Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Ρίξε μια ματιά κι εδώ μπας....
Αυτο θα το δω οταν τα βγαλω πια

Αν ήταν πρόβλημα των μπουζί, δεν θα έκανε διακοπές σε όλο το φάσμα στροφών?
Χαμηλές στροφές και πάνω από τα 100, ανεβαζει κανονικά?
Σε μικρη βολτα που εκανα παλι ,το κανει κ σε χαμηλες στροφες παντα με σταθερο γκαζι. Οταν ανεβαζεις συνεχεια δν κανει τπτ. Εθνικη με 120 οταν σταθεροποιησα το γκαζι το εκανε παλι.Αρα παντου γινεται
To προβλημα μαλλον ειναι γιατι η μηχανη σου θελει τα 3606, οχι τα 6546 που εχεις παρει. (Kωδικος DCR8EIX , οχι DCΡR8EIX

Η διαφορα ειναι στη θεση του ηλεκτροδιου.
Η λογικη λεει οτι μαλλον εχεις δικιο.Καπου διαβασα για το υψος της ακιδας που παιζει ρολο.Ασχετα αν λεει οτι κανει κ για το δικο μου μοντελο. Θα ψαξω κ τον κωδικο που λες.

Σας ευχαριστω για τη βοηθεια
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Αυτο θα το δω οταν τα βγαλω πια



Σε μικρη βολτα που εκανα παλι ,το κανει κ σε χαμηλες στροφες παντα με σταθερο γκαζι. Οταν ανεβαζεις συνεχεια δν κανει τπτ. Εθνικη με 120 οταν σταθεροποιησα το γκαζι το εκανε παλι.Αρα παντου γινεται

Η λογικη λεει οτι μαλλον εχεις δικιο.Καπου διαβασα για το υψος της ακιδας που παιζει ρολο.Ασχετα αν λεει οτι κανει κ για το δικο μου μοντελο. Θα ψαξω κ τον κωδικο που λες.

Σας ευχαριστω για τη βοηθεια
Ενω το γνησιο ειναι DCPR8 , σε ιριδιου θελει το DCR8...
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Ηλεκτροστατική στα μαρσπιέ και στα αντίβαρα, σέλα ΜοτΟΚ, μανέτες Τσιν τσουν, έβαλα πάλι την καρίνα και περιμένω το ρύγχος και τις χειρολαβές από φαναρτζή. Α, και καλύμματα πίσω βάσεων μαρσπιέ γιατί είμαι και πολύ ρέισινγκ τύπος!
Αμορτισέρ πίσω σκέφτομαι να παραγγείλω ενώ θα μπει στο πρόγραμμα και ένα καθάρισμα στις εμπρός δαγκάνες και δισκόπλακες, μάλλον μαζί με αλλαγή στα τακάκια.
Χρόνος υπάρχει...

 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Ηλεκτροστατική στα μαρσπιέ και στα αντίβαρα, σέλα ΜοτΟΚ, μανέτες Τσιν τσουν, έβαλα πάλι την καρίνα και περιμένω το ρύγχος και τις χειρολαβές από φαναρτζή. Α, και καλύμματα πίσω βάσεων μαρσπιέ γιατί είμαι και πολύ ρέισινγκ τύπος!
Αμορτισέρ πίσω σκέφτομαι να παραγγείλω ενώ θα μπει στο πρόγραμμα και ένα καθάρισμα στις εμπρός δαγκάνες και δισκόπλακες, μάλλον μαζί με αλλαγή στα τακάκια.
Χρόνος υπάρχει...

Μεγια οι αλλαγές!!
Να ρωτήσω, ηλεκτροστατική που κανείς?
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Μεγια οι αλλαγές!!
Να ρωτήσω, ηλεκτροστατική που κανείς?
Ευχαριστώ!
Τις τελευταίες φορές πάω στον Βενέτη στον Άγιο Δημήτριο Ηλεκτροστατική βαφή και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Κάνει πολλές δουλειές με μηχανάκια και προσέχει σπειρώματα κτλ. Τιμές λογικές (για το Tracer έδωσα 50Ε για τα μαρσπιέ που ήταν αρκετά κομμάτια) και τα αντίβαρα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Ευχαριστώ!
Τις τελευταίες φορές πάω στον Βενέτη στον Άγιο Δημήτριο Ηλεκτροστατική βαφή και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Κάνει πολλές δουλειές με μηχανάκια και προσέχει σπειρώματα κτλ. Τιμές λογικές (για το Tracer έδωσα 50Ε για τα μαρσπιέ που ήταν αρκετά κομμάτια και τα αντίβαρα).
Ωραια, θα τον δοκιμάσω γιατι έβαψα με ηλεκτροστατικη καπου και δεν μου αρεσε το αποτελέσμα 100%.
 

Tol

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Απόστολος
Μοτό
VFR
Καλησπέρα παιδιά. Αγόρασα 2 σετ θερμενόμενες αντιστάσεις για καθίσματα/σέλες με όλα τα παρελκόμενα (25€ μαζί με τα μεταφορικά από Γερμανία). Ξέρουμε κάποιον καλό σελά για να φτιάξει τις σέλες μαζί με την θερμενόμενη αντίσταση; Ευχαριστώ!
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Περναω πριν απο λιγο απο εξουσιοδοτημενο Honda να ρωτησω αν εχουνε φιλτρο αερα για το CRF και ποσο κανει :

-Γεια σας ενα φιλτρο αερα για το CRF250L θελω, μπορειτε να μου πειτε τιμη και αν υπαρχει?
-Bεβαιως μισο λεπτο να το κοιταξω στο συστημα...(Αποθηκη ανταλλακτικων Σαρακακη κλπ)

Υστερα απο λιγο:
-Φιλε μου υπαρχει μονο 1 σε στοκ στον Σαρακακη και εχει 30 ευρω.
(Εγω)
- Οκ ευχαριστω καλο μεσημερι (στροφη 180 και εξω :laugh:)

Εκανα παλι παραγγελια απο Unifilter με λογαριασμο αυτη τη φορα μπας και προχωρησει, θα τους στειλω και ενα εμαιλ τις επομενες μερες.
Εναλλακτικα Hiflo απο εδω με 15 ευρω ή μαμα φιλτρο Honda απο Ταυλανδη με 10.72 το κομματι.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Οταν έγραφα εγω οτι ο Σακαρακης ειναι φαρμακειο, καποιοι εδω μεσα πεσανε να με φανε...
Είναι αρρώστια τα χόνδα... :ha
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs


Έβγαλα κάγκελα και εβαλα προστασίες κυλινδρων.
Νομιζω μου αρεσει πολυ παραπανω!!

Και μου γεννήθηκε μια απορία, άκυρη.
Με ποσα nm σφίγγει το χερι με ενα κατσαβίδι για λαβή;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Και μου γεννήθηκε μια απορία, άκυρη.
Με ποσα nm σφίγγει το χερι με ενα κατσαβίδι για λαβή;
Φυσιολογικο χερι νορμαλ ανθρωπου καμια 10αρια, εξαρταται ομως τι μυτη, ισιο, φιλιπς, καρυδακι, τορξ;
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Φυσιολογικο χερι νορμαλ ανθρωπου καμια 10αρια, εξαρταται ομως τι μυτη, ισιο, φιλιπς, καρυδακι, τορξ;
Και εγω 10 θεωρούσα.. Οι βίδες που ασχολήθηκα σημερα ηταν ολες αλεν αλλα δεν εχει σημασια.

Εχω 2 ροποκλειδα και σφίγγω με αυτα πλεον αλλα εφαγα φλασια...

Θενξ!!
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Περναω πριν απο λιγο απο εξουσιοδοτημενο Honda να ρωτησω αν εχουνε φιλτρο αερα για το CRF και ποσο κανει :

-Γεια σας ενα φιλτρο αερα για το CRF250L θελω, μπορειτε να μου πειτε τιμη και αν υπαρχει?
-Bεβαιως μισο λεπτο να το κοιταξω στο συστημα...(Αποθηκη ανταλλακτικων Σαρακακη κλπ)

Υστερα απο λιγο:
-Φιλε μου υπαρχει μονο 1 σε στοκ στον Σαρακακη και εχει 30 ευρω.
(Εγω)
- Οκ ευχαριστω καλο μεσημερι (στροφη 180 και εξω :laugh:)

Εκανα παλι παραγγελια απο Unifilter με λογαριασμο αυτη τη φορα μπας και προχωρησει, θα τους στειλω και ενα εμαιλ τις επομενες μερες.
Εναλλακτικα Hiflo απο εδω με 15 ευρω ή μαμα φιλτρο Honda απο Ταυλανδη με 10.72 το κομματι.
Το hiflo καθεται κανονικα ή παιζει;
Στο τρανσαλπ ηταν κατα τι μικροτερο και με τον φοβο μην παρει τιποτα μεσα το πεταξα μετα απο λιγο και εβαλα παλι μαμα.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ωραια, θα τον δοκιμάσω γιατι έβαψα με ηλεκτροστατικη καπου και δεν μου αρεσε το αποτελέσμα 100%.
Πες μας ονομα δεν ειναι κακο...... Εγω εχω δοκιμασει τους παντες.... Σαν τον βενετη δεν υπαρχει, εχω κανει 4 ανακατασκευες στον σπυρο δεν μου εχει χασει τιποτα και ολα ειναι πενα, ουτε ατελεια.....

#xrv_world_explorer
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!


Έβγαλα κάγκελα και εβαλα προστασίες κυλινδρων.
Νομιζω μου αρεσει πολυ παραπανω!!

Και μου γεννήθηκε μια απορία, άκυρη.
Με ποσα nm σφίγγει το χερι με ενα κατσαβίδι για λαβή;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Χαχαχαχα φερε να στο γεμισω σιδερα ρεεεε

#xrv_world_explorer
 

barbadinos

Μέλος
Περιοχή
Αγ.Ανάργυροι
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Vstrom χίλια
Το επομενο στα 12 κανονικα;
Ετσι λέει η εταιρεία...τώρα με τα λάδια σκέφτομαι κάθε 6...θα δούμε
 
Top Bottom