Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

Giorgopro

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
KTM 640 Adv. 1999
Στο μονό με κανά μήνα ακινησίας αδειάζουν τα μπολάκια ( στο αριστερό ),
μήπως συμβαίνει κάτι παρόμοιο και με το διπλό?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν ξέρω, για αυτό δεν το αφήνω στο πλάι πάντως. Αφού ήταν μεμονωμένη περίπτωση, πάλι καλά.

Αν πάρουν φωτιά μόλις μπει άλλο στο σπίτι δεν ξέρω.
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Δεν ξέρω, για αυτό δεν το αφήνω στο πλάι πάντως. Αφού ήταν μεμονωμένη περίπτωση, πάλι καλά.

Αν πάρουν φωτιά μόλις μπει άλλο στο σπίτι δεν ξέρω.
Περνας αυτα που περασα με την Ιταλιδα! ΜΠΑΙΛΝΤΙΣΑ μου ειχε ερθει τρελα. Στα 2,5 χρονια που την ειχα τα δυο απολυτως τιποτα και τους 6 μηνες μου τα εδωσε ολα στο χερι. Υπομονη η φωτια αλλη λυση δεν βλεπω. Το μηχανακι που μου εβγαζε βλαβες εκ συμπαθειας. Κατι σαν ντομινο. :ha:D
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Περνας αυτα που περασα με την Ιταλιδα! ΜΠΑΙΛΝΤΙΣΑ μου ειχε ερθει τρελα. Στα 2,5 χρονια που την ειχα τα δυο απολυτως τιποτα και τους 6 μηνες μου τα εδωσε ολα στο χερι. Υπομονη η φωτια αλλη λυση δεν βλεπω. Το μηχανακι που μου εβγαζε βλαβες εκ συμπαθειας. Κατι σαν ντομινο. :ha:D
Δεν είναι βλάβη τελικά, υγρά έχει μέσα, δεν έχουν φύγει από ρακόρ η από σκισιμο στο σωληνάκι, ίσως έχουν φαγωθεί τα τακάκια τόσο που επεσε η στάθμη και σε συνδυασμό με την στάθμευση σε ελαφρά ανωφερεια να πήρε αέρα στο κύκλωμα. Αλλαγή και εξαέρωση, θα το δω σήμερα πιο καλά.

Το μόνο θέμα που δεν μπορώ να λύσω είναι οι διαρροή από τις τσιμουχες του usd αλλά πιθανώς για αυτό να λέει το manual κάθε 6000 σέρβις στα καλάμια.
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Δεν είναι βλάβη τελικά, υγρά έχει μέσα, δεν έχουν φύγει από ρακόρ η από σκισιμο στο σωληνάκι, ίσως έχουν φαγωθεί τα τακάκια τόσο που επεσε η στάθμη και σε συνδυασμό με την στάθμευση σε ελαφρά ανωφερεια να πήρε αέρα στο κύκλωμα. Αλλαγή και εξαέρωση, θα το δω σήμερα πιο καλά.

Το μόνο θέμα που δεν μπορώ να λύσω είναι οι διαρροή από τις τσιμουχες του usd αλλά πιθανώς για αυτό να λέει το manual κάθε 6000 σέρβις στα καλάμια.
Ευχομαι να βρεις την ακρη. Οταν μετακομισα εδω στην Θεσνικη αφησα ενα σορο ανταλλακτικα της Aprilia στο συνεργειο. Τα χαρισα στον μαστορα με την προτροπη αν καποιος πελατης του χρειαστει κατι και δεν εχει την δυνατοτητα να το παρει να του το προσφερει δωρεαν ετσι για την καλη ψυχη. Τι εκανε δεν γνωριζω. Αν ηξερα οτι μετα απο χρονια θα ειχες θεματα θα τα ειχα κρατησει θα τα εκανα πακετο και θα ηταν στην πορτα σου τωρα. Το λεω αυτο γιατι τραβηξα πολλα ειδικα με τις αναμονες απο την Ιταλια και νοιωθω το συναισθημα του να εχεις μεταφορικο μεσον αλλα να μην εχεις ( η ολοκληρωση του γεροντα Παισιου) :D
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μετά την πρώτη ενασχόληση όπου αλλάχτηκε οτιδήποτε υπάρχει σε αναλώσιμο, δεν έχει ζητήσει κάτι άλλο. Και φάνηκε το μέγεθος της ανοησιας του προηγούμενου, γιατί το να δώσεις 200-250 ευρώ σε 15 χρόνια ιδιοκτησίας δεν είναι τραγικό, γιατί τα τσιγκουνευτηκε δεν ξέρω.
Το μόνο που έχει μείνει να μην δουλεύει είναι ο δείκτης ρεζέρβας, έχω πάρει ανταλλακτικό, δεν δούλεψε παρά το ότι βραχυκυκλωνοντας τα καλώδια ανάβει το λαμπάκι.

Ας είναι. Μία ρύθμιση βαλβίδων και αλλαγή φλάντζα κεφαλής θέλω να κάνω πριν φύγει για να κάνει χώρο για το επόμενο.
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Καντήλι δεν πήγα, αλλά τουλάχιστον βρήκα λίγο χρόνο να βαλω καρατιμόνα από ΚΤΜ (950 νομίζω)! Δεν πρόλαβα να ολοκληρώσω βέβαια γιατί θέλει λίγη πατέντα στην τοποθέτηση του πάνελ με τους διακόπτες αλάρμ και ABS!




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Έλα να ξυπνάμε σιγά σιγά...



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Έλα να ξυπνάμε σιγά σιγά...



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
A γύρισες? Καλώς ήρθες. Λείπει ένα? Είναι σε κανέναν ...μάστορα?
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Έλα να ξυπνάμε σιγά σιγά...



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
δεν υπαρχει πουθενα καφες ...
επισης δεν φαινεται πουθενα wd40....

τι σκατα πηγες στο γκαραζ τοτε ????? εεεεεε....?????:p


















καλως ορισες μωρη λουγκρα !!!!
καλες γιορτες !!!!
:inlove::inlove::inlove::friendship:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
A γύρισες? Καλώς ήρθες. Λείπει ένα? Είναι σε κανέναν ...μάστορα?
Όχι αγάπη, το είχα έξω στην απομόνωση, πρέπει να συνιθιζω την απουσία του σιγούλια σιγούλια.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
δεν υπαρχει πουθενα καφες ...
επισης δεν φαινεται πουθενα wd40....

τι σκατα πηγες στο γκαραζ τοτε ????? εεεεεε....?????:p


















καλως ορισες μωρη λουγκρα !!!!
καλες γιορτες !!!!
:inlove::inlove::inlove::friendship:
Μωρό μου όλο το γκαράζ είναι λουσμενο με WD40 και καφέ. Δύο ΚΤΜια έχω, αντισκωριακο για να δουλεύουν και καφεΐνη για να τα χαλβαδιαζω.
Καλές γιορτές Γιωργάρα :inlove::inlove:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Τρομακτικη μπακαλοδουλεια (hackjob!) :D αλλα εβαλα ζελατινα στο ΑΧ-1 χωρις να τρυπησω την μαμα μασκα. Δεν ηθελα να τρυπησω με τιποτα οποτε εκανα μια βαση και την εβαλα εκει.
Κοβει τον αερα παρα πολυ καλα αλλα θα την βελτιωσω λιγο ακομα (η θα φτιαξω και νεα!)

 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Όχι αγάπη, το είχα έξω στην απομόνωση, πρέπει να συνιθιζω την απουσία του σιγούλια σιγούλια.
Τελικά το 990 θα φύγει έτσι? Ε σε λίγο και το τρέσα και θα έρθει ο μονόδρομος :)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τελικά το 990 θα φύγει έτσι? Ε σε λίγο και το τρέσα και θα έρθει ο μονόδρομος :)
Ναι μάλλον θα φύγει το 990.
Το Tracer δε θα το δώσω τελικά γιατί είναι μπιμπελο ρε φίλε, άσε που θα χάσω και πολλά λεφτά.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Ναι μάλλον θα φύγει το 990.
Το Tracer δε θα το δώσω τελικά γιατί είναι μπιμπελο ρε φίλε, άσε που θα χάσω και πολλά λεφτά.
Συγνώμη σκεφτόσουν να δώσεις και το Tracer, Το βαρέθηκες κιόλας δλδ? :D:oops:


Καλώς ήρθες πίσω φίλε ;):friendship:
 
Top Bottom