Συμβαίνει τώρα!

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Honda CRF1100D3
Δυστυχώς δεν περιέχει μηχανή, αλλά βάζω τις φωτός γιατί το μάτι δεν είναι συνηθισμένο σε τέτοια τοπία.

Σήμερα περπάτησα πρώτη φορά σε παγωμένη λίμνη. Φοβισμένος μην με καταπιεί έκανα μόνο καμια 10αρια μέτρα:



Αυτές οι μέρες είναι καταπληκτικές! Ηλιόλουστες με -5 την ημέρα και -10 το βράδυ.

Μερικές από σουηδική ύπαιθρο. Ήθελε προσοχή γιατί πετάγονταν τάρανδοι, είναι περίοδος κυνηγιού:










 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Να μην ανοιγω αλλο θεμα ....Για αλλαγη grips...βαζουμε κολλα ή οχι? Στο youtube οι αποψεις ειναι 50-50
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Να μην ανοιγω αλλο θεμα ....Για αλλαγη grips...βαζουμε κολλα ή οχι? Στο youtube οι αποψεις ειναι 50-50
Στο γιουτουμπ επισης η γη ειναι επιπεδη.

Γιατι να ΜΗΝ βαλεις?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Να μην ανοιγω αλλο θεμα ....Για αλλαγη grips...βαζουμε κολλα ή οχι? Στο youtube οι αποψεις ειναι 50-50
Στα δικά μου δεν έβαλα στο 950...
Στο EXC όμως θα έπρεπε...
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Στο γιουτουμπ επισης η γη ειναι επιπεδη.

Γιατι να ΜΗΝ βαλεις?
Θα εβαζα ,αλλα καποιοι λενε οτι καλοκαιρι η κολλα "σπαει" και παιζουν τα grips μετα. Τις αλλες φορες δεν τα ειχα αλλαξει μόνος μου και δεν ξερω τι ειχε κανει.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Θα εβαζα ,αλλα καποιοι λενε οτι καλοκαιρι η κολλα "σπαει" και παιζουν τα grips μετα. Τις αλλες φορες δεν τα ειχα αλλαξει μόνος μου και δεν ξερω τι ειχε κανει.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Eξαρταται. Εαν ειναι απο τα λεπτα ΜΧαδικα, μεγαλα γκριπ με μεγαλους δακτυλιους , τοτε θελουν και συρμα, συνηθως ειναι πολυ λεπτα και μαλακα και ξεκολλανε ευκολα.
Αν ειναι κλασσικα γκριπακια μαυρα, παχυα με λεπτους δακτυλιους, η κολλα κραταει. Εγω βαζω κυανοακρυλικη μερικες σταγονες (superglue) αν δεν μπαινει σφιχτα το γκριπ και δεν μου εχουν ξεκολλησει ποτε. Αν δε μπαινει σφιχτα εξαρχης, ψεκαζω με λακ μαλλιων, λειτουργει σαν λιπαντικο οσο ειναι υγρη και οταν στεγνωνει κολλαει*.


* #skliros_kariolis (geez996) για σενα δουλευω.
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Θα εβαζα ,αλλα καποιοι λενε οτι καλοκαιρι η κολλα "σπαει" και παιζουν τα grips μετα. Τις αλλες φορες δεν τα ειχα αλλαξει μόνος μου και δεν ξερω τι ειχε κανει.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Άλλαξα γκρίπ στο ΚΤΜ. Με λίγη βενζινόκολα έγινε δουλίτσα. Και γλυκά μπήκανε στην θέση τους και ακούνητα είναι, χωρίς σύρματα και λοιπές πατέντες ακινητοποίησης....
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μπορείς απλά να βάλεις νερό, όπως λένε μερικές μάρκες (πχ Harris) και πάλι δεν έχει πρόβλημα.
 

Tol

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Απόστολος
Μοτό
VFR
Καλημέρα-βδομάδα-μήνα! Έχει παραγγείλει κανείς από Αγγλία Ιανουάριο και μετά; Ψήνω να πάρω αμορτισέρ από Hagon που είναι Αγγλία. Παίζει να φάω κάνα 24% επιπλέον στο τελωνείο;
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Καλημέρα-βδομάδα-μήνα! Έχει παραγγείλει κανείς από Αγγλία Ιανουάριο και μετά; Ψήνω να πάρω αμορτισέρ από Hagon που είναι Αγγλία. Παίζει να φάω κάνα 24% επιπλέον στο τελωνείο;
Θα το πάρεις μείον τον τοπικό ΦΠΑ και θα προστεθεί ο δικός μας. Το θέμα φόρων εισαγωγής είναι θολό.
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Άνευ κωδικού...
Βόλτα στο εξωτικό Χαλίκι και στον φίλο Χρήστο.
Μου χρωστάω ένα "προσκύνημα" σε Τζουρτζια, Κατάφυτο, Ανθούσα και Χαλίκι. Μέχρι τοτε θα κάνω τον χορτοφάγο να πέσουν τα τριγλκυκερίδια...
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Δυστυχώς δεν περιέχει μηχανή, αλλά βάζω τις φωτός γιατί το μάτι δεν είναι συνηθισμένο σε τέτοια τοπία.
Σήμερα περπάτησα πρώτη φορά σε παγωμένη λίμνη. Φοβισμένος μην με καταπιεί έκανα μόνο καμια 10αρια μέτρα:
Πρώτος χειμώνας?
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Λεωνίδα, σου άρεσε το Paris-Dakar που πέρασε δίπλα σου?
Και μου φάνηκε πως ήσουν εσύ, αλλά λέω τι γυρεύει εδώ....
Η απάντηση στο ερώτημα Σπυρο είναι ότι σε κοίταζα κ στο ανέβασμα κ στο κατέβασμα.
Δεν το ήξερα ότι έχεις το Paris Dakar αλλιώς θα σε αναγνώριζα εγώ.
Βασικά για δουλειά είχα έρθει κ ήπιαμε κ ένα καφεδάκι.
Καλορίζικο !!!!
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Η απάντηση στο ερώτημα Σπυρο είναι ότι σε κοίταζα κ στο ανέβασμα κ στο κατέβασμα.
Δεν το ήξερα ότι έχεις το Paris Dakar αλλιώς θα σε αναγνώριζα εγώ.
Βασικά για δουλειά είχα έρθει κ ήπιαμε κ ένα καφεδάκι.
Καλορίζικο !!!!
Καλορίζικο μου είχαν ξαναπεί πριν από 31 χρόνια..... αλλά ευχαριστώ!
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Πρώτη βόλτα γνωριμίας με το νέο έρωτα!
Να είναι καλα ο Βασίλης (billrace)
για τις συμβουλές και για την εύρεση του beta!!!

Υ. Γ. παλιός κάτοχος exc 200, το τετράχρονο είναι αλλού!!!


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom