Συμβαίνει τώρα!

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το renegade νομίζω

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τρίζουν τα κοκκαλα των απατσι και στα βάθη του Κολοράντο, κάνουν χαρακιρι
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
k0k0s
Ποιο μοντέλο είναι ακριβώς?
Kαλημερα Γιαννο, το Renegade 1.4 turbo με αυτοματο ειναι, εκδοση Limited, πρεπει να ειναι το προηγουμενο μοντελο 15-19, δεν ειναι δικο μου ειναι νοικιασμενο.
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Τρίζουν τα κοκκαλα των απατσι και στα βάθη του Κολοράντο, κάνουν χαρακίρι
Και να σκεφτείς πως διαφημίζεται ως : Most Awarded SUV Brand Ever ...

Ούτε με WD40 δεν θα σταματήσει το τρίξιμο των κοκάλων!
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Xμμμ, εβλεπα τυχαια βιντεακια για λαστιχα και στα προτεινομενα μου εβαλε μια παρεα καραγκιοζηδων που ανεβηκαν πριν λιγο καιρο στον χιονισμενο Χορτιατη με 4Χ4. Τους αποκαλω καραγκιοζηδες για πολλους δικους μου λογους, αλλα κυριως για το υφακι, για το οτι μπηκαν σε σπαρμενα χωραφια και κανανε 8αρια και τα μαμησανε, ειρωνια σε οσους ρωτησανε απο κατω "πως πηγατε Χορτιατη με καραντινα" κτλ.

Τεσπα, τραβουσαν βιντεο τη βολτα μεσα στο χιονι, και ειχε οντως πολυ χιονι, και παρατηρησα οτι στην "παρελαση" των Wrangler και των Cherokee τους, σε κανα δυο πλανα εμφανιζοταν ενα Renegade εκει, μαζι, ακολουθουσε ανετα, και δεν εχω λογο να μην πιστευω οτι το συγκεκριμενο μπορει να κανει πολλα, του εχω πιει το αιμα σε λασπουρα και ανηφοροκατηφορες τους τελευταιους μηνες και δεν εχει πει πουθενα οχι.

Μαλλον λοιπον χαλαγε τη μοστρα των γνησιων Jeepακηδων, που εχουν δωσει δεκαδες χιλιαδες ευρω για Wrangler/Cherokee και δεν θελανε τον Ιταλο ξαδερφο να τους χαλαει το βιντεακι. Το κοβανε λοιπον απο ολες τις σκηνες το Renegade. Φαινοταν στα πλανα απο το drone, αλλα ξεκαθαρα σε καθε κοντινο οταν μπαινει στο πλανο κοβουν τη ληψη...
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Που να δεις τι παθαίνουν όταν σκάω με το panda και παω όπου πανε, και στα παγωμενα χιόνια αυτοί με τα mud λάστιχα μένουν κ εγώ ανεβαίνω με τα τεσσάρων εποχών παγωμενα καντήλια. Εννοείται δεν υπάρχω σε κανένα βίντεο το. φιατακι δεν έχει παραγοντα πουλ Μουρ
Το renegade ειδικά το trail hawk έχει φοβερές δυνατότητες με λίγο σήκωμα με μόνη τροχοπέδη το αυτόματο του ίσως καμια φορα και το software για το συνδιασμο τετρακίνηση αντί σπιν.
Πάντως πλεον Cherokee κοστίζουν ένα κομμάτι ψωμί, και μόνο τα wrangler κρατάνε λίγο αξία
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Στην πτώση της τιμής βοήθησε και η αβεβαιότητα που υπήρχε με την αντιπροσωπεία και τα σέρβις. Τo 4πορτο wrangler είναι ερωτεύσιμο, δεν θέλω να ξέρω τι καίει.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Σήμερα είχε Υμηττό χ2 κτμ το πρωί και τρέξιμο το μεσημέρι! τέλειο το βουνό και ο καιρός, στο ενδιάμεσο έπαιξε και γρήγορη μέχρι Πεντέλη με R1 αλλά το γύρνα με βροχή!


Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Που να δεις τι παθαίνουν όταν σκάω με το panda και παω όπου πανε, και στα παγωμενα χιόνια αυτοί με τα mud λάστιχα μένουν κ εγώ ανεβαίνω με τα τεσσάρων εποχών παγωμενα καντήλια. Εννοείται δεν υπάρχω σε κανένα βίντεο το. φιατακι δεν έχει παραγοντα πουλ Μουρ
Το renegade ειδικά το trail hawk έχει φοβερές δυνατότητες με λίγο σήκωμα με μόνη τροχοπέδη το αυτόματο του ίσως καμια φορα και το software για το συνδιασμο τετρακίνηση αντί σπιν.
Πάντως πλεον Cherokee κοστίζουν ένα κομμάτι ψωμί, και μόνο τα wrangler κρατάνε λίγο αξία
Το Panda...πλησιαζει αρκετα τις ικανοτητες του Lada Niva...στο πιο πολιτισμενο..απο τα καλυτερα οικονομικα 4+4..μαζι με το Jimny..
Και..ναι υπαρχουν βιντεο που ριχνει ξυλο σε μεγαλυτερα...πριν μερικες μερες ειδα ενα που το Ιταλικο περναγε αερα εκει που το Range Rover Evoge..(με '19-'20αρια σλικ λαστιχα εχουν γινει μοδα σε ολα πια)...ειχε κολλησει...!!!!
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Xμμμ, εβλεπα τυχαια βιντεακια για λαστιχα και στα προτεινομενα μου εβαλε μια παρεα καραγκιοζηδων που ανεβηκαν πριν λιγο καιρο στον χιονισμενο Χορτιατη με 4Χ4. Τους αποκαλω καραγκιοζηδες για πολλους δικους μου λογους, αλλα κυριως για το υφακι, για το οτι μπηκαν σε σπαρμενα χωραφια και κανανε 8αρια και τα μαμησανε, ειρωνια σε οσους ρωτησανε απο κατω "πως πηγατε Χορτιατη με καραντινα" κτλ.

Τεσπα, τραβουσαν βιντεο τη βολτα μεσα στο χιονι, και ειχε οντως πολυ χιονι, και παρατηρησα οτι στην "παρελαση" των Wrangler και των Cherokee τους, σε κανα δυο πλανα εμφανιζοταν ενα Renegade εκει, μαζι, ακολουθουσε ανετα, και δεν εχω λογο να μην πιστευω οτι το συγκεκριμενο μπορει να κανει πολλα, του εχω πιει το αιμα σε λασπουρα και ανηφοροκατηφορες τους τελευταιους μηνες και δεν εχει πει πουθενα οχι.

Μαλλον λοιπον χαλαγε τη μοστρα των γνησιων Jeepακηδων, που εχουν δωσει δεκαδες χιλιαδες ευρω για Wrangler/Cherokee και δεν θελανε τον Ιταλο ξαδερφο να τους χαλαει το βιντεακι. Το κοβανε λοιπον απο ολες τις σκηνες το Renegade. Φαινοταν στα πλανα απο το drone, αλλα ξεκαθαρα σε καθε κοντινο οταν μπαινει στο πλανο κοβουν τη ληψη...

το renegade είναι αρκετά καλό (ίσως το καλυτερο της κατηγορίας του για εκτός άσφαλτου αποδράσεις) καλύτερο ίσως απο τα πιο παλιά cherokee, wrangler που έχουν open diffs ...
Τα σύγχρονα τετρακίνητα είναι Point and go ενώ παλιά έπρεπε να κάτσεις να σκεφτείς πως θα περάσεις να μην σηκώσεις τροχό να έχεις όση φόρα χρειάζεται κτλ ...

O περιορισμός το τι μπορεί να κάνει είναι από τον οδηγό και τα ελαστικά ...
Με ένα σετ κατάλληλα ελαστικά για το τερέν που θα κινηθείς μεταμορφώνεται ...



Το κόμπλεξ της ανωτερότητας βγαίνει παντού όχι μόνο στα τετρακίνητα, μάλλον είναι γνώρισμα της φυλής μας ...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κάτι εγινε



Advphone....
Το σήκωσες κάθετα για να στραγγίζει ή η πρώτη φωτό είναι ανάποδα...? :ha
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ωραιος !
Να φανταστω εκει κοντα στο χωριο ε;
Εχετε καλη μασα εκει

Στάλθηκε από το SM-A750FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στην φυλή... 2 ταβέρνες είχαν φουλ σούβλες.
Παίρνεις τα κοψίδια και τα τρως πικ νικ
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Άνευ κωδικού...
Βόλτα στο εξωτικό Χαλίκι και στον φίλο Χρήστο.
Στην επιστροφή είχε απίστευτη βρόχα η οποία μας έκανε να ανακαλύψουμε ένα νέο είδος αδιάβροχης μπότας...
Αδιάβροχη λοιπόν από μέσα προς τα έξω...
Δεν άδειαζε το νερό με τίποτα...!


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Άνευ κωδικού...
Βόλτα στο εξωτικό Χαλίκι και στον φίλο Χρήστο.
Στην επιστροφή είχε απίστευτη βρόχα η οποία μας έκανε να ανακαλύψουμε ένα νέο είδος αδιάβροχης μπότας...
Αδιάβροχη λοιπόν από μέσα προς τα έξω...
Δεν άδειαζε το νερό με τίποτα...!


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Eμ ετσι δουλευουν αυτες, απαξ και ειναι αδιαβροχες απο τη μια ειναι και απο την αλλη!

Τα μπατζακια σε κορντουρες παντα απ'εξω απο τη μποτα λοιπον για αυτον τον λογο.
 
Top Bottom