Τι έκανες για την μοτοσυκλέτα σου σήμερα;

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Κύριε

Κάτι θα κάνουμε τώρα που μπήκαν τα καινούρια λάστιχα.
Άντε κάνε κάτι να το θαυμάσουμε όπως και να χει καλοταξιδο ότι κι αν είναι αν και απ' ότι κατάλαβα crf300?
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Η πικρή αλήθεια για αυτούς είναι ότι έχω πάει δύο φορές με τα λεφτά στο χέρι και δύο φορές με έχουν αγνοήσει

Η θα πρέπει να καταλάβω τι λέει το σύμπαν πάρα πολύ ξεκάθαρα για την honda ή θα πρέπει να κάνω αυτό που λέει ο κύριος smokey στο youtube, mama didnt raise a quitter να επιμείνω, δεν μπορεί κάποια στιγμή κάποιος dealer θα θέλει να πουλήσει. Αν δεν μας φάει τα λεφτά η bmw μέχρι τότε
Ολα συνωμοτούν για να καταλήξει ο κύριος amyroukai στην πε εν φε...όλοι απο το τελευταίο χωριό μέχρι το Μόναχο γνωρίζουν ότι κατά βάθος ειστε πε εν φεδάκιας...Οπότε έχουν γνώσιν οι Χονταιοι φύλακες του Σαρακάκη. Πάντως και από δική μου προσωπική εμπειρία στα κεντρικά της Χόνδα πριν λίγα χρόνια κατάλαβα ότι δεν καίγονται και τόσο πολύ.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η αγγλική αντιπροσωπεία έστειλε και email ο υπεύθυνος πωλήσεων και αυτοματοποιημένο αξιολόγησης της υπηρεσίας που παρείχαν.
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Αφού του άλλαξα τα ζιγκλερακια είπα να την κάνω και μια βόλτα να δω αποτέλεσματα !!
Ξεκίνησα για Χαλκίδα και συνέχισα από Ψαχνά να ανέβω μέχρι το οροπέδιο Ταναϊδας!!
Την άραξα στο εκκλησάκι των Αγίων Αναργύρων επάνω εκεί ,εξερεύνησα λίγο την περιοχή και πήρα το δρόμο της επιστροφής, ακολούθησα την αντίθετη φορά της πρόσφατης βόλτας που είχαμε κάνει στην Εύβοια και κατέβηκα Χαλκίδα !!
Πρέπει να ανέβω με χιόνι εκεί πάνω ....αν πάει


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Μικρά μηχανάκια ,μικρά μπαγκάζια
Της πήρα σαμάρια για τις πιο μακρινές εξορμήσεις !!
Τα μικρά πήρα 18L , τα μεγαλύτερα μεγέθη θα ήταν υπερβολή πιστεύω


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Μικρά μηχανάκια ,μικρά μπαγκάζια
Της πήρα σαμάρια για τις πιο μακρινές εξορμήσεις !!
Τα μικρά πήρα 18L , τα μεγαλύτερα μεγέθη θα ήταν υπερβολή πιστεύω


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εγώ πρέπει να βρω ντεπόζιτο και γρήγορα!!!! Τα μπαγκάζια μου, ποτέ δεν ήταν πρόβλημα!!!!!!!
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Εγώ πρέπει να βρω ντεπόζιτο και γρήγορα!!!! Τα μπαγκάζια μου, ποτέ δεν ήταν πρόβλημα!!!!!!!
Επόμενη αναβάθμιση ένα 14 lt .....
.....και κάνα μπετονακι καλού κακού


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Επόμενη αναβάθμιση ένα 14 lt .....
.....και κάνα μπετονακι καλού κακού


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Θα το προτιμούσα σε άλλο χρώμα ;), και όχι αυτού του στυλ!!!!!! :happy:
Είπαμε...... Αμερική!!!!!
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Ολα συνωμοτούν για να καταλήξει ο κύριος amyroukai στην πε εν φε...όλοι απο το τελευταίο χωριό μέχρι το Μόναχο γνωρίζουν ότι κατά βάθος ειστε πε εν φεδάκιας...Οπότε έχουν γνώσιν οι Χονταιοι φύλακες του Σαρακάκη. Πάντως και από δική μου προσωπική εμπειρία στα κεντρικά της Χόνδα πριν λίγα χρόνια κατάλαβα ότι δεν καίγονται και τόσο πολύ.
Δεν καίγονται καθόλου στο σαρακακη και το βίωσα με την αγορά του αφρικα τώρα. Έμαθα και από μέσα πως λειτουργούν τα πράγματα . Νομίζω βασίζονται και στο brand name Honda που από μόνο του κάνει πωλήσεις , ενώ αν πας πχ στην cfmoto πιστεύω και από τι ακούμε έχουν μια πιο καλή αντιμετωπηση προς τον πελάτη .

Εγώ είχα παραγγείλει το αφρικα με τις συμβατικές αναρτήσεις , μου άλλαζαν την ημερομινια παράδοσης συνέχεια ώσπου πέρασαν σχεδόν 1,5-2 μήνες . Ήρθαν κάποια μοντέλα , υποτίθεται πήρα αριθμό πλαισίου και περιμενα τον εκτελωνισμό και την παράδοση , πέρασαν κάποιες βδομαδες και εν τέλη αυτό που μου είχε χρεωθεί δεν υπήρχε , πουλήθηκαν όπου αυτοί ήθελαν , υπήρχε μια λύση να πάρω με τις ηλεκτρονικές αναρτήσεις ένα που έμεινε , αλλιώς πιθανή άφιξη τον επόμενων 1-1,5 μήνα μετά ! Πιθανή ! Βάλε και εκτελονισμους κτλ , τρεχα γύρευε. Έτσι το σκέφτηκα λίγο και πήρα τελικά αυτό ..

ΥΓ : είχα κάνει προ παραγγελία και είχα δώσει και λεφτά προκαταβολή !
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Μικρά μηχανάκια ,μικρά μπαγκάζια
Της πήρα σαμάρια για τις πιο μακρινές εξορμήσεις !!
Τα μικρά πήρα 18L , τα μεγαλύτερα μεγέθη θα ήταν υπερβολή πιστεύω


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ω ρε φιλε μολις παρηγγειλα και εγω τα 28L , τα 18αρια τα χει φιλος στο KLX και μου φανηκανε μικρα σχετικα.
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
ω ρε φιλε μολις παρηγγειλα και εγω τα 28L , τα 18αρια τα χει φιλος στο KLX και μου φανηκανε μικρα σχετικα.
Μήτσο τα 28 τα φοβήθηκα ότι θα έχουν και κάποιο βάρος παραπάνω ,γιατί δεν έχω κάγκελα ,θα ακουμπάνε πάνω στα πλαϊνά καπάκια !!
Μικρή χωρητικότητα για τα απολύτως απαραίτητα,κάνα σωβρακο :roflmao::roflmao:
Τα υπόλοιπα από δω και από κει !!
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Δεν καίγονται καθόλου στο σαρακακη και το βίωσα με την αγορά του αφρικα τώρα. Έμαθα και από μέσα πως λειτουργούν τα πράγματα . Νομίζω βασίζονται και στο brand name Honda που από μόνο του κάνει πωλήσεις , ενώ αν πας πχ στην cfmoto πιστεύω και από τι ακούμε έχουν μια πιο καλή αντιμετωπηση προς τον πελάτη .

Εγώ είχα παραγγείλει το αφρικα με τις συμβατικές αναρτήσεις , μου άλλαζαν την ημερομινια παράδοσης συνέχεια ώσπου πέρασαν σχεδόν 1,5-2 μήνες . Ήρθαν κάποια μοντέλα , υποτίθεται πήρα αριθμό πλαισίου και περιμενα τον εκτελωνισμό και την παράδοση , πέρασαν κάποιες βδομαδες και εν τέλη αυτό που μου είχε χρεωθεί δεν υπήρχε , πουλήθηκαν όπου αυτοί ήθελαν , υπήρχε μια λύση να πάρω με τις ηλεκτρονικές αναρτήσεις ένα που έμεινε , αλλιώς πιθανή άφιξη τον επόμενων 1-1,5 μήνα μετά ! Πιθανή ! Βάλε και εκτελονισμους κτλ , τρεχα γύρευε. Έτσι το σκέφτηκα λίγο και πήρα τελικά αυτό ..

ΥΓ : είχα κάνει προ παραγγελία και είχα δώσει και λεφτά προκαταβολή !
Σορυ για το γελάκι ρε φίλε,
απλά θυμήθηκα κάτι παλιές ιστορίες με πρωταγωνιστή τον Σαρατσακι χαχαχαχαχαχα.
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Ήρθε και ένα μπαράκι της NICECNC που είχα παραγγείλει....για KTM 690 έγραφε ότι είναι αλλά σιγά...ας έχω το μπαράκι και το 690 μετά
Είχα βάλει μια βάση ram και έναν φορτιστή πάνω στο τιμόνι , αυτά είχα,αυτα μετέφερα στο μπαράκι με την προϋπόθεση μελλοντικά να τα αντικαταστήσω με καμία βάση της ίδιας εταιρείας !!
Άσε που βγάζει και μια βασούλα με φαίρινγκ και διάφορες υποδοχές για λαμπάκια ,διακοπτακια


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Σορυ για το γελάκι ρε φίλε,
απλά θυμήθηκα κάτι παλιές ιστορίες με πρωταγωνιστή τον Σαρατσακι χαχαχαχαχαχα.
Μα σαν ανέκδοτο ήταν αχαχαχ .
Τέλος πάντων , δεν τους βλέπουμε καν :cool:
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Ήρθε και ένα μπαράκι της NICECNC που είχα παραγγείλει....για KTM 690 έγραφε ότι είναι αλλά σιγά...ας έχω το μπαράκι και το 690 μετά
Είχα βάλει μια βάση ram και έναν φορτιστή πάνω στο τιμόνι , αυτά είχα,αυτα μετέφερα στο μπαράκι με την προϋπόθεση μελλοντικά να τα αντικαταστήσω με καμία βάση της ίδιας εταιρείας !!
Άσε που βγάζει και μια βασούλα με φαίρινγκ και διάφορες υποδοχές για λαμπάκια ,διακοπτακια


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πολυ καλο θα ελεγα! Πρεπει μου φαινεται να βαζουμε ολοι φωτο απο τις κινεζιες που ψωνιζουμε και αξιζουνε ωστε να εχουμε ολοι καλη ενημερωση.
 
Top Bottom