Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Το σκέφτηκα αλλά πέτυχα ένα στον δρόμο με 21 ζάντα (σπάνιο …:p) με γέφυρα και δεν άφηνε πολύ κενό από το λάστιχο … μήπως στούμπωνει με καμία λάσπη …
Δεν θα εχεις προβλημα οσο κοντα και να ειναι γιατι ειναι μικρη η επιφανεια της γεφυρας και δεν μπορει να μαζεψει μεγαλη ποσοτητα λασπης ωστε να φρακαρει τον τροχο Το ξερω γιατι ειχα γεφυρα και στα τρια ΧΤ που περασαν απο τα χερια μου
 

strokt up

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
hayabusa junior 110cc
Θέλει πολλή υπομονή το κατσαβιδιασμα στον δρόμο. Μπαλατεζες, κολλητηρια, σιλικόνες, δεματικα κλπ κλπ. Προχωράμε σιγά σιγά θα ανεβάσω φωτογραφικές αύριο στο δικό της topic. Μεγάλη η χάρη της.


 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τι έκανες στην μοτοσυκλέτα του προχθές...
Πέρασμα helicoil στο βουτυρενιο κέντρο του τροχού του μικρού...


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Τι έκανες στην μοτοσυκλέτα του προχθές...
Πέρασμα helicoil στο βουτυρενιο κέντρο του τροχού του μικρού...


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Βρε φίλε...γκριζαρισε το μαλλί σου..
Τι τραβάς με τα περτικαλι που έμπλεξες...!!!!!
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Βρε φίλε...γκριζαρισε το μαλλί σου..
Τι τραβάς με τα περτικαλι που έμπλεξες...!!!!!
Ναι ,πες του να παρει και βεστρομ τώρα, να πηδηξω διπλα στον Πηνειό....:p:p:p:p
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Της αγόρασα αυτή τη σειρά με κατσαβίδια torx!
Είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα του "τα εργαλεία κάνουν τον μάστορα".
Όσο σιχτίρισα αφαιρώντας βίδες με κλειδιά torx τύπου "L" ή προσθαφαιρώντας καρυδάκια torx (για βίδες σε μικρά νούμερα ήταν βαρετό), τόσο έγινε η ζωή μου πιο εύκολη με αυτά τα κατσαβίδια. Ήταν τέτοια η ευκολία, που σκέφτομαι να αγοράσω και ένα αντίστοιχο σετ για τις allen βίδες του WRR.

 

Tataros

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Yamaha TT 600s
Της αγόρασα αυτή τη σειρά με κατσαβίδια torx!
Είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα του "τα εργαλεία κάνουν τον μάστορα".
Όσο σιχτίρισα αφαιρώντας βίδες με κλειδιά torx τύπου "L" ή προσθαφαιρώντας καρυδάκια torx (για βίδες σε μικρά νούμερα ήταν βαρετό), τόσο έγινε η ζωή μου πιο εύκολη με αυτά τα κατσαβίδια. Ήταν τέτοια η ευκολία, που σκέφτομαι να αγοράσω και ένα αντίστοιχο σετ για τις allen βίδες του WRR.

Θα σου πρότεινα να προτιμάς τα "T" . Έχουν καλύτερο πιάσιμο και ρυθμίζεις καλύτερα την δύναμη που βάζεις. Ειδικά σε αλλενοβιδες που συνήθως μετά από τα 10-12nm την ακούνε

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Θα σου πρότεινα να προτιμάς τα "T" . Έχουν καλύτερο πιάσιμο και ρυθμίζεις καλύτερα την δύναμη που βάζεις. Ειδικά σε αλλενοβιδες που συνήθως μετά από τα 10-12nm την ακούνε

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τα τύπου "Τ" είναι στο πρόγραμμα, δεν έχω βρει ακόμη από εταιρεία που να εκτιμώ (κόλλημα) καθώς προτιμώ να είναι χωρίς ντύσιμο.
Στη περίπτωση αυτή όλες οι βίδες που αφαίρεσα ήταν από τα πλαστικά της μηχανής και ήταν πραγματικά εύκολο και το θέμα άσκηση δύναμης -για τέτοιες βίδες- θεωρώ πως μετά από τόσα χρόνια "το 'χω". Σε περίεργα σημεία παίζει πάντα ροπόκλειδο.
 

Tataros

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Yamaha TT 600s
Τα τύπου "Τ" είναι στο πρόγραμμα, δεν έχω βρει ακόμη από εταιρεία που να εκτιμώ (κόλλημα) καθώς προτιμώ να είναι χωρίς ντύσιμο.
Στη περίπτωση αυτή όλες οι βίδες που αφαίρεσα ήταν από τα πλαστικά της μηχανής και ήταν πραγματικά εύκολο και το θέμα άσκηση δύναμης -για τέτοιες βίδες- θεωρώ πως μετά από τόσα χρόνια "το 'χω". Σε περίεργα σημεία παίζει πάντα ροπόκλειδο.
Δοκίμασε τα facom. Είναι χωρίς ντύσιμο και πραγματικά αξίζουν τα λεφτά που δίνεις. Έχω κάποια που είναι 15 χρόνων και ακόμα αντέχουν. Και έχουν δουλευτεί αρκετά πολύ σε λυσιματα δεσιματα

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Της αγόρασα αυτή τη σειρά με κατσαβίδια torx!
Είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα του "τα εργαλεία κάνουν τον μάστορα".
Όσο σιχτίρισα αφαιρώντας βίδες με κλειδιά torx τύπου "L" ή προσθαφαιρώντας καρυδάκια torx (για βίδες σε μικρά νούμερα ήταν βαρετό), τόσο έγινε η ζωή μου πιο εύκολη με αυτά τα κατσαβίδια. Ήταν τέτοια η ευκολία, που σκέφτομαι να αγοράσω και ένα αντίστοιχο σετ για τις allen βίδες του WRR.

Καλωσηρθες στον ολοκληρωτικό κοζμο της ευρωπαϊκής μηχανικής κουλτουρας :nnj:
 
Top Bottom