Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αλλαγή μπαταρίας στο 800 και εξοικονόμηση 4 κιλά βάρους.




Εκεί που είναι τοποθετημένη η μπαταρία στο 800GS (ακριβώς πίσω απο το τιμόνι κάτω απο το καπάκι που άλλες μηχανές έχουν το ρεζερβουαρ) φάνηκε απευθείας η διαφορά στα 4 κιλά. Ειδικά σε αυτή τη μοτοσυκλέτα προτείνεται 100% μια μπαταρία λιθίου και για θέμα βάρους.

 
Τελευταία επεξεργασία:

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Αλλαγή μπαταρίας στο 800 και εξοικονόμηση 4 κιλά βάρους.




Εκεί που είναι τοποθετημένη η μπαταρία στο 800GS (ακριβώς πίσω απο το τιμόνι κάτω απο το καπάκι που άλλες μηχανές έχουν το ρεζερβουαρ) φάηνκε απευθείας η διαφορά στα 4 κιλά. Ειδικά σε αυτή τη μοτοσυκλέτα προτείνεται 100% μια μπαταρία λιθίου και για θέμα βάρους.

Υπερβολικός ρε Βαγγέλη...
3636gr είναι η διαφορά. Τι 4 κιλά λες ??? :wacky:

Καλή αναβάθμιση έκανες.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Υπερβολικός ρε Βαγγέλη...
3636gr είναι η διαφορά. Τι 4 κιλά λες ??? :wacky:

Καλή αναβάθμιση έκανες.
Κατάργησα και αυτούς τους χοντρούς ακροδέκτες από τη λιθίου αλλά 70gr!! 2 μπισκοτάκια μου σας έφαγα πριν τη βόλτα δε γλυτώνετε πλέον είμαι πιο light!!
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Αλλαγή μπαταρίας στο 800 και εξοικονόμηση 4 κιλά βάρους.




Εκεί που είναι τοποθετημένη η μπαταρία στο 800GS (ακριβώς πίσω απο το τιμόνι κάτω απο το καπάκι που άλλες μηχανές έχουν το ρεζερβουαρ) φάηνκε απευθείας η διαφορά στα 4 κιλά. Ειδικά σε αυτή τη μοτοσυκλέτα προτείνεται 100% μια μπαταρία λιθίου και για θέμα βάρους.

Προχθες το απογευμα μου εδειξαν μια τετοια, πολυ ωραια και δυνατη σε σχεση με αντιστοιχες που κυκλοφορουσαν μεχρι τωρα στο εμποριο.
Η πλακα ειναι που την "ζυγιζα" με το χερι και ελεγα "να ναι κανα κιλο;;;"
Και πλεον η τιμη τους ειναι πιο φτηνη απο την αντιστοιχη κανονικη yuasa, αν θυμαμαι καλα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Προχθες το απογευμα μου εδειξαν μια τετοια, πολυ ωραια και δυνατη σε σχεση με αντιστοιχες που κυκλοφορουσαν μεχρι τωρα στο εμποριο.
Η πλακα ειναι που την "ζυγιζα" με το χερι και ελεγα "να ναι κανα κιλο;;;"
Και πλεον η τιμη τους ειναι πιο φτηνη απο την αντιστοιχη κανονικη yuasa, αν θυμαμαι καλα
Νομίζω ότι στην τιμή κάνεις λάθος
Πριν 2 μήνες που κοίταξα ήταν σχεδόν τριπλάσια η λιθιου
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Προχθες το απογευμα μου εδειξαν μια τετοια, πολυ ωραια και δυνατη σε σχεση με αντιστοιχες που κυκλοφορουσαν μεχρι τωρα στο εμποριο.
Η πλακα ειναι που την "ζυγιζα" με το χερι και ελεγα "να ναι κανα κιλο;;;"
Και πλεον η τιμη τους ειναι πιο φτηνη απο την αντιστοιχη κανονικη yuasa, αν θυμαμαι καλα
Χοντρα χοντρα γύρω στα 60€ η κανονικη συμβατική. Κάνα 100€ η πιο ενισχυμένη συμβατική και γύρω στα 140€ η λιθίου. Αν όμως η λιθίου δουλεύεται σωστά λένε πως κρατάει και περισσότερο. Κάποιοι λένε 5-8 χρόνια. Σε κάθε περίπτωση επώνυμη καλή μπαταρία λιθίου να δώσει κάποιος 80€ παραπάνω να πάρει 80 αμπερορια και να γλυτώσει 4 κιλά ειδικά στο 800 που είναι τερμα ψηλά είναι απολύτως cost effective για μένα.
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Νομίζω ότι στην τιμή κάνεις λάθος
Πριν 2 μήνες που κοίταξα ήταν σχεδόν τριπλάσια η λιθιου
Χοντρα χοντρα γύρω στα 60€ η κανονικη συμβατική. Κάνα 100€ η πιο ενισχυμένη συμβατική και γύρω στα 140€ η λιθίου. Αν όμως η λιθίου δουλεύεται σωστά λένε πως κρατάει και περισσότερο. Κάποιοι λένε 5-8 χρόνια. Σε κάθε περίπτωση επώνυμη καλή μπαταρία λιθίου να δώσει κάποιος 80€ παραπάνω να πάρει 80 αμπερορια και να γλυτώσει 4 κιλά ειδικά στο 800 που είναι τερμα ψηλά είναι απολύτως cost effective για μένα.
Μπορει να θυμαμαι λαθος στην τιμη, μπορει και να παιζει διαφορα λογω του οτι μιλουσαμε για μεγαλη μπαταρια για 1300 δικυλινδρο, δεν θυμαμαι ακριβως, οποτε δεν μπορω να πω κατι με σιγουρια
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μπορει να θυμαμαι λαθος στην τιμη, μπορει και να παιζει διαφορα λογω του οτι μιλουσαμε για μεγαλη μπαταρια για 1300 δικυλινδρο, δεν θυμαμαι ακριβως, οποτε δεν μπορω να πω κατι με σιγουρια
130 για τον Γκάντι η λιθιου
45 η νορμαλ
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Λοιπον επειδη με μπριζωσατε, πηρα τηλεφωνο.
Τιμες λιανικης που δινει το συνεργειο στον πελατη:
Yuasa 175
Bs λιθιου 150
Ξαναλεω, μιλαω για yuasa για μεγαλο δικυλινδρο 1300cc
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Λοιπον επειδη με μπριζωσατε, πηρα τηλεφωνο.
Τιμες λιανικης που δινει το συνεργειο στον πελατη:
Yuasa 175
Bs λιθιου 150
Ξαναλεω, μιλαω για yuasa για μεγαλο δικυλινδρο 1300cc
Όντως, επιβεβαιώνω για yuasa ότι έχουν ξεφύγει. Έβαλα στο GT πριν το δώσω και μου είχαν πει 150 νομίζω σε μπαταριάδικο. Προτίμησα BS απλή στα 90ε, λιθίου δεν έβαλα γιατί δεν είχε νόημα μιας και θα έφευγε. Στο επόμενο βλέπουμε...
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Εγω σημερα την πηρα απο το παρκιν, την εχω εδω μπροστα και την κοιταω και σε λιγο θα την παω σε εναν μαστορα να την δει, να δουμε αν θα δωσει το οκ για να προχωρησει ανταλλαγη
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Εγω σημερα την πηρα απο το παρκιν, την εχω εδω μπροστα και την κοιταω και σε λιγο θα την παω σε εναν μαστορα να την δει, να δουμε αν θα δωσει το οκ για να προχωρησει ανταλλαγη
Με το καλό! Ελπίζω να είναι δίκυκλο το επόμενο!
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Οι καθρεφτες ειναι απο 1290 η απλα μοιαζουν? Απο που τους πηρες? Το Norden εχει τους ιδιους με το 990 (ειχαν πολλους σε στοκ φαινεται)
και σκεφτομαι να τους αλλαξω.
drogo Οι καθρέφτες είναι αρκετά καλοί. Έχουν καλό εύρος όρασης και βλέπεις και σε ταχύτητες αυτοκινητόδρομου.
 
Top Bottom