Τριήμερο στη Βόρεια Ταϊλάνδη

estebahn

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
CBR 600F4i
Βγαίνω στο τελευταίο βουνό πριν πιάσω τα πεδινά του προορισμού μου, ώσπου, να μια ταμπέλα που δεν είχα ξαναδεί.



Προσοχή, πέρασμα ελεφάντων. ‘Νταξ, θα υπερβάλλουν’ πείθω τον εαυτό μου, όταν μετά από λίγο να’τοι 2-3 γίγαντες στην άκρη του δρόμου. Τι κάνεις όταν σε τ’ραει (ήτοι κοιτάζει επίμονα, στα αγρινιώτικα) ένα θηλαστικό αυτού του μεγέθους; Είναι πράοι, θέλουν απόσταση, θέλουν φοβέρα, δεν έχω ιδέα. Αρχικά θέλω να σταματήσω μπροστά τους για φωτό, αλλά επικρατεί το αίσθημα της αυτοσυντήρησης, when in doubt, go flat out. Ξαναπετυχαίνω μερικούς παρακάτω, αλλά κωλώνω και πάλι, αθροιστικά θα είδα καμια 15αρια.

Το υπόλοιπο του ταξιδιού είναι ένα GPS που έμεινε από μπαταρία μισή ώρα πριν φτάσω, μια καρέκλα που έφυγε από καρότσα φορτηγού μπροστά μου, όπως και να έχει το καλό κομμάτι τελειώνει εδώ.
 

estebahn

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
CBR 600F4i
Δύσκολο να συνοψίσει κανείς αυτή την εμπειρία. Μέρη αλλιώτικα εντελώς, φύση αντιδιαμετρικά αντίθετη από την ξηρή θερινή Μεσόγειο, χωριά διαφορετικά, παλέτα χρωματική ξένη. Μα όλα αυτά τόσο απολαυστικά σαν θέαμα που το μυαλό δεν χορταίνει να ρουφάει. Τα γράφω τώρα και τα φέρνω στο μυαλό μου, το έγραψα πολλάκις, ζορίζομαι να πιστέψω ότι τα βίωσα. Περίπου 900 χιλιόμετρα, αλλά άφησαν εικόνες για πολλαπλάσια!

Υπέροχο πράγμα η μοτοσυκλέτα και το πού σε πηγαίνει, σε τι μέρη και εμπειρίες. Αλλά αυτό νομίζω το ξέρετε καλύτερα από εμένα εδώ μέσα!

Να ‘μαστε καλά να τριγυρνάμε, καλούς δρόμους.

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ευχαριστούμε για την βόλτα βρε Στέφανε... . :friendship:

Πραγματικά διαφορετικο ταξιδιωτικό από ότι έχουμε δει και ζήσει μέχρι τώρα.
Φωτό και περιγραφή... σούπερ!!!
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
το ταξιδιωτικο το ρουφιξα...
το μοτοσυκλέτακη το ζήλεψα...
νασε καλα φιλαράκι!
 

gior-gos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
v85tt
Αν και 3ήμερο ήταν πλούσιο, περιεκτικό και ουσιώδες, σε μέρος δυσπρόσιτο και διαφορετικό για μας.
Η περιγραφή και οι φωτογραφίες σου με ταξίδεψαν, το κατευχαριστήθηκα!
Καλή συνέχεια, και στα επόμενα! :friendship:
 
Top Bottom