Ταξιδιωτικό Σημειωματάριο Σκανδιναβικών εξορμήσεων

MARKOS-V

Μέλος
Όνομα
MARKOS
Μοτό
V STROM 650 L9
Εσείς οι 2 απο πάνω δε περιμένετε και εμένα να οργανωθούμε και να κλήσει το συνοικέσιο;

Air-bnb χρησιμοποίησε κανένας; Επίσης δεν είδα να ψάχτηκε κανείς με booking.com, γιατί;
το θεμα ειναι να στησεις σκηνη στις ρεστεριες,διπλα στα ποταμια .αφου εκει επιτρεπεται το ελευθερο
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
το θεμα ειναι να στησεις σκηνη στις ρεστεριες,διπλα στα ποταμια .αφου εκει επιτρεπεται το ελευθερο
Πεστα κουμπαρε.. ρεστεριά και ξαστεριά!!

adv phone
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
Μαζί σου, δε λέω. Η σκηνή είναι στανταράκι αλλά άμα ο καιρός αποδασήσει να μας πλύνει τις μοτό πρέπει να υπάρχει plan b και x.
 

hawk

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
HONDA ST1300
θερμανση παρα πολυ ,κουβερτες αλλα οχι σεντονια,η τα νοικιαζεις η τα εχεις μαζι σου ,τουαλετα κοινη σε μερικα μαλιστα στο ντους θελει και κερμα για ενα πενταλεπτο ,ελαχιστα εχουν και τουαλετα αλλα με κοστος ανω των 70 ευρω

κανενας για ρωσια ,σιβηρια κανενα 20ημερο κατα αυγουστο μερια?
 

MARKOS-V

Μέλος
Όνομα
MARKOS
Μοτό
V STROM 650 L9
θερμανση παρα πολυ ,κουβερτες αλλα οχι σεντονια,η τα νοικιαζεις η τα εχεις μαζι σου ,τουαλετα κοινη σε μερικα μαλιστα στο ντους θελει και κερμα για ενα πενταλεπτο ,ελαχιστα εχουν και τουαλετα αλλα με κοστος ανω των 70 ευρω

κανενας για ρωσια ,σιβηρια κανενα 20ημερο κατα αυγουστο μερια?
παρων κ αξουριστος!
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
θερμανση παρα πολυ ,κουβερτες αλλα οχι σεντονια,η τα νοικιαζεις η τα εχεις μαζι σου ,τουαλετα κοινη σε μερικα μαλιστα στο ντους θελει και κερμα για ενα πενταλεπτο ,ελαχιστα εχουν και τουαλετα αλλα με κοστος ανω των 70 ευρω

κανενας για ρωσια ,σιβηρια κανενα 20ημερο κατα αυγουστο μερια?
Υπάρχει στη πρόγραμμα Ουκρανία, Μόσχα κλπ αλλά για το 2017 καλά να είμαστε, είσαι ένα κλίκ μπροστά μας απ'ότι βλέπω και δε σε προλαβαίνουμε, θα έχουμε διαβάσει όμως το ταξιδιωτικό σου όταν θα είμαστε έτοιμοι να υποθέσω.
 

staikosn1

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα, Κυψελη.
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW R 1100 GS, απ΄τα καλα ομως!
Γενικα μιλωντας σε αυτες τις χωρες.... υπαρχει περίπτωση να "πειραξουν" την μηχανη οταν αραζεις καπου?
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
Απο όσα ταξιδιωτικά έχω διαβάσει δεν είχε κανένας πρόβλημα αλλά σχεδόν όλοι έκλειναν ξενοδοχείο με ιδιωτικό πάρκινγκ, κάτι το οποίο είναι πολύ λογικό και το ακολουθώ στα ταξίδια μου μέχρι σήμερα. Το ίδιο μου έχει πει και φίλος που πήγε με τη γυναίκα του Μόσχα, κανένα πρόβλημα αλλά αυτά είναι σχετικά γιατί να μη θυμήσω την ιστορία του άτυχου Νίκου με το vfr στην Ιρλανδία θα δούμε οτι κάποια πράγματα είναι στάνταρ κανόνες για την ασφάλεια στο ταξίδι μας(δικιά μας αλλά και των πραγμάτων μας).
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Γενικα μιλωντας σε αυτες τις χωρες.... υπαρχει περίπτωση να "πειραξουν" την μηχανη οταν αραζεις καπου?
Εάν μιλάς για τις Σκανδιναβικές χώρες... Τότε ή απάντηση είναι ΟΧΙ! Παντού υπάρχει και ή εξαίρεση βέβαια. Αλλά για εκεί πάνω ο κανόνας είναι το ΟΧΙ. Ειδικά σε κάποια τουριστικά μερη προσωπικά αφηνα πάνω στη μηχανή κράνος, μπουφάν, μποτες.... έβλεπα άλλους να έχουν αφήσει μέχρι και GPS! Και απομακρύνονταν χωρίς φόβο για ώρες!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Γενικα μιλωντας σε αυτες τις χωρες.... υπαρχει περίπτωση να "πειραξουν" την μηχανη οταν αραζεις καπου?
Αφημενα ολη μερα στo ανοιχτο parking στο Preikestolen, τα συμπερασματα δικα σας:)

 

MARKOS-V

Μέλος
Όνομα
MARKOS
Μοτό
V STROM 650 L9
Αφημενα ολη μερα στo ανοιχτο parking στο Preikestolen, τα συμπερασματα δικα σας:)

και ειμεις τα αφησαμε πανω ,αλλα κλειδωμενα,διπλα τις ειχαμε τις καλες μας.παντως οι μποτες μου ηταν μεσα σε μια σακουλα κ ...ελευθερες
κ γιατι να σου παρει ο νορβηγος το κρανος σου ,αφου μπορει ανετα να αγορασει καλυτερο
 

kexrimbaris

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Giannhs
Μοτό
Honda Africa twin 750
Σκοπεύει να ανέβει κανένας του χρόνου;
καλησπέρα , το έχω στο πρόγραμμα και μάλιστα έχω στείλει και προσκλήσεις σε κάποια φόρουμ
Απο Σουηδια Φιλανδια και επιστροφή απο Νορβηγία !!!
 

Attachments

hawk

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
HONDA ST1300
Υπάρχει στη πρόγραμμα Ουκρανία, Μόσχα κλπ αλλά για το 2017 καλά να είμαστε, είσαι ένα κλίκ μπροστά μας απ'ότι βλέπω και δε σε προλαβαίνουμε, θα έχουμε διαβάσει όμως το ταξιδιωτικό σου όταν θα είμαστε έτοιμοι να υποθέσω.
όχι δεν το εχω προγραμματηση για φετος ,φετος εχει άλλο προορισμο το πρόγραμμα..πιθανον Faroe island,ολλανδια ελβετια , για τουχρονου ισως περα από την μοσχα αλλα καλο είναι δυο για εκει...ιδωμεν αν τακιμιασουμε με κανενα...
 
Top Bottom