Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Βγήκαμε μια βόλτα με τον Φίλιππο μήπως πετύχουμε κανένα Χονδα στα βουνά αλλά δεν...
Μάλλον ήταν στα πάσα...
Ο κεντρικός δασικός δρόμος από Βλάχα προς Νεραϊδοχώρι δεν παίζει πλέον...
Μόνο με τζιπ ανά διαστήματα έως ότου φτάνεις στο παρακάτω κοντά στην τοποθεσία Ξυλογέφυρο.
Πλέον είναι πολύ δύσκολο έως απίθανο να βγάλεις κυκλική χωμάτινη διαδρομή σε ολόκληρη την περιοχή.
#monoenduro από δω και πέρα...


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Υπάρχει περίπτωση να διορθωθεί η κατάσταση, μέχρι τις επόμενες εκλογές?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Υπάρχει περίπτωση να διορθωθεί η κατάσταση, μέχρι τις επόμενες εκλογές?
Εδώ δεν φτιάχνουνε τα ασφάλτινα κομμάτια θα φτιάξουνε τους χωματόδρομους...?
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Της άλλαξα λάδια στις αναρτήσεις χθες και ήταν ευκαιρία για τεστ, σήμερα ....λίγο για Υμηττό ξεκίνησα ....στο Λαύριο κατέληξα


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Καποιοι δε βλεπουν καλα :p







Μεγαλες καταστροφες πολλα σημεια αλλα ας ελπισουμε οτι ο δρομος θα ξαναγινει λογω υλοτομιας...


ΥΓ Εμπλεξα σε κατι περασματα με ασχημες λασπες με TKC70 (δετε παρακατω ποστ) αλλα η ροπακλα του CRF1000 καθαρισε και με κερασε και κατι ωραια χορευτικα :ok::D
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καποιοι δε βλεπουνε καλα...







Μεγαλες καταστροφες πολλα σημεια αλλα ας ελπισουμε οτι ο δρομος θα ξαναγινει λογω υλοτομιας...
Αφού πέρασαν τα πορτοκαλί και άνοιξαν δρόμο μπήκανε και τα χονδα... :friend:
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Στα 10Κ χμ το πισω λαστιχο του CRF1100 εγινε σλικ (μετρημενο πελμα στο κεντρο λιγοτερο απο 1mm), οποτε ητανε ωρα να μπει πανω ενα στοκαρισμενο Rally STR.










Αλλα δεν προλαβα να το μονταρω πανω λογω αλλων υποχρεωσεων και ετσι εμπλεξα στις λασπες με το CRF1000 με TKC70 μπρος-πισω, interesting experience που λεν και στο χωριομ.. :rolleyes:


EDIT: Η βολτα εγκαινιων/στρωσιματος εγινε με μια μερα καθυστερηση σημερα αργα το απογευμα.

 
Τελευταία επεξεργασία:

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Εχτές αλλάξαμε λαδακια, πήγε και για κόλλημα το ψυγείο γιατί είχε μια μικρή τρύπα...


Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Βάλε αντι για το πλαστικό κάλυμμα ,
αυτο απο αλουμινιο



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Βασικά δεν έκανα ακόμα, τώρα θα κάνω αφού βρω νέα μπαταρία να αντικαταστήσω την παλιά που μας άφησε χρόνους.
Η πλάκα είναι ότι την είχα από εχθές επάνω στον φορτιστή και έβγαζε συνέχεια μήνυμα false (f03)? Αυτό βέβαια μου έχει συμβεί πολλές φορές στο παρελθόν με διάφορες μπαταρίες και απλά αρχίζω την διαδικασία φόρτισης ξανά και συνέρχεται. Ε, αυτή δεν συνήλθε :hungover::laugh:

.


Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Βασικά δεν έκανα ακόμα, τώρα θα κάνω αφού βρω νέα μπαταρία να αντικαταστήσω την παλιά που μας άφησε χρόνους.
Η πλάκα είναι ότι την είχα από εχθές επάνω στον φορτιστή και έβγαζε συνέχεια μήνυμα false (f03)? Αυτό βέβαια μου έχει συμβεί πολλές φορές στο παρελθόν με διάφορες μπαταρίες και απλά αρχίζω την διαδικασία φόρτισης ξανά και συνέρχεται. Ε, αυτή δεν συνήλθε :hungover::laugh:

.


Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αντώνη, βάλε "κωσάκια" στα δύο άλλα καλώδια που έχεις συνδέσει στην μπαταρία. Μην τα έχεις έτσι!

Αυτά εννοώ:
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Έλα ρε συ , ωραίος .. τιμη χώμα !
Αλλα απο την αλουμινένια σίτα δε περνάει ουτε κουνούπι
Χαχαα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Όταν είχα το Dakar, σε μία βόλτα στα Άγραφα είχε σφηνώσει μία πέτρα ανάμεσα στη σίτα και στο ψυγείο και όπως κατέβαινε από τους κραδασμούς μου το τρύπησε...
Οπότε δεν είναι και τόσο αθώα...
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Αντώνη, βάλε "κωσάκια" στα δύο άλλα καλώδια που έχεις συνδέσει στην μπαταρία. Μην τα έχεις έτσι!

Αυτά εννοώ:
Παρατήρησα οτι μου λασκάρει ο αρνητικός πόλος οταν άλλαξα μπαταρία κ βιδες ,
Λασκάρει μετα απο χώματινες διαδρομές …
βασικά δε κουνιέται ο πόλος αλλα κουνιέται το καλώδιο , - , που παει στη μίζα , κ αυτο το κούνημα ειχε σαν αποτέλεσμα να μου αναβοσβήνουν τα φώτα ! Ειχα τρελαθεί με τα ρεύματα .. ο πόλος φαίνονταν βιδωμένος , ομως τα φώτα αναβόσβηναν κ δεν μπορούσα να βρω τη βλαβη
Να βάλω γκροβερ στο βιδακι των 8mm (εξάγωνη κεφαλή 8mm) του πόλου της μπαταριας ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Βασικά δεν έκανα ακόμα, τώρα θα κάνω αφού βρω νέα μπαταρία να αντικαταστήσω την παλιά που μας άφησε χρόνους.
Η πλάκα είναι ότι την είχα από εχθές επάνω στον φορτιστή και έβγαζε συνέχεια μήνυμα false (f03)? Αυτό βέβαια μου έχει συμβεί πολλές φορές στο παρελθόν με διάφορες μπαταρίες και απλά αρχίζω την διαδικασία φόρτισης ξανά και συνέρχεται. Ε, αυτή δεν συνήλθε :hungover::laugh:

.


Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μάλλον κάτι σπάει μέσα λόγω του κοπανηματος στο χώμα, μου έχει συμβει
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Παρατήρησα οτι μου λασκάρει ο αρνητικός πόλος οταν άλλαξα μπαταρία κ βιδες ,
Λασκάρει μετα απο χώματινες διαδρομές …
βασικά δε κουνιέται ο πόλος αλλα κουνιέται το καλώδιο , - , που παει στη μίζα , κ αυτο το κούνημα ειχε σαν αποτέλεσμα να μου αναβοσβήνουν τα φώτα ! Ειχα τρελαθεί με τα ρεύματα .. ο πόλος φαίνονταν βιδωμένος , ομως τα φώτα αναβόσβηναν κ δεν μπορούσα να βρω τη βλαβη
Να βάλω γκροβερ στο βιδακι των 8mm (εξάγωνη κεφαλή 8mm) του πόλου της μπαταριας ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Μήπως έχει πρόβλημα ο πόλος?
Μου έχει τύχει να κάνει διακοπές και ήταν από αυτό ο οποίος είχε ξεκολλήσει εσωτερικά.
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Μήπως έχει πρόβλημα ο πόλος?
Μου έχει τύχει να κάνει διακοπές και ήταν από αυτό ο οποίος είχε ξεκολλήσει εσωτερικά.
Δεν νομίζω να εχει πρόβλημα , απλα απο τις θερμοκρασίες κ τους κραδασμούς λασκάρει λιγο … θα βάλω ενα γκροβερ για να δω …να τσεκάρω
Α ξέχασα να πω οτι εχω κ μόνιμα βιδωμένα καλωδια + - με φυσακι για συνδεςη ενους φορτιστή της optimate


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Μάλλον κάτι σπάει μέσα λόγω του κοπανηματος στο χώμα, μου έχει συμβει
Δεν βγαίνει κάτι που να είναι ακριβώς για τέτοια χρήση, για εντούρο πχ;
 
Top Bottom