Συναγερμοί, αλυσίδες, αντικλεπτικά. Για πείτε!

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Υπαρχει καποιος εδω μεσα που να χρησιμοποιει το συστημα με την καμερα που στελνει κατ ευθειαν εικονα στο κινητο ???
 

Mak-Mak

Μέλος
Όνομα
Πανος
Μοτό
Honda Varadero, BMW F650gs maDrakar
Θα επιμείνω σε αυτο που ειπε ο κοραξ.. Να μην την σταμπαρουν!.. Σε φίλο με κτμ 1190 του το έκλεψαν πριν 2 εβδομάδες με 2 λουκέτα δισκοφρενου abus (το ενα με συναγερμό) και με Scorpio 900.. Έκοψαν τα λουκέτα με τροχό και έφυγαν.. Ευτυχως τη βρήκε μετα απο λίγες μέρες!

Προσωπικά χρησιμοποιώ κλειδαριά δισκοφρενου με συναγερμό και Scorpio 900. Αλλα το κυριότερο αντικλεπτικό ειναι το γκαράζ...
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
εγω δεν χρησιμοποιώ τίποτα !! Την έχω είτε στην Αθήνα είτε στο χωρίο σε κλειστό γκαράζ με μία ασφάλεια κλοπής σε εξαιρετική τιμή και δεν έχω άγχος ! Αν μου τύχει κατι τέτοιο σίγουρα θα στενοχωρηθώ αλλά δε θα κάτσω να σκάσω αφού θα πάρω την αξία της πίσω και θα μπορώ να κάνω αγορά μοτό ξανά ! Γτ αν στη βάλουν στο μάτι μπορεί να στην πάρουν ενώ πίνεις ένα καφέ στα γρήγορα ή ακόμα και αν σταματήσεις κάπου για πολύ λίγο ! Πλέον έχουν αποθρασινθεί εντελώς τα λαμόγια που κάνουν αυτά τα πράγματα
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Βαγγελη τα καλα νεα ειναι οτι βρεθηκε...απο κει και μετα...προσοχη ποιοι την πηραν μην ξαναρθουν,ισως να αλλαξεις θεση σταθμευσης αν ειναι ευκολο για καιρο...Ασφαλεια κλοπης καλα θα ηταν αν το αντεχεις...για εξοπλισμοδωσε φραγκα οσα αντεχεις και σε επωνυμες εταιρειες και διαφορετικο...βασικο το σταθερο σημειο δεσιματος,να μην φαινεται(κουκουλα-κλειστο γκαραζ)και καλο λουκετο δισκοφρενου,ενα πεταλο κ καλη αλυσιδα...και ενα τετοιο αν τυχει και ξαναρθουν...να σου κανει παρεα στο παρτυ :D:)
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Καλησπέρα.
http://www.protectglobal.gr
Εχω βρει αυτό το σύστημα συναγερμού με καπνό για σπίτια μαγαζιά και επιχειρήσεις.
Δεν ξερω αν το γνωρίζει κανείς,είναι σχετικά καινούριο..(νομίζω)
Θα ήταν πολύ καλό αν έχει σύστημα για μηχανή..
Θα αρχίσει να χτυπάει ο συναγερμός και θα βγαίνει ντουμάνι..
Ο μ@λ@κ@ς που πάει να το κλέψει θα χεστεί και θα φύγει τρέχοντας..
Δείτε βίντεο και θα καταλάβετε..
 

αστραχαν

Μέλος
Όνομα
γιωργος
Μοτό
vstrom 1000 (2015)
εγω δεν χρησιμοποιώ τίποτα !! Την έχω είτε στην Αθήνα είτε στο χωρίο σε κλειστό γκαράζ με μία ασφάλεια κλοπής σε εξαιρετική τιμή και δεν έχω άγχος ! Αν μου τύχει κατι τέτοιο σίγουρα θα στενοχωρηθώ αλλά δε θα κάτσω να σκάσω αφού θα πάρω την αξία της πίσω και θα μπορώ να κάνω αγορά μοτό ξανά ! Γτ αν στη βάλουν στο μάτι μπορεί να στην πάρουν ενώ πίνεις ένα καφέ στα γρήγορα ή ακόμα και αν σταματήσεις κάπου για πολύ λίγο ! Πλέον έχουν αποθρασινθεί εντελώς τα λαμόγια που κάνουν αυτά τα πράγματα
Να κάνω εγώ μία ερώτηση . Πολλοί την ασφαλίζουν για κλοπή δηλώνοντας σαν τόπο διαμονής το χωριό τους ή ένα μέρος από το οποίο κατάγονται αλλά δεν ζούνε ,μακριά από Αθήνα.σε μία περίπτωση κλοπής ξέρω ότι δικαιώθηκε σε μία άλλη όχι.τι ακριβώς γίνεται?Γνωρίζουμε?
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Να κάνω εγώ μία ερώτηση . Πολλοί την ασφαλίζουν για κλοπή δηλώνοντας σαν τόπο διαμονής το χωριό τους ή ένα μέρος από το οποίο κατάγονται αλλά δεν ζούνε ,μακριά από Αθήνα.σε μία περίπτωση κλοπής ξέρω ότι δικαιώθηκε σε μία άλλη όχι.τι ακριβώς γίνεται?Γνωρίζουμε?
Καλημερα θα σε γελάσω δεν το γνωρίζω !! Εγω πάντως μόνιμα μένω στο Αστρος ( χωριο ) οπου και εδω εχω δηλώσει έδρα ! Πάντως ειναι λιγο παραξενο αυτο που λες γιατι σκέψου αν κάποιος ειχε δηλώσει έδρα επαρχια αλλα έμενε Αθήνα και του την έκλεψαν απο εκει θα μπορούσε να υποστηρίξει αν ειχε προβλημα με την ασφαλιστική οτι ηταν στην Αθήνα βόλτα για παράδειγμα ! Η κλοπή πιςτευω εγω οτι ισχυει οπου και να ειςαι ! Δλδ αν πας ενα 5 ήμερο στη βόρεια Ελλαδα και στην κλέψουν στη Θεσσαλονίκη θα σου πουν δε σε αποζημιώνουμε γτ ειςαι εκτός της περιοχής σου ; ειναι λιγο κουλό αλλα ποτε δεν ξερεις και με τις ασφαλιστικές
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Με ποια εταιρεία και σε τι τιμή;;
εγω δεν χρησιμοποιώ τίποτα !! Την έχω είτε στην Αθήνα είτε στο χωρίο σε κλειστό γκαράζ με μία ασφάλεια κλοπής σε εξαιρετική τιμή και δεν έχω άγχος ! Αν μου τύχει κατι τέτοιο σίγουρα θα στενοχωρηθώ αλλά δε θα κάτσω να σκάσω αφού θα πάρω την αξία της πίσω και θα μπορώ να κάνω αγορά μοτό ξανά ! Γτ αν στη βάλουν στο μάτι μπορεί να στην πάρουν ενώ πίνεις ένα καφέ στα γρήγορα ή ακόμα και αν σταματήσεις κάπου για πολύ λίγο ! Πλέον έχουν αποθρασινθεί εντελώς τα λαμόγια που κάνουν αυτά τα πράγματα
Σε ποιά εταιρεία, σε ποιά τιμή, τι ακριβώς θα σου αποζημιώσει και υπο ποιές προυποθέσεις;;
Γιατί συνήθως αν βρεθεί έστω και ενα κομμάτι απο αυτήν, η αποζημίωση είναι ίσα για να πιείς 10 μπύρες να ξεχάσεις..
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Σε ποιά εταιρεία, σε ποιά τιμή, τι ακριβώς θα σου αποζημιώσει και υπο ποιές προυποθέσεις;;
Γιατί συνήθως αν βρεθεί έστω και ενα κομμάτι απο αυτήν, η αποζημίωση είναι ίσα για να πιείς 10 μπύρες να ξεχάσεις..
Το 100% αποζημιώνει τα παντα δεν κρύβει με μικρά γράμματα απολύτως τιποτα !
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Καλησπέρα.
http://www.protectglobal.gr
Εχω βρει αυτό το σύστημα συναγερμού με καπνό για σπίτια μαγαζιά και επιχειρήσεις.
Δεν ξερω αν το γνωρίζει κανείς,είναι σχετικά καινούριο..(νομίζω)
Θα ήταν πολύ καλό αν έχει σύστημα για μηχανή..
Θα αρχίσει να χτυπάει ο συναγερμός και θα βγαίνει ντουμάνι..
Ο μ@λ@κ@ς που πάει να το κλέψει θα χεστεί και θα φύγει τρέχοντας..
Δείτε βίντεο και θα καταλάβετε..
Με αναισθητικο αεριο θα με ενδιεφερε.:vdo:
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Το 100% αποζημιώνει τα παντα δεν κρύβει με μικρά γράμματα απολύτως τιποτα !
Τι να πω... μακάρι να είναι έτσι :confused:
Αν θες στείλε και σε μένα τα της ασφαλιστικής, να το δω.. ;) θενκς.

Στάλθηκε από το C2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

antonis_dov

Μέλος
Περιοχή
Δάφνη
Όνομα
Αντωνης
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2021
Καλησπερα, μετα απο την 2η απώλεια http://www.advride.gr/threads/Κλοπή-ktm-smt-990.5670/ κατέληξα οτι ο μοναδικος τρόπος να έχεις την ηρεμία σου ειναι η ασφάλεια κλοπής.
Απο εκει και περα καποιο λουκετο, κουλουρα ή και γκαραζ καλο ειναι αλλα όχι και απόλυτα ασφαλές..
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Να κάνω εγώ μία ερώτηση . Πολλοί την ασφαλίζουν για κλοπή δηλώνοντας σαν τόπο διαμονής το χωριό τους ή ένα μέρος από το οποίο κατάγονται αλλά δεν ζούνε ,μακριά από Αθήνα.σε μία περίπτωση κλοπής ξέρω ότι δικαιώθηκε σε μία άλλη όχι.τι ακριβώς γίνεται?Γνωρίζουμε?
Αν έχεις ΑΦΜ σε επαρχία, μπορείς να την βγάλεις με διεύθυνση επαρχίας. Μετά και να στην κλέψουν στην Αθήνα σε αποζημιώνουν κανονικά. Αυτό τουλάχιστον έγινε στην περίπτωση τη δική μου και ενός γνωστού μου.
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Και εμένα με ενδιαφέρει να μου στείλετε αν υπάρχει κάποια καλή τιμή για ασφάλεια κλοπής...
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Με αναισθητικο αεριο θα με ενδιεφερε.:vdo:
Ετσι θα είναι ακόμα καλύτερο..!
Αλλά και απλό να είναι πιστεύω θα κάνει δουλειά..
θα το ψάξω λίγο ακόμα και θα σας ενημερώσω..
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
ilai κ σε εμενα στειλε οταν μπορεσεις για την ασφαλιστικη.ευχαριστω!
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Την κλειδαρια στο δισκοφρενο πως την ανοιγουν ηθελα να ηξερα , εγω πολλες φορες με το κλειδι και παιδευομαι , οχι να την παραβιασεις κιολας .

Συνεγερμος με gps , ηπαρχουν πολλοι , patrol πχ , λουκετο στο δισκοφρενο με συνεγερμο , abus πχ , ασφαλαια κλοπης interamerican πχ , και δευτερο gps σε καποιο αλλο σημειο !

Aυτα απο εμενα , θα σου πω συντομα αμα θες και για την δευτερη μοναδα gps
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Αυτά τα gps tracker νομίζω πως είναι μία πρόσθετη λύση επίσης (χωρίς φυσικά από μόνο του να λέει κάτι!). Για χάρη ενός φίλου είχα δοκιμάσει ένα για 2 μερες. Αγορασμενο από Ελλάδα στα 45 ευρώ έκανε δουλειά και είχε μεγάλη ακρίβεια.

Παρηγγειλα ένα παρόμοιο από ebay και μέσα στις επόμενες μέρες το περιμένω... Αν αξίζει θα επανέλθω.

Επαναλαμβάνω και τονίζω όμως πως δε λέει τίποτα παραπάνω από ένα απλό λουκετακι γιατί για όσους γνωρίζουν είναι πολύ εύκολο να το βγάλουν εκτός χωρίς καν να το ακουμπήσουν...
 
Top Bottom