Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το NEXT ειναι Χαρη @jocker-t .
Το εχω βαλει, δεν το ξαναβαζω αν και δεν ειναι "μακρια κι αγαπημενοι". Για μενα πολυ καλυτερο απο Α40 παντου κι απο Α41 στη βροχη. Τουλαχιστον δεν με τρομαξε πουθενα, ουτε και με εβαλε στην πριζα για κατι παραπανω.
Χλμ βγαζει πολλα παντως κι αυτο.
Σ αυτην την κατηγορια, οσο υπαρχει trailsmart αλλο λαστιχο δε δοκιμαζω.
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Α καλά.


Μέσα σε όλα τα άλλα που άλλαξα μετά το συμβάν με την αλυσίδα, ήταν και ο αισθητήρας που λες. Αυτός που έχει επάνω είναι χαλασμένος και δεν ανάβει ποτέ. Βάζω τον νέο, όλα ΟΚ, άναβε λαμπάκι κανονικά (είχα αφήσει ελάχιστη βενζίνη πάλι τότε, για να μην αδειάζω με τις ώρες). Πάω βενζινάδικο. Γεμίζω. Λέω θα σβήσει, απλά θέλει ένα δυό λεπτά. Τρία γεμίσματα μετά, αποφάσισα ότι ο αισθητήρας είναι χαλασμένος. Καινούργιος εννοείται. Έβαλα πάλι τον παλιό που δεν ανάβει και τέλος μέχρι νεωτέρας. Όχι δεν πήγα ποτέ τον "καινούριο" πίσω, είχα/έχω άλλα στο κεφάλι μου και το ξεχνάω.


Το ιστορικό με την βενζίνη είναι μακρύ, ας πω μόνο ότι με το που το πήρα και πήγα να το βάλω μπρος, δεν έπαιρνε. Βρε καλό μου βρε χρυσό μου, έχουμε πάει με έναν φίλο που θα έφερνε το fazer σπίτι και έχει λιώσει στο γέλιο "πάρτα που ήθελες Ιταλικό". Λέω δεν πάει στο καλό, ας δοκιμάσουμε να βάλουμε βενζίνη και βλέπουμε. Σπρωχτό πεντακόσια μέτρα στο βενζινάδικο δίπλα από το υπουργείο, μίζα, πήρε. ΠΩΣ το έφερε ο πστης και κατάφερε να μην έχει σταγόνα, δεν θα το καταλάβω ποτέ. Και ο φίλος δεν τράβηξε ούτε φωτογραφίες ούτε βίντεο από τα γέλια.


Συνολικά (είπαμε, το "μένω από βενζίνη" έχει ιστορία) και αναλόγως την χρήση, φτάνει από 270 "καρύδι εθνική" ως σχεδόν 400 χιλιόμετρα με 22 λίτρα που λέει το μάνιουαλ. Είχα ρίξει και ένα καθαριστικό μέσα (υπολόγιζα ότι έχει περίπου 10lt βάση της απόστασης που είχα διανύσει και του μεγέθους του λεκέ στο πάτωμα όταν έχασε καύσιμο) και λέω ας το τελειώσω, έχω κάπου 75 χλμ απόσταση, φτάνει άνετα. Τα βενζινάδικα στην Τατοΐου στην Κηφισιά έκλειναν εκείνη την ώρα που πέρασα, λέω εντάξει, θα βάλω αύριο, δεν σκάω. Έβαλα όντως, την επόμενη ημέρα όντως, αλλά δεν το εννοούσα έτσι :p

Η χειρότερη ιστορία με "μένω από βενζίνη κοντά στο σπίτι" ήταν προ ετών, έχω τσακωθεί με την κοπέλα και πάω σπίτι της να "πλακωθούμε", μένω κάπου 2χλμ από το σπίτι γιατί δεν κοιτούσα το ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ λαμπάκι του fazer, πάλι ποδαράτο κλπ και να έχω την άλλη να παίρνει τηλέφωνα και να στέλνει μηνύματα και να με βρίζει γιατί ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ KAI ΦΤΗΝΗ Η ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ, βρε τι mms τι fb messenger φωτογραφίες, εκεί μπινελίκι. Τελικά έκλεισα τις ειδοποιήσεις, πήγα σε έναν φίλο να τα πούμε, ανοίξαμε και κάτι μπύρες, το μπινελίκι έπεφτε βροχή για πολλές ώρες. Γιατί γυναίκες.

Η καλύτερη ιστορία με το "μένω από βενζίνη", αρχίζει και βήχει, είμαι αριστερή λωρίδα στην ΕΟ, με πιάνουν τα γέλια γιατί λέω πάρτα μλκ τώρα θα πονέσεις, συμπλέκτης, φλασάκι δεξιά, βλέπω βενζινάδικο στον παράδρομο, έχει διακοπή νησίδας για να μπω, δεν έχει κίνηση, έχει ελαφριά ανηφόρα, λέω θα φτάσω δεν θα φτάσω, τελικά μπήκα αργά, κουλαριστά και πάρκαρα μπροστά στην αντλία "γέμισέ το παρακαλώ" μπρούκλης.


:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Το NEXT ειναι Χαρη @jocker-t .
Το εχω βαλει, δεν το ξαναβαζω αν και δεν ειναι "μακρια κι αγαπημενοι". Για μενα πολυ καλυτερο απο Α40 παντου κι απο Α41 στη βροχη. Τουλαχιστον δεν με τρομαξε πουθενα, ουτε και με εβαλε στην πριζα για κατι παραπανω.
Χλμ βγαζει πολλα παντως κι αυτο.
Σ αυτην την κατηγορια, οσο υπαρχει trailsmart αλλο λαστιχο δε δοκιμαζω.
:yew::yew::yew::ok::ok::ok::ok::ok:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Καλα ξεμπερδεματα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Λαδάκια σούπερ ντουπερ.... Γιατί μου είπε ένας σοφός γέροντας ότι πάνω από τα 260000 πρέπει να την προσέχω περισσότερο!!
Λέει.... Αλλα εγώ πληρωνω






Advphone....
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Την απατώ για δεύτερη συνεχόμενη μέρα, με το 690sm από χθές, είχα καβαλήσω sm από πέρσι τον Ιούνιο, σαν μπρελόκ μου φάνηκε!
Και θα το ξαναπώ, τι μοτερούκλα έφτιαξαν οι Αυστριακοί!!!
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
επιτελους ξαναφερα την σελα στην αρχικη της μορφη/σχημα κ πλεον ξαναδενει με τις νητες γραμμες της μοτοσυκλετας.
καλη χρυση η ανατομικη/καναπες κ λοιπες μαλακιες αλλα ποτε δεν την χωνεψα....



το δε καταστημα -οχι αυτο το πολυ γνωστο- εδωσε ρεστα κ εκανε απλα εξαιρετικη δουλεια με εξισου εξαιρετικη τιμη!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Λαδάκια σούπερ ντουπερ.... Γιατί μου είπε ένας σοφός γέροντας ότι πάνω από τα 260000 πρέπει να την προσέχω περισσότερο!!
Λέει.... Αλλα εγώ πληρωνω






Advphone....
Πως τα καταφερνεις και το παρταλο φενετε καινουργιο δεν το εχω καταλαβει!!!!!!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Πως τα καταφερνεις και το παρταλο φενετε καινουργιο δεν το εχω καταλαβει!!!!!!
Το μονο που δεν εχει καταφερει ειναι να...ανασταινει νεκρους...οσο για τα υπολοιπα...τους κανει και δειχνουν 20 χρονων...εμπειρια βλεπεις :drcl:
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Λαδάκια σούπερ ντουπερ.... Γιατί μου είπε ένας σοφός γέροντας ότι πάνω από τα 260000 πρέπει να την προσέχω περισσότερο!!
Λέει.... Αλλα εγώ πληρωνω






Advphone....
Αλτσχαιμερ γεροντα ;;;.......πριν δυο εβδομαδες τα αλλαξες.....πηγαινε πισω στα ποστ να δεις !!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αλτσχαιμερ γεροντα ;;;.......πριν δυο εβδομαδες τα αλλαξες.....πηγαινε πισω στα ποστ να δεις !!!!!
Βαλβολινες.... Γεροντα:p
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
επιτελους ξαναφερα την σελα στην αρχικη της μορφη/σχημα κ πλεον ξαναδενει με τις νητες γραμμες της μοτοσυκλετας.
καλη χρυση η ανατομικη/καναπες κ λοιπες μαλακιες αλλα ποτε δεν την χωνεψα....
Ετσι ακριβως! :ok: :cool: Εκει δε που πραγματικα χαλιεμαι εναι οταν βλεπω Αφρικα 750 με τετοια σελα, αντβεντσουρ εμφανιση και καλα και "ανατομικη" σελα.. :thumbsdown:
 
Top Bottom