Συμβαίνει τώρα!

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Να ανοίξετε το γκάζι λίγο, να σας βγάλουν λιγότερα.
Καλημερες... Στο Portland
Πρόσεχε γιατί αρχίζεις και κορυδαλλίζεις :p
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Ευχαριστώ πολύ όλους σας!

Πράγματι, το λευκό τα σπάει και το προτιμούσα από το κόκκινο. Άγριο μηχανάκι με άνετη θέση οδήγησης (ΟΚ, όχι τόσο άνετη, θέλει μια επέμβαση η σέλα για τα κυβικά μου). Είχα παλιότερα το S1000R και ξέρω τι να περιμένω από γκάζι...
Πέφτει μελέτη από χθες στο μάνουαλ, είχα ήδη παραγγείλει και κάτι μπλιμπλίκια οπότε θα περάσω ευχάριστα το Πάσχα :)
Καλορίζικο, κούκλα είναι, να το χαρείς και να το γεμίσεις χιλιόμετρα :D
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Τακη, τα φόρεσα (ΜΤ21) στο Χ και πήγα στο Troffy 2019 , έκανα όλη τη βόλτα και γύρισα από Βοβούσα... κανένα θέμα ξυρίσματος...γενικά με τέτοια χρήση μου βγάζει το πίσω πάνω από 3.000χλμ.
Στέλιο και εμενα τα Mt21 γύρω στις 5 χιλιαδες μου είχαν βάλει...Αλλα τα tracker είναι διαφορετικά λαστιχα και εχω την εντύπωση και υποδεέστερα...
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
τι κυβικά είσαι ψηλέ; σκεφτόμουν να ψάξω την σπορ σέλα μεταχειρισμένη αλλά βολεύτηκα και μάλλον πιο εύκολο είναι ένα σετάκι SW motech χαμηλότερα μαρσπιέ
κιλά μην πεις, εντάξει, φαίνεσαι, κατηγορία φτερού
Χαχαχα, κατηγορία φτερού πρώτη φορά το ακούω!

Είμαι 1,97 και 107 κιλά περίπου. Συνηθισμένος από το Tracer που καθόμουν ψηλότερα και πάνω στο μηχανάκι,βρήκα την σέλα του XR αρκετά χωστή και μου δημιουργούσε πιο κλειστές γωνίες στα γόνατα. Η αλήθεια είναι ότι στο Tracer, ο συνδιασμός σέλας-μαρσπιέ δημιουργεί την πιο άνετη γωνιά στα πόδια, βέβαια εκεί έχεις άλλο θέμα μετά.
Αυτό όμως που μου έκανε αρνητική εντύπωση είναι πως μετά απο 10-20 λεπτά, άρχισε να με ενοχλεί η σέλα στον πωπό, λες και καθόμουν πάνω στο σκληρό πλαστικό. Επειγόνως ραντεβού με ΜοτΟΚ ώστε να μου βάλει επιπλέον υλικό ώστε να κερδίσω και σε άνεση και σε γωνία γονάτων!
Η ψηλή της HP είναι δύσκολο να βρεθεί μτχ, για καινούργια δεν το συζητάω καν...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το αστείο είναι ότι ακριβώς αυτή την κακή εντύπωση μου έκανε η σέλα του πρώτης γενιάς tracer :)
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Στο SirriosCenter που αναφέρθηκε πιο πάνω έχω βάλει και εγώ mitas αλλά ο τύπος μου έβαλε το λαστιχο με ανάποδη φορά. Το πήρα χαμπάρι αργότερα.
αυτά είναι..

Για κοιτάξτε και εδώ.
Πήρα δύο Mitas e09 140/80-18 πέρσι με €150 (και τα δύο) και ήταν στην πόρτα μου σε μια εβδομάδα.
Δεν έχουν μεγάλη ποικιλία αλλά τους κοιτάω που και που και πάντα βρίσκω κάποιες καλές τιμές.






Στάλθηκε από τον ηλεκτρονικό μου ρουφιάνο χρησιμοποιώντας Tapatalk
φίλε ωραίες τιμές έχει ο τύπος
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Στο SirriosCenter που αναφέρθηκε πιο πάνω έχω βάλει και εγώ mitas αλλά ο τύπος μου έβαλε το λαστιχο με ανάποδη φορά. Το πήρα χαμπάρι αργότερα.
Και γι'αυτόν ακριβως το λογο, αλλα και για αεροκλειδα, κομμενα καλωδια αισθητήρα abs, ξεσκισμενες ζαντες κτλ προτιμω να αγοραζω ιντερνετικα και να τα βαζω μονος μου...
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Το αστείο είναι ότι ακριβώς αυτή την κακή εντύπωση μου έκανε η σέλα του πρώτης γενιάς tracer :)
Ξέχασα να αναφέρω πως το Tracer είχε φτιαγμένη από ΜοτΟΚ. Πάντως, και την ΟΕΜ που δοκίμασα δεν ήταν πολύ κακή. Σκληρή αλλά όχι όπως μου φάνηκε αυτή του BMW, που μετά από λίγο ένοιωθα σαν να κάθομαι στο σκληρό πλαστικό. Δεν ξέρω μόνο αν είναι η low έκδοση της σέλας...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Λουτρά ωραίας Ελένης, για βοήθεια σε ηλικιωμένου.

2 πολυ δυνατά μπλόκα στα διόδια, δεν περνάει άνθρωπος χωρίς σοβαρά χαρτια

Στην Ελευσίνα.. Πρέπει να είχε 30 στρουμφ και 5 παπαστρουμφ



Advphone....
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Λουτρά ωραίας Ελένης, για βοήθεια σε ηλικιωμένου.

2 πολυ δυνατά μπλόκα στα διόδια, δεν περνάει άνθρωπος χωρίς σοβαρά χαρτια

Στην Ελευσίνα.. Πρέπει να είχε 30 στρουμφ και 5 παπαστρουμφ



Advphone....
5 μαζί με σένα γέροντα;;;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Λουτρά ωραίας Ελένης, για βοήθεια σε ηλικιωμένου.

2 πολυ δυνατά μπλόκα στα διόδια, δεν περνάει άνθρωπος χωρίς σοβαρά χαρτια

Στην Ελευσίνα.. Πρέπει να είχε 30 στρουμφ και 5 παπαστρουμφ



Advphone....
Εγω ειδα ξαφνικα σημερα τη Ναξο να γεμιζει κοσμο παντως, μαλλον απο Ντουμπαι θα ηρθαν...
 

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Μια πληροφορία που έχει ενδιαφέρον: η αντιστοιχία στην κυκλοφορία στην Αττική Οδό είναι 2% δίκυκλα-98% Ι.Χ. αυτοκίνητα-φορτηγά αλλά στο 50% των θανατηφόρων δυστυχημάτων υπάρχει συμμετοχή δικύκλων.
Από το 20.30 και μετά
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
4 ωρες στο πλοιο απο Ναξο και δεν την μπαλευω αλλο, πως αντεχεις ρε Aldebaran ???
Έχω αλμύρα στο αίμα μου καρδιά μου...

(σιγά ρε... κατουρα και λίγο)
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Έχω αλμύρα στο αίμα μου καρδιά μου...

(σιγά ρε... κατουρα και λίγο)
Α να κόψεις τα αλμυρα, παρε υποκαταστο αλατιου, κι εγω τελικιασα τη χοληστερίνη στο τελευταίο τεστ!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Εύχομαι σε όλον τον κόΖμο η ανάσταση να μας κάνει καλύτερους ανθρώπους , να γίνουμε η καλύτερη εκδοχή μας και να την κρατήσουμε όσο μπορούμε ..
Η ομάδα , το σύνολο , επικρατεί του ατόμου , δημιουργεί όμως τις προϋποθέσεις για την καλύτερη εξέλιξη και ουσιαστική βελτίωση του
Η συνεργασία είναι το κλειδί της επιτυχίας και ο τόπος στο νέο ,στους νέους , συνεπικουρεί στην ταχύτητα για βέλτιστο αποτέλεσμα σε ομαδικό και ατομικό επίπεδο
Ανοχή στο διαφορετικό και διάλογος , εφαλτήριο για την ισορροπία
Χρόνια αρκετά με υγεία









ΥΓ
Ολοι οι θεοί να βάλουν το χέρι τους να πάρει μπρος ο γκα ι ντις διότι θα μας τα κάνει τσουρέκια ο σκραπ για μεγάλο διάστημα ......
 
Τελευταία επεξεργασία:

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
ΥΓ
Ολοι οι θεοί να βάλουν το χέρι τους να πάρει μπρος ο γκα ι ντις διότι θα μας τα κάνει τσουρέκια ο σκραπ για μεγάλο διάστημα ......
Στο τροφυ, θα έρθει με την μπετονιερα!!!!
Μάλλον δεν παίρνει......
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Στο τροφυ, θα έρθει με την μπετονιερα!!!!
Μάλλον δεν παίρνει......
Το θέμα είναι να είμαι εκεί και ας είμαι και με τζιπ με νύχι γαλλικό
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Το θέμα είναι να είμαι εκεί και ας είμαι και με τζιπ με νύχι γαλλικό
Τι έχουν τα 4x4 και το γαλλικό ;; Το οραντζ τιμ διαθέτει κ από αυτό !

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom