Χώμ(α) sweet home..mAthosalas speaking.3-4-5 Ιουνίου 2016

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

GiorgosGS1200

Μέλος
Περιοχή
Πάφος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS, 2007
Επειδή για όλο το ΣΚ μου είναι αδύνατον, σκέφτομαι να έρθω ή Σάββατο πρωί Βαλιμή ή Κυριακή πρωί Μαζέικα, όπως με βολέψει, να ακολυθήσω στη χωματάδα και το βράδυ (Σαββάτου ή Κυριακής αντίστοιχα) να αναχωρήσω για Αθήνα. Μονοήμερη δηλαδή. Είναι καλή ιδέα ή καφρίλα; Το σκέφτεται κανένας άλλος να με τραβήξει κι εμένα;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Επειδή για όλο το ΣΚ μου είναι αδύνατον, σκέφτομαι να έρθω ή Σάββατο πρωί Βαλιμή ή Κυριακή πρωί Μαζέικα, όπως με βολέψει, να ακολυθήσω στη χωματάδα και το βράδυ (Σαββάτου ή Κυριακής αντίστοιχα) να αναχωρήσω για Αθήνα. Μονοήμερη δηλαδή. Είναι καλή ιδέα ή καφρίλα; Το σκέφτεται κανένας άλλος να με τραβήξει κι εμένα;
Νομιζω οτι ειναι εφικτο....
Η ημερα ειναι ηδη πολυ μεγαλη και αν αντεχεις, ολα γινονται...
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Επειδή για όλο το ΣΚ μου είναι αδύνατον, σκέφτομαι να έρθω ή Σάββατο πρωί Βαλιμή ή Κυριακή πρωί Μαζέικα, όπως με βολέψει, να ακολυθήσω στη χωματάδα και το βράδυ (Σαββάτου ή Κυριακής αντίστοιχα) να αναχωρήσω για Αθήνα. Μονοήμερη δηλαδή. Είναι καλή ιδέα ή καφρίλα; Το σκέφτεται κανένας άλλος να με τραβήξει κι εμένα;
Θα ελεγα οτι για να εισαι πιο ανετος ερχεσαι Παρασκευη βραδυ Βαλιμή,τρωμε τους μεζεδες μας μεταξυ κουβεντας και χαλαροτητος και ξυπνας φρεσκος το πρωι,ακολουθεις το προγραμμα τού Σαββατου και απο Μαζεϊκα την κάνεις για Αθηνα...κανα 2ωρο εισαι απο ε.ο.111 και Τριπολεως-Αθηνα...
Αλλιως στη μονοημερη το μονο που θα εχεις τσιτα ειναι να προλαβεις την αφετηρια σε ενα απο τα Χωρια Αφετηριες...
...και παλι...αναλογα αντοχες και διαθεση,τιποτα δεν ειναι καφριλα...κανεις αυτο που γουσταρεις εσυ.
 

GiorgosGS1200

Μέλος
Περιοχή
Πάφος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS, 2007
Ωραίο είναι αυτό που είπες, αν και απ' τη δουλειά τελειώνω νύχτα (1.00-2.00). Δεν με χαλάει να ξεκινήσω κατευθείαν. Θα το οργανώσω και θα ενημερώσω
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ωραίο είναι αυτό που είπες, αν και απ' τη δουλειά τελειώνω νύχτα (1.00-2.00). Δεν με χαλάει να ξεκινήσω κατευθείαν. Θα το οργανώσω και θα ενημερώσω
Θα εισαι Βαλιμή,αφου τελειωνεις τη δουλεια 01.00-02.00 ως τις 05.00 ...ισως ομως δεν υπαρχει λογος να ταξιδευεις νυχτα και μετα απο τη δουλεια...και το χαβαλε του βραδιού δεν θα προλαβεις και θα κοιμηθεις ελαχιστα...και χωμα την αλλη μερα καλο...το αντεχεις;...............
Ισως οπως το λες ειναι καλυτερο να ερθεις πρωι φρεσκος...δες το και εδω ειμαστε.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ειναι μεγαλος πειρασμος αυτη η βολτα και ας τα εχω τσουλησει τα περισσοτερα χωματινα χλμ
Ομως σε λαθος ημερομηνια το εβαλες ρε Μαθο Δουλευω το Σαββατο και για αυθημερον την Κυριακη δεν ειμαι
...Next time

Καλα να περασετε οσοι πατε (ειναι σιγουρο) :friendship:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Κι εμένα για μονοήμερο με βλέπω, Σάββατο (που έχει τα καραφλά :cool:)....
Μια χαρά βγαίνει, 170χλμ να πας κι άλλα τόσα πίσω (+40 περίπου) από Μαζέϊκα. Μεγάλη η μέρα κλπ.
Το θέμα είναι να μπορέσουμε λόγω άλλων υποχρεώσεων κλπ... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
χρονια πολλα μαθο(νωρις το θυμηθηκα) , μεσα για μονοημερο κυριακη Η σαββατο (θα ενημερωσω)

λαστιχα δεν αλλαζω (εχω pirellia) ,αν ειναι ο δρομος σαν φενεο -ζαρουχλα , τον καταπινω!:biker:
θα ημαστε σε επαφη :welcome:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
χρονια πολλα μαθο(νωρις το θυμηθηκα) , μεσα για μονοημερο κυριακη Η σαββατο (θα ενημερωσω)

λαστιχα δεν αλλαζω (εχω pirellia) ,αν ειναι ο δρομος σαν φενεο -ζαρουχλα , τον καταπινω!:biker:
θα ημαστε σε επαφη :welcome:
Μην ξανοιγεσαι πολύ. ......ΚΤΜ εχεις:p
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
χρονια πολλα μαθο(νωρις το θυμηθηκα) , μεσα για μονοημερο κυριακη Η σαββατο (θα ενημερωσω)

λαστιχα δεν αλλαζω (εχω pirellia) ,αν ειναι ο δρομος σαν φενεο -ζαρουχλα , τον καταπινω!:biker:
θα ημαστε σε επαφη :welcome:
Θαναση ευχαριστω για τις ευχες.
Την Κυριακη μεθαυριο ανεβαινω να δω την διαδρομη της 2ης μερας.Την 1η μερα την ειδα προσφατα επισης.Ως τωρα αυτο που ειδα ειναι πολυ σαθρά τεραιν σε αρκετα χιλιομετρα,αρκετο κοπανημα και καποια σημεια υπουλα με λασπη που δεν "δειχνει"εξ'αρχης...συν καποιες λασπολακουβες σε σκιερα μερη χωμενα μεσα στο δασος που αποτελουν και παιδικη χαρα ομως... Νορμαλ γενικα διαδρομες για μια καποια εμπειρια στο χωμα,τιποτα πολυ δυσκολο-τιποτα πολυ ευκολο.Κατ'εμε τα λαστιχα βοηθανε τα χερια...οσο πιο καλα χερια εχεις (και βοηθαει κ το μηχανακι)τοσο το λαστιχο φευγει απο το αμιγως τακουνι...Σωστο λαστιχο θεωρω ενα 50-50 για να εισαι πιο χαλαρος απο θεμα πατηματος...αν ερθει καποιος με ασφαλτινο θα ταλαιπωρηθει και θα ταλαιπωρησει αρκετα...οτι ισχυει για καθε χωμα δηλαδη αυτη την εποχη,παιζει κι εδω.
Μιλαμε...;)
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Οι ωραίοι έχουν χρέη. ....:p
Θαναση ευχαριστω για τις ευχες.
Την Κυριακη μεθαυριο ανεβαινω να δω την διαδρομη της 2ης μερας.Την 1η μερα την ειδα προσφατα επισης.Ως τωρα αυτο που ειδα ειναι πολυ σαθρά τεραιν σε αρκετα χιλιομετρα,αρκετο κοπανημα και καποια σημεια υπουλα με λασπη που δεν "δειχνει"εξ'αρχης...συν καποιες λασπολακουβες σε σκιερα μερη χωμενα μεσα στο δασος που αποτελουν και παιδικη χαρα ομως... Νορμαλ γενικα διαδρομες για μια καποια εμπειρια στο χωμα,τιποτα πολυ δυσκολο-τιποτα πολυ ευκολο.Κατ'εμε τα λαστιχα βοηθανε τα χερια...οσο πιο καλα χερια εχεις (και βοηθαει κ το μηχανακι)τοσο το λαστιχο φευγει απο το αμιγως τακουνι...Σωστο λαστιχο θεωρω ενα 50-50 για να εισαι πιο χαλαρος απο θεμα πατηματος...αν ερθει καποιος με ασφαλτινο θα ταλαιπωρηθει και θα ταλαιπωρησει αρκετα...οτι ισχυει για καθε χωμα δηλαδη αυτη την εποχη,παιζει κι εδω.
Μιλαμε...;)
......μου τρέχουν τα σάλια.....επειδή για το επόμενο trOffy 2017 ψηφίζω Πελοπόννησο.......κανονίστε από τώρα που θα με πάτε:friendship:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ωρα άφιξης στα Μαζέικα περιπου? :thumbsdown:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ωρα άφιξης στα Μαζέικα περιπου? :thumbsdown:
Κάτσε να γυρίσει από την χαρτογράφηση και θα μας πει........αλλά γενικά αυτές οι διαδρομές έχουν πολλές εξόδους διαφυγής σε άσφαλτο.
Γιατί ρωτάς? ???:waiting:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Κάτσε να γυρίσει από την χαρτογράφηση και θα μας πει........αλλά γενικά αυτές οι διαδρομές έχουν πολλές εξόδους διαφυγής σε άσφαλτο.
Γιατί ρωτάς? ???:waiting:
Για εναν γνωστό μου απ το χωριο, δεν τον ξερεις!! Χαχαχα
Εσυ δεν με προσκαλεσες?
Να μην σε προσβάλλω!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Για εναν γνωστό μου απ το χωριο, δεν τον ξερεις!! Χαχαχα
Εσυ δεν με προσκαλεσες?
Να μην σε προσβάλλω!!!
Έτσι. ....γιατι δεν σηκώνω προσβολές :D
Η πρόσβαση μέχρι το χωμα πάντως είναι σχετικά εύκολη και για τα μικρά.
Μάλλον θα συναντηθούμε πρωί Σαββάτου όλοι μαζί και με ταχύτητα γύρω στα 100....σε 2 ωριτσες θα έχουμε μπει χωμα

advφον!!
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom