Συμβαίνει τώρα!

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Όλοι Mitas βάζετε ;
Για κοιταχτε την λίστα με τα καλύτερα Έλαστικα , χωμάτινα



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Όλοι Mitas βάζετε ;
Για κοιταχτε την λίστα με τα καλύτερα Έλαστικα , χωμάτινα



Sent from my iPhone using Tapatalk
Το καλύτερα..... βέβαια είναι σχετικό.
Τι μηχανάκι έχουμε και σε τι τερρεν παλευουμε
Άβυσσος αυτό με τα λάστιχα και μόνο στην πράξη βλέπουμε τι χρειαζομαστε
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Όλοι Mitas βάζετε ;
Για κοιταχτε την λίστα με τα καλύτερα Έλαστικα , χωμάτινα



Sent from my iPhone using Tapatalk
όποιος έβγαλε αυ΄τη τη λίστα ανάποδα την έκανε. Πρώτο το Scorpion Rally και τελευταίο το bridgestone ξεκάθαρα.

Και το Dunlop είναι σκάρτο 70/30, ούτε κάν 50/50

Και τα mitas είναι δοκιμασμένα πολύ καλά λάστιχα ειδικά e-07 και e-09
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Εγω παντως με τον Ηλία πηραμε από ένα ζευγάρι pirelli tracker....Η τιμή τους μολις στα 100 ευρω...Δεν τα έχω ξαναφορεσει αλλα ο λαστιχας μου ειπε οτι τα βάζουν και μεγάλα δικύλινδρα τύπου 790...Δεν ξερω αν κάποιος έχει άποψη αλλα θα τα δοκιμάσω και βλεπουμε...Βαγγέλη tc-drift όσο αφορά το αεροκλειδο δεν νομιζω ότι θα πρέπει να σε τρομάζει...Ολοι σχεδον πλέον ετσι δουλεύουν και απο την στιγμή που είναι ρυθμισμένα στα σωστά NM ειναι σαν να στο σφίγγει με δυναμοκλειδο χειρός...Στο λέω γιατί ρωτησα τον λαστιχα αν θα μπορέσω να το ξεσφιξω με κλειδι ετσι όπως βίδωσε το παξιμάδι με το αεροκλειδο και μου είπε ότι είναι ρυθμισμένο να σφίξει όσο χρειάζεται...
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
όποιος έβγαλε αυ΄τη τη λίστα ανάποδα την έκανε. Πρώτο το Scorpion Rally και τελευταίο το bridgestone ξεκάθαρα.

Και το Dunlop είναι σκάρτο 70/30, ούτε κάν 50/50

Και τα mitas είναι δοκιμασμένα πολύ καλά λάστιχα ειδικά e-07 και e-09
Βασικα εγω θα ελεγα οποιος εκανε αυτη τη λιστα απο αυτες τις εταιριες βγαζει ψωμι...

Γελαω με το trailmax.mission σαν 50-50 και την απουσια του TKC80 , 30 χρονια λαστιχο και ακομη να βγαλουν αντιστοιχο...
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Ρε παιδιά, κάποιο απο τα μεγάλα μαγαζιά (tyreshop, wheelshop, Περιστερας κλπ) ή τέλοσπαντων κάποιο άλλο μοτο-λαστιχάδικο που να δουλεύει mitas ξέρετε???
To wheel city τα δουλευει!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ρε παιδιά, κάποιο απο τα μεγάλα μαγαζιά (tyreshop, wheelshop, Περιστερας κλπ) ή τέλοσπαντων κάποιο άλλο μοτο-λαστιχάδικο που να δουλεύει mitas ξέρετε???
Και ο Wheelcity φέρνει Μιτας αλλά με παραγγελία.
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Ta mitas e07+ , ψάχνω εγω , σε ktm 790adv S
18”τροχός πιςω , 21 εμπρος
Θελω να ειναι ομως του 2021 και δεν ξερω εαν υπάρχουν


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Στο SirriosCenter που αναφέρθηκε πιο πάνω έχω βάλει και εγώ mitas αλλά ο τύπος μου έβαλε το λαστιχο με ανάποδη φορά. Το πήρα χαμπάρι αργότερα.
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Αθήνα δύσκολΑ βριςκεις mitas ,μονο 2018,2019 υπάρχουν κ οχι όλες οι διαςταςεις
Εχουν θεμα ολοι με τον εισαγωγέα , ετσι μου ειπε το wheel city

Θα βάλω μαλλον tkc80, κλασική επιλογή


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Αγόρασα online την περασμένη Πέμπτη το Mitas E12 στα 108 ευρώ με δωρεάν μεταφορικά.
Η αποστολή έγινε κάπου από Ισπανία και μου το φέρνουν σπίτι μεθαύριο Πέμπτη.

Αγόρασα από εδώ: www.dackleader.se (ΟΚ είναι στα Σουηδικά - däck σημαίνει ελαστικά), αλλά βλέπω ότι μπορείς να αλλάξεις χώρα και το ίδιο site στα ελληνικά είναι:
www.elastikaleader.gr

βλέπω ότι τα Ε7, Ε9, κτλ τα έχει διαθέσιμα άμεσα για αποστολή.
Μια ιδέα και πρόταση ρίχνω
 

zilver

Μέλος
Όνομα
Ζήσης
Μοτό
790AdvR
Εγω παντως με τον Ηλία πηραμε από ένα ζευγάρι pirelli tracker....Η τιμή τους μολις στα 100 ευρω...Δεν τα έχω ξαναφορεσει αλλα ο λαστιχας μου ειπε οτι τα βάζουν και μεγάλα δικύλινδρα τύπου 790...Δεν ξερω αν κάποιος έχει άποψη αλλα θα τα δοκιμάσω και βλεπουμε...Βαγγέλη tc-drift όσο αφορά το αεροκλειδο δεν νομιζω ότι θα πρέπει να σε τρομάζει...Ολοι σχεδον πλέον ετσι δουλεύουν και απο την στιγμή που είναι ρυθμισμένα στα σωστά NM ειναι σαν να στο σφίγγει με δυναμοκλειδο χειρός...Στο λέω γιατί ρωτησα τον λαστιχα αν θα μπορέσω να το ξεσφιξω με κλειδι ετσι όπως βίδωσε το παξιμάδι με το αεροκλειδο και μου είπε ότι είναι ρυθμισμένο να σφίξει όσο χρειάζεται...
Τάκαρε επειδή ψάχνομαι και εγώ αυτές τις ημέρες για χωμάτινα λάστιχα για το 790, πήγα στον λαστιχά και τα είχε τα πιρέλια. Ωστόσο ήταν αρνητικός ως προς την βόλτα του τρόφι με την έννοια ότι μέχρι να φτάσω να μπω χώμα θα έχει ξυριστεί το τακούνι στην άσφαλτο. Γι' αυτό και είπα να βάλω πίσω αυτό Buy Dunlop D606 Tires From Your Local Dealer | Dunlop Motorcycle και μπροστά ένα tkc80 4ετίας που είχα στο 800 και ο Θεος βοηθός. Γενικά με διάφορα τηλέφωνα που έκανα δεν παίζει λάστιχο ούτε για τα μαλλιά.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Έχω ένα μιτας 09 η10 δεν θυμάμαι 18/150 και ένα καρου μπροστινό.

Θα δω αύριο τι είναι


Είναι σαν καινούργια

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Έχω ένα μιτας 09 η10 δεν θυμάμαι 18/150 και ένα καρου μπροστινό.

Θα δω αύριο τι είναι


Είναι σαν καινούργια

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ολοκληρωσε την ομως, πχ "ανταλλασω με Ντουκατι 5ετιας"...
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390

Για κοιτάξτε και εδώ.
Πήρα δύο Mitas e09 140/80-18 πέρσι με €150 (και τα δύο) και ήταν στην πόρτα μου σε μια εβδομάδα.
Δεν έχουν μεγάλη ποικιλία αλλά τους κοιτάω που και που και πάντα βρίσκω κάποιες καλές τιμές.






Στάλθηκε από τον ηλεκτρονικό μου ρουφιάνο χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom