Τελικά γίνονται θαύματα.. (περί μουαγιε ο λόγος)

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Σίγουρα τα ευρα θα τα πάρουν πρώτοι αυτοί που είναι τακτικοι σε σέρβις στις αντιπροσωπειες, οι σταθεροί πελάτες δλδ ;)
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Σίγουρα τα ευρα θα τα πάρουν πρώτοι αυτοί που είναι τακτικοι σε σέρβις στις αντιπροσωπειες, οι σταθεροί πελάτες δλδ ;)
Δεν τα βιαζομαι,τα δικαιουμαι.
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Εγω ακομα περιμενω, 8η εργασιμη σημερα, να με παρουν απο το τμημα after sales.
Ακομα κι αν δεν ξερουν την απαντηση θα επρεπε να επικοινωνησουν.
Θυμιζω πως εχω το παραστατικο της αγορας απο τον εξουσιοδοτημενο
αλλα οχι της τοποθετησης που την εκανα σε συνεργειο της επιλογης μου.(Ισως εντοπισω καπου την αποδειξη)
Και ανυπομονω να δω πως θα το στηριξουν νομικα και πανευρωπαικα αν αρνηθουν την αποζημιωση σε οσους ακολουθησαν αυτη την οδο.
Χεχε!
Εγω εχω τα ανάποδα παραστατικα μιας και αγορασα το ανταλλακτικο απ τον Κρητικο και η εργασια εγινε σε εξουσιοδοτημενο.

Καλή φαση η επιστροφη...
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Εγώ το δικό μου (γράψιμο) το περίμενα να πω την αλήθεια..Μπορεί να προσπαθήσω σε άλλο εξουσιοδοτημένο, θα δω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να ασχοληθώ ή να περιμένω ακόμα;
(εννοώ έχουν διαθέσιμα ετοιμοπαράδοτα;...)
Δεν βιάζομαι είναι οκ το μουαγιέ μου.
Περιμενε.....αφου δεν εχεις θεμα.
Μουαγιε αλλαζονται οταν υπαρχει προβλημα και αν εισαι σε σερβις
ο λογος ειναι οτι δεν υπαρχουν τοσα, ωστε να ειδοποιηθουν ολοι μαζι οι πελατες.
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
Να ασχοληθώ ή να περιμένω ακόμα;
(εννοώ έχουν διαθέσιμα ετοιμοπαράδοτα;...)
Δεν βιάζομαι είναι οκ το μουαγιέ μου.
Εξάρτάται από που εξυπηρετήσαι, εγώ ούτε πρόβλημα είχα, ούτε σέρβις έκανα, απλά έκανα ένα τηλέφωνο μου είπαν ότι έχουν παραλάβει τσέκαραν ότι συνήθως κάνω σέρβις σε αυτούς μου έκλεισαν ραντεβού και το παλιό μουαγιέ είναι παρελθόν.
Τώρα στο Γέρακα επειδή δεν είμαι και πελάτης θα φτάναμε Χριστούγεννα...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εξάρτάται από που εξυπηρετήσαι, εγώ ούτε πρόβλημα είχα, ούτε σέρβις έκανα, απλά έκανα ένα τηλέφωνο μου είπαν ότι έχουν παραλάβει τσέκαραν ότι συνήθως κάνω σέρβις σε αυτούς μου έκλεισαν ραντεβού και το παλιό μουαγιέ είναι παρελθόν.
Τώρα στο Γέρακα επειδή δεν είμαι και πελάτης θα φτάναμε Χριστούγεννα...
ok....υπαρχει και αυτο:)
 

NLS

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW R1200GS '07
Εγώ δεν είμαι πουθενά πελάτης.
Ήμουν στη (...συχωρεμένη) motogenesis του Δουνάκη, ήμουν Γέρακα, ήμουν Motion & Style πάνω όταν ήταν, είμαι και αλλού...
Όποιος με εξυπηρετήσει.
Δεν παντρεύομαι.
 

babisadve

Μέλος
Περιοχή
Νεοχωρούδα, Θεσσαλονίκη
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
BMW R 1200 GS
Περιμενε.....αφου δεν εχεις θεμα.
Μουαγιε αλλαζονται οταν υπαρχει προβλημα και αν εισαι σε σερβις
ο λογος ειναι οτι δεν υπαρχουν τοσα, ωστε να ειδοποιηθουν ολοι μαζι οι πελατες.
Και ποιός και με τι τρόπο πιστοποιεί αν υπάρχει πρόβλημα ή όχι?



Sent from my iPad using Tapatalk
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
Για να μην παραξηγηθώ είναι γνωστό ότι στον Παναγιωτόπουλο κάνει service το 80% των GS που πάνε σε επίσημο, οι άλλοι είναι πιό χαλαροί και εξυπηρετούν γρηγορότερα, αυτό το νόημα είχε το ποστ μου.
:)
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
2μιση εβδομαδες, χωρίς τα ΣΚ, καμμία ειδοποίηση..Ας ξαναπεράσει από Δευτερα
 

THANOSG

Μέλος
Περιοχή
ΛΑΡΙΣΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Όνομα
Θάνος
Μοτό
K1200GT
στον Παναγιωτόπουλο πάντως μου έκλεισαν ρνβ και άλλαξα το μουαγιέ σε 15 μέρες χωρίς να είμαι πελάτης τους , μιας και από Λάρισα δύσκολα θα κατέβω Αθήνα . Το ίδιο και σε άλλα δύο παιδιά που κατεβήκαμε παρέα . Και μόνο για αυτό μου έκανε θετική εντύπωση και αυτός είναι και ο λόγος που το αναφέρω.
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Εγώ μιλάω για την υποτιθέμενη επιστροφή χρημάτων σε όσους το πληρώσαμε από την τσέπη μας.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
H πρωτη επαφη με τον μηχανικο του αντιπροσωπου εδω, ακαρπη.
Μου διαβασε στα Αγγλικα την εγκυκλιο της Bmw που αναφερει δυο κριτηρια για την αποζημιωση.
1.Η αντικατασταση να εχει γινει σε εξουδιοδοτημενο συνεργειο
2.Να υπαρχουν τα σχετικα παραστατικα.

Εγω εχοντας μονο το 2 στα χερια μου μιας και η αντικατασταση εγινε σε συνεργειο της επιλογης μου
το οποιο εχει φυσικα την προβλεπομενη αδεια λειτουργιας επικοινωνησα με το τμημα ΜΟΤΟ της Bmw Hellas.
Το αιτημα αποζημιωσης μου οσον αφορα την αξια του ανταλλακτικου καταγραφηκε και αναμενω απαντηση.

p.s.
Οσοι εχετε κανει την αντικατασταση σε επισημο συνεργειο της BMW
πατε στο ταμειο που ελεγε και μια διαφημιση:)
H απαντηση που περιμενα ηρθε τηλεφωνικα την Παρασκευη και ηταν αρνητικη.
Ο λογος ειναι οτι δεν εκανα την εργασια αντικαταστασης σε εξουσιοδοτημενο επισκευαστη
και ως εκ τουτου δεν μπορει να πιστοποιηθει απο αυτον αν η αντικατασταση οντως εγινε.
Ματαιως προσπαθουσα επι μιση ωρα να εξηγησω στο συνομιλητη μου οτι το ανταλλακτικο
ποιυ αγορασα απο τον αντιπροσωπο με επισημο παραστατικο δεν το πηρα για αναμνηστικο αλλα για χρηση στη μοτοσυκλετα μου.
Το επιχειρημα μου οτι μπορει ο επισημος να κανει αυτοψια και να επιβεβαιωσει σε δευτερολεπτα πως το εχω τοποθετησει
απορριφθηκε λεγοντας μου πως μπορει να φορεσα π.χ. ενα μτχ διαφορικο που να ειχε ηδη επανω!! το νεου τυπου μουαγιε.
(Η μοτο μου παιρνει διαφορικα μονο απο μοντελα 04-05 τα οποια απο κατασκευης φορουσαν το αλουμινενιο που ανακαλειται.
Δηλαδη αγορασα μτχ διαφορικο που του ειχαν αλλαξει μουαγιε με το νεο και πηρα κι ενα μουαγιε να υπαρχει στην αποθηκη).

Κουραστηκα και το μονο που μου εμεινε ειναι η αισθηση οτι μιλουσα στο τηλεφωνο με καποιον που δε βρισκεται διπλα μου αλλα απεναντι..:(

p.s.
Στη συνεχεια το μονο που μου μενει ειναι να δω τις αντιδρασεις και τις κινησεις
Eλληνων Αγγλων Γερμανων Ολλανδων κι αλλων Ευρωπαιων αναβατων
που επραξαν οπως εγω(αγορα γνησιου ανταλλακτικου και τοποθετηση σε συνεργειο της επιλογης τους)
και τους αρνηθηκαν την αποζημιωση αγορας του.
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Κρίμα Πασχάλη! Αυτό που είπες, λες και είμαστε εχθροί ή πάμε να καρπωθουμε κέρδος. Αν προλάβω θα πάω και εγώ αύριο, με αγωνία τι θα ακούσω
 

THANOSG

Μέλος
Περιοχή
ΛΑΡΙΣΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Όνομα
Θάνος
Μοτό
K1200GT
Ίσως να είναι χαζή η ερώτησή μου αλλά θα την κάνω, το ανταλλακτικό που αγόρασες Πασχάλη δεν έχει πάνω κάποιον κωδικό ώστε να αναγνωρίσει ο εξουσιοδοτημένος πως το πέρασες και να μην βρίσκει δικαιολογία για να αποφύγει την πληρωμή?
 
Top Bottom