιμοποιω καθημερινα για τη δουλεια και δεν ειχα ποτε θεμα, ουτε καν υποψια θεματος. Ειμαι σχεδον βεβαιος οτι στη σημερινη περιπτωση το ABS δεν θα εκανε τιποτα, ηταν μερικα σημεια στο κεντρο σημερα που η λαδιλογλιτσα ηταν τραγικη, δεν εχω ξαναβρεθει ποτε σε παρομοια περιπτωση παρα μονο σε παγο. Ενα ηταν η δεξια λωριδα/λεωφορειοτραμολωριδα της Πατησιων, μιλαμε για παγοδρομιο, και μια εκει που σαβουρωθηκα, διασταυρωση Κωνσταντινουπολεως και Ιερας Οδου. Και δεν μιλαω ελαφρα τη καρδια, εχω φαει με το κουταλι βρεγμενη Θηβων λεμε! :p

Τεσπα, τρελη προσοχη μεχρι να καθαρισουν οι δρομοι.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Περαστικα φιλε , στην.ιδια περιοχή ήμασταν , εγω ομως χωρις μηχανακι ,επεσα σε κατι τσιπουρα και παραλίγο να εχω την ιδια κατάληξη με εσενα .

Αυτα να ειναι τα χειρότερα μας

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
πω ρε φίλε.. πάλι καλά που δεν χτύπησες..

Δυστυχώς δε φταίνε τα λάστιχα, είναι όλη αυτή η βρώμα που έχουν πιάσει οι δρόμοι έριξε μια ψιχάλα και έγιναν σαπούνι. Πέρισυ τέτοια εποχή σε μια αντίστοιχη βροχή με το Tiger ήμουνα και καλά ασφάλτινα λάστιχα Dunlop Roadsmart 3. Γλύστραγε και στην ευθεία.. 2 φορές πήγα να φύγω κάτω.

Χτες ήμουνα στο μαγαζί ενός φίλου (με μηχανες) και τον πήρε τηλέφωνο πελάτης που είχαν πουλήσει την μηχανή του εκείνη την ημέρα και θα τηυν έφερνε στο μαγαζί το επόμενο πρωί καλή ώρα και έφαγε κι αυτός σαβούρα.. Κλάμα...!
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Περαστικα φιλε , στην.ιδια περιοχή ήμασταν , εγω ομως χωρις μηχανακι ,επεσα σε κατι τσιπουρα και παραλίγο να εχω την ιδια κατάληξη με εσενα .

Αυτα να ειναι τα χειρότερα μας

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Να ,κατι τετοια διαβαζεις και νιωθεις ντροπη, εκει που νομιζες οτι κατι επαθες ερχεται ο αλλος να σου δειξει οτι υπαρχουν και χειροτερα

Ηθελα να'ξερα, κρατος δεν υπαρχει να σταματησει αυτα τα καθικια που ριχνουν τον κοσμο στα τσιπουρα?!
:fun
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Στην Μικρας Ασιας στον Πειραια (η συνεχεια της ονομαζεται Αλιπεδου), και στο ρευμα προς Πειραια (στο υψος περιπου της εστιας ναυτικων), στο δεξι ρευμα εχουν πεσει πολλα λαδια απο φορτηγακι που μετεφερε βαρελια με λαδια!!!!
ΠΡΟΣΟΧΗ γιατι ¨φευγουν¨ και αυτοκινητα..........................
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
πω ρε φίλε.. πάλι καλά που δεν χτύπησες..

Δυστυχώς δε φταίνε τα λάστιχα, είναι όλη αυτή η βρώμα που έχουν πιάσει οι δρόμοι έριξε μια ψιχάλα και έγιναν σαπούνι. Πέρισυ τέτοια εποχή σε μια αντίστοιχη βροχή με το Tiger ήμουνα και καλά ασφάλτινα λάστιχα Dunlop Roadsmart 3. Γλύστραγε και στην ευθεία.. 2 φορές πήγα να φύγω κάτω.

