Φιλικό Trail Ride - Κυριακή 28 Μαΐου 2023

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Με GS και σχετικά έμπειρο οδηγό βγαίνει στρωτά όλος ο αγωγός εκτός από το τελευταίο κάθετο ανηφορικό.
Εκεί μπαίνεις δεξιά και παρακάμπτεις το τελευταίο κάθετο ανηφορικό του αγωγού.
Το έχω κάνει άπειρες φορές με F8OOGS.
Σχεδόν σε κάθε αγώνα του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Trail Ride από εκεί ξεκινάγαμε όταν γινόταν ο αγώνας στην Αττική

Με ελαφριά μοτοσυκλέτα αν το έχεις μπαίνεις και στο τελευταίο κάθετο ανηφορικό του αγωγού
Είναι ψαρωτικό στο μάτι όταν το δεις από κοντά αλλά στην πράξη όταν είναι στεγνό δεν είναι τόσο δύσκολο όσο φαίνεται, το έχω ανέβει με CRF300L και μαμά λάστιχα
Στο τελευταίο καθετο ανηφορικο που λες απο οτι κατάλαβα αναφέρεται κ ο Παντελής, με μικρο βγαίνει αν και ειναι οντως ψαρωτικο...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Κώστα XR Maniac κάνατε δεξιά πριν το ανηφορι.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Η ανακοινωση του Doc

Η βόλτα απευθύνεται στους παλιότερους αλλά και νεώτερους φίλους του και όχι μόνο, ως ένας χαιρετισμός στον Σταύρο... Απευθύνεται βέβαια και σε όσους δεν τον ήξεραν, αλλά θα τον νιώσουν μέσα από την παρέα μας εκείνα τα χρόνια...
Η διαδρομή θα είναι εύκολη, ακόμη και για μεγάλα on-off, με αρκετές παρακάμψεις σε "δύσκολα" περάσματα, και δεν θα ξεπερνά σε μήκος τα 100km. Θα δοθεί ή θα σταλεί με email ίχνος για GPS ή κινητά τηλέφωνα με εφαρμογή για όσους ο επιθυμούν. Ιδανικές το GPX Viewer ή το GURU Maps. Θα περάσουμε από μέρη που είχαμε φάει με το κουτάλι, αλλά πάντα θα μας αρέσουν και θα τα νοσταλγούμε, θυμώντας τα για τους χαβαλέδες και τους αγώνες μας...
Στην διαδρομή κρατάμε πολύ χαμηλές ταχύτητες, αλληλοβοηθιόμαστε, και φροντίζουμε να μην έχουμε / ούτε να δημιουργήσουμε προβλήματα. Ώστε να γυρίσουμε πίσω το μεσημεράκι και να ανταλλάξουμε ιστορίες και θύμισες...
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Με GS και σχετικά έμπειρο οδηγό βγαίνει στρωτά όλος ο αγωγός εκτός από το τελευταίο κάθετο ανηφορικό.
Εκεί μπαίνεις δεξιά και παρακάμπτεις το τελευταίο κάθετο ανηφορικό του αγωγού.
Το έχω κάνει άπειρες φορές με F8OOGS.
Σχεδόν σε κάθε αγώνα του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Trail Ride από εκεί ξεκινάγαμε όταν γινόταν ο αγώνας στην Αττική

Με ελαφριά μοτοσυκλέτα αν το έχεις μπαίνεις και στο τελευταίο κάθετο ανηφορικό του αγωγού
Είναι ψαρωτικό στο μάτι όταν το δεις από κοντά αλλά στην πράξη όταν είναι στεγνό δεν είναι τόσο δύσκολο όσο φαίνεται, το έχω ανέβει με CRF300L και μαμά λάστιχα
Ε μα για την "απότομη" συγκεκριμένη ανηφόρα κουβεντιάζουμε και δεν έχω δει ποτέ να την ανεβαίνει βαρύ 2κυλινδρο μηχανάκι. Tην έχουν ανέβει lc4, CCM 644, 404, HUSKI TE610 αλλά ως εκεί.

Υπάρχουν και άλλες ανηφόρες του αγωγού αλλά αυτή είναι από τις πιο δουλεμένες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Δεν καταλαβα ποια διαδρομη εκαναν....και ειναι 15 σελιδες το νημα....

την εχεις καπου;
Εδώ έχω διαδρομές από παλαιότερα Trail Rides:
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Δεν την έχω, έχω το roadbook που μας είχαν δώσει, όμως κάπου καταχωνιασμένο :rolleyes::roflmao:
 

nibo

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
knobs
Ε μα για την "απότομη" συγκεκριμένη ανηφόρα κουβεντιάζουμε και δεν έχω δει ποτέ να την ανεβαίνει βαρύ 2κυλινδρο μηχανάκι. Tην έχουν ανέβει lc4, CCM 644, 404, HUSKI TE610 αλλά ως εκεί.

Υπάρχουν και άλλες ανηφόρες του αγωγού αλλά αυτή είναι από τις πιο δουλεμένες.
Το ίδιο πράγμα λέμε σε γενικές γραμμές
Δεν καταλαβαίνω γιατί έκανες παράθεση σε εμένα, και φαίνεσαι λίγο επιθετικός με το “Ε μα”

 

Synchro

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
No Bike Left
Θα ξεκινήσει μήπως κάνα παρεάκι από τα νότια πρόαστια προς τα πάνω να ρθω παρέα;
 

ChrisKO

Μέλος
Όνομα
ΧΡΗΣΤOΣ
Μοτό
BMW F800GS-ΤΟ ΠΡΙΟΝΙ
Εγώ είμαι δυτικά αλλά μπορούμε να συναντηθούμε στο ποτάμι,εαν θέλεις
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Έχει δωθεί κάπου η διαδρομή ή όχι ακόμα?
Τι ώρα είναι καλά να είμαστε εκεί?
Ανεφοδιασμός για τα μικρά υπάρχει ή θα πέσουμε στο έλεος του μανιακ?
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Περί τα 100χλμ η βόλτα λένε και με τερέν εύκολο για το μηχανάκι σου. Λες να μη σε βγάλει;
Πάντως πιστεύω κάπου κοντά στο ίχνος που θα δώσουν θα βρεις βενζινάδικο για ανεφοδιασμό.
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Έχει δωθεί κάπου η διαδρομή ή όχι ακόμα?
Τι ώρα είναι καλά να είμαστε εκεί?
Ανεφοδιασμός για τα μικρά υπάρχει ή θα πέσουμε στο έλεος του μανιακ?
Έστειλα email πριν λίγες μέρες και μου απάντησαν ότι η διαδρομή θα δωθεί Σάββατο βράδυ και Κυριακή πρωί.
Δεν διευκρινίστηκε αν θα δωθεί δημόσια,σε email κλπ.
Λογικά την Κυριακή θα την δώσουν επιτόπου.
Για ανεφοδιασμό εγώ θα πουλάω βενζίνη 1cent* λιγότερο το λίτρο απ'ότι ο Maniac.
*ΦΠΑ συμπεριλαμβανομένου .
 
Τελευταία επεξεργασία:

ChrisKO

Μέλος
Όνομα
ΧΡΗΣΤOΣ
Μοτό
BMW F800GS-ΤΟ ΠΡΙΟΝΙ
Ποιο είναι το σημείο συνάντησης και τι ώρα ;;
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Ποιο είναι το σημείο συνάντησης και τι ώρα ;;
Μόλις ανακοινώθηκε ένα φιλικό trail ride από τον Doc και το Off Road Team στη μνήμη του Σταύρου Κανελλέα.
Είναι προγραμματισμένο για Κυριακή 28 Μαΐου στις 10:00 με εκκίνηση από το κλασικό σημείο στο Κρυονέρι.

 
Top Bottom