Τελικά γίνονται θαύματα.. (περί μουαγιε ο λόγος)

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
17-11-14 απευθύνομαι στην BMW ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ στο Περιστέρι για αλλαγή μουαγιε μετά από ανακάλυψη ραγίσματος σε τρία σημεία.. όλα καλά και η λυπητερή 304,29.

Αρχές 2015 μαθαίνω για το περιβόητο Good Will της BMW.. Δηλαδή η αλλαγή του ανταλλακτικού χωρίς χρέωση, παρά μόνο της εργασίας. (περίπου 40 ευρώ)

Αφού πείρα την κρυάδα, λέω δεν πάω να ρωτήσω μπας και γίνει τίποτα που μόλις πριν δυο μήνες το πλήρωσα... μου είπαν όντως ότι θα το ρωτήσουν και θα με πάρουν τηλέφωνο. Εγώ είχα πάρει την απόφαση μέσα μου ότι τα λεφτά πρέπει να τα ξεχάσω.. η απάντηση τους μετά από τηλεφώνημα ήταν αρνητική, λόγο ότι είχα χιλιόμετρα πολλά στην μηχανή. Οπότε δεν το συνέχισα το θέμα..

Μετά όπως όλοι μάθαμε βγήκε επίσημη ανάκληση.. εκεί μου πέρασε στο μυαλό μήπως ξανά περνούσα να ρωτήσω.. αλλά σκέφτηκα τσάμπα ο κόπος δεν θα βγάλω άκρη έτσι απλά.. θέλει μαζική φωνή από τους παθόντες για να βγει άκρη και μάλιστα όταν έχουμε να κάνουμε με την BMW Ελλάδας.. το αφήνω..

Δευτέρα 6-4-15.. χτυπά το τηλέφωνο μου .. ναι Παναγιώτη ο Τάσος είμαι από BMW Σφακιανάκη. Έχει γίνει ανάκληση επίσημη για το μουαγιε από BMW κεντρικά, και αποφασίστηκε αυτοί που το πλήρωσαν να πάρουν τα λεφτά τους πίσω. Τάσο πλάκα μου κάνεις; Δεν είναι και πρωταπριλιά όχι τίποτα άλλο.. σοβαρά ρε πέρνα από εδώ να δούμε πως θα το κάνουμε, γιατί το πρόβλημα είναι ότι δεν μας έχουν πει πως θα γίνει αυτό λογιστικά..

Μετά από δυο μέρες πάω (το έπαιζα και άνετος χαχαχα) .. δυστυχώς και με πολλά συγγνώμη δεν είχαν λύσει το πρόβλημα λογιστικά, και μου είπε να περάσω μετά από μια εβδομάδα για να έχει λύσει και το θέμα..την περασμένη τετάρτη ξανά στον Σφακιανάκη, και όντως τα λεφτά επέστρεψαν στην τσέπη μου.. ξανά συγγνώμη ο Τάσος για την ταλαιπωρία μου, και την κάνω χωρίς να το έχω πιστέψει ακόμη..:ok::ok:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ωραία νέα. .
Έπαιξε ρόλο ότι το είχες αλλάξει πρόσφατα ή θα μας επιστρέψουν τα χρηματα και σε όσους το έχουμε αλλάξει πριν 2 χρόνια? ?
Τι κατάλαβες πανο??
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Ωραία νέα. .
Έπαιξε ρόλο ότι το είχες αλλάξει πρόσφατα ή θα μας επιστρέψουν τα χρηματα και σε όσους το έχουμε αλλάξει πριν 2 χρόνια? ?
Τι κατάλαβες πανο??

Στην ερώτηση αυτή Κωστα, στον Θαναση μηχανικό εκει, δεν γνώριζε αλλά για τον ένα χρόνο πριν ήταν σίγουρος.. καλό είναι να κάνει ο καθένας την ερώτηση στον αντιπρόσωπο που το είχε αλλάξει..;)
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Oταν λεγαμε περιμενετε υπομονετικα υπηρχε μια δυσπιστια..
http://www.advride.gr/threads/Ανάκληση-μουαγιέ-σε-r-και-k.3171/
Καλοφαγωτα τα χρηματα Πανο!

Ευχαριστώ Πασχάλη να είσαι καλά φίλε.. όντως έτσι είναι απίστευτο αλλά όμως αληθινό. Και το κουφο είναι ότι με πήραν αυτοί τηλέφωνο. Η αρχή έγινε πιστεύω.. εύχομαι την ίδια εξέλιξη και σε άλλους παθόντες..;);):ok::ok:
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Πάνο ευχαριστούμε για την πληροφορία. Θα περάσω να ρωτήσω κ εγώ, αν και πάει 1μισής χρονος
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
Η αλήθεια είναι ότι ΔΕΝ το περίμενα αυτό.
Όμως δεν μπορεί ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ θα εμφανιστούν γκρινιάρηδες.
Ε ναι ρε φίλε, με τόκο δεν έπρεπε να του τα δώσουν πίσω...:rolleyes:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Για άξονα ακούστηκε τίποτα;....Πάνε βέβαια και 6-7 χρόνια,άλλαξα 3 μηχανάκια απο τοτε αλλά κ 700€ ειναι...:alien::hungover:
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
η επομενη ανακληση ειναι η μοναδα του abs σε αυτα που εχουν ηλεκροβοηθηση σερβο!!!

Και μια ανάρτηση να μας άλλαζαν κούτα θα γινόταν οι μπουμπούδες!!!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Και στους 800αρηδες να μας αλλαξουνε τα φωτα...:Watching:οχι οπως ακουγεται... αλλά επι πραγματικου τα μαυρισμενα...και μην κανουν τον μαλ@κ...γιατι ειναι υπαρκτο και καθολου αστειο θεμα...:)
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Eτοιμασα το τιμολογιο αγορας και παω αυριο για την Ερωτηση.
Με το δεδικασμενο τoυ Πανου στην τσεπη εχω πολλες ελπιδες για ξαφνικη εκδρομη..
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Eτοιμασα το τιμολογιο αγορας και παω αυριο για την Ερωτηση.
Με το δεδικασμενο τπυ Πανου στην τσεπη εχω πολλες ελπιδες για ξαφνικη εκδρομη..
Για να δούμε τι θα γινει να παίρνουμε σειρά και οι υπόλοιποι!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Magelanos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα-Ίλιον
Όνομα
Πανος
Μοτό
1)BMW K1200S
2)BMW F650
Eτοιμασα το τιμολογιο αγορας και παω αυριο για την Ερωτηση.
Με το δεδικασμενο τπυ Πανου στην τσεπη εχω πολλες ελπιδες για ξαφνικη εκδρομη..

Να πώ ότι ούτε τό τιμολογιο χρειάστηκε, ούτε το ζήτησαν.. Με το αφμ μπήκαν και το βρήκαν στο σύστημα.. Άντε καλή εξέλιξη εύχομαι..
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
H πρωτη επαφη με τον μηχανικο του αντιπροσωπου εδω, ακαρπη.
Μου διαβασε στα Αγγλικα την εγκυκλιο της Bmw που αναφερει δυο κριτηρια για την αποζημιωση.
1.Η αντικατασταση να εχει γινει σε εξουδιοδοτημενο συνεργειο
2.Να υπαρχουν τα σχετικα παραστατικα.

Εγω εχοντας μονο το 2 στα χερια μου μιας και η αντικατασταση εγινε σε συνεργειο της επιλογης μου
το οποιο εχει φυσικα την προβλεπομενη αδεια λειτουργιας επικοινωνησα με το τμημα ΜΟΤΟ της Bmw Hellas.
Το αιτημα αποζημιωσης μου οσον αφορα την αξια του ανταλλακτικου καταγραφηκε και αναμενω απαντηση.

p.s.
Οσοι εχετε κανει την αντικατασταση σε επισημο συνεργειο της BMW
πατε στο ταμειο που ελεγε και μια διαφημιση:)
 
Top Bottom