Χτες ήμουνα στο μαγαζί ενός φίλου (με μηχανες) και τον πήρε τηλέφωνο πελάτης που είχαν πουλήσει την μηχανή του εκείνη την ημέρα και θα τηυν έφερνε στο μαγαζί το επόμενο πρωί καλή ώρα και έφαγε κι αυτός σαβούρα.. Κλάμα...!
Ολόφρεσκα λάστιχα.... Ίσον μηδέν πρόσφυση.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Να ,κατι τετοια διαβαζεις και νιωθεις ντροπη, εκει που νομιζες οτι κατι επαθες ερχεται ο αλλος να σου δειξει οτι υπαρχουν και χειροτερα

Ηθελα να'ξερα, κρατος δεν υπαρχει να σταματησει αυτα τα καθικια που ριχνουν τον κοσμο στα τσιπουρα?!
:fun
Όπως πάει το πράγμα με την πολιτική ορθότητα γενικώς, δεν αποκλείεται να δούμε και ποτοαπαγόρευση για το καλό της κΕνωνίας.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Ρε συ Κώστα μήπως είσαι πολύ παίδαρος πάνω στο τενερε και σε ματιάσανε???

Περαστικά φίλε
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ρε συ Κώστα μήπως είσαι πολύ παίδαρος πάνω στο τενερε και σε ματιάσανε???

Περαστικά φίλε
δεν ήταν βροχή αυτό, τον έφτυναν να μην τον ματιάΞουνε;
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ρε συ Κώστα μήπως είσαι πολύ παίδαρος πάνω στο τενερε και σε ματιάσανε???

Περαστικά φίλε
Τωρα που το λες φιλε, λιγο πριν ειχα σταματησει σε βενζιναδικο και το κομενακι μου εκανε ματακια, να δεις που αυτο θα ειναι τελικα , και οχι η βλακεια μου και η βιασυνη μου να γυρισω σπιτι να πακεταρω βαλιτσες για να φυγω σημερα πουρνο-πουρνο σουμπιτος για τη δουλεια στη Βυτινα, ενω ηξερα οτι ο δρομος γλυστραει και επρεπε να πηγαινω πιο αργα ωστε αν χρειαζοταν να φρεναρα μονο με το πισω...
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Τωρα που το λες φιλε, λιγο πριν ειχα σταματησει σε βενζιναδικο και το κομενακι μου εκανε ματακια, να δεις που αυτο θα ειναι τελικα , και οχι η βλακεια μου και η βιασυνη μου να γυρισω σπιτι να πακεταρω βαλιτσες για να φυγω σημερα πουρνο-πουρνο σουμπιτος για τη δουλεια στη Βυτινα, ενω ηξερα οτι ο δρομος γλυστραει και επρεπε να πηγαινω πιο αργα ωστε αν χρειαζοταν να φρεναρα μονο με το πισω...
Εμ, γιατί όταν πάω για βενζίνη επιλέγω βενζινάδικα με άντρες????
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Τωρα που το λες φιλε, λιγο πριν ειχα σταματησει σε βενζιναδικο και το κομενακι μου εκανε ματακια, να δεις που αυτο θα ειναι τελικα , και οχι η βλακεια μου και η βιασυνη μου να γυρισω σπιτι να πακεταρω βαλιτσες για να φυγω σημερα πουρνο-πουρνο σουμπιτος για τη δουλεια στη Βυτινα, ενω ηξερα οτι ο δρομος γλυστραει και επρεπε να πηγαινω πιο αργα ωστε αν χρειαζοταν να φρεναρα μονο με το πισω...
Αυτό το τελευταίο :p
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εμ, γιατί όταν πάω για βενζίνη επιλέγω βενζινάδικα με άντρες????
γιατί σε έχει εκπαιδεύσει καλά η γυναίκα, αν σου είπε να της πάρεις Dr Scholl γιατί τα 80ς είναι πάλι στη μόδα, να έχεις τον νου σου...
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
δηλαδή να μην φρέναρες ποτέ, δεν είναι ακριβώς λύση αυτό.
Πισω Μιτας Ε07 το παλιο το ορθοδοξο με καμια 10,000χλμ τετραγωνισμενο σαν λαστιχο αυτοκινητου φιλε, με βαρος στον πισω αξονα ενος μουλαριου 120κιλων και μιας βαλιτσας τιγκα με λαπτοπ φορτιστες ντοσιε και καμια 30αρια σχεδια σε Α3. Δεν χανει προσφυση λεμε!
 
Top Bottom