Ταξίδι στα δύο άκρα της Ευρώπης

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Country: Spain
Date/Time: 2014-07-22 20:50



Τελικα η αναζητηση κατεληξε σε ενα μοτελ στην ακρη της εθνικης μια ωρα αποσταση απο τη μαδριτη. 1050 χλμ, καλα ειναι. Ελεγα πως οι γαλλιδες ειναι γατακια γιατι τους μιλουσα αγγλικα, αυτες γαλλικα, παντως καταλαβαινομασταν στα μαγαζια. Που να δειτε τη μαροκινη μπαργουμαν εδω στο μοτελ... Ισπανοαραβικα αυτη φαρσι, Ελληνικα εγω, μια χαρα συννενοηθηκαμε. Για ποτε μου πουλησε δωματιο με 25 ευρω, για ποτε βαλαμε τη μηχανη σε μια αποθηκη μεν, κλειστη δε, ουτε που καταλαβα. ειδικα οταν κοπανισα δυο μπυρακια με αδειο στομαχι... Ω ρε γλεντια.... Αν πιω τριτη μπυρα θα με μαζευουν! Παω για ντουζ και υπνο καλητερα, εχω ραντεβου αυριο στη Μαδριτη και πρεπει να ειμαι φρεσκος




Αεροδρομιο Μαδριτης για την παραλαβη του πολυτιμου φορτιου.
Country: Spain
Date/Time: 2014-07-23 09:41



Οκ, το οτι στα ορθαδικα δε σερβιρουνε το καλητερο φαγητο, αυτο ειναι γνωστο. Αλλα να γραφουν πως πουλανε σαντουιτς με ολες τις σαβουρες; Ε αυτο παραπαει...
Country: Spain
Date/Time: 2014-07-23 14:09



Capela dos Ossos Evora Portugal . Δυστυχως γινονται εργα και ειναι για λιγες μονο ωρες ανοικτη το πρωι. Εμεις ηρθαμε απογευμα. Θελω να πιστευω πως καποια αλλη μερα θα την δω.
Country: Portugal
Date/Time: 2014-07-23 16:11



Γεφυρα Βασκο ντα Γκαμα πανω απο τον Ατλαντικο ωκεανο λιγο πριν τη Λισσαβονα. Ειπαμε, οι καλες φωτος αργοτερα...
Country: Portugal
Date/Time: 2014-07-23 18:05



Lisbon centro. Ωραια πραματα...
Country: Portugal
Date/Time: 2014-07-23 18:33
 

Bilis_Teo

Μέλος
Όνομα
Θεοδοσης
Μοτό
BMW gs f650 twin 2008
Καλο ταξιδι!!! Κανενα ταπερ απο μαμα για το δρομο παιζει???
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Καλο ταξιδι!!! Κανενα ταπερ απο μαμα για το δρομο παιζει???
Μεχρι τωρα τη βγαζουμε με φουντουκοσταφιδες και πικνικ με φρουτα και τροφιμα γενικα απο σουπερ μαρκετ. Παιδες, αυτο που γινεται στα διοδια ειναι απιστευτο. 54 ιταλια. 50 περιπου γαλλια. Πορτογαλια τα ιδια, αλλο ενα κοντα πενηνταρι. Ευτυχως που στην Ισπανια που κανω τα περισσοτερα χλμ τα διοδια ειναι σχετικα λιγα. Βασικα μετα τη Βαρκελωνη δε ξαναδα διοδια στην Ισπανια. Λεπτομεριες για τους δρομους αργοτερα. Για την ωρα, μπανιαριατικαμε, πλιναμε ρουχα και παμε για υπνο.
Απροοπτο; Ο μπροστινος τροχος χανει αερα. Τι κανω εγω; Καταρχας ανησυχω!
Κατα δευτερο, οποτε το θυμηθω, του βαζω αερα.
Ο συνδιασμος των παραπανω δειχνει να εχει αποτελεσμα. Το λαστιχο πλεον χανει λιγοτερο :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Νικολα με το φερινγκ εχεις κανενα θεμα?
Εξαρτατε...
Αλλος λεει οτι το 1200ADV δεν εχει επαρκη καλυψη και αλλος ταξιδευει με γυμνο.
Εγω, προβλημα δεν ειχα παντως με στροβιλισμους αλλα αερα τρωω. Ταχυτητες ταξιδιου: 120-140. Σε καποιες περιπτωσεις 140 σταθερα μεχρι να αδειασει το ντεποζιτο σχεδον σε 230 χλμ περιπου.
Στις αλλες 120 σταθερα και σταση στα 260+
 

THANOSG

Μέλος
Περιοχή
ΛΑΡΙΣΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Όνομα
Θάνος
Μοτό
K1200GT
Έτσι μπράβο να παίρνουμε και μεις μια γεύση από ταξίδι στο εξωτερικό. Καλή συνέχεια στο ταξίδι και να χορτάσετε όμορφες εικόνες και χιλιόμετρα!!!
Πάντα τέτοια!
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Πατησαμε punda de tarifa και γιβραλταρ. Τωρα παμε για υπνο γραναδα. Ολα ειναι υπεροχα. Το WiFi μονο ειναι σκατα και δε μπορω να ανεβασω πολλα. ΚαληνυχτΑ απο γραναδα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Τα φιλιά μου στην Extreme! Καλή συνέχεια Νικόλα! :)
Ρε βαριεσαι να κανεις κανα copy paste? αλλα του εταζες :p

Καλη συνεχεια Νικολα! :ok:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Ρε βαριεσαι να κανεις κανα copy paste? αλλα του εταζες :p

Καλη συνεχεια Νικολα! :ok:
Τρέχω Γιάννο, τρέχω... άσε που έχω άξιο αντικαταστάτη! :p
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Ερημο Tabernas τελεια. Πολυ κουραση και πονος ομως τωρα απο τις πολλες ωρες στο δρομο, ειδικα για τη Κικη.
Jmar ανελαβε εσυ το copy paste !
 
Top Bottom