Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Είναι πολύ καλός, τον έχω μόνιμα επάνω στο αυτοκίνητο.

Θέλω και έναν ανταπτορα όμως γιατί δεν έχει τα τυπικά πριζακια όπως οι ctek


 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Είναι πολύ καλός, τον έχω μόνιμα επάνω στο αυτοκίνητο.

Θέλω και έναν ανταπτορα όμως γιατί δεν έχει τα τυπικά πριζακια όπως οι ctek


Ναι, για την μοτό είναι ευκολία, στο αυτοκίνητο με τα κορκοδειλάκια κατευθείαν στους πόλους
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Δοκίμασε τα facom. Είναι χωρίς ντύσιμο και πραγματικά αξίζουν τα λεφτά που δίνεις. Έχω κάποια που είναι 15 χρόνων και ακόμα αντέχουν. Και έχουν δουλευτεί αρκετά πολύ σε λυσιματα δεσιματα

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Για να μη χαλάμε το θέμα συνέχεια ΕΔΩ
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Οχι σημερα αλλα την περασμενη βδομαδα πριν φυγω για το Νησι. Αλλαγη λαδιων στα πηρουνια του CRF καθως ειχε ερθει η ωρα τους στα 24000χμ και ελεγχος φθορας στις μποτες για το γνωστο θεμα των CRF1000 2016-17.







Αυτη τη φορα ελυσα και το φυσιγγιο απο κατω για να φυγει τελειως η οποιαδηποτε μουργα/κατακαθια. Βρηκα και παλι λιγη φθορα εσωτερικα στην επιστρωση της μποτας στο πισω μερος στο σημειο της κατω τιμονοπλακας, ακριβως οπως και την προηγουμενη φορα - να θυμιζω οτι η Χονδα μου ειχε αλλαξει τις μποτες εντος εγγυησης. Οπως εχω ξαναγραψει, αυτη η λιγη φθορα δεν επηρεαζει στο παραμικρο τη λειτουργια του πηρουνιου, αυτοι που ειχανε θεμα stiction ειχανε μεγαλυτερη εσωτερικη φθορα με γραμμωσεις. Εβαλα παντως τις μποτες με 90 μοιρες διαφορα ωστε να φαγωθει στο επομενο διαστημα αλλο σημειο.

Να αναφερω και παλι οτι τα λαδια Eurol 10w που βαζω εχουνε μεγαλυτερο κινηματικο ιξωδες απο τα μαμα και κανουν το πηρουνι πιο στιβαρο σε αποσβεσεις. Και να πω οτι ενω εχω παρει πιο σκληρα γραμμικα ελατηρια μπροστα KTech για να τα ματσαρω με το πισω που εχω ηδη βαλει, απεφυγα (και παλι) να τα βαλω πανω επειδη το μπροστινο δουλευει φανταστικα και καταπινει τα παντα στο χωμα και δε θελω να "χαλασω" αυτη τη λειτουργια. Maybe next time in the interest of science.. :)

ΥΓ Και ενα ευχαριστω στους Κωστα adventsuras και Ανεστη με το CBR1000RR που με βοηθησανε στο λυσιμο και δεσιμο αντιστοιχα καθως χρειαζονται οπωσδηποτε 4 χερια, ειδικα αν δεν εχει κανεις μεγγενη οπως εγω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Ξύπνησα από τις 6!!κατεβηκα στο ktm στις 7 παρα!! Έβγαλα τα λάστιχα από τα μαρσπιε, έβαλα την ζελατίνα στην χαμηλή θέση, έπαιξα λίγο με την σέλα έχει 2 θέσεις λέει αλλά είναι σαν τούβλο, θα μπει power parts με την 1η ευκαιρία και την πήγα να γνωρίσει ένα φίλο που έχει φουρνο και δουλεύει από τις 5! Μετά βραχηκαμε λίγο αλλά δεν πειράζει....

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πρόβα τανκμπαγκ που πρότεινε ο k0k0s και που μαύρη Παρασκευή ήταν τιμή μεταχειρισμένου μαμά. Δεν βρίσκει το τιμόνι, δεν βρίσκει (οκ πολύ) η κοιλιά, είναι περίεργη η αίσθηση με τον όγκο μπροστά. Μετά πρόσεξα ότι έχει και ένα πλαστικό για να κρατάει το σχήμα του μέσα. Το πρόβαρα και στο XR αλλά βρίσκει το τιμόνι.

Δεν θα το φορούσα κέντρο Αθήνας φάση παρκάρω φεύγω γιατί βγαίνει σε μισό λεπτό, για βόλτα αντί για βαλίτσα με δυνατότητα να πάρεις ένα τυρί από το χωριό που πήγες είναι μια χαρά. Και δεν θα ανησυχώ μήπως φύγει το καπάκι την ασφαλειών που λύνει η βίδα εύκολα. Θέλω να βάλω δεύτερης γενιάς και ας είναι untrue.


 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πρόβα τανκμπαγκ που πρότεινε ο k0k0s και που μαύρη Παρασκευή ήταν τιμή μεταχειρισμένου μαμά. Δεν βρίσκει το τιμόνι, δεν βρίσκει (οκ πολύ) η κοιλιά, είναι περίεργη η αίσθηση με τον όγκο μπροστά. Μετά πρόσεξα ότι έχει και ένα πλαστικό για να κρατάει το σχήμα του μέσα. Το πρόβαρα και στο XR αλλά βρίσκει το τιμόνι.

Δεν θα το φορούσα κέντρο Αθήνας φάση παρκάρω φεύγω γιατί βγαίνει σε μισό λεπτό, για βόλτα αντί για βαλίτσα με δυνατότητα να πάρεις ένα τυρί από το χωριό που πήγες είναι μια χαρά. Και δεν θα ανησυχώ μήπως φύγει το καπάκι την ασφαλειών που λύνει η βίδα εύκολα. Θέλω να βάλω δεύτερης γενιάς και ας είναι untrue.


Μα τι όμορφο μηχανάκι...!:inlove:
Θα με κάνεις να αλλάξω την μαύρη μαυρίλα και να βάλω λίγο χρώμα στη ζωή του...;)
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Μα τι όμορφο μηχανάκι...!:inlove:
Θα με κάνεις να αλλάξω την μαύρη μαυρίλα και να βάλω λίγο χρώμα στη ζωή του...;)
Σαν να ακούω το κορίτσι του ένα πράγμα

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μα τι όμορφο μηχανάκι...!:inlove:
Θα με κάνεις να αλλάξω την μαύρη μαυρίλα και να βάλω λίγο χρώμα στη ζωή του...;)
Εγώ πάντως φοράω γυαλιά ηλίου σε κάθε ποστ του αμιρου..
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εγώ πάντως φοράω γυαλιά ηλίου σε κάθε ποστ του αμιρου..
Λείπει αυτή η γωνία λέμε, την έχασε ο onroad. Τώρα που φοράει ο Μιμίκος γκλίτερ θα γίνει μόδα
 

μητσος

Ο μήτσος των καρδαμιτσίων
Περιοχή
Γιάννενα
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KLE500
Εγω την έκανα λίγο ίσα που να πάρει τον αέρα της.Και βουαλά...τι ειδε........θα το βλέπατε αν ο ταπαραπατλοκ δεν ελεγε μη αποδεκτό αρχείο για μεταφόρτωση
 

Cube

George No Brakes!!!
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Πριόνι.
Τις πήρα νεα βασουλα για το τσαντάκι και παρήγγειλα εξάτμιση sc project rally!!!!! Έχω τρελαθεί!


Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
sw motech?

αν ναι αυτή γλυκοκοιτάζω και εγώ.

2 ερωτήσεις.

1. είναι αυτή που απο κάτω ρυθμίζεις και το ποσό κοντά η ποσό μακριά θέλεις να είναι το τσαντάκι;

2. 3 με 5 λίτρα είναι αυτό;
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
1 . δεν νομιζω οτι ρυθμιζεις τιποτα ειναι στανταρ η θεση
2. ναι γιατι στι 390 δεν επερνε μεγαλυτερο
3 θα επερνα givi αν επερνα παλι ,απλα ειχα το τσαντακι οποτε πηρα μονο την βαση
 

mpachnis

Μέλος
Όνομα
Μηνάς
Μοτό
Yamaha, Tracer 9 GT
Είσαι σίγουρος γιατί έχω το ίδιο και γενικά σε όλα η απόσταση είναι όντως εύκολα ρυθμιζόμενη στο μπρος πίσω, χαλαρώνοντας τις 4 βίδες που έχει από κάτω το σχαράκι. Αν δεν κάνω λάθος αυτό που έχεις είναι το το daypack (6-9L) της sw-motech, σωστά?
Δεν χρειάζεται να κάνεις τρύπες τίποτα, παρά μόνο αν θέλεις να βάζεις τον πύρο ασφαλείας που έχει για να μην μπορεί να βγει τραβόντας τον ημάντα απασφάλισης.

στα 3λεπτά το δείχνει
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom