Ταλαία Όρη

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
κι εσένα πρέπει να σε μπανάρουν από δω μέσα....αμάν πια!!!! όλο καταπληκτικές βόλτες και μοναδικές φωτογραφίες (για να μη σχολιάσω και τις ομορφιές της περιοχής σου).......και όπως είπες...και στην επόμενη με το καλό και με γιατρεμένο πόδι :)
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
κι εσένα πρέπει να σε μπανάρουν από δω μέσα....αμάν πια!!!! όλο καταπληκτικές βόλτες και μοναδικές φωτογραφίες (για να μη σχολιάσω και τις ομορφιές της περιοχής σου).......και όπως είπες...και στην επόμενη με το καλό και με γιατρεμένο πόδι :)
Νάσαι καλά φίλε Θοδωρή :)

Ετσι οπως το πατε, θα μας δειξετε ολη την Κρητη.....:hailbig:
Μα, αυτός είναι εδώ και χρόνια ο στόχος μου αλλά, όλο και κάτι ανακαλύπτω πως έχω ξεχάσει!
Όπως για παράδειγμα, τα Ταλαία Όρη! ;)
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Μπράβο ρε μάχημε Νικόλα! Αν και με χτυπημένο πόδι η λαχτάρα για ψυχική απόδραση με το καλύτερο μέσο, δεν σ' αφήνει σε ησυχία...
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Μπράβο ρε μάχημε Νικόλα! Αν και με χτυπημένο πόδι η λαχτάρα για ψυχική απόδραση με το καλύτερο μέσο, δεν σ' αφήνει σε ησυχία...
Ε, το πόδι έχει αρχίσει να γίνεται μία ανάμνηση που περιοδικά στα δύσκολα μερικά ποναλάκια μου το θυμίζουν. Με την πολύ σκληρή εντουρόμποτα πάντως γλιτώνω τα πολλά πολλά και μπορώ με ασφάλεια να κάνω και δυσκολούτσικες βολτούλες :)

Για όποιον δε πήρε χαμπάρι το πότε χτύπησα, μπορεί να το δει εδώ: http://advride.gr/threads/Μια-βόλτα-στα-Ελληνικά-βουνά.3872/page-3

Διάστρεμμα δευτέρου βαθμού, ζόρικο, σιγά σιγά όμως περνάει, άρχισα και σταδιακά ελαφρύ τζόκινγκ, μικρές αποστάσεις, ακόμα και τώρα όμως έχει μικρή φλεγμονή - πρήξιμο! :mad:
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Ε, το πόδι έχει αρχίσει να γίνεται μία ανάμνηση που περιοδικά στα δύσκολα μερικά ποναλάκια μου το θυμίζουν. Με την πολύ σκληρή εντουρόμποτα πάντως γλιτώνω τα πολλά πολλά και μπορώ με ασφάλεια να κάνω και δυσκολούτσικες βολτούλες :)

Για όποιον δε πήρε χαμπάρι το πότε χτύπησα, μπορεί να το δει εδώ: http://advride.gr/threads/Μια-βόλτα-στα-Ελληνικά-βουνά.3872/page-3

Διάστρεμμα δευτέρου βαθμού, ζόρικο, σιγά σιγά όμως περνάει, άρχισα και σταδιακά ελαφρύ τζόκινγκ, μικρές αποστάσεις, ακόμα και τώρα όμως έχει μικρή φλεγμονή - πρήξιμο! :mad:
Περαστικά κι αγύριστα!
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Νίκο .... κάθε φορά μαζί σου εκτος απο τα οδοιπορικά μαθαίνουμε και Ιστορία.... Εύγε φίλε !!!!!
Δε ξέρω, απ' όπου περνάω θέλω να χώνομαι στα μυστικά του τόπου. Αυτό, μου βγαίνει φυσικά και στις αποτυπώσεις των εκδρομικών μου :)

μαγεία κάθε φορά που μας γράφεις
πως περνάτε! !!!!!

;) ευγε Νικολα
Νάσαι καλά Βασίλη, εσένα το πόδι πέρασε ή ακόμα;
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Την καλυτερη θεραπεια για το ποδι κάνεις...θα σου περασει χωρις να καταλαβεις για πότε μάς εδειξες ολη την αγνωστη Κρητη!!!:friendship: Παντα τετοια Νικολα.:)
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Την καλυτερη θεραπεια για το ποδι κάνεις...θα σου περασει χωρις να καταλαβεις για πότε μάς εδειξες ολη την αγνωστη Κρητη!!!:friendship: Παντα τετοια Νικολα.:)
Τώρα πια, μόνο καλό θα του κάνει η κίνηση, ειδικά όταν με τις βόλτες ξεχνιέται ο (μικρός πλέον) πόνος ;)
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Δε ξέρω, απ' όπου περνάω θέλω να χώνομαι στα μυστικά του τόπου. Αυτό, μου βγαίνει φυσικά και στις αποτυπώσεις των εκδρομικών μου :)
Μαθημα προσεγγισης...
Εμεις οι τυχεροι,απολαμβανουμε τη σπανια μιξη της Ιστοριας του τοπου με την ιστορια του δρομου.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Μαθημα προσεγγισης...
Εμεις οι τυχεροι,απολαμβανουμε τη σπανια μιξη της Ιστοριας του τοπου με την ιστορια του δρομου.
Πως τα λες...πως τα λες!!!Θα πεταχτει τωρα κανενα...πουλι :p και θα σΕ πει οτι οδηγεις αρχαιολογία μηχανακι(δικαιολογια για να αλλαξει και το δικο του βεβαια...με κανα GSA τού ασπονδου μανιακου :woot::hungry:) και θα εχει και αδικο μετα...:inlove::D
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ευχαριστούμε Νικο.
Κανονιστε η παρεα κάτω, να ερχόμαστε μια φορα το χρόνο Κρητη να μας βολταρετε.
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Μαγικά μέρη και ΄σεις μάγοι που τα δαμάζετε και μας μεταφέρετε αυτό που βλέπουμε και αναζητάμε κάθε φορά που ανεβάζεις θέμα!!!

Μπράβο σας!!!

Περαστικά στο πονεμένο πόδι και σύντομα σιδερένιο!!!

Όσες φορές βλέπω κάτι από Κρήτη άλλο τόσο θέλω να την επισκεφτώ τα χλμ μου μέσα, κάθε φορά νομίζω ότι κολλάω και κάνα 2 βδομάδες έξτρα για να την γυρίσω όλη!!!
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Έχε χάρη που πούλησα το μικρό και δεν μπορούσα να ακολουθήσω... Αν πάρουμε κάνα κασμά λες να μπορέσουμε να μετακινήσουμε τα βράχια για να περάσουν τα μεγάλα; Την κατηφόρα μετά την έχω άνετα σου λέω... :p
Μπράβο Νίκο και Παύλο!
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Μαθημα προσεγγισης...
Εμεις οι τυχεροι,απολαμβανουμε τη σπανια μιξη της Ιστοριας του τοπου με την ιστορια του δρομου.
Έγραψες!
Νάσαι καλά Πασχάλη :)
Ωραία βόλτα...την έχουμε και 'μεις στο πρόγραμμα και μας έδωσες καλές πληροφορίες... μπράβο.
Ότι θέλετε, στείλτε μήνυμα ή τηλέφωνο ;)

Ευχαριστούμε Νικο.
Κανονιστε η παρεα κάτω, να ερχόμαστε μια φορα το χρόνο Κρητη να μας βολταρετε.
Μαγικά μέρη και ΄σεις μάγοι που τα δαμάζετε και μας μεταφέρετε αυτό που βλέπουμε και αναζητάμε κάθε φορά που ανεβάζεις θέμα!!!

Μπράβο σας!!!

Περαστικά στο πονεμένο πόδι και σύντομα σιδερένιο!!!

Όσες φορές βλέπω κάτι από Κρήτη άλλο τόσο θέλω να την επισκεφτώ τα χλμ μου μέσα, κάθε φορά νομίζω ότι κολλάω και κάνα 2 βδομάδες έξτρα για να την γυρίσω όλη!!!
Κατά καιρούς κανονίζω διήμερα-τριήμερα τα ανεβάζω εδώ ως πρόσκληση, είναι βέβαια κάπως δύσκολο για κόσμο να διαθέσει χρόνο και ειδικά χρήμα για έξτρα βενζίνες και ακτοπλοϊκά. Αν είναι πάντως να κατέβει κάποιος κάτω, παιδιών επιτρέποντος, πολύ ευχαρίστως να κάνουμε κάποιο καλό τουρ.

Έχε χάρη που πούλησα το μικρό και δεν μπορούσα να ακολουθήσω... Αν πάρουμε κάνα κασμά λες να μπορέσουμε να μετακινήσουμε τα βράχια για να περάσουν τα μεγάλα; Την κατηφόρα μετά την έχω άνετα σου λέω... :p
Μπράβο Νίκο και Παύλο!
Εμ, γιαυτό έχουμε τα μικρά. Από την άλλη, που να προλάβεις να εκμεταλλευτείς το μικρό όπως πρέπει με τον λιγοστό ελεύθερο χρόνο σου.
Καλά νάμαστε και σε 30 χρόνια από τώρα θα περνάει άσφαλτος από εκεί να σε πάω, γιατί με τις μαούνες... δυσκολάκι το βλέπω :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom