Χωματαδα στην Ευβοια στις 14 Φλεβαρη

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

Morfeas

ΜΟΤΟταξιδιώτης
Περιοχή
Athens-Alimos
Όνομα
Δημήτρης Κατσούλας
Μοτό
BMW R1200 GSA
Triumph scrambler 900
Για να πάρω και εγώ σειρά....έχω σκουριάσει....

1. Konkost
2. XLGeorge
3. El Gatto
4. Vagelis64
5. Kordix
6. flash (κατοχυρωμένο)
7. STF
8.christof40 (μην λεει ο στεφανος οτι τον αποφευγω)
9. Padis (αφού θα γίνει του transalp πάλι...)
10. Husky
11. Moniker
12. Vaelsod
13. est
14.phoenix
15.gsmaniac
16.Μορφέας
 
Reactions: STF

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
H διαδρομη ψηνεται! Και θα ειναι περιπου αυτη)
https://www.google.com/maps/d/edit?mid=z1TR20ENPMsM.kOtbwxRDsNXk&usp=sharing
http://s874.photobucket.com/user/konkost/media/Untitled_zpsnrpf8cxz.jpg.html

Αλλα για να μην μου καει στο ψησιμο ('η αλλιως για να μην με παρετε στο τελος με τις πετρες) για δωστε πληροφοριες οι γνωστες της περιοχης Υπαρχουν σημεια που οι μαουνες δεν θα περνανε? Εχει χιονια? Λασπες, πετρες κλπ αδιαβατα κομματια?
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
κωστα αν παει ο καιρος οπως λενε δηλαδη με θερμοκρασιες 19-20 βαθμους δεν θα υπαρξει προβλημα
Ισως εκει γυρω γυρω απο την διρφυ σε τιποτα σημεια που δεν τα πιανει καθολου ο ηλιος καθως και πανω απο το μαυροπουλο ,μαυρα ελατα κλπ
Φυσικα καλυτερη αναλύση θα κανει ο gpz!!!
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
κωστα αν παει ο καιρος οπως λενε δηλαδη με θερμοκρασιες 19-20 βαθμους δεν θα υπαρξει προβλημα
Ισως εκει γυρω γυρω απο την διρφυ σε τιποτα σημεια που δεν τα πιανει καθολου ο ηλιος καθως και πανω απο το μαυροπουλο ,μαυρα ελατα κλπ
Φυσικα καλυτερη αναλύση θα κανει ο gpz!!!
Θενκς!
Εχεις να προτεινεις διαδρομη που να περναει απο πιο χαμηλα? Εστω και στο περιπου?
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Θενκς!
Εχεις να προτεινεις διαδρομη που να περναει απο πιο χαμηλα? Εστω και στο περιπου?
το δουλευω!!!και θα επανερθω αφου παρω την συμφωνη γνωμη του gpz
οσο αφορα αυτην που ανεβασες θα την μιλησω και με αλλα παιδια απο χαλκιδα που εχουν μεγαλη εμπειρια του τερεν της ευρητερης περιοχης σε σχεση με το καιρο και θα σε ενημερωσω
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ξερει κανεις στο καταφυγειο στην Διρφη εχει χιονι? Και αν ναι ποσο?
Μεχρι την ράχη μπορει να φτάσει καποιος τωρα μετα με τα πόδια κανενα δεκάλεπτο ίσως και λιγοτερο για το καταφυγιο
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Μεχρι την ράχη μπορει να φτάσει καποιος τωρα μετα με τα πόδια κανενα δεκάλεπτο ίσως και λιγοτερο για το καταφυγιο
Αρα ο χωματοδρομος για το καταφυγειο ειναι κλειστος απο χιονια σωστα?
Για το Ξεροβουνι εχουμε εικονα?
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Αρα ο χωματοδρομος για το καταφυγειο ειναι κλειστος απο χιονια σωστα?
Για το Ξεροβουνι εχουμε εικονα?
Ναι ειναι κλειστό
Ακομα οχι αλλα εικάζω οτι εχει προβλημα
Για κοιτά λιγο απο την πίστα Χαλκίδας στην περιοχή πει δοκού προς μιστρο πουρνό θεολόγο[/quote]
 
Τελευταία επεξεργασία:

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Βασιλη-"Λευτερη", ασε τις υποδειξεις και γραψου στη λιστα, o Moniker-"Gonzo" ειναι ηδη μεσα ;) :ok:

Και νεοντουροι καντε προπονηση γιατι πιθανα θα χρειαστει για τις χοντρες μας :yew:
Η αληθεια ειναι οτι θα ειναι λιγο δυσκολα για τις χοντρες μας(η δικια μου ειναι μυωδης) αλλα με τετοιο μποι(2 μετρα...) που ειμαι...δεν φοβαμαι τιποτα...:pointu::pointu::pointu:Οσο για το nickname...βλεπω να το αλλαζω...:D :friendship:
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
H διαδρομη ψηνεται! Και θα ειναι περιπου αυτη)
https://www.google.com/maps/d/edit?mid=z1TR20ENPMsM.kOtbwxRDsNXk&usp=sharing

Αλλα για να μην μου καει στο ψησιμο ('η αλλιως για να μην με παρετε στο τελος με τις πετρες) για δωστε πληροφοριες οι γνωστες της περιοχης Υπαρχουν σημεια που οι μαουνες δεν θα περνανε? Εχει χιονια? Λασπες, πετρες κλπ αδιαβατα κομματια?
Κωστή, το κομμάτι της διαδομής που περιλαμβάνει το πέρασμα από το καταφύγιο 99% δεν περνάει, μπορεί να έχει και 2 μέτρα χιόνι ...:D
Κατά πάσα πιθανότητα, θα ξέρουμε το ερχόμενο Σάββατο. Ολο το υπόλοιπο κομμάτι, το έχουμε διανύσει πολλοί από εμάς, είτε την
1η μέρα του περσινού troffy, είτε πριν κανένα μήνα περίπου, που πήγαμε με τον Στεργιο και τον Ηλία, με μικρές η μεγαλύτερες παραλλαγές.
Η διαδρομή είναι πανέμορφη και καταπράσινη, αλλά πιθανόν σε κάποια σημεία, να έχει πηχτή λάσπη σε μεγάλα κομμάτια.

Με ποιά φορά, σκέφτεσαι να γίνει ? από Στενή προς Μαυρόπουλο ή ανάποδα, από Στενή προς καταφύγιο κτλ ?
Νομίζω είναι προτιμότερο, να γίνει από Στενή προς Αγία Κυριακή - Μαυρόπουλο κτλ
Με αυτή τη φορά, ξεκινάει εύκολα και δυσκολεύει σταδιακά, χωρίς βέβαια να περιλαμβάνει τίποτα τρομακτικό.
Επίσης ένα μέτριας δυσκολίας κομμάτι πριν την Αμμουδιώτισα, το συναντάς κατηφορικό, που είναι προτιμότερο,
γιατί προς τα πάνω είναι λίγο "περίεργο" με πολύ σαθρό έδαφος.

Σε γενικές γραμμές δεν μπορείς να είσαι 100% σίγουρος, αλλά κατά τη γνώμη μου αυτό δεν χρειάζεται να σε ανησυχεί,
καθώς απ ότι έχω δεί, η παρέα και μάχιμη είναι, και "υποψιασμένη" ...:D:D
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Επίσης κάτι που ξέχασα, από πέρσι δεν έχει εγκριθεί ούτε ευρώ, για πετρέλαιο κίνησης για γκρέηντερ και λοιπά
μηχανήματα που συντηρούν τους δρόμους, οπότε ότι ζημιές υπήρχαν πέρσι, θα τις βρούμε και φέτος ...:D
Θα πρότεινα, στους χαμηλόφτερους, να έρθουν χωρίς φτερό και οπωσδήποτε λαστιχάκια ΚΑΛΆ ...
Χωμάτινα που έχουν κάνει 6-7000 χλμ, δεν θα βοηθήσουν ...
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Κωστή, το κομμάτι της διαδομής που περιλαμβάνει το πέρασμα από το καταφύγιο 99% δεν περνάει, μπορεί να έχει και 2 μέτρα χιόνι ...:D
Κατά πάσα πιθανότητα, θα ξέρουμε το ερχόμενο Σάββατο. Ολο το υπόλοιπο κομμάτι, το έχουμε διανύσει πολλοί από εμάς, είτε την
1η μέρα του περσινού troffy, είτε πριν κανένα μήνα περίπου, που πήγαμε με τον Στεργιο και τον Ηλία, με μικρές η μεγαλύτερες παραλλαγές.
Η διαδρομή είναι πανέμορφη και καταπράσινη, αλλά πιθανόν σε κάποια σημεία, να έχει πηχτή λάσπη σε μεγάλα κομμάτια.

Με ποιά φορά, σκέφτεσαι να γίνει ? από Στενή προς Μαυρόπουλο ή ανάποδα, από Στενή προς καταφύγιο κτλ ?
Νομίζω είναι προτιμότερο, να γίνει από Στενή προς Αγία Κυριακή - Μαυρόπουλο κτλ
Με αυτή τη φορά, ξεκινάει εύκολα και δυσκολεύει σταδιακά, χωρίς βέβαια να περιλαμβάνει τίποτα τρομακτικό.
Επίσης ένα μέτριας δυσκολίας κομμάτι πριν την Αμμουδιώτισα, το συναντάς κατηφορικό, που είναι προτιμότερο,
γιατί προς τα πάνω είναι λίγο "περίεργο" με πολύ σαθρό έδαφος.

Σε γενικές γραμμές δεν μπορείς να είσαι 100% σίγουρος, αλλά κατά τη γνώμη μου αυτό δεν χρειάζεται να σε ανησυχεί,
καθώς απ ότι έχω δεί, η παρέα και μάχιμη είναι, και "υποψιασμένη" ...:D:D
Ευχαριστω!
Σκεφτομουν να περασουμε απο Ερετρια και χωμα να μπουμε απο την Αγια τριαδα με κατευθυνση προς Ανω Μαυροπουλο, Καμπια, Στενη, καταφυγιο, Κουτρουλα, Λαμαρη κλπ και να ολοκληρωσουμε τον κυκλο τελικα και παλι στην Αγια τριαδα Και απο κει επιστροφη μαλλον και παλι απο Ερετρια

Η Αμμουδιωτισα αληθεια που/τι ειναι?
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Ευχαριστω!
και να ολοκληρωσουμε τον κυκλο τελικα και παλι στην Αγια τριαδα Και απο κει επιστροφη μαλλον και παλι απο Ερετρια

Η Αμμουδιωτισα αληθεια που/τι ειναι?
οσοι εχουνε απομεινει...:pointu:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
αμμουδιωτισα νομιζω!!! αναμεσα σε αγ τριαδα και μαυροπουλο με καποια μικρη παρακαμψη
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Πιθανά τηλέφωνα που ίσως χρειαστούν...

Ευχαριστω!
Σκεφτομουν να περασουμε απο Ερετρια και χωμα να μπουμε απο την Αγια τριαδα με κατευθυνση προς Ανω Μαυροπουλο, Καμπια, Στενη, καταφυγιο, Κουτρουλα, Λαμαρη κλπ και να ολοκληρωσουμε τον κυκλο τελικα και παλι στην Αγια τριαδα Και απο κει επιστροφη μαλλον και παλι απο Ερετρια

Η Αμμουδιωτισα αληθεια που/τι ειναι?
Κράτα και backup μερικά τηλέφωνα....

2105582799 1°κλιμάκιο Ε.Μ.Α.Κ.
6984245600 Fetesclub 4X4
2261350199 Πολιτική προστασία Π.Ε. Εύβοιας

:disgust::disgust::disgust:
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom