Ταξίδι στα δύο άκρα της Ευρώπης

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Punta de Tarifa. Στο νοτιοτερο σημειο της ηπειρωτικης Ευρωπης. Παει και ο δευτερος κυριος στοχος. Το ταξιδι ομως ακομα συνεχιζεται...
Country: Spain
Date/time: 2014-07-25 10:46




Gibraltar. Πολυ πιο ομορφο και ενδιαφερον απο οτι περημενα. Φαγαμε πολυ χρονο που θα μας λειψει απο την επομενη μας σταση στη Γραναδα.
Country: Spain
Date/time: 2014-07-25 11:52




Granada 600 χλμ καναμε τελικα σημερα.Συνεχιζεται η παραδοση της ευρεσης ξενοδοχειου μετα τη δυση του ηλιου.29 ευρω, με παρκιγκ, τζαμπα πραγμα.
Παμε για γευσιγνωσια τοπικης κουζινας τωρα. στη παλια πολη. Αυριο το προγραμμα παντως εχει και χωμα!!!
Country: Spain
Date/time: 2014-07-25 19:41




Περιπλανωμενοι στην ερημο της Tavernas και ανακαλυπτοντας εγκαταλελημενα και μη σετ παλιων γουεστερν. Τελικα πολες διαδρομες στη Κρητη ειναι σαν ερημος και ετσι ειχα την ανεση να βγω και εκτος χωματοδρομου.
Country: Spain
Date/time: 2014-07-26 11:07



Στους καμπους της Murcia, ενα μοναχικο δεντρο μας παρεχει σκια για το κολατσιο και ενα χωματινο καφε.
Μεχρι που θα φτασουμε, που θα κοιμηθουμε; Αγνωστο...
Country: Spain
Date/time: 2014-07-26 14:44




Νικολα μην το ξεκανεις το κοριτσι!! Δως της μια μερα ρεπο με Σπα το αξιζει! :)

Καλη συνεχεια!! :ok:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Δε παθαίνουν τιποτα οι γυναίκες !!!
Νερά χυμούς καταλυτες και προσοχη στην ζέστη !!!
Προχωράτε !!!
Ο κοζμος ειναι μικρός !!!!
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Νίκο και Κική, χρόνια πολλά στον γιο! Καλή συνέχεια!
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Παιδια η Βαρκελωνη ειναι πολη κοσμημα για να ζεις.
Περπατημα, ποδηλατο και με μηχανη βρισκεις χωρο για παρκιγκ χωρις προβλημα.
Αυριο παλι Βαρκελωνη. Οτι προλαβουμε.
Αυριο βραδυ φευγει η Κικη και αρχιζει και η δικη μου επιστροφη.
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Το tapa talk η το WiFi κολλανε. Ευχαριστω παντως ολους για το ενδιαφερον σας αλλα λογο τεχνικων προβληματων η ελειψης χρονου συνηθως απλα κανω αναγνωση και like.
Καληνυχτα απο Βαρκελωνη.
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Καλημερα απο ενα μοτελ αναγκης 250 χλμ απο Βαρκελωνη χαλια και με 50 ευρω. 720 χλμ χτες. Αργησαμε να βρουμε ξενοδοχειο και εχει κλασικα κακο WiFi. Χτες το απογευμα καποια στιγμη τα χρειαστικα, μαλλον αφιδατωση ελαφρια. Ενα λιτρο χυμο , νερο και καφες κατι κανανε. Ενας ρωσος χαρλεας που πηγαινε μπαλα και ακολουθουσαμε για 150 χλμ ομως με ξυπνησε για τα καλα.
Country: Spain
Date/Time: 2014-07-27 07:38



Barcelona. Hotel Sant Pau 50 ευρω η βραδια, παντα χωρις πρωινο. Τουλαχιστον το WiFi δουλευει. Παιδες, τα διοδια... Γενικα στην Ισπανια δεν εχει πολλα αλλα οταν εχει βαραει! 35 ευρω για 400 χλμ!!!
Μετανιωσα που δε πηγα απο τον επαρχιακο παραλιακο μεχρι Βαρκελωνη.
Τωρα που φτασαμε, αλλαξαμε και πηγαμε σε διπλανη ταβερνα. Απιστευτη πεινα! 3 μεριδες, 3 μπυρες αργοτερα, μπορω να πω πως απλα πειναω πλεον. Μαλλον μου βγαινει η αφαγια και ταλαιπωρια των αλλων μερων.
Σημερα και αυριο τα λεφτα θα πηγαινουν στο φαγητο και τις μπυρες αντι σε βενζινες και διοδια.
Ειναι οι δυο μερες αφιερωμενες στη Κικη.
Χλμ μερας 250
Country: Spain
Date/time: 2014-07-27 12:18

 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Βαρκελωνη, μαγικη πολη για να ζεις, ομορφη για επισκεψη. Εμεις τη γυρισαμε ολη αλλα επιφανειακα. Κρυβει πολλα ακομα. Σημερα αποχωριζομαι το κοριτσι μου και αρχιζω το ταξιδι της επιστροφης. Απο ποιο δρομο ομως; Σημερα, αυριο προβλεπονται καταιγιδες στον δρομο μου.Ισως και μεθαυριο...
Θελει προσοχη.
Σημερα παντως θα κοιμηθω νωρις για να ξεκινω το χαραμα.
Country: Spain
Date/time: 2014-07-28 18:06

 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Εγω λεω ΟΧΙ απο εθνικη! :D

προσοχη και keep ridding! :biker2:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλή συνέχεια Νικόλα!
Το νου σου.


Σταλθηκε απο advφον!!!
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Παιδια καλησπερα, μονος πλεον απο τη βροχερη Βαρκελωνη. Πηγα τη Κικη στο αεροδρομιο λιγο νωριτερα, υπο βροχην και επεστρεψα υπο βροχην. Για να καταλαβετε ποσο καλα εχω μαθει πια τη Βαρκελωνη, τα εκανα ολα αυτα χωρις gps η να ρωτησω, νυχτα, με καταιγιδα!!! Με παραδεχομαι :)
Τωρα τακτοποιημα για να ειμαι ετοιμος το πρωι πρωι.
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Παιδια καλησπερα, μονος πλεον απο τη βροχερη Βαρκελωνη. Πηγα τη Κικη στο αεροδρομιο λιγο νωριτερα, υπο βροχην και επεστρεψα υπο βροχην. Για να καταλαβετε ποσο καλα εχω μαθει πια τη Βαρκελωνη, τα εκανα ολα αυτα χωρις gps η να ρωτησω, νυχτα, με καταιγιδα!!! Με παραδεχομαι :)
Τωρα τακτοποιημα για να ειμαι ετοιμος το πρωι πρωι.
Δεν με εκπλήσσει αυτο το γεγονος! Εδω περνας απο ενα χωματοδρομο στα βουνα πανω τερμα θεου και τον θυμασαι :eek: :D

Με το καλο η επιστροφη! ;)
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Λοιπον παιδες. Περασα μια πολυ γενατη μερα σημερα.
Καταρχας δε μπορουσα χτες βραδυ να κοιμηθω. Να παω Ανδορα; δειχνει καταιγιδες. Και να μη παω; Ευκαιρια. Αλλα σε τετοιο υψομετρο με καταιγιδες;
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Γραδω μικρα μηνηματα γιατι κολλαει το wifi. Και δε μπορω ουτε live trips να στειλω αμεσα.
Εν παση περιπτωση, ξυπναω τσεκαρω τον καιρο και λεει συννεφια!
Τελος θα παω λεω.
Φανταστικη διαδρομη μεχρ να ανεβω. Εφαγα και ψιχαλες απο Βαρκελωνη μεχρι και Ανδορα.
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Μετα οι ψιχαλες εγιναν βροχη. Καταμεσημερο, στη κορυφη του πασου με 3,5 βαθμους...
 
Top Bottom