Ταλαία Όρη

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Έχε χάρη που πούλησα το μικρό και δεν μπορούσα να ακολουθήσω... Αν πάρουμε κάνα κασμά λες να μπορέσουμε να μετακινήσουμε τα βράχια για να περάσουν τα μεγάλα; Την κατηφόρα μετά την έχω άνετα σου λέω... :p
Μπράβο Νίκο και Παύλο!
Φιλε αυτη η κατηφορα ειναι στρωμενη με καταθετηρια
......στην τραπεζα του εμπορου ανταλλακτικων!!
 

Marion

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Μαριάνα
Μοτό
bmw gs 1200 .....θα ηθελα να ειχα!!
Το έχω ξαναπεί και παλαιότερα......μήπως πρέπει πλέον να το σκεφτείς σοβαρά να εκδόσεις κανένα βιβλίο με την ανεξερεύνητη Κρήτη για μηχανόβιους και μη...??? Οι περιηγήσεις σου τα έχουν ΟΛΑ ,απο ιστορία με ωραία αφήγηση ,τέλεια περιγραφή των διαδρομών με αναλυτικούς χάρτες ,souper φωτό ,υπέροχη κρυμμένη Κρήτη!!!!!
Ο,τι και να πω είναι λίγο οπότε..........για άλλη μια φορά :hailbig: ακόμη και για το "μάχιμο" πόδι που δεν το βάζει κάτω και ακολουθεί την καλύτερη θεραπεία ;) :)
 

man gs

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Manolis
Μοτό
Bmw f800gs
Καποιος που το κατεχει καλυτερα ας βαλει ολες τις βολτες της Κρητικης παρεας, με τιτλο "Κρητη" στην ενοτητα Travel info εσωτερικου.
Θα ειναι αρκετα χρησιμο και μια "πριζα" για οσους το σκεφτονται.

Στις επομενες :friendship:
:)
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Το έχω ξαναπεί και παλαιότερα......μήπως πρέπει πλέον να το σκεφτείς σοβαρά να εκδόσεις κανένα βιβλίο με την ανεξερεύνητη Κρήτη για μηχανόβιους και μη...??? Οι περιηγήσεις σου τα έχουν ΟΛΑ ,απο ιστορία με ωραία αφήγηση ,τέλεια περιγραφή των διαδρομών με αναλυτικούς χάρτες ,souper φωτό ,υπέροχη κρυμμένη Κρήτη!!!!!
Ο,τι και να πω είναι λίγο οπότε..........για άλλη μια φορά :hailbig: ακόμη και για το "μάχιμο" πόδι που δεν το βάζει κάτω και ακολουθεί την καλύτερη θεραπεία ;) :)
Καποιος που το κατεχει καλυτερα ας βαλει ολες τις βολτες της Κρητικης παρεας, με τιτλο "Κρητη" στην ενοτητα Travel info εσωτερικου.
Θα ειναι αρκετα χρησιμο και μια "πριζα" για οσους το σκεφτονται.

Στις επομενες :friendship:
:)
'Ετσι ωραία που μου τα λέτε, με βάζετε σε πειρασμό να ξαναβάλω από εδώ ότι είχα και δεν είχα γράψει μέχρι τώρα, ακόμα και από το (θεός σχωρέστο) Gsforum και βαρέθηκα να το κάνω Copy Paste.
Νάστε καλά για τα καλά σας λόγια :)
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
'Ετσι ωραία που μου τα λέτε, με βάζετε σε πειρασμό να ξαναβάλω από εδώ ότι είχα και δεν είχα γράψει μέχρι τώρα, ακόμα και από το (θεός σχωρέστο) Gsforum και βαρέθηκα να το κάνω Copy Paste.
Νάστε καλά για τα καλά σας λόγια :)
Όποτε θες Νίκο, θα βοηθήσω κι εγώ όπου συμμετείχα! ;)
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Νικόλα τι ψυχή έχει ένα copy paste απ το συγχωρεμενο :D

Βολταρα για άλλη μια φορά στην απροσπελαστη (για μας με τις χοντρες :p) Κρήτη!
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
τυφλα να εχει η ασφαλτρος!:hailbig:
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Νικόλα τι ψυχή έχει ένα copy paste απ το συγχωρεμενο :D

Βολταρα για άλλη μια φορά στην απροσπελαστη (για μας με τις χοντρες :p) Κρήτη!
Ένα μικρό είναι τελικά πολύ χρήσιμο στην Κρήτη. Αρκεί βεβαίως να υπάρχει κατάλληλη παρέα :)

Καταπληκτική χωμάτινη βόλτα!!! Μέρη που λίγοι έχουν πάει!
Χίλια μπράβο σας παιδιά!!! :friendship::friendship:
Το χώμα έχει τη χάρη του. Με ένα μικρό και ελαφρύ μηχανάκι πας σε μέρη απίθανα που πραγματικά λίγοι έχουν πάει. Θέλει ταλαιπορία, όμως αξίζει. Ελπίζω να σε κολλήσω και εσένα για τα καλά "χωματίλα" και να κυνηγάς τα μονοπάτια και τα ανεξερεύνητα σε κάθε τεραίν.
Αν, και τι λέω, είσαι σε πολύ καλό δρόμο με το τρομερό "μικρό" σου :)

απίθανη βόλτα και τοπία
τυφλα να εχει η ασφαλτρος!:hailbig:
Πανέμορφη βόλτα και ακόμα πιο ώραία η περιγραφή του σύντεκνου!!
Νάστε καλά για τα καλά σας λόγια. :)
Ύστερα από παράκλησή σας, παραθέτω μαζί με τον Γιάννη @yns το καταπληκτικό αν και παλιό http://advride.gr/threads/markas-yns-παρουσιάζουν-Ορεινή-Έρημος-the-original-redux.4245/
 
Τελευταία επεξεργασία:

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Το χώμα έχει τη χάρη του. Με ένα μικρό και ελαφρύ μηχανάκι πας σε μέρη απίθανα που πραγματικά λίγοι έχουν πάει. Θέλει ταλαιπορία, όμως αξίζει. Ελπίζω να σε κολλήσω και εσένα για τα καλά "χωματίλα" και να κυνηγάς τα μονοπάτια και τα ανεξερεύνητα σε κάθε τεραίν.
Αν, και τι λέω, είσαι σε πολύ καλό δρόμο με το τρομερό "μικρό" σου :)
Είμαι κολλημένος και εγώ, αλλά χωρίς παρέα για μεγάλο χρονικό διάστημα σε χώμα κατάλαβα πως είναι πολύ επικίνδυνο μετά από τις καλοκαιρινές μου περιπέτειες.. Και εννοείται πως θες το κατάλληλο πριονάκι! Άλλο που κάποιοι παλαβοί βάζουν το super motard στο χώμα και μετά κλαίνε και τα λάστιχα... :D
Αλλά χαλάλι μπροστά στα τοπία που βλέπεις..
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Είμαι κολλημένος και εγώ, αλλά χωρίς παρέα για μεγάλο χρονικό διάστημα σε χώμα κατάλαβα πως είναι πολύ επικίνδυνο μετά από τις καλοκαιρινές μου περιπέτειες.. Και εννοείται πως θες το κατάλληλο πριονάκι! Άλλο που κάποιοι παλαβοί βάζουν το super motard στο χώμα και μετά κλαίνε και τα λάστιχα... :D
Αλλά χαλάλι μπροστά στα τοπία που βλέπεις..
Το μηχανάκι σου , με τα κατάλληλα λάστιχα, είναι απίστευτο, παρά τα λίγα κυβικά. :D
Όσον αφορά τη παρέα για λόγους ασφαλείας, έχεις απόλυτο δίκιο.
 
Top Bottom