Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ωχχχχ μην μου λες τέτοια..... Θα το δω .... Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πέταξε τα αγόρι μου, η χοντρή δεν θέλει κανένα έξτρα .
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Έβαλα τα πίσω κάγκελα /βάσεις βαλιτσων, σήμερα.

Παραγελθηκαν από την Motea.de, εφάρμοσαν τέλεια, και είναι πάρα πολυ καλή κατασκευή και βαφή.

Το θέμα είναι ότι τα πάρειγγειλά 1η Ιουλίου του '23, με την εταιρεία να απαντάει ότι είναι ακόμα σε μελέτη και κατασκευή λόγω του ότι το μοντέλο κυκλοφόρησε πριν ένα μήνα.

Οπότε δεν είναι ακόμα σε παραγωγή, αλλά θα τα έχετε το αργότερο ως τις 20 Σεπτέμβρη.

Προχθές 31/01/2024 ηρθαν !!!

 
Τελευταία επεξεργασία:

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Έβαλα τα πίσω κάγκελα /βάσεις βαλιτσων, σήμερα.

Παραγελθηκαν από την Motea.de, εφάρμοσαν τέλεια, και είναι πάρα πολυ καλή κατασκευή και βαφή.

Το θέμα είναι ότι τα πάρειγγειλά 1η Ιουλίου του '23, με την εταιρεία να απαντάει ότι είναι ακόμα σε μελέτη και κατασκευή λόγω του ότι το μοντέλο κυκλοφόρησε πριν ένα μήνα.

Οπότε δεν είναι ακόμα σε παραγωγή, αλλά θα τα έχετε το αργότερο ως τις 20 Σεπτέμβρη.

Προχθές 31/01/2024 ηρθαν !!!

Έχεις στα υπόψιν σου τους Βούλγαρους


Bumot.eu


Eχει ωραία κάγκελα!

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Eliaskat

Μέλος
Όνομα
Elias
Μοτό
GS 1250ADV
Σήμερα ήταν η μοναδική ημέρα που μπορούσα να ασχοληθώ με τον εργάτη μου

Το προηγούμενο Σάββατο αλλάξα λάστιχα, και ο μάστορας μου είπε ότι τα ρουλεμάν του εμπρός τροχού έχουν χαιρετήσει τον μάταιο τούτο κοσμο..

Η αλήθεια είναι ότι κατι ειχα καταλάβει αλλά είχα πει να τα κανω όλα μαζί μιας και έπρεπε να αλλάξω και τακάκια και δισκοπλακα...

Οπότε με επιασε η προκοπή και έκατσα να τα αλλάξω..

Ο ασθενης...



Ο ασθενης ξανα


τα ρουλεμαν που εχουν διαλυθει σχεδον..


μετα την εγχειρηση..



καθαρμός και λίπανση δαγκάνας..



Ο ασθενής επέζησε και θα μας υπηρετήσει για πολλά ακόμα χιλιόμετρα ,ελπιζω...

 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αφού εξαφανίστηκαν ως δια μαγείας οι μεταλλικοί αποστάτες που έσφιγγε η προέκταση της ζελατίνας πάνω σε αυτήν έπρεπε ή να πεταχτεί ή να βρεθεί λύση.
Ψαχουλεύοντας για άλλο λόγο έπεσα πάνω στο κολάρο του αυτοκινήτου με τον ταχυσύνδεσμο που μας άφησε την άλλη φορά στο δρόμο...
Έκοψα δύο λωρίδες, τις προσάρμοσα και το αποτέλεσμα μετά την δοκιμή ήταν καλύτερο από ό,τι περίμενα.
Πραγματικά δεν κουνιέται με τίποτα από τη θέση της.


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Αφού εξαφανίστηκαν ως δια μαγείας οι μεταλλικοί αποστάτες που έσφιγγε η προέκταση της ζελατίνας πάνω σε αυτήν έπρεπε ή να πεταχτεί ή να βρεθεί λύση.
Ψαχουλεύοντας για άλλο λόγο έπεσα πάνω στο κολάρο του αυτοκινήτου με τον ταχυσύνδεσμο που μας άφησε την άλλη φορά στο δρόμο...
Έκοψα δύο λωρίδες, τις προσάρμοσα και το αποτέλεσμα μετά την δοκιμή ήταν καλύτερο από ό,τι περίμενα.
Πραγματικά δεν κουνιέται με τίποτα από τη θέση της.


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μπα μας ενοχλεί και ο αέρας!!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μπα μας ενοχλεί και ο αέρας!!!
Μπαααα....
Απλά έψαχνα κάτι λαμπάκια για την πλαφονιερα του αυτοκινήτου και αφού δεν τα βρήκα κάτι έπρεπε να κάνω για να περάσει η ώρα... :p
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Αγόρασα στο xt αυτό το μανάρι γιατί με το προηγούμενο είχα θέμα με τις ντιζες της γκαζιερας .... Αυτό έχε λεπτό πω πω το άνοιξα κιόλας πολύ δυνατο φαινετε ....

Ζητητε εθελοντής να το βάλει γιατί έχω ανοίξει μετοπα χαχαχα

Επίσης εβαλα στην νυχτεριδα εργαλειοφορο .....


Αρχίσαμε τα ξενύχτια παλι!!!! Άντε να έρθει το Πάσχα!!!!


Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
dtz τροφανδε κυριουλη που είναι το κριεκουκι;;;;



Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
η παλια ονομασια ειναι...
τωρα λεγεται Ερυθρες ...
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
apos.zeitou
και επειδή προφανώς δεν ξέρεις που μένεις , διάβασε για να ξεστραβωθείς...:mooning::laugh::laugh::laugh:

Ηλιούπολη
Το τωρινό όνομά του ο Δήμος το οφείλει στους πρώτους επιχειρηματίες ιδιώτες, που δημιούργησαν αυτό το σύγχρονο προάστιο, οι οποίοι ήταν Αιγυπτιώτες (Έλληνες εξ Αιγύπτου) και ειδικά στον Δρανδάκη (γόνο κρητικής οικογένειας από το Ρέθυμνο, που σπούδασε στην Ηλιούπολη του Καΐρου), ο οποίος αγόρασε από τον Αλέξιο Νάστο 1.030 στρέμματα τα οποία και οικοπεδοποίησε, ενώ έδωσε στο καινούριο προάστιο το όνομα της αρχαίας αιγυπτιακής πόλης Ηλιούπολης (πόλη του θεού Ρα, Θεού του ήλιου).
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
και ευκαιριας δοθεισης ...
ας πουμε και για τον XR Maniac ...
που δεν ειναι απλα ενας ''μανιακος''....

Νέα Σμύρνη
Η περιοχή της σημερινής Νέας Σμύρνης ονομαζόταν στο παρελθόν Ανάλατος, λόγω ενός πηγαδιού με γλυκό νερό που βρισκόταν κοντά στο ναό των Αγίων Θεοδώρων, στη θέση όπου βρίσκεται σήμερα το γήπεδο του Πανιωνίου. Η δημιουργία του συνοικισμού χρονολογείται περί το 1926, μετά την έλευση προσφύγων από τη Σμύρνη της Μικράς Ασίας, από όπου πήρε και το όνομά του.

ως εκ τουτου ...
προκειται πλεον για εναν ''μανιακο'' ινδο που τρωει ''κοκορακια'' αναλατα...

:p:laugh::laugh::laugh:
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
η παλια ονομασια ειναι...
τωρα λεγεται Ερυθρες ...
To ξέρω χαζουλι απλά το έλεγε την Κυριακή συνεχεια και του έλεγα το ποιο;;;; χαχαχαχα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Αυτό...υπάρχει πιθανότητα ,υπό πλήρες φορτίο (2καβαλος-3βαλιτσος) ,σε απότομη εδαφική ανωμαλία ,να βρίσκει στο λασπωτήρα ,που είναι βιδωμένος στο ψαλίδι(γωνιακή) ,κ να τον σπάσει.

Κρέμασε ενα σπάγγο με βαρίδι ,εφαπτόμενο στην εσω κάτω πίσω γωνία της εργαλειοθήκης ,κ δες αν βρίσκει.

Εκτός κι αν έχεις σκοπό να τον αφήσεις μόνιμα εκτός ,όπως στη φωτό.
 
Top Bottom