Τι μοτοσικλέτα θα αγοράζες σήμερα;

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
'Ενα Grisso και ένας ελληνικός στα Λαγκάδια αυριο πρωι...


Ωραία τα Λαγκάδια...
Για εκεί... ξεκίνησα την Κυριακή... αλλά ο Εγγλέζος... με άφησε πριν την Τρίπολη..!!!!
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Θέλω ένα ελαφρύ εντουρο-τράιλ, μέχρι 130 κιλά γεμάτο, όσο γίνεται απλή κατασκευή και χωρίς φέρινγκ, παντός εδάφους για χαμηλές ταχύτητες στο χώμα, με τουλάχιστον 250 χιλιόμετρα αυτονομία, με σχάρα για καμιά 20αρια κιλά. Μου αρκεί να μπορεί να ταξιδεύει στην άσφαλτο με 100 χιλιόμετρα σταθερά.
Αλλά δεν υπάρχει τίποτα κάτι τέτοιο καινούργιο.:D
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Θέλω ένα ελαφρύ εντουρο-τράιλ, μέχρι 130 κιλά γεμάτο, όσο γίνεται απλή κατασκευή και χωρίς φέρινγκ, παντός εδάφους για χαμηλές ταχύτητες στο χώμα, με τουλάχιστον 250 χιλιόμετρα αυτονομία, με σχάρα για καμιά 20αρια κιλά. Μου αρκεί να μπορεί να ταξιδεύει στην άσφαλτο με 100 χιλιόμετρα σταθερά.
Αλλά δεν υπάρχει τίποτα κάτι τέτοιο καινούργιο.:D
Crf250-300,klx250...?
 

@spyro

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Spyros
Μοτό
KTM 990 ADV
είδα ένα XR σε ένα moto-πλυντήριο στη Θηβών με κάτι χρώματα που δεν έxω ξαναδεί και μου τρέξανε λίγο τα σάλια.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Θέλω ένα ελαφρύ εντουρο-τράιλ, μέχρι 130 κιλά γεμάτο, όσο γίνεται απλή κατασκευή και χωρίς φέρινγκ, παντός εδάφους για χαμηλές ταχύτητες στο χώμα, με τουλάχιστον 250 χιλιόμετρα αυτονομία, με σχάρα για καμιά 20αρια κιλά. Μου αρκεί να μπορεί να ταξιδεύει στην άσφαλτο με 100 χιλιόμετρα σταθερά.
Αλλά δεν υπάρχει τίποτα κάτι τέτοιο καινούργιο.:D
Πάρε ρε μάστορα ένα Voge 300 rally να κάνεις τη δουλειά σου όμορφα και μη κολλας στα κιλά. Είναι ζυγισμένο το μηχανακι και ελαφρύ πολυ σε αίσθηση. Παιδιά κάνουν enduro διαδρομές με δαύτο. Και τα παραπανίσια κιλά που έχει θα τα πάρεις πίσω σε ανεμοκάλυψη που χρειάζεται ειδικά στα κρύα, σε προστασία κάγκελα κλπ, σε ενισχυμένο υποπλαίσιο να φορτώνεις και κάτι και το συγκεκριμένο έχει αυτονομία εύκολα 350km. Δεν θα σε δυσκολέψουν τα 158 κιλά του στο χώμα σε διαβεβαιώ. Εκτός αν θες να κάνεις extreme κομμάτια.
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
'Ενα Grisso και ένας ελληνικός στα Λαγκάδια αυριο πρωι...


Στα Λαγκάδια πίνουμε espresso ristretto μέτριο με καστανή... :sneaky:
Άκου εκεί ελληνικό! ο άνθρωπος των σπηλαίων... :wacky:
Το μηχανάκι είναι ok.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Εγώ σημερα θα αγόραζα το RE που σε πάει παντού.. Δε ξέρω μου αρέσει αυτό το μηχανακι...

Ειδικά σε αυτό το χρώμα τα σπάει!! Μου θυμίζει TDR 250 ελαφρώς...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μετά το κορυφαίο offroading βίντεο που είδαμε σε άλλο νήμα, νομίζω το απόλυτο dual sports bike είναι αυτό:
ψώνιζα. (σε αυτή την τιμή, όχι με το Greek tax)

 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Είμαι μεταξύ continental gt 650 και sv 650 το τελευταίο με το πλαίσιο χωροδικτύωμα. Μου αρέσουν και τα δύο πολύ. Είναι μοτοσυκλέτες που μπορώ να αγοράσω, δηλαδή με παίρνει οικονομικά. Και θέλω λίγα κυβικά γιατι μου αρέσουν και όχι μόνο για οικονομικούς λόγους.

Πρέπει όμως να αποφασίσω τι προτιμώ περισσότερο στην πραγματική ζωή, χαλαρές ράθυμες βόλτες ή πιο σπορτίφ οδήγηση και περισσότερο στροφάρισμα. Θέλω να τις οδηγήσω πρώτα να δω το αίσθηση μου δίνει η καθεμία και βλέπουμε.

Μου αρέσουν και άλλες γυμνές αλλά είναι πανάκριβες,όπως το z900rs, το thruxton και το CB1100 το αερόψυκτο. Μακάρι να μπορούσα να τις πάρω όλες γιατί η καθεμιά έχει μια ιδιαίτερη γοητεία.
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
είδα ένα XR σε ένα moto-πλυντήριο στη Θηβών με κάτι χρώματα που δεν έxω ξαναδεί και μου τρέξανε λίγο τα σάλια.
Ψαχνει για ανταλλαγη με ενα σαν το δικο σου ο XR Maniac (επιθυμια κυριας Ελενης)... :secret::D
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ψαχνει για ανταλλαγη με ενα σαν το δικο σου ο XR Maniac (επιθυμια κυριας Ελενης)... :secret::D
Οκ ..,τα κανονισαμε με τον Σπύρο
Ψάχνει να βρει που μένεις....:eek:
 

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
Στην Ιαπωνία κυκλοφόρησε ξανά το καλοκαίρι αν θυμάμαι καλά
η φωτογραφια ειναι απο το μοντελο 2020 στην SP εκδοση - ohlins, brembo. Λογο μικρου αριθμου πελατων αφου ειναι μονο για μια χωρα, η φιλοσοφια ειναι να φτιαχνει μερικα κομματια σε stock και ξανα απο την αρχη οταν αδειαζει η αποθηκη της honda. Οι πληροφοριες που εχω για τερματισμο της παραγωγης το 2022 αφορα μονο την εκδοση 400cc
 
Top Bottom