Ταξίδι - (R1200GS ή 990 Adventure)

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
εγω θα σας γραψω μια προσφατη ακραια εμπειρια, μου πολυ προσφατη!! (χθεσινοβραδυνη)
διπλος σε ανοιγμα απο τριτη με τον γνωστο αργο!!!(μου εριξε παλι μεχρι τα 160 4 μηχανες, μετα ομως τον καταπια )
σε καποια φαση αφου τελειωσαμε με τον αργο !!!ειμαι στα 160 και δε τραβαει το εργαλειο !!!ανοιγω γκαζι τιποτα, ξανανοιγω χειροτερα, κοιτω θερμοκρασια κανονικα,γυρνω και λεω στην γυναικα μου ,_----εσπασε και αυτο το μοτερ_-----στα 140 αρχιζε και ψιλοεπαιζε ολο το μηχανακι, κατεβαινω μαλακα σε ταχυτητα, ωσπου σταματησα βαζω σταν, και τι βλεπω !!!!!πιτα το πισω λαστιχο !!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
εγω θα σας γραψω μια προσφατη ακραια εμπειρια, μου πολυ προσφατη!! (χθεσινοβραδυνη)
διπλος σε ανοιγμα απο τριτη με τον γνωστο αργο!!!(μου εριξε παλι μεχρι τα 160 4 μηχανες, μετα ομως τον καταπια )
σε καποια φαση αφου τελειωσαμε με τον αργο !!!ειμαι στα 160 και δε τραβαει το εργαλειο !!!ανοιγω γκαζι τιποτα, ξανανοιγω χειροτερα, κοιτω θερμοκρασια κανονικα,γυρνω και λεω στην γυναικα μου ,_----εσπασε και αυτο το μοτερ_-----στα 140 αρχιζε και ψιλοεπαιζε ολο το μηχανακι, κατεβαινω μαλακα σε ταχυτητα, ωσπου σταματησα βαζω σταν, και τι βλεπω !!!!!πιτα το πισω λαστιχο !!!

Τι λες ρε όργιο?
Το λάστιχο πίτα κι εσύ χαμπάρι στα 160?????

:hailbig:
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
εγω θα σας γραψω μια προσφατη ακραια εμπειρια, μου πολυ προσφατη!! (χθεσινοβραδυνη)
διπλος σε ανοιγμα απο τριτη με τον γνωστο αργο!!!(μου εριξε παλι μεχρι τα 160 4 μηχανες, μετα ομως τον καταπια )
σε καποια φαση αφου τελειωσαμε με τον αργο !!!ειμαι στα 160 και δε τραβαει το εργαλειο !!!ανοιγω γκαζι τιποτα, ξανανοιγω χειροτερα, κοιτω θερμοκρασια κανονικα,γυρνω και λεω στην γυναικα μου ,_----εσπασε και αυτο το μοτερ_-----στα 140 αρχιζε και ψιλοεπαιζε ολο το μηχανακι, κατεβαινω μαλακα σε ταχυτητα, ωσπου σταματησα βαζω σταν, και τι βλεπω !!!!!πιτα το πισω λαστιχο !!!
:pointu::pointu::pointu:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Τι λες ρε όργιο?
Το λάστιχο πίτα κι εσύ χαμπάρι στα 160?????

:hailbig:
τι να σου πω τεο !!!!
αυτο θα μου γινει μαθημα ζωης κατα πρωτο λογο και κατα δευτερο σου μιλαω ειλικρινα δεν αισθανθηκα καμια στιγμη ανασφαλεια
ισως και να επαιξε ρολο το σταμπιλιζατερ που εβαλα πριν μια εβδομαδα!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
τι να σου πω τεο !!!!
αυτο θα μου γινει μαθημα ζωης κατα πρωτο λογο και κατα δευτερο σου μιλαω ειλικρινα δεν αισθανθηκα καμια στιγμη ανασφαλεια
ισως και να επαιξε ρολο το σταμπιλιζατερ που εβαλα πριν μια εβδομαδα!!!
Προφανώς. .. ο αέρας έφυγε πολύ αργά.
Θα έχεις κάποια ψιλή τρύπα.

advφον!!
 

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
εγω θα σας γραψω μια προσφατη ακραια εμπειρια, μου πολυ προσφατη!! (χθεσινοβραδυνη)
διπλος σε ανοιγμα απο τριτη με τον γνωστο αργο!!!(μου εριξε παλι μεχρι τα 160 4 μηχανες, μετα ομως τον καταπια )
σε καποια φαση αφου τελειωσαμε με τον αργο !!!ειμαι στα 160 και δε τραβαει το εργαλειο !!!ανοιγω γκαζι τιποτα, ξανανοιγω χειροτερα, κοιτω θερμοκρασια κανονικα,γυρνω και λεω στην γυναικα μου ,_----εσπασε και αυτο το μοτερ_-----στα 140 αρχιζε και ψιλοεπαιζε ολο το μηχανακι, κατεβαινω μαλακα σε ταχυτητα, ωσπου σταματησα βαζω σταν, και τι βλεπω !!!!!πιτα το πισω λαστιχο !!!
Κάποιος θα σε μάτιασε Στέργιο την ώρα που τον πέρναγες καταϊδρωμένος... Εγώ πάλι άργησα να καταλάβω οτι ανοίγεται, ωστόσο άνοιξα κι άρχισα να σας πλησιάζω τρομαχτικά:happy: και είπα μέσα μου πως στους τέσσερις, έξι δεν χωρούν κι έκλεισα το γκάζι:cry: συγκινημένος απο την απόδοση της black.. Σκέψου να μην το έκλεινα πόση συγκίνηση θα είχα:p:p!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Σκασμενο λαστιχο στα 160?!!!!! Η ζαντα την γλυτωσε??
δεν εχω κανει τιποτα ακομα!!!!
δεν εχω ασχοληθει καθολου
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
εχω ακουσει πολλες ιστοριες για την ασφαλεια που παρεχουν τα gs !!
εχω φτιαξει και τις δικες μου ιστοριες (τουμπες)
εχω διανυσει πανω απο 250000χλμ με μποξερ και αλλα 100000χλμ με 650gs και k100lt
ktm δεν εχω οδηγησει τοσο (σχεδον καθολου αρα δεν εχω εικονα!!!)
για τα δικα μου!! μετρα και σταθμα,και για τα μεγαλα ταξιδια, διπλος και με μπαγκαζια!!
το θεωρω το ιδανικο
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Κάποιος θα σε μάτιασε Στέργιο την ώρα που τον πέρναγες καταϊδρωμένος... Εγώ πάλι άργησα να καταλάβω οτι ανοίγεται, ωστόσο άνοιξα κι άρχισα να σας πλησιάζω τρομαχτικά:happy: και είπα μέσα μου πως στους τέσσερις, έξι δεν χωρούν κι έκλεισα το γκάζι:cry: συγκινημένος απο την απόδοση της black.. Σκέψου να μην το έκλεινα πόση συγκίνηση θα είχα:p:p!!!
Άντρα μου εσύ με το triple black, τους έχεις για πλάκα και τους 2.
Το Φοίνικα μέχρι τα 160 θα τον έχεις 4-5 μηχανάκια άνετα! Μετά στα 180 θα σε περάσει, λογικό.
Ο άλλος με το καλό το 7αρι:p ούτε που θα σε δει, με το καλημέρα θα του φύγεις. Κιχ δε θα κάνει. Εκ πείρας σε λέω :cool:

ΥΓ: ευτυχώς που υπάρχει κι άλλος ενας με 2010 μοτέρ να πει τι παίζει... Πολύ αέρα πήραν τα "παλιά":pointu:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εμένα το μυαλό μου πάει στα πολλά χαλίκια που πατάγαμε συνεχώς με ζεστά ελαστικά..
Δεν τρυπάει λάστιχο από χαλίκι. Αν είναι από πέτρα, θα κάνει "μπαμ" επί τόπου. Του Στέργιου κάτι μπήκε στο λάστιχο κι έκανε τον αέρα να χάνεται αργά, όπως λέει ο @gsmaniac.
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Δηλαδή η gel σέλα με συνεπιβάτη θα μπορει να κανει το ταξιδι λιγο πιο άνετο για τον συνεπιβάτη;
Ο Χρήστος έχει δεύτερη σέλα (gel) που την φοράει μόνο στα ταξίδια, λέει πως έχει μεγάλη διαφορά.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
τι να σου πω τεο !!!!
αυτο θα μου γινει μαθημα ζωης κατα πρωτο λογο και κατα δευτερο σου μιλαω ειλικρινα δεν αισθανθηκα καμια στιγμη ανασφαλεια
ισως και να επαιξε ρολο το σταμπιλιζατερ που εβαλα πριν μια εβδομαδα!!!
Το σταμπιλιζατέρ "φιλτράρισε" το κοσκίνισμα, σίγουρα!
Θέλει προσοχή φιλαράκια... Να τα λέμε κι αυτά γιατί ακόμα και μεσήλικες που γίναμε, κάνουμε βλακειούλες....:D
 

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
Πολλά
Δεν τρυπάει λάστιχο από χαλίκι. Αν είναι από πέτρα, θα κάνει "μπαμ" επί τόπου. Του Στέργιου κάτι μπήκε στο λάστιχο κι έκανε τον αέρα να χάνεται αργά, όπως λέει ο @gsmaniac.
Πολλά τα ψιλά χαλικάκια Θοδωρή και σκέψου οτι ο Στέργιος φοράει άλλα ελαστικά απο τα δικά μας αν δεν κάνω λάθος οπότε λέω με το φτωχό μυαλό μου : είδος ελαστικού, φάρδος, ζεσταμένα λόγω χρήσης και τέλος το δικάβαλο είναι για μένα συνθήκες ένα κοφτερό χαλικάκι να του κάνει μια σχισμή! Και μόλις το τέζαρε στην εθνική (διαστολή φούλ) έχασε τον αέρα πιο γρήγορα.. Πρίν βγούμε εθνική κάναμε μια στάση για βενζίνη και το λάστιχο του ήταν "προβλεπόμενο"..
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Επειδή δεν κατάλαβα ποια ήταν η κόντρα ως τα 160, τα 4 μηχανάκια απόσταση κλπ, θέλετε να μου το κάνετε πιο λιανά; Υποθέτω το gs1200 δικάβαλο και με φλατ λάστιχο και το άλλο τι ήταν;
 

christof40

Μέλος
Όνομα
χριστοφορος
Μοτό
cbr r1 gsxr το γνωστο ninja
θα θελα να πω οτι και τα 2 μπ-ελα ειναι αλλα δεν το λεω:p
ταξιδι στην αγγλια κανεις και με παπακι (νομιζω εδω το χει βαλει καποιος που το εκανε δικαβαλο)
οτι σου κανει κλικ,σε φτιαχνει οταν το βλεπεις,να παρεις:)
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Όχι ρε συ....μετα απο 26 χρονια δουλειάς δεν την αλλαζεις :D


advφον!!
26 χρονια παντρεμενος?? Δεν θα μπορουσες να βρεις καταλληλοτερο μηχανακι απο το bmw... χαχαχα



Πλακα κανω εεεε...
 
Top Bottom