Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Παρέλαβα.

Μιλάω με DHL στις 8 το πρωί, "θα το ερευνήσουμε". Παίρνουν τηλέφωνο στις 12 και εξηγούν.

Ο Τρισμέγιστος οδηγός άφησε το πακέτο σε μαγαζί με οπτικά δίπλα στο DHL service point, χωρίς να αφήσει ειδοποίηση στο service point και χωρίς να σταλεί ειδοποίηση σε εμένα.

Ο μαγαζατορας με τα οπτικά δεν πρόλαβε να πάει ακριβώς δίπλα πόρτα την Παρασκευή το απόγευμα 5:30 ως 8:30μμ, το Σάββατο είναι κλειστά στο DHL service point, οπότε το έδωσε Δευτέρα πρωί.

Μπαίνω στο μαγαζί. Έχετε ένα δέμα DHL να παραλάβω, από Γερμανία.

Ε δεν ξέρω.

Σας το έφερε ο διπλανός σας το πρωί

Πρέπει να ελέγξω.

Μπαίνει στο σύστημα. Κοιτάζει οθόνη. Μετά κοιτάζει τα @@ του. Τελικά δεν κοιτάζει εκεί ακριβώς, κοιτάζει δίπλα στα πόδια του το κουτί.

Πώς είπατε ότι σας λένε;

Δίνω ταυτότητα.

Κοιτάζει φωτογραφία, εμένα, φωτογραφία, γράμματα.

Ναι το όνομα είναι ίδιο μάλλον. Αλλά είναι Ντόιτσε ποστ.

Οκ, να το πάρω;

Κύριε δεν δίνουμε το πακέτο απλά με μια ταυτότητα. Καθίστε, να πάρω την εταιρεία.

Κάθομαι.

Παίρνει. Ναι είναι ένας κύριος εδώ μόνο με μια ταυτότητα και θέλει να πάρει, να το δώσω; Πώς το χρεώνω στο σύστημα; Και τι απλά με την ταυτότητα; Α ναι; Οκ και τώρα πατάω τις τελείες στην οθόνη; Και τι γράφω; Α οκ και τώρα του δίνω το πακέτο και την ταυτότητα του πίσω;

Μας συγχωρείτε αλλά καταλαβαίνετε.




Ναι κατάλαβα.

Θα ανοίξω και το κουτί όταν πάω σπίτι, να στείλω και ένα email στο μαγαζί ότι όλα οκ.

Σήμερα για το μηχανάκι μου έκανα υπομονή για να μην κάνω υπαλληλοκτονία από κακιά στιγμή.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Παρέλαβα.

Μιλάω με DHL στις 8 το πρωί, "θα το ερευνήσουμε". Παίρνουν τηλέφωνο στις 12 και εξηγούν.

Ο Τρισμέγιστος οδηγός άφησε το πακέτο σε μαγαζί με οπτικά δίπλα στο DHL service point, χωρίς να αφήσει ειδοποίηση στο service point και χωρίς να σταλεί ειδοποίηση σε εμένα.

Ο μαγαζατορας με τα οπτικά δεν πρόλαβε να πάει ακριβώς δίπλα πόρτα την Παρασκευή το απόγευμα 5:30 ως 8:30μμ, το Σάββατο είναι κλειστά στο DHL service point, οπότε το έδωσε Δευτέρα πρωί.

Μπαίνω στο μαγαζί. Έχετε ένα δέμα DHL να παραλάβω, από Γερμανία.

Ε δεν ξέρω.

Σας το έφερε ο διπλανός σας το πρωί

Πρέπει να ελέγξω.

Μπαίνει στο σύστημα. Κοιτάζει οθόνη. Μετά κοιτάζει τα @@ του. Τελικά δεν κοιτάζει εκεί ακριβώς, κοιτάζει δίπλα στα πόδια του το κουτί.

Πώς είπατε ότι σας λένε;

Δίνω ταυτότητα.

Κοιτάζει φωτογραφία, εμένα, φωτογραφία, γράμματα.

Ναι το όνομα είναι ίδιο μάλλον. Αλλά είναι Ντόιτσε ποστ.

Οκ, να το πάρω;

Κύριε δεν δίνουμε το πακέτο απλά με μια ταυτότητα. Καθίστε, να πάρω την εταιρεία.

Κάθομαι.

Παίρνει. Ναι είναι ένας κύριος εδώ μόνο με μια ταυτότητα και θέλει να πάρει, να το δώσω; Πώς το χρεώνω στο σύστημα; Και τι απλά με την ταυτότητα; Α ναι; Οκ και τώρα πατάω τις τελείες στην οθόνη; Και τι γράφω; Α οκ και τώρα του δίνω το πακέτο και την ταυτότητα του πίσω;

Μας συγχωρείτε αλλά καταλαβαίνετε.




Ναι κατάλαβα.

Θα ανοίξω και το κουτί όταν πάω σπίτι, να στείλω και ένα email στο μαγαζί ότι όλα οκ.

Σήμερα για το μηχανάκι μου έκανα υπομονή για να μην κάνω υπαλληλοκτονία από κακιά στιγμή.
Μe too

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Περιεχόμενα ΟΚ εκτός από τα καλώδια των εμπρός φλας. Στο παρτς λιΤΣ είναι σωστό το πίσω καλώδιο (το δοκίμασα) αλλά για τα μπροστά μάλλον υπάρχει άλλος κωδικός. Έστειλα στο μαγαζί το "όλα ΟΚ με τους ηλίθιους" και περιμένω μιά απάντηση για το ποιά είναι τα σωστά καλώδια και αν μπορεί να γίνει αλλαγή.
 

nikos_pc

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
TIGER 800 XC
Κανονίζουμε μία κοντινή ασφάλτινή εξόρμηση για τις 13-15 Αυγούστου, έχουμε περάσει γύρω απο κάποιες περιοχές αλλά όχι απο όλες για δείτε και πείτε πως σας φαίνεται η γύρα που σχεδίασα? Πρώτη διανυκτέρευση Μέτσοβο και δεύτερη στην πύλη τρικάλων.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
καπαρωσα ενα τελευταιο Wild πισινο.
το εμπρος ΜΤ21 ειναι απολυτως βασταγερο οποτε για ενα χρονο πλεον θα ειμαι κομπλε..(ασχετως που δεν θα μπορουμε να παμε πουθενα,,, :UH:)

ισα που προλαβα,δεν υπαρχει λαστιχο πουθενα κ ουτε προκειται εως τελος Αυγουστου κ βλεπουμε....
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πίσω φλας έτοιμα. Εννοείται ότι έκανα και μία ζημιά, παρασφιξα την βίδα του πλαστικού δίπλα στο ρυθμιστικό της προφορτισης και κλώτσησε το παξιμάδι, ευτυχώς αλλάζεται εύκολα, θα το βγάλω να βρω ένα ίδιο τέλος πάντων.


Με τα εμπρός θα πιαστώ λίγο αργότερα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Για το σιλανσιέ λες. Πολλοί θα το δουν, λίγοι θα το προσέξουν... Μικρό το κακό.


Για τα εμπρός led θέλουμε αυτό


Product information "KTM SPARE CONNECTOR CX 2-PINS | 000700000CX"

Ξέρει κανείς αν υπάρχει στο εμπόριο; Πήρα στην Δέλτα αλλά είναι λίγο... δύσκολοι στην επικοινωνία και δεν πήραν ποτέ πίσω.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Για το σιλανσιέ λες. Πολλοί θα το δουν, λίγοι θα το προσέξουν... Μικρό το κακό.


Για τα εμπρός led θέλουμε αυτό


Product information "KTM SPARE CONNECTOR CX 2-PINS | 000700000CX"

Ξέρει κανείς αν υπάρχει στο εμπόριο; Πήρα στην Δέλτα αλλά είναι λίγο... δύσκολοι στην επικοινωνία και δεν πήραν ποτέ πίσω.
Ναι υπαρχει, σαν ανταπτορακι για φλας, της Baracuda νομιζω.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ναι υπαρχει, σαν ανταπτορακι για φλας, της Baracuda νομιζω.
Tελικά έστω και δύο μέρες μετά βρήκα τον ανταλλακτικατζή και δεν το έχουν εδώ και τον παραξένεψε και ο κωδικός που σημαίνει ότι δεν έχει ζήτηση (περίεργο μου φαίνεται), 10-12 μέρες παραγγελία (πιο γρήγορα θα έρθει από versand αν δεν αυνανιστεί εκ νέου η DHL αλλά δεν συμφέρει).
Λίγο wtf να πουλάς κιτ φλας που δεν ταιριάζει στην μαμά πλεξούδα των 9Χ0 (δεν ξέρω για τα άλλα μοντέλα γιατί το κιτ μπαίνει σε όλη την γκάμα πλην εντούρο) και να μην έχεις μιά σημείωση "απαραίτητος μετατροπέας για τα ακόλουθα μοντέλα..." κάπου. Ούτε οι Γερμανοί ήξεραν κάτι, το μόνο που μου είπαν είναι ότι το κιτ έχει πιστοποίηση μόνο για τα 950 US model, βρήκαν την προβλεπόμενη μετατροπή όμως.

Νομίζω ότι η πιο απλή λύση είναι αυτή που δεν μου αρέσει καθόλου, δηλαδή να κόψω το μαμά φισάκι και να βάλω δύο spade connectors με μηδέν κόστος και να τελειώνω. Θα ανοίξω το φανάρι όταν κάνει λίγη σκιά και θα δω.

Η barracuda έχει για πολλά, όχι για ΚΤΜ, μπήκα και είδα. Δεν ξέρω αν αξίζει να πάω Βενιέρη μιά βόλτα με το φλας και το καλώδιο πλεξούδας στο χέρι.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Βαλε μια φωτο το φισακι που εχει τωρα αποληξη η εργοστασιακη φισα και το φισακι που εχουν τα φλας που αγορασες και θα τη βρουμε την ακρη.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πήγα για ποτό. Καλά, η μπύρα δεν είναι ποτό ακριβώς γιατί ποτό δεν αντέχω να πιω μετά τόση αποχή από το άθλημα αφού σπίτι δεν πίνω.

Παρκάραμε σε ωραίο σημείο κάτω από πορτοκαλί λάμπα δρόμου και στραφτάλιζε το γκλίτερ. Κάτσαμε σε σημείο που δεν έβλεπα το μηχανάκι και ένιωθα κάπως.

Συνειδητοποίησα ότι ευρισκόμενο εκτός οπτικού πεδίου δεν με ενοχλούσε μην το κλέψουν, απλά απολαμβάνω να το χαζεύω. Όπως απολαμβάνω όλα τα μηχανάκια που έχω μαζέψει δηλαδή. Και κάπου εκεί το "δεν το χρειάζομαι, γιατί το πήρα" δεν χρειάζεται πια να το ρωτάω στον καθρέφτη.

Σε πλήρη αντίθεση με τον υποτιθέμενο άγριο χαρακτήρα του, η χαλαρή και ράθυμη λειτουργία του V2 με πήγε αργά και απολαυστικά σπίτι, με το φετάκι λεμόνι φεγγάρι από πάνω μας και το led να κάνει ότι μπορεί μπροστά μας. Ίσως να μην είδα καν τριψήφιο στο κοντέρ, ούτε στην Εθνική, εκεί που με άλλο μηχανάκι μπορείς να φαντάζεσαι ότι γράφει 2ΧΧ έτσι απλά γιατί είναι εύκολο.

Ιεροσυλία, 950 για χαλαρές βόλτες. Σε βάζει στο mood.
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Εχτές ολοκλήρωσα το πριζάκι που ήθελα να βαλω στο 640.
Επειδή τραβούσε ρεύμα έβαλα και διακοπτάκι αδιάβροχο.
Με οδηγίες απο τα φιλαράκια Ηλία και Στάθη που ειναι δω μέσα..Δεν θυμαμαι τα nick names σας Αγορια ευχαριστώ και πάλι
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Επίσης....Τα φώτα του 640 άθλια .Τη τελευταια φορά που γυρίζαμε βραδυ απο τη ταβέρνα στο χώρο που είχαμε στήσει τις σκηνές,θυμήθηκα ξανα πόσο καθόλου δεν φέγγουν...
Επιτέλους αξιώθηκα και έβαλα λάμπες led στο γνωστό κατάστημα xenonlights.gr
Η διαφορά μέρα με νύχτα....
Για να καταλάβετε το πριν,απλά βάλτε ένα φωτάκι δωματίου νυχτος σε μια αλάνα...Ντάξει,υπερβολή, αλλά το μετα....
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Και αρχές καλοκαιριού έκανα πλήρες service στις αναρτήσεις μπρός και πίσω στον Γεωργακόπουλο..
Σαν καινούργιες λέμε.....
 
Top Bottom