Συμβαίνει τώρα!

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Και στις δύο φωτογραφίες μπορούσες να το είχες πάει λίγα μέτρα πιο πίσω...
Τι να ξέρει ο φουκαρας από ποιοτικα μεκανακια παλιάς κοπης..
Από τύχη βολευτηκε με την φροιλαιν αλλιώς θα ήταν ακόμα με κείνο το 3μπουεδελο το εγγλέζικο που είχε χρώμα μουσταρδι.. :ha
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δηλαδή, του λες να μην το έβαζε στο πλάνο :laugh:!!!!
:friend:
Και εγώ δεν κατάλαβα...
Άντε και στην πρώτη θα το έριχνε στη θάλασσα...
Στη δεύτερη...? :thnkg:
 

gior-gos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
v85tt
Συνέβη προχτές. Μηχανικός ιδιώτης που έκανε μετρήσεις κοντά στο σημείο που παρκάρω την μηχανή, σκάει το κόκκινο σπρέι με το οποίο έβαζε σημάδια, και μου κάνει τη μηχανή κώλος. Ανέλαβε οικονομικά την πλήρη αποκατάσταση (δε νομίζω βέβαια να μπορεί να αποκατασταθεί πλήρως). Για να δουμε..















 

Adventurous

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
GSXR Κ8 1000
Την έβλεπε, αλλά δεν φαντάστηκε ότι θα του σκάσει το σπρέι. Ατύχημα ήταν.
Διάβασα το σκάει πιο πάνω και κατάλαβα ότι το δούλευε κανονικά…πακέτο!Πηγαινε την μηχανή σε εξειδικευμένο πλυντήριο για μηχανές,πιστεύω θα στην καθαρίσουν μια χαρά.Βασικά ήδη έπρεπε να το είχες κάνει πριν στεγνώσει η μπογιά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

gior-gos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
v85tt
Διάβασα το σκάει πιο πάνω και κατάλαβα ότι το δούλευε κανονικά…πακέτο!Πηγαινε την μηχανή σε εξειδικευμένο πλυντήριο για μηχανές,πιστεύω θα στην καθαρίσουν μια χαρά.Βασικά ήδη έπρεπε να το είχες κάνει πριν στεγνώσει η μπογιά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Όταν έγινε ήταν πρωί, εγώ το είδα το απόγευμα που γύρισα απ τη δουλειά· η μπογιά είχε ήδη στεγνώσει. Σκέφτομαι να το πάω στην αντιπροσωπεία και να με κατευθύνουν εκείνοι.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Πω ρε Γιώργο....τι να σου πω;
Πες ότι είναι εικαστική παρέμβαση :ha
Να απαλύνω τον πόνο σου προσπαθώ.
Ίσως σε κανέναν φανοποιο σύγχρονο,ψαγμενο που κάνει ψιλό δουλειές, αφαίρεση γρατσουνιων και τέτοια ,να πρέπει να ρωτήσεις.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Επειδή η κάθε μηχανή, έχει πολλές "λεπτομέρειες" και δεν έχει "ίσιες" επιφάνειες σαν ένα αυτοκίνητο, δεν νομίζω να γλυτώσει το λύσιμο αρκετών επιμέρους τμημάτων για να τα καθαρίσει από την μπογιά!!!
Δυστυχώς, του δημιούργησε αρκετή "φασαρία", τρέξιμο και έξοδα (τα τελευταία θα τα αναλάβει ο μηχανικός βεβαίως βεβαίως)!!!
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Συνέβη προχτές. Μηχανικός ιδιώτης που έκανε μετρήσεις κοντά στο σημείο που παρκάρω την μηχανή, σκάει το κόκκινο σπρέι με το οποίο έβαζε σημάδια, και μου κάνει τη μηχανή κώλος. Ανέλαβε οικονομικά την πλήρη αποκατάσταση (δε νομίζω βέβαια να μπορεί να αποκατασταθεί πλήρως). Για να δουμε..















Ω ρε γαμώτο...
Μακάρι να γίνει όπως πρίν!
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Συνέβη προχτές. Μηχανικός ιδιώτης που έκανε μετρήσεις κοντά στο σημείο που παρκάρω την μηχανή, σκάει το κόκκινο σπρέι με το οποίο έβαζε σημάδια, και μου κάνει τη μηχανή κώλος. Ανέλαβε οικονομικά την πλήρη αποκατάσταση (δε νομίζω βέβαια να μπορεί να αποκατασταθεί πλήρως). Για να δουμε..
Πάρε ένα τηλέφωνο στο Golden στην Γλυφάδα. Λογικά θα σου πει πως βγαίνει με 3Μ πηλό / πλαστελίνη.
Εμένα γέμισε το αμάξι μου, για 2 φορά, μπιμπικάκια από primer καραβιού που έβαφαν στην δεξαμενή. Για SUV μου πήρε 400 ευρώ.
Μηχανές δεν ξέρω εάν κάνει, αλλά δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις. Εγώ εκεί πλένω συνήθως και είμαι ευχαριστημένος.

Νατασσα, βολτάρα η παραλία!!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Συνέβη προχτές. Μηχανικός ιδιώτης που έκανε μετρήσεις κοντά στο σημείο που παρκάρω την μηχανή, σκάει το κόκκινο σπρέι με το οποίο έβαζε σημάδια, και μου κάνει τη μηχανή κώλος. Ανέλαβε οικονομικά την πλήρη αποκατάσταση (δε νομίζω βέβαια να μπορεί να αποκατασταθεί πλήρως). Για να δουμε..















Panosmellor μηπως γνωριζεις κατι?
 
Top Bottom