Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Χαχαχα! Γεια σου βρε Γιώργο! Τέτοια λέγε και τα παίρνει πάνω της! :hungover:
Αρχαιολάγνος και συ ε?
Αν δεν την είδες ήδη, δες εδώ τη γριούτσα σε δράση να γουστάρεις!
Στο φυσικο της στοιχειο!!!
Δεν ξερω αν ειμαι αρχαιολαγνος αλλα ξερω με σιγουρια οτι ειμαι με τα ωραια,κ αυτη ειναι πανέμορφη!
STF καλο το γεροντι αλλα φτενο που λεν κ στο χωριο μου..δεν γιομαει τους καθρέφτες αμα τοιρας (κοιτας) τα αναποδα...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Στο φυσικο της στοιχειο!!!
Δεν ξερω αν ειμαι αρχαιολαγνος αλλα ξερω με σιγουρια οτι ειμαι με τα ωραια,κ αυτη ειναι πανέμορφη!
STF καλο το γεροντι αλλα φτενο που λεν κ στο χωριο μου..δεν γιομαει τους καθρέφτες αμα τοιρας (κοιτας) τα αναποδα...
Φίλε, πάει η έκπτωση στο μάρμαρο... είχες μια ευκαιρία....

Εγώ πάλι που είμαι πολύ προνοητικός και επειδή ζούμε σε περίεργες εποχές.... νομίζω πήρα δώρο και τα χρυσά γράμματα!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Φίλε, πάει η έκπτωση στο μάρμαρο... είχες μια ευκαιρία....

Εγώ πάλι που είμαι πολύ προνοητικός και επειδή ζούμε σε περίεργες εποχές.... νομίζω πήρα δώρο και τα χρυσά γράμματα!
Ήρθαν οι μέρες που δεν θα υπάρχει έλεος.... Όλοι θα περάσετε από τον πάγκο!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Καλά.... Μας ταπαν και άλλοι, πες στον μπιλαρο!
Έτσι!
Παρακαλώ κάπου ψηλά και ήσυχα και να μην είμαι στενάχωρα, αν μπορείς να μεσολαβήσεις θα το εκτιμήσω!
 

bag

Μέλος
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
africa rd04
Καινουργια τακουνια κ εγω...
Metzeler 6 days μπροστα
Mt21 πισω.

Και ενα βιαστικό μου συμπέρασμα ειναι οτι τα vee rubber εχουν καλυτερο γκριπ απ τα mt21.
Βεβαια τα λαστιχα εχουν κατω απο 50km επομενως θα εχω πιο ολοκληρωμένη αποψη στην επόμενη βολτα που θα παιξω και με την πιεση...

Το 6 days νομιζω οτι ειναι κορυφαιο σαν το Michelin enduro medium που αντικατεστησε...


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Καινουργια τακουνια κ εγω...
Metzeler 6 days μπροστα
Mt21 πισω.

Και ενα βιαστικό μου συμπέρασμα ειναι οτι τα vee rubber εχουν καλυτερο γκριπ απ τα mt21.
Βεβαια τα λαστιχα εχουν κατω απο 50km επομενως θα εχω πιο ολοκληρωμένη αποψη στην επόμενη βολτα που θα παιξω και με την πιεση...

Το 6 days νομιζω οτι ειναι κορυφαιο σαν το Michelin enduro medium που αντικατεστησε...


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στον Κωστη (Dirty team βλεπω τα βαλες,σωστος επαγγελματιας,ψωνιζω 17 χρονια απο το κατάστημα του για τις μοτοσυκλέτες κ τον εξοπλισμο μου.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Στον Κωστη (Dirty team βλεπω τα βαλες,σωστος επαγγελματιας,ψωνιζω 17 χρονια απο το κατάστημα του για τις μοτοσυκλέτες κ τον εξοπλισμο μου.
Στα 50 μετρα ειναι η εταιρια που δουλευει η συζυγος....καθε μερα περναω....χαζευω τις μοτο απ'εξω...!!!
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Καινουργια τακουνια κ εγω...
Metzeler 6 days μπροστα
Mt21 πισω.

Και ενα βιαστικό μου συμπέρασμα ειναι οτι τα vee rubber εχουν καλυτερο γκριπ απ τα mt21.
Βεβαια τα λαστιχα εχουν κατω απο 50km επομενως θα εχω πιο ολοκληρωμένη αποψη στην επόμενη βολτα που θα παιξω και με την πιεση...

Το 6 days νομιζω οτι ειναι κορυφαιο σαν το Michelin enduro medium που αντικατεστησε...


Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το μπροστινό τα σπάει!
Κοίτα να δεις που εμένα μ'άρεσε καλυτερα το pirelli σε πρώτη επαφή!


Ορέστη αυτό το μπλε ψάχνεις


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Αυτό το μηχανάκι δεν προσεγγίζεται... (το είχα σε αφίσα πιτσιρικάς στο δωμάτιό μου... εξού και η ανωμαλία που μου βγαίνει στα άφρικα... χαχαχα)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Την έκανα απολύμανση και βγήκαμε στον ανοιξιάτικο ήλιο.




Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Giorgopro

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
KTM 640 Adv. 1999
Το μπροστινό τα σπάει!
Κοίτα να δεις που εμένα μ'άρεσε καλυτερα το pirelli σε πρώτη επαφή!




Αυτό το μηχανάκι δεν προσεγγίζεται... (το είχα σε αφίσα πιτσιρικάς στο δωμάτιό μου... εξού και η ανωμαλία που μου βγαίνει στα άφρικα... χαχαχα)
Το βάψιμο όμως άνετα!!!
 

Γιαννης20v

Μέλος
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW R1200GS LC
εγω να κανω μια χαζη ερωτηση;;;γτ κ οι 2 βαλατε διαφορετικα λαστιχα μπρος πισω;;;δν υποτιθετε οτι "πρεπει" να βαζουμε τα ιδια;;;
 

bag

Μέλος
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
africa rd04
εγω να κανω μια χαζη ερωτηση;;;γτ κ οι 2 βαλατε διαφορετικα λαστιχα μπρος πισω;;;δν υποτιθετε οτι "πρεπει" να βαζουμε τα ιδια;;;
Ο Ορέστης εβαλε mt21 μπρος πίσω.
Το "πρέπει" ποιος το λέει;
Εγω βαζω χρονια διαφορετικο εμπρος απ το πίσω.
Εχω βρει ενα συνδιασμό που μου ταιριάζει και μεταμορφωνει τη συμπεριφορά της μοτοσυκλέτας μου στο χωμα.
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
εγω να κανω μια χαζη ερωτηση;;;γτ κ οι 2 βαλατε διαφορετικα λαστιχα μπρος πισω;;;δν υποτιθετε οτι "πρεπει" να βαζουμε τα ιδια;;;
Για ασφάλτινα δεν ξέρω αν ισχύει αυτό ωστε να συνεργάζονται καλύτερα.
Στο χώμα βάζοντας ένα μπροστινό εντουράδικο/ κροσσάδικο λάστιχο σε αφήνει να στίβεις στα όρια (έχοντας τακούνι και στα πλάγια), με το πίσω να πλαγιολισθαίνει ταυτόχρονα με ασφάλεια.
Άλλος ένας λόγος είναι πως σε 17αρα πίσω ζάντα οι επιλογές καθαρά χωμάτινου λάστιχου είναι περιοριζμένες.
Αν δεν κυκλοφορούσα το δικό μου και άσφαλτο, εντουράδικο θα έβαζα μπροστά ξεκάθαρα. Όσο και αν φαίνεται "άγριο το ΜΤ21, δεν έχει καμία σχέση με ένα καθαρό εντουράδικο.
 
Top Bottom