Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Κωλάρα πραγματικα....

Αυτόν, του monster του παλιού του δίμπουκου και του tuono του παλιού με το κανόνι, με έχω πιάσει να τους χαζεύω σα να ήτανε της J. Lo. Μέχρι και κοπέλα μου έχει ζηλέψει...
Λατρεύω ιταλικούς κώλους! Τέλος!
Αύτο εννοείς...;


Στάλθηκε από το SM-J330FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Μια συνήθεια είναι όλα!!!
Παρασυνήθησα! Επανάληψις, μητήρ πάσης μαθήσεως και τα τοιαύτα.
Τα τελευταία 10 χρόνια δεν έχω κάτσει σε ένα μέρος πάνω από 1 χρόνο μάξ.
Το σπίτι μου είναι νότια Κρήτη και πάω εκεί το πολύ 2 μήνες το χρόνο και αν...

Αύτο εννοείς...;


Στάλθηκε από το SM-J330FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Και αυτή είναι κούκλα αλλά εννοούσα τις εκατέρωθεν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Σταμάτα προβοκάτορα


Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ενώ λατρεύω Tamburini και φυσικά την εμβληματική σειρά 916/996/998...

Για μένα το 848/1098/1198 είναι μακράν το ομορφότερο superbike της Ducati, ακόμα και σε σύγκριση με τις σημερινές Panigale...

Ελπίζω ένα 848evo να πέσει κάποια στιγμή στα χέρια μου.... :yew:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ενώ λατρεύω Tamburini και φυσικά την εμβληματική σειρά 916/996/998...

Για μένα το 848/1098/1198 είναι μακράν το ομορφότερο superbike της Ducati, ακόμα και σε σύγκριση με τις σημερινές Panigale...

Ελπίζω ένα 848evo να πέσει κάποια στιγμή στα χέρια μου.... :yew:
Συμφωνώ απόλυτα.
Δίτροχα Εργα Τέχνης!!
 

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
Ενώ λατρεύω Tamburini και φυσικά την εμβληματική σειρά 916/996/998...

Για μένα το 848/1098/1198 είναι μακράν το ομορφότερο superbike της Ducati, ακόμα και σε σύγκριση με τις σημερινές Panigale...

Ελπίζω ένα 848evo να πέσει κάποια στιγμή στα χέρια μου.... :yew:
Η 1098 είναι η φυσική συνέχεια της 916 (μετά το διάλειμμα της παρεξημένης 999) όπως και η F4 σε τετρακύλινδρο . Κάποιοι χαρακτηρίζουν την 916 μοτοσυκλέτα του αιώνα. Δεν ξέρω αν είναι , όμως σίγουρα είναι μότο σταθμός όπως το 85αρι gsxr και η πρώτη Rένα.
Σου εύχομαι όχι 848 αλλά 749R ή 1098R. Ίσως ότι καλύτερα, μέχρι τώρα , σε πραγματικό Ducati
Όπου πραγματικό Ducati = σκαλωσιά , ξηροκάμπανο , desmo
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Η 1098 είναι η φυσική συνέχεια της 916 (μετά το διάλειμμα της παρεξημένης 999) όπως και η F4 σε τετρακύλινδρο . Κάποιοι χαρακτηρίζουν την 916 μοτοσυκλέτα του αιώνα. Δεν ξέρω αν είναι , όμως σίγουρα είναι μότο σταθμός όπως το 85αρι gsxr και η πρώτη Rένα.
Σου εύχομαι όχι 848 αλλά 749R ή 1098R. Ίσως ότι καλύτερα, μέχρι τώρα , σε πραγματικό Ducati
Όπου πραγματικό Ducati = σκαλωσιά , ξηροκάμπανο , desmo
Μαζί σου... αλλά τα 749R και 1098R είναι και εξαιρετικά σπάνια, και όποτε βγαίνει κανένα σε αγγελία, ζητάνε οτι θέλουν....

Με αυτό το σκεπτικό, ένα 999S με full Ohlins (εμένα μου αρέσει το δημιούργημα του Terblanche) θα ήταν μια πιο... πραγματοποιήσιμη επιλογή.

ΟΚ το 848 το απορρίπτεις λόγω μη ξηροκάμπανου, γιατί όμως όχι 999 ή 1098s ας πούμε...;

Ένα "πραγματικό" Ducati έχω ήδη, το S2R είναι το 1000 και όχι το 800 ακριβώς για να... ακούγεται σωστά!
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Εμενα αυτο που με ξενισε στα 749/999 ηταν η θεση "μεσα" και οχι "απο πανω".
Ωραια τα 748/916/996/998 αλλα η βελτιωση πραγματικα ηρθε με τα 848/1098/1198.
 

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
Εμενα αυτο που με ξενισε στα 749/999 ηταν η θεση "μεσα" και οχι "απο πανω".
Όλους μας είχε ξενίσει , όμως ήταν αποτελεσματική , ανθρώπινη , αξιόπιστη, γρήγορη και πολυνίκης. Για μένα ίσως η ducati με την καλύτερη ποιοτητα κατασκευής

Ωραια τα 748/916/996/998 αλλα η βελτιωση πραγματικα ηρθε με τα 848/1098/1198.
Σχεδίαση 1993 και 2007. Δεν νομίζω ότι συγκρίνονται. Τα μηχανάκια ήταν κορυφαία στην εποχή τους και σήμερα 25 και 15 χρόνια (σχεδον) αργότερα συνεχίζουν να συγκινούν . Δεν είναι και λίγο
 

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
Μαζί σου... αλλά τα 749R και 1098R είναι και εξαιρετικά σπάνια, και όποτε βγαίνει κανένα σε αγγελία, ζητάνε οτι θέλουν....

Με αυτό το σκεπτικό, ένα 999S με full Ohlins (εμένα μου αρέσει το δημιούργημα του Terblanche) θα ήταν μια πιο... πραγματοποιήσιμη επιλογή.

ΟΚ το 848 το απορρίπτεις λόγω μη ξηροκάμπανου, γιατί όμως όχι 999 ή 1098s ας πούμε...;

Ένα "πραγματικό" Ducati έχω ήδη, το S2R είναι το 1000 και όχι το 800 ακριβώς για να... ακούγεται σωστά!
999S 2006 ψάχνω και εγώ , άστο κάτω θα σφαχτούμε .
1098s δεν θα είμαι αντικειμενικός γιατί το έχω και δεν το αλλάζω με τπτ
749 R θεωρείται ότι πιο special "μαζικής" παραγωγής έχει βγει από το εργοστάσιο. Προς το παρόν, όπως και τα 1098r είναι σε επίπεδο τιμών , μεταχειρισμένου ΚΤΜ 1290. Σε λίγο καιρό όμως ...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πήρα την "γριά" τετρακύλινδρη χτες για να δω πως θα μου φανεί. Και είναι η άτιμη σαν παλιό τζιν, συν το ότι τα χιλιόμετρα που έγραψα πρόσφατα έχουν αλλάξει την συμπεριφορά μου και σε αυτό το μηχανάκι. Όπου απορώ με το στενό τιμόνι και την δύναμη που θέλει, διασκεδάζω με μικρά μπλοκαρίσματα του πίσω τροχού που... απέκτησε φρένο με τα EBC (έστω και χωρίς καλή αίσθηση), γελάω με το ότι μου φάνηκε μακριά γραναζωμένο μετά το BMW ενώ τόσα χρόνια είχα ακριβώς το αντίθετο παράπονο, φάνηκε απίθανα μαλακό αλλά όχι βάρκα.
Πέρασα από Yamaha να πάρω καδένα εκκεντροφόρων και φλάντζες, είπαν και ένα 150άρι+ΦΠΑ τα εργατικά μαζί με έλεγχο βαλβίδων... Τον τρενάρω τον αποχωρισμό :p

Απέφυγα να ανέβω στον όροφο, οι πειρασμοί σε ρούχα είναι μεγάλοι.
 

ALEX1250

Μέλος
Όνομα
αλεξης
Μοτό
yamaha wr250r 2009. T700
Τα παρηγγειλα δυο βδομαδες πριν το troffy και τα παρελαβα εχθες, τα'βαλα σημερα, καλιο αργα παρα ποτε.

Στάλθηκε από το SM-J600FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ALEX1250

Μέλος
Όνομα
αλεξης
Μοτό
yamaha wr250r 2009. T700
Τα παρηγγειλα δυο βδομαδες πριν το troffy και τα παρελαβα εχθες, τα'βαλα σημερα, καλιο αργα παρα ποτε.

Στάλθηκε από το SM-J600FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Στάλθηκε από το SM-J600FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Πήγα τα ατια θάλασσα....παραλία Σαράντη


Στάλθηκε από το COR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πανέμορφο μέρος το ανακάλυψα τυχαία πέρσι που βόλταρα Βοιωτία, όλο το χωριό είναι ξεχασμένο από τον χρόνο θυμίζει έντονα τα 90s, και ο δρόμος
Πήγα τα ατια θάλασσα....παραλία Σαράντη


Στάλθηκε από το COR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πολύ ωραίο μέρος! Το ανακάλυψα τυχαία πέρσι που βόλταρα Βοιωτία. Όλο το χωριό νομίζεις ότι έχει ξεχαστεί από τον χρόνο με μια έντονη αίσθηση 90s, ακολούθησα την δρομο από Λιβαδειά και ανέβηκα όλο το βουνό και ήταν πραγματικά μια πολύ διαδρομή με ορεινά χωριά και εναλλαγή τοπίων! Θα το ξανά κάνω σύντομα..
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Έτοιμη, πήγα για την παραλαβή κ ένα καλο μπάνιο.
Ολική επαναφορά για ενα Αντρικό μηχανακι!


Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
ηρθαν τα καλουδιαααα για τι πρoject.... !!!!! stefos ευχαριστω πολυ για ολα!!!!


Για οποιον ενδιαφερετε motoboxer.net, o phillipe ειναι πολυ εξυπηρετικος και οικονομικος!!!!


#xrv_world_explorer
 
Top Bottom