Χωματαδα στην Ευβοια στις 14 Φλεβαρη

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Πιθανά τηλέφωνα που ίσως χρειαστούν...



Κράτα και backup μερικά τηλέφωνα....

2105582799 1°κλιμάκιο Ε.Μ.Α.Κ.
6984245600 Fetesclub 4X4
2261350199 Πολιτική προστασία Π.Ε. Εύβοιας

:disgust::disgust::disgust:
Δεν πιανουν ρε padis κινητα εκει...εγω θα πηγαινω πισω απο τον Στεργιο...τα μερη του ειναι κοντα ολο και καποιος θα τον ψαξει...απο ανθρωπους που ξερουν τον τοπο...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ

χθεσινη αεροφωτογραφια για να δειτε ποσο μπροστα ειμαι στην πληροφορηση αλλα και στον σχεδιαζμο της βολτας
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μετά τις τελευταίες αναφορές εμπλουτίστηκε η συλλογή εργαλείων που παίρνω στις εντουράδες με ακόμη ένα...



αυτα ειναι!!!!!
η παμε βολτα!!!!η καθομαστε στον καναπε!!!!
τελος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
πιστευω οτι μετα το περας αυτης της βολτας οι πουρο ντουρο να δωσουν το επισημο αυτοκολητο τους σε καποιους απο εμας σε μια σεμνη τελετη!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μου φαίνεται η Εύβοια θα γίνει διεθνής προορισμός Hard-Adventuro-Enduradas. Με τις φωτό που θα κυκλοφορήσουν από φέτος και στο εξής!
Πάρε μια περυσινή. ...το εργαλείο τα σπάει :D







advφον!!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πάρε μια περυσινή. ...το εργαλείο τα σπάει :D







advφον!!
Άνθρωπε μου!!! Καρά-like!!!
Και σκεφτόμουν μήπως είμαι υπερβολικός αλλά ποτέ δε ξέρεις πότε θα χρειαστείς το κατάλληλο εργαλείο!
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Μετά τις τελευταίες αναφορές εμπλουτίστηκε η συλλογή εργαλείων που παίρνω στις εντουράδες με ακόμη ένα...



:thinking:Ωραιο εργαλειο το Samurai
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Για χαρακιρι? :D
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Δεν πιανουν ρε padis κινητα εκει...εγω θα πηγαινω πισω απο τον Στεργιο...τα μερη του ειναι κοντα ολο και καποιος θα τον ψαξει...απο ανθρωπους που ξερουν τον τοΥπο...
Fixed!:D
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
πιστευω οτι μετα το περας αυτης της βολτας οι πουρο ντουρο να δωσουν το επισημο αυτοκολητο τους σε καποιους απο εμας σε μια σεμνη τελετη!!!
Αφού εσένα σου'δωκα μπρέ...και μάλιστα περτικαλιά για το αγωνιάρικό σου...τι τα καμες;...τα'χασες...;
:thinking:Εκτός απο το δρόμο ,χάνεις ΚΑΙ τα αυτοκόλλητα;;; :pointu:




Γειά σου ρε Στέργιο. :friendship:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
1. Konkost
2. XLGeorge
3. El Gatto
4. Vagelis64
5. Kordix
6. flash (κατοχυρωμένο)
7. STF
8.christof40 (μην λεει ο στεφανος οτι τον αποφευγω)
9. Padis (αφού θα γίνει του transalp πάλι...)
10. Husky
11. Moniker
12. Vaelsod
13. est
14.phoenix
15.gsmaniac
16.Μορφέας
17.TC-drift

Έλα και έχω να δω χώμα απο το προηγούμενο trail ride..

Με προβλημάτισε μόνο το 120km/h εθνική που ειπώθηκε..

Εγώ είμαι με το XR 250, χωμάτινο γρανάζωμα και λάστιχα ΜΧ. Μπορώ να κινηθώ σε ταχύτητες μέχρι 100-105km/h (πραγματικά)

Άμα περάσουμε απέναντι με το καραβάκι, κλάιν μάιν, δεν είναι μακρυά και στην επιστροφή δεν τρέχει τίποτα, γυρίζω μόνος ή με όποια άλλα μικρά είναι μαζί.
 

DakarDero

Μέλος
Περιοχή
ΧΙΟΣ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ_ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Georgalas Eleftherios
Μοτό
XL1000VA 08
Πω πω πω ....
Σας ζηλεύω παίδες.......

Καλή διασκέδαση....

Οικογενειακές υποθέσεις θα με έχουν δεσμευμένο Νοτιότερα από εσάς...
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Μετά τις τελευταίες αναφορές εμπλουτίστηκε η συλλογή εργαλείων που παίρνω στις εντουράδες με ακόμη ένα...



Το εργαλείο για μονοπάτια !!
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Μέσα και εγω εννοείτε!!! Το ktmemi αναμένει!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Εσενα καπου θα σε πετυχω να σου πεταξω λιγο λασπη στο κτμεμι σου κ την μαπα σου με την χοντρη μου,τωρα που πηρα τον αερα :p.....
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Έλα και έχω να δω χώμα απο το προηγούμενο trail ride..

Με προβλημάτισε μόνο το 120km/h εθνική που ειπώθηκε..

Εγώ είμαι με το XR 250, χωμάτινο γρανάζωμα και λάστιχα ΜΧ. Μπορώ να κινηθώ σε ταχύτητες μέχρι 100-105km/h (πραγματικά)

Άμα περάσουμε απέναντι με το καραβάκι, κλάιν μάιν, δεν είναι μακρυά και στην επιστροφή δεν τρέχει τίποτα, γυρίζω μόνος ή με όποια άλλα μικρά είναι μαζί.
Νο problemo Βαγγέλη.
Θα κρατήσω το γκάζι του Raid χαμηλά :p ,κ θα συνταξιδέψομεν. :D
:friendship:
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Λοιπόν, έχουμε νεώτερα από το μέτωπο, όπου μέτωπο = η αρχική προτεινόμενη διαδρομή του Κωστή :D

Ο δρόμος προς το καταφύγιο εχει πολύ χιόνι, ήδη δεν περνάει, και τώρα που μιλάμε ρίχνει "τούφες " ...
Κατά πάσα πιθανότητα, δεν θα μπορέσουμε να περάσουμε από εκεί, και λέω κατά πάσα πιθανότητα
γιατί ο μόνος σίγουρος τρόπος, είναι να πάει κάποιος εκεί το Σάββατο ... (ποιός άραγε να μένει κοντά ...:sneaky:)

Θα έχουμε ακόμα μία ανταπόκριση, την ερχόμενη Παρασκευή, αλλά καλού κακού, ας έχουμε έτοιμη
την καβατζο διαδρομή, για το κομμάτι εκείνο μόνο.

Ισως να ήταν καλύτερα (πάλι δεν είμαστε σίγουροι, αλλά έχουμε περισσότερες πιθανότητες ...)
η διαδρομή από Ερέτρια, αντί προς Στενή, να κινηθεί προς Μαυρόπουλο, Μανίκια κτλ
έτσι ώστε αν φάμε την "μπλέμπα" τουλάχιστον να έχουμε ευχαριστηθεί, μέχρι τότε :ok:

Σκεφτόμουνα να προτείνω ένα ολιγομελές αναγνωριστικό περίπολο, την ερχόμενη Κυριακή 7/2
αλλά έτσι όπως είναι ο καιρός, δεν ξέρω αν θα έχει νόημα, μέχρι του Αγίου Ερωτύλου ...

τι λέτε ?
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Λοιπόν, έχουμε νεώτερα από το μέτωπο, όπου μέτωπο = η αρχική προτεινόμενη διαδρομή του Κωστή :D

Ο δρόμος προς το καταφύγιο εχει πολύ χιόνι, ήδη δεν περνάει, και τώρα που μιλάμε ρίχνει "τούφες " ...
Κατά πάσα πιθανότητα, δεν θα μπορέσουμε να περάσουμε από εκεί, και λέω κατά πάσα πιθανότητα
γιατί ο μόνος σίγουρος τρόπος, είναι να πάει κάποιος εκεί το Σάββατο ... (ποιός άραγε να μένει κοντά ...:sneaky:)

Θα έχουμε ακόμα μία ανταπόκριση, την ερχόμενη Παρασκευή, αλλά καλού κακού, ας έχουμε έτοιμη
την καβατζο διαδρομή, για το κομμάτι εκείνο μόνο.

Ισως να ήταν καλύτερα (πάλι δεν είμαστε σίγουροι, αλλά έχουμε περισσότερες πιθανότητες ...)
η διαδρομή από Ερέτρια, αντί προς Στενή, να κινηθεί προς Μαυρόπουλο, Μανίκια κτλ
έτσι ώστε αν φάμε την "μπλέμπα" τουλάχιστον να έχουμε ευχαριστηθεί, μέχρι τότε :ok:

Σκεφτόμουνα να προτείνω ένα ολιγομελές αναγνωριστικό περίπολο, την ερχόμενη Κυριακή 7/2
αλλά έτσι όπως είναι ο καιρός, δεν ξέρω αν θα έχει νόημα, μέχρι του Αγίου Ερωτύλου ...

τι λέτε ?

Δεν έχει νόημα αναγνώριση μια βδομάδα πριν, με τα όποια καιρικά φαινόμενα σε εξέλιξη.... Καλά το λες.
Εμένα αν και δε με κόφτει, αλλά επειδή σας αγκαπώ, θα σας πρότεινα βόλτα προς τα νότια (νοτιότερα από εκεί που λέτε) και σε χαμηλά υψόμετρα. Πέξτε με λάσπες κλπ και πάτε προς το χιόνι μόνο για χαβαλέ, με δυνατότητα πισωγυρίσματος και συνέχισης της βόλτας.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Την διαδρομη με περασμα απο το καταφυγειο την εβγαλα τελικα εκτος
Με προβληματιζουν ακομα ενα δυο σημεια που περνανε απο τα 1000-1150 υψομετρο και ψαχνω για εναλλακτικες
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